Skocz do zawartości
kozikpl

Norton Ghost 10

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od kilku dobrych lat używam Nortona Ghosta- jest po prostu super. Tworzenie lustra partycji jest bezproblemowe, a jeżeli używacie to wiecie też, że jest naprawdę pomocne :).

Nawet go nie instaluje, wystarczy, że folder ghosta 2003 (z program files) po instalacji nagrałem na bootującą się płytę i działa bez żadnego problemu. Chciałem spróbować najnowszą wersje czyli 10. Ale już niestety nie jest tak jak poprzednio, w folderze po instalacji wogóle nie ma ghost.exe itp. nie widzę w programie opcji utworzenia cd startowego. Czy ktoś tego używa do tworzenia lustra partycji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym ,że uruchomisz tego ghosta z dyskietki możesz zapomnieć.Co do CD startowego jest taka opcja ,tak przynajmniej było w v9 i nie sądzę że usuniętą ją.Nie mam pewności ,ale wydaje mi się że już sama płytka instalacyjna jest bootująca - jeżeli tak nie jest to w opcjach jest coś w stylu recovery disk (taka płytka startowa zajmuje jednak sporo)

Rozwiązaniem może być również skorzystanie z rozwiązania firmy konkurencyjnej i programu Acronis True Image - ta opcja według mnie jest sporo szybsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pochwal sie wynikami porownania,bo ja tez mam ten problem.Na starym kompie odpalalem bez problemu ghosta z dyskietki i odtwazalem kopie,ale niedawno przeszedlem na lapka i te dyskietke moge sobie wsadzic jedynie w...

Dyskietkę można zastąpić pendrive'm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zrób sobie płyte bootowalną z ghostem.

Folder po instalacji Ghosta 2003 skopiuj na cd. Do tego wyciągnąłem obraz bootujący bodajże z płytki instalacyjnej WinMe. Jeżeli nie masz czegoś takiego podaj maila to Ci prześle.

 

Zainstalowałem Acronis True Image, stworzyłem boot cd, no i program działa :), ale jest sporo wolniejszy od Ghosta ale za to jest prostszy w obsłudze, bo po Polsku (co jednak ma znaczenie).

Jeszcze jeden minus- to, że po ustawieniu stopnia kompresji na "standardowy" wyszedł mi plik obrazu o dużej wadze. Pewnie pomogłoby ustawienie "wysokie" ale.... i czas tworzenia byłby dłuższy.

 

Powiem krótko: jeżeli Ghost działa dobrze- nie ma sensu zmieniać na nic innego.

Jeżeli jednak masz jakieś problemy w/w programem Acronis może być dobrą alternatywą :)

Edytowane przez kozikpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to biega ze niemam czym wystartowac :( ,a z "czystego" pendriva komp nie wystartuje.

Jesli mozesz to wyslij mi obraz na jurek911@tlen.pl

Mialem cd botowalne od braciszka,ale teraz mieszkam daleko od niego i lipa.

 

pzd

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie o to biega ze niemam czym wystartowac :( ,a z "czystego" pendriva komp nie wystartuje.

Jesli mozesz to wyslij mi obraz na jurek911@tlen.pl

Mialem cd botowalne od braciszka,ale teraz mieszkam daleko od niego i lipa.

 

pzd

Jutro spodziewaj się tutaj mini poradnika jak to zrobić. Dzisiaj jestem już zmęczony i nie bardzo chce mi się o tym pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

ok ja mam inny problem. Otoz staram sie byc w 100% legalnym i tak jest zaiste :-) Tylko ze nie moge za cholere znalezc freewaerowego programu do backpupu systemu. Wszystkie sa trialowe co w przypadku tej specyfiki programu UNIEMOZLIWIA jego uzwanie.

O takim Ghoscie to mozna wogole zapomniec.

Jest jakas alternatywa? Ktos znalazl cos wartego uwagi? Kurde tylko tego mi brakuje do szczescia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ja mam inny problem. Otoz staram sie byc w 100% legalnym i tak jest zaiste :-) Tylko ze nie moge za cholere znalezc freewaerowego programu do backpupu systemu. Wszystkie sa trialowe co w przypadku tej specyfiki programu UNIEMOZLIWIA jego uzwanie.

O takim Ghoscie to mozna wogole zapomniec.

Jest jakas alternatywa? Ktos znalazl cos wartego uwagi? Kurde tylko tego mi brakuje do szczescia.

Widziałem w jakiejś gazecie, że za darmo dawali Acronis true image chyba w wersji 7.0, popatrz również na cd które dostałeś podczas kupna kompa, może tam dołożyli ghosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

no niestety tylko antyvirus i jakies bzdety do etykiet a cd <_<

Acronis true image jest w wersji feeware ale tylko do przenoszenia systemy z dysku na dysk i nawet jak podpiolem dysk na usb to nie dziala to tak jak powinno.

 

Ma ktos jakies inne pomysly na freewerowy backup systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

nie znalazlem, mam licencje na Home Edition moze nie ma w tej wersji.

Sa tylko punkty przywracania ale ich uzytecznosc jest zerowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

securite kurde nawet nie wiedzialem ze takie toolsu udostepnia microsoft, nie wiem jak bedzie z przywroceniem, ale rzeczywiscie zzucil mi caly system! Dzieki!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka !

 

Pozwólcie , że podczepię się do tematu :) , a więc tak w jaki sposób mogę utworzyć bootowalną startową płytę?

Posiadam sam plik ghost2003.exe i potrzebuję wskazówek jak utworzyć taką płytę :) , bo niestety nie korzystam z FDD :-|

 

Proszę o Pomoc

 

Pozdrawiam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na asus p5n32-e sli z raidem 0 2x320gb sata seagate.10 można robic kopie ghostep 10 ??

Płyta ma tu raczej drugorzedne znaczenie, najważniejszy jest kontroler. Z tego co mi wiadomo Ghost narazie nie wspiera macierzy Raid. nie wspiera, ale ja sobie z tym poradziłem pod wpływem potrzeby. Wystarczy sprawparowac płytkę wykonaną w BartPe ze zintegrowanymi sterownikami do Raid pod windowsa. Następnie bootujesz Live XP i uruchamiasz program do robiena obrazów, nie pamiętam jak się nazywa. Działa, sprawdzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma tu raczej drugorzedne znaczenie, najważniejszy jest kontroler. Z tego co mi wiadomo Ghost narazie nie wspiera macierzy Raid. nie wspiera, ale ja sobie z tym poradziłem pod wpływem potrzeby. Wystarczy sprawparowac płytkę wykonaną w BartPe ze zintegrowanymi sterownikami do Raid pod windowsa. Następnie bootujesz Live XP i uruchamiasz program do robiena obrazów, nie pamiętam jak się nazywa. Działa, sprawdzone.

Hmmm - widze, ze troszke w temacie juz "walczyles"... Mozesz podac dokladniejsza instrukcje krok po kroku co i jak zrobic, by Ghostem mozna bylo zrobic obraz partycji dysku SATA z kontrolera ICH8 plyt opartych na i965 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ja mam inny problem. Otoz staram sie byc w 100% legalnym i tak jest zaiste :-) Tylko ze nie moge za cholere znalezc freewaerowego programu do backpupu systemu. Wszystkie sa trialowe co w przypadku tej specyfiki programu UNIEMOZLIWIA jego uzwanie.

O takim Ghoscie to mozna wogole zapomniec.

Jest jakas alternatywa? Ktos znalazl cos wartego uwagi? Kurde tylko tego mi brakuje do szczescia.

załatw sobie jakąś edycję nero6 dodawaną do napędów DVDRW. najlepiej zgodną z marką Twojego napędu ;)

prawie do wszystkich dołączany jest komponent BackItUp - robi botowalne kopie zapasowe całych dysków lub partycji (również sata). do tego możesz sobie ustawić jakiś autobackup na dysk nawet z filtrem na określony rodzaj plików i wieloma różnymi opcjami. od czasu kiedy się pojawił zapomniałem o NGhost :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem dziś niestety to co najgorsze - format c... zainstalowałem trochę niezbednych programów i rozmiar plików wynosi teraz 7.38GB na dysku C.

zrobiłem mały teścik:

nero 6:

wciagu 6 minut partycję skompresował tylko w 18,5%. strasznie wolne, a najdziwniejsze jest to, że rozmiar pliku po tym czasie wynosił 1,52GB, kiedy ilość skompresowanych danych z dysku c wyniosła tylko 1,37GB. nie chciało mi się czekać do końca kompresji...

kopia zapasowa winshita:

w ciągu 6 minut tą samą partycję skompresował w 58%, ale oszacowania były lepsze, bo rozmiar pliku końcowego oszacowany zostal na trochę ponad 5,2GB. operacja miała trwać jeszcze 1,5 minuty, ale że używam systemu plików FAT32 i maksymalny rozmiar pojedynczego pliku to maks 4GB, zatem winshit się obraził i nie chciał dalej kompresować ;)

 

oba programy dość łatwe w obsłudze, robiłem to pierwszy raz nimi i nie miałem najmniejszych problemów. polecam przy wykorzystaniu programu wbudowanego w windowsa użyć zaawansowanego trybu. wg mnie szybciej :)

jak komuś się chce to niech podobny test przeprowadzi dla innych programów tego tymu. ja innych nie posiadam :) będzie mozna potem stworzyć przejrzystą statystykę czy cuś...

 

mały wniosek na koniec: nero zachowuje sie jak polityk... strasznie wolny i dużo zabiera (zasoby i czas) ;)

 

pozdrawiam

m

Edytowane przez mystery

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Startując z płyty bootowalnej Ghosta widzimy przez chwilę napisik z F6 i możemy włożyć dyskietkę ze sterownikami jak przy normalnej instalacji windowsa jeżeli kontroler tego wymaga.

 

Nero b.wolny ,mam również mieszane uczucia jeżeli chodzi o robienie obrazu partycji systemowej na pracującym systemie. Obraz może sobie zrobić ,ale czy przywróci go jak należy startując z bootowalnego nośnika który utworzył na dyski w Raidzie ?

 

Moim faworytem jest Acronis True Image (testowane również na i965 wersja Acronisa 10.x ,obraz tworzony i przywracany bezbłędnie,nie pamietam już ale chyba w trybie Safe mode obraz był robiony ,wersja 9 nie dała rady przy i965) - robimy i przywracamy system z płytki Recovery/Dysk ratunkowy czy jak tam ona się nazywa.Czas - system + kodeki,office i inne(same dane ok.2.3GB bez pagefile i hibersys) bez sprawdzania obrazu na 2 dyskach w Raid 0 to zaledwie 1,5 minuty(dla porównania Nero ok.7 min.) ; podobnie z przywracaniem ; plik obrazu to ok. 1,5GB.

 

 

 

Edit: Zdziwiła mnie trochę tak ogromna różnica czasowa pomiędzy moim testem na Nero ,a testem @mystery. Po głębszym przyjrzeniu się sprawie wychodzi na to ,że Nero korzysta z trybu RAW - tzn. ,że im większa partycja tym dłużej trwa robienie Backupa niezależnie od ilości na niej danych - jeżeli włączymy w Nero kompresję obraz takiej partycji powinien zajmować tyle ile jest fizycznie danych na partycji.

Edytowane przez securite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

słuchajcie mam pytanko; mam norton ghost 10. Wiem, stary już, ale oryginalny.

I teraz chodzi o to że muszę zrobić obraz dysku C laptopa, po czym laptop będzie odesłany na gwarancję z prawdopodobieństwem, że wszystkie dane zostaną z niego usunięte.

Więc mam 2 pytania techniczne:]

1. czy jak zrobię ten obraz, to mogę go potem nagrać żywcem na dvd, czy nie będzie problemu z backupem itp ( inna ścieżka dostępu itp)

2. czy jezeli obraz ma więcej niż 4,5Gb, to mogę go podzielić na 2 części, np winrarem ?

 

Poprostu chodzi o to że dane z laptopa, a konkretnie cały system muszą zostać koniecznie odzyskane, a ja wcześniej nie miałem doświadczeń z ghostem, a muszę to zrobić :/ Jak coś nie wypali, to mi łeb odetną...a w najlepszym razie jaja :wink:

Edytowane przez TomCat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Xp jest coś takiego jak Kopia zapasowa ,poczytaj pomoc systemową na temat tego narzędzia.

Na wstępie- JESTEM ZIELONY w te klocki i mam pytania- pomozcie :

- chce zrobic używając Nero 9 kopie zapasową systemu, ale nie wiem które to pliki na C wchodzą w skład systemu. Zgrywając cały C, to moze byc bardzo duze objetościowo.

Jakie działania przyjąć, aby mieć w razie awarii mozliwość odtworzenia .

-I jeszcze jedna prosba( moze nie w tym miejscu byc powinna, ale ...), wgrałem AlPlayera, póxniej do wykasowałem i teraz nie mogę otwierać załączniku w Outook EX umieszczonych pod spinaczem. Otrzymuje komunikat" że nie jest kojarzony program umożliwiajacy otwarcie np jpg. Odsyła mnie do Opcji folderów w Panelu sterowania. I problem w tym, ze nie wiem co w nich i gdzie zrobic- zaznaczyc, odznaczyć . Thx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...