Skocz do zawartości
lysy26

Asus F3jp As022p

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanko do posiadaczy tego notka: Czy u was matryca tez jest tak jakby stale "brudna" ? Szczegolnie widac to na bialym tle lub takim na ktorym jest wiele odcieni szarego i jasnoniebieskiego koloru (np niebo czy mgla w Oblivionie. Czy u was obraz tez wyglada jakby byl za brudna szyba? Czy moze takaspecyfika matryc glare :/ ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do posiadaczy tego notka: Czy u was matryca tez jest tak jakby stale "brudna" ? Szczegolnie widac to na bialym tle lub takim na ktorym jest wiele odcieni szarego i jasnoniebieskiego koloru (np niebo czy mgla w Oblivionie. Czy u was obraz tez wyglada jakby byl za brudna szyba? Czy moze takaspecyfika matryc glare :/ ?

Ten problem jest winą karty graficznej. Występuje w większości laptopów z kartą Ati X1600 i X1700. Rozwiązać go można za pomocą załadowania nowego biosu. Konkretnie nieoficjalnego biosu od intela o numerze 203.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten problem jest winą karty graficznej. Występuje w większości laptopów z kartą Ati X1600 i X1700. Rozwiązać go można za pomocą załadowania nowego biosu. Konkretnie nieoficjalnego biosu od intela o numerze 203.

 

Lub tez mozna zaladowac bios 205 link tutaj i problem z matryca 'czarna inaczej' tez zniknie. Acha, najnowszy oficjalny bios 206 ze strony asusa niestety nie rozwiazuje tego problemu.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=201686

Bardzo przydatny link opisujący przeróbkę omeg w ten sposób by działały z x1700. Po pozbyciu się .net i ccc mój system odetchnął pełną piersią ;)

Btw. Jeśli ktoś ma ten sam device id co autor postu mogę mu podesłać przerobione stery :)

 

Mam pytanie odnośnie wentyla w f3jp - czy Wam również po pewnym czasie ( w miom przypadku ok. 1.5 miesiąca od kupna) zaczął ów potworek dość wyrażnie hałasować? Nadmieniam,ze wcześniej włączenie asusowskiego quiet office dawało błogą ciszę. Teraz jest tylko trochę lepiej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=201686

Bardzo przydatny link opisujący przeróbkę omeg w ten sposób by działały z x1700. Po pozbyciu się .net i ccc mój system odetchnął pełną piersią ;)

Btw. Jeśli ktoś ma ten sam device id co autor postu mogę mu podesłać przerobione stery :)

 

Mam pytanie odnośnie wentyla w f3jp - czy Wam również po pewnym czasie ( w miom przypadku ok. 1.5 miesiąca od kupna) zaczął ów potworek dość wyrażnie hałasować? Nadmieniam,ze wcześniej włączenie asusowskiego quiet office dawało błogą ciszę. Teraz jest tylko trochę lepiej :mur:

 

Glupie pytane: czy jak pozbede sie ccc i zainstaluje omegi to bedzie mi dzialal powerplay (zmniejszanie zegarow na baterii)?

 

Co do wiatraka to mam takie samo odczucie co myslook ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Glupie pytane: czy jak pozbede sie ccc i zainstaluje omegi to bedzie mi dzialal powerplay (zmniejszanie zegarow na baterii)?

Bedzie,spokojnie :)

NIe wiem,czy przyznac Wam racje w kwestii wiatraka.Chodzi mi tu glownie o "quiet office".Caly czas mam wrazenie iz moj sie po prostu "wyrobil".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Witam. Potrzebuję informację od POSIADACZY lapka F3JP-AS022P. Ludzie, czy tam jest PCMCIA typ II, czy ExpressCard? Na stronie Asusa pisze że Express, a na stronach sklepów jest różnie (z przewagą na Express).

A zatem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie bylo, wiec mam pytanko

Jakich sterow uzywacie do swoich x1700? Bo zamierzam zaatakowac demko MoH:Airborne i Bioshocka (ciekawe czy wogole bedzie na tym grywalne) i nie wiem co zainstalowac (no bo chyba nie zostane przy 6.14 od asusa :/ ). Pojawily sie catalysty 7.8 ale widze tam taka linijke:

 

Resuming from an S4 state on a system running Windows XP and containing an ATI Mobility™ Radeon™ X1700 series of product may result in corruption being noticed. Further information may be found in topic number 737-25233

Martwi mnie to bardzo bo akurat hibernacji uzywam caly czas. Czy ktos to moze potwierdzic? Artkulu numer 737-25233 w bazie ati nie ma... :/ Zreszta widze ze w realase notes tez maja niezly bajzel :

 

This section provides information on known issues associated with the CATALYST™[i][b] 7.7[/b][/i] software driver for Windows XP

Tak przy okazji to wiecie moze skad moza sciagnac starsze wersje catalystow mobility i ich "release notes"? Bo na stronce ATI tylko aktualne a na driverheaven tylko non-mobility.

 

Pozdrwiam

Errorx

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na 7.8 skonwerowanych programikiem-którego-nazwy-nie-pamiętam ;) Jak na razie bez żadnych problemów.

Obydwa demka 800x600 high lub prawie high ( przydaje się jeszcze 17'crt) B-)

 

 

EDIT:

Moje to przeróbka wersji desktopowej.

Edytowane przez Hammerhead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jadę na 7.8 skonwerowanych programikiem-którego-nazwy-nie-pamiętam ;) Jak na razie bez żadnych problemów.

Obydwa demka 800x600 high lub prawie high ( przydaje się jeszcze 17'crt) B-)

 

 

EDIT:

Moje to przeróbka wersji desktopowej.

Pewnie programik MobilityDotNET. PowerPlay ci dziala normalnie na tych sterach? Rozumiem ze uzywasz ccc? No i to wstawanie z hibernacji - jakies problemy?

 

BTW dobry pomysl z tym crt ;) musze to zastosowac

Edytowane przez Errorx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie używam ccc, zamiast niego mam atitool i tray tools. Hibernację sprawdzę póżniej, mam ją teraz wyłączoną.

 

EDIT:Działa, Zarówno z włączonymi jak i wyłączonymi procesami ati.

Edytowane przez Hammerhead

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...