Skocz do zawartości
Kean

Gdzie Kupić Suchy Lód I Ln2?

Rekomendowane odpowiedzi

Wycinac dziury na kondensatory w armaflexie czy jak? Bo czasami jak ogladam screeny to jest wyciete, czasami nie.

 

I co z pastą? Bo widze, ze jakos wieksze ilości ludzie nakładają do DI niż jakby normalnie smarować CPU. Chyba, ze to ja tak oszczędnie smaruje :lol:

 

I w jakiś ilościach aplikować lód? Tzn. ile wsypać na początek do kontenera? I potem ile dosypywać i z jaką częstotliwością? Domyślam się, że to pewnie różnie wychodzi, ale chce miec przybliżoną orientację.

 

Ryba - czytałem ten art z 5 razy ;)

 

EDIT:

Aha, i gdzie mozna kupic taki elo-kozacki termometr z sondą do pomiaru temp? Szukalem na allegro, ale nie za bardzo wiedzialem jak szukac, znalazlem jakies niby termometry, ale nie takie typowe jak widzialem zawsze przy DI.

Edytowane przez Oskaliber

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wycinac dziury na kondensatory w armaflexie czy jak? Bo czasami jak ogladam screeny to jest wyciete, czasami nie.

 

I co z pastą? Bo widze, ze jakos wieksze ilości ludzie nakładają do DI niż jakby normalnie smarować CPU. Chyba, ze to ja tak oszczędnie smaruje :lol:

 

I w jakiś ilościach aplikować lód? Tzn. ile wsypać na początek do kontenera? I potem ile dosypywać i z jaką częstotliwością? Domyślam się, że to pewnie różnie wychodzi, ale chce miec przybliżoną orientację.

1. Zalezy od mobo, kondensatorow etc, jak przeszkadzaja to ciac, jak nie to nie

2. 2 razy wiecej i bedzie ok

3. Syp jak sobie chcesz, co za roznica. Chyba ze trzeba kontrolowac temp

 

termo to w biallu

 

Troche samodzielnosci, mnie nikt nie uczyl

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dzieki

2. Dzieki

3. Napisalem, ze chodzi o przybliżoną orientację, bo nie wiem czy wsypać 3 łyżeki od zupy, czy wypchać pół kontenera.

 

Gratuluję, że nauczyłeś się tego na doświadczeniu wlasnym, ale chyba po to jest forum, żeby sie czegos dowiedziec, a wole spytać niż uwalić sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Dzieki

2. Dzieki

3. Napisalem, ze chodzi o przybliżoną orientację, bo nie wiem czy wsypać 3 łyżeki od zupy, czy wypchać pół kontenera.

 

Gratuluję, że nauczyłeś się tego na doświadczeniu wlasnym, ale chyba po to jest forum, żeby sie czegos dowiedziec, a wole spytać niż uwalić sprzęt.

Lepiej zacznij szukac, niz pytac o to co bylo walkowane xxx razy w xx tematach. Bo raczej niedlugo nie bedziesz juz mogl pytac o cokolwiek tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem. Pokaż jakiś temat, w ktorym byla mowa o tym ile sypać DI. Możliwe, że był, ale podejrzewam, ze jakas wzmianka, którą ciężko wytropić przez szukajkę.

 

Ale przeciez wszyscy wiemy, ze lepiej prowadzić przez pół strony dyskusje o tym, że coś już kiedyś było wspomniane niż dać odpowiedz, ktora mozna zawrzeć w jednym zdaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem. Pokaż jakiś temat, w ktorym byla mowa o tym ile sypać DI. Możliwe, że był, ale podejrzewam, ze jakas wzmianka, którą ciężko wytropić przez szukajkę.

 

Ale przeciez wszyscy wiemy, ze lepiej prowadzić przez pół strony dyskusje o tym, że coś już kiedyś było wspomniane niż dać odpowiedz, ktora mozna zawrzeć w jednym zdaniu.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=113569&hl=

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=158909

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=142676

 

i by sie jeszcze kilka innych znalazlo, jak po przeczytaniu wszystkiego dalej nie wiesz o co kaman... to nie wiem, moze fora pomyliles?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję, że nauczyłeś się tego na doświadczeniu wlasnym, ale chyba po to jest forum, żeby sie czegos dowiedziec, a wole spytać niż uwalić sprzęt.

W jaki sposob chcesz uwalic sprzet, tym ze sypniesz 3 lyzki zamiast 5ciu czy na odwrot? Napisalem ci wyzej wszystko co trzeba odnosnie sypania. Czemu z najprostszych rzeczy typu izolacja czy sypanie lodu ludzie robia najwiecej problemow. Jest wiele ciezszych rzeczy podczas takiego oc. Jak sie pierwszy raz sam bawilem lodem to popelnilem kilka bledow i nastepnym razem staralem sie je wyeliminowac, nikogo sie o nic nie pytalem. Nie bede pisal jakie to byly rzeczy bo podwaze polowe teorii tego forum i przez 3 strony wszyscy beda mi udowadniac ze jest inaczej bo ktos gdzies inaczej napisal i nie mam racji.

 

Pytaj innych na forum, znaja sie bardzo dobrze na tym, wiedza ile mm maja miec spody kontenerow do di etc, ja w wielu przypadkach mam inne zdanie. Kwestii oceny kto co osiagnal w oc nie poruszam ;)

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele ciezszych rzeczy podczas takiego oc. Jak sie pierwszy raz sam bawilem lodem to popelnilem kilka bledow i nastepnym razem staralem sie je wyeliminowac, nikogo sie o nic nie pytalem.

dokladnie... praktyka czyni mistrza...

 

Kiedys to do wszystkiego podchodzilismy jak do jajka... zalozenie izolacji i kontenera zajmowalo nam z godzine... az z czasem szlo to szybciej (i przy tym jeszcze lepiej, bo gdy sie czlowiek zbytnio stara to robi za duzo bledow :P)...a teraz potrafimy sobie zmieniac procesory kilkaktortnie podczas benchowania i nie ma zadnego problemu ze skroplinami czy cos w tym stylu... tylko trzeba poznac te rozne "myki" itp. itd. ale tego to Tobie nikt nie wytlumaczy... to przyjdzie same...

 

Jedynie co moge Tobie poradzic to... wsypuj lodu do oporu :) tylko na samym poczatku wrzucam troszke... i zapewnij dobry nawiew i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze apropos termometrów. Co sądzicie o takiej hybrydzie miernik + termometr etc, jak np. tutaj:

 

http://allegro.pl/item339300592_miernik_m8...ewody_nowy.html

http://allegro.pl/item337795504_miernik_cy...instrukcja.html

 

Nie stać mnie na żaden pro, wiec mysle jak takie cos by sie sprawowalo. I czy do tego da rade kupić jakies sondy do nizszych temperatur czy cos, bo widze ze max to -40C. Widzialem, ze pare osob na OCX takie coś używa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podliczmy 15kg lodu + opakowanie + transport czyli (15*3.66)+14+61= ~130 pln za jedno di party, troche drogo.

 

jak dobrze, że ta firma tanio sprzedaje kiedy się kupuje i odbiera osobiście. na pierwsze di party TeamuTorun svende kupił właśnie we włocławku, mówił, że problemu nie było, miła obsługa i zapytali po co to :lol: ;)

 

ten dewar jest dziwny, ja takiego bym nie chciał. był na allegro taki jeden dużo fajniejszy i nieco droższy.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podliczmy 15kg lodu + opakowanie + transport czyli (15*3.66)+14+61= ~130 pln za jedno di party, troche drogo.

 

jak dobrze, że ta firma tanio sprzedaje kiedy się kupuje i odbiera osobiście. na pierwsze di party TeamuTorun svende kupił właśnie we włocławku, mówił, że problemu nie było, miła obsługa i zapytali po co to :lol: ;)

 

ten dewar jest dziwny, ja takiego bym nie chciał. był na allegro taki jeden dużo fajniejszy i nieco droższy.

Tyle tylko, że 15kg raczej nie dostaniesz, chyba żeby wsypali trochę więcej ;)

 

Ja wczoraj kupowałem, młody koleś jeden w całej firmie włożył mi 2 kostki 10kg, ja pytam ile się należy a on "Tyyy, nie wiem, poczekaj" i tak czekałem z 15 minut aż się dowiedział :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondziu, ja pisałem takie ogólne założenie ;)

 

zwykle wsypują więcej, ~1-2 kg - svende mi powiedział, jak brał we włocławku.

 

btw

 

brałeś di w bryłach czy kostkach/kawałkach ? (jak to nazwać ? :lol:) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondziu... Drugi Lanc :lol2:

 

Duże kostki - 10kg jedna ;) Takie w kształcie prostopadłościanu ;]

 

Jamal-Ice

ul. Zamiejska 10

Warszawa

-> Rozpoznacie po charakterystycznych samochodach pod firmą :D

 

Spoko firma, podobnie jak jaszlod, podjezdzasz i bierzesz ile chcesz, na życzenie potną na mniejsze kawałki.

3.6zł / kg + 36zł pojemnik, drogo, ale miałem po drodze ze szkoły i bardziej mi się to opłacało niż nadrabianie drogi do Jaszlodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pudła o oznaczeniu 1,5 czyli w teorii na 15kg mieści sie 19,5kg.

Kondziu, ale jak juz masz własne styro, to później masz taniej bo ci sypią tylko :razz:

No wim, wim ;]

 

Ale te pudełko moje jest chyba jakieś nie halo, po jakimś czasie się aż mokre robi, a te co stoi u kroolika to chyba tak nie robiło :(

 

Jaa, jakby Linde dowoziło do KAŻDEGO punktu sprzedaży gazów (?), to bym miał el0 blisko całkiem lód ^^

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondziołku (:*), jak tylko będzie dojście i możliwość to nie omieszkamy spróbować ;)

 

narazie plan jest duuużo ambitniejszy i eter schowaliśmy do kieszeni.

Łoo, azot ? :rolleyes:

 

LN2 faaajny jest ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak svende pisze, mamy dostęp do specjalnego di, który ma temp - 78.6.

 

nie mamy dewaru do azotu a każdy z nas ma za mało termosów w domu, żeby zrobić jakieś lepsze wyniki.

 

sorki.

 

tak wogole, svende na jak długo masz ten lod po benchu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi od kogo moge kupić jak najtaniej kontener na DI, jakiś znośny, moze byc uzywany. Rybowe troche drogie.

a czy ja wolam za nie 400$?:D Za 200 mam jeden jak chcesz... zajebiaszczy pozatym ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...