Skocz do zawartości
lysy26

Asus F3jp As022p

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

kilka dni temu stalem sie posiadaczem notebooka asus f3jp, szukalem komputera przenosnego glownie do grania za rozsadna cene.

pierwsze wrazenia po 3 dniach uzytkowania sa pozytywne:

 

matryca ma rozdzielczosc 1440 na 900 (w wiekszosci sklepow podaja 1280 na 800)

karta graf. radeon x1700 po lekkim OC osiaga wniik okolo 4000pkt w 3dmark05 (dosc slabo)

procesor c2d T5600 1.83GHz w superpi 8M 5min 50sek

bateria 7200mAh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też stanę się posiadaczem tego notebooka, 6.11 odbieram sprzęt. Postaram się wymodzić recenzję, być może fotki.

Kupiłem w notebooki.pl, ponieważ wymieniają mi kości 2x512 na 2x1024 MB bez większych kosztów (płacę tylko za drugą kość 1G) i dają gwarancję na 3 lata :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej no to ostro...sie zawiodlem. X1700 po OC i nawet 2200 nie wyciagnal. Spodziewalem sie duzo lepszego wyniku. Jak widac W3 jeszcze nie wydaje sie byc za slaby ;)

 

edit.

A taka jeszcze sprawa: nie patrzyles przypadkiem czy Ci nie resetuje zegarow?? Nie chce Cie obrazic tym pytaniem, po prostu czasami tego sie nie zauwaza.

Edytowane przez maSTHa212

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, też stanę się posiadaczem tego notebooka, 6.11 odbieram sprzęt. Postaram się wymodzić recenzję, być może fotki.

Kupiłem w notebooki.pl, ponieważ wymieniają mi kości 2x512 na 2x1024 MB bez większych kosztów (płacę tylko za drugą kość 1G) i dają gwarancję na 3 lata :).

A w tym laptopie nie ma przypadkiem fabrycznie tylko jednej kości 1 GB ? I cię tylko kasują za dodatkową pamięć bo muszą tylko po prostu wsadzić drugą, a nie wymieniać dwóch 512 MB? W jednym sklepie podają, że ma 2 x 512 a w innych, że 1 x 1GB. Swoją drogą ile teraz chcą za 1 GB w notebooki.pl? Edytowane przez mostom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdy wczesniej nie mialem radeona (zawsze geforce) moze mam cos namieszane w sterowniku...texture preference i mipmap quality mam ustawione na "high quality" moze to ma jakis wplyw...ale jak sie przestawi na "performance" to jakosc tekstur jest tragiczna...a moglem kupic geforce go7600 :/ (zegary caly czas sa podkrecone...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym laptopie nie ma przypadkiem fabrycznie tylko jednej kości 1 GB ? I cię tylko kasują za dodatkową pamięć bo muszą tylko po prostu wsadzić drugą, a nie wymieniać dwóch 512 MB? W jednym sklepie podają, że ma 2 x 512 a w innych, że 1 x 1GB. Swoją drogą ile teraz chcą za 1 GB w notebooki.pl?

Fabrycznie ma 1GB, ale w dwóch kościach po 512. Giga ramu w notebooki.pl stoi 460 zł brutto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy jak u Ciebie bedzie sie spisywac, najwyzej przeinstaluje windowsa, ten preinstalowany jest straszliwie zasmiecony...

a 3dmarka06 mam darmowego wiec nie da sie zmienic rozdzielczosci...

po dokladniejszym OC karty...wyciagnalem na rdzeniu 530 i tylko 440 na pamieciach (przy 450 po dluzszym graniu laptop sie restartowal)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam ASUS F3JP-AP002P kupilem w Australii z t5500,x1700,1G ram i 80GB matryca 15,4 ale 1280/800 w zlotowkach 4800

No tak, ale widze, ze Twoj ma inna numeracje. Ja poluje na As022p z matryca o wyzszej rozdzielczosci.

Dzwonilem do paru sklepow i panowie sprzedajacy nie maja pojecia z jaka matryca ten model sprzedaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

kilka dni temu stalem sie posiadaczem notebooka asus f3jp, szukalem komputera przenosnego glownie do grania za rozsadna cene...

Jesli do grania to bralbym cos z tego.

Przenosny za bardzo nie jest, ale do grania akurat; no i cena niewiele większa ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu po bardzo długich oczekiwaniach (czekałam od 07.11) stałam się kolejną szczęśliwą właścicielką tego notebooka. Musiałam zadzwonić i nawrzeszczeć na sprzedawce,ażeby komputer pojawił się na moim biurku. Okazało się, że zapomnieli go wysłać kurierem... Ale w zamian zeszli z ceny o 50 zł i pokryli koszty przesyłki :)

Wygląd tego notebooka jest stonowany i trzyma "klasę", utrzymany jest w tonacji metaliczno-szarej z czarnymi wstawkami, czarną klawiaturą oraz czarnym touchpadem. Przyciąga wzrok powagą i od pierwszego wrażenia można się w nim zakochać. Nie ma żadnych zbędnych świecidełek i szpecących dodatków. Krótko mówiąc "poważny" notebook z równie poważnymi możliwościami.

Komputer jest wykonany bardzo solidnie (nic nie odstaje i nie trzeszczy). Jedyną wadą jest klawiatura, która ugina się lekko pod naciskiem (ale tylko po mocniejszym naciśnięciu klawiszy F7, F8 i F9), oprócz tego klawiatura sprawuje się bardzo dobrze. Jest wygodna i ma dobry skok klawiszy.

Wspomnę jeszcze o baterii, która pozwala na długą pracę laptopa. Z włączoną siecią bezprzewodową w biurowym trybie pracy wytrzymuje niecałe 4 godziny (baterię mam 9 komorową, która po włożeniu wystaje o ok 1-15. poza obrys komputera).

Umiejscowienie wtyków troszkę nie się nie udało, gdyż większość złącz (modem, lan, DIV, VGA, TV-out, Fire-Wire, 2xUSB PC Card) jest na prawym boku, co powoduje mały bałagan po tej części komputera ogólnie da się jednak ten mały mankament przeżyć, wątpię bowiem by ktokolwiek postanowił wykorzystywać jednocześnie wszystkie porty.

Nie miałam jeszcze okazji zrobić testów wydajności, ale niedługo zamierzam sprawdzić ile dokładnie wyciągnąć można z tego sprzętu.

Na koniec dodam jeszcze kilka słów o torbie i myszce dołączonej do laptopa. Torba jest jest naprawdę ładna i wygodna, ale nosić w niej laptopa chyba będę się bała. Co prawda ma wzmocnione rogi, ale wyłożona jest bardzo cienką gąbką, która według mnie nie zagwarantuje mu bezpieczeństwa.. A myszka ku mojemu zaskoczeniu jest naprawdę świetna (może dlatego, że spodziewałam się totalnego badziewia). Jest ergonomiczna, wygodna, a jej wymiary są w sam raz na kobiecą dłoń. Jedynym minusem jest kabelek, który ma długość 59 cm.

 

Nie ukrywam, że z zakupu jestem bardzo zadowolona i po pierwszych kilku dniach zabawy spokojnie polecić mogę Asusa F3JP każdemu, kto planuje zastąpić desktopa laptopem do wszystkiego.

 

 

No tak, ale widze, ze Twoj ma inna numeracje. Ja poluje na As022p z matryca o wyzszej rozdzielczosci.

Dzwonilem do paru sklepow i panowie sprzedajacy nie maja pojecia z jaka matryca ten model sprzedaja.

Niewiem jak inne Asusy tej serii, ale mój ma ekran o rozdzielczości 1440 X 900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...