Skocz do zawartości
Puchacz1

Podstawy Elektroniki ( I Nie Tylko)

Rekomendowane odpowiedzi

Przede wszystkim checi i przekonanie o tym, ze jest to to, co chcesz w zyciu robic. Mnie np. od dzieciaka jaraly kable i gniazdka i tak mi juz zostalo. :P Potem troche teorii (szkola o takim kierunku, czasopisma, fora internetowe, dluuugie rozmowy z ziomami na te tematy itd.) i praktyki (na sam poczatek analiza prostych schematow, naprawa prostych urzadzen, opanowanie cHTML, czyli cHolernie Trudnego Manipulowania Lutownica ;] itd.). Potem juz bedzie z gorki. Tak naprawde caly czas szlifuje i poglebiam swoja wiedze, gdyz nie jest mozliwa rzecza, aby nauczyc sie tego w jeden wieczor. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj w sklepach pisma "Elektronika dla Nieelektroników 1/2006". Kup jakiegoś kita w elektronicznym i przeanalizuj jego działanie.

 

A jakbyś miał konkretne pytanie polecam forum elektroda.pl

Edytowane przez krzyysiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuję zaopatrzyć się w coś takiego

 

Dołączona grafika

 

zwie się to płytka prototypowa/stykowa i umożliwia bardzo szybkie budowanie układów i ich testowanie... Jak ja zaczynałem miałem taką ale z możliwością wsadzenia jednego scalaka. Ostatanio zaopatrzyłem się w najmniejszy z większych modeli... Koszt tego cacka to za firmową Velemana 30pln, lub tańsze noname za 23pln udało mi się wyrwać dla znajomego, młodego, adepta elektroniki... :)

 

Zdjęcie powyżej zrobione przed chwilą na moim biurku przedstawia 2 oddzielne układziki, które robiłem z resztą dla jednego tubylca (czyt. bywalca purePC :) )

 

A jeśli chodzi o to skąd ja sie uczyłem... głównie EdW... W międzyczasie budowałem na tej płytce testowej różne układy i sprawdzałem co się dzieje jak zmieniam wartości rezystorów czy kondensatorów... Grunt to wbić sobie w krew pewne zależności w układach pomiędzy prądami a napięciami... to będziesz budował układy bez wykorzystania 1 wzoru :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...