Jump to content
Sign in to follow this  
Puchacz1

Podstawy Elektroniki ( I Nie Tylko)

Recommended Posts

Witam, tak jak w temacie chciałbym się dowiedzieć gdzie mogę nauczyć się podstaw elektroniki. Z czego wy się uczyliście, co polecacie, może jakieś serwisy internetowe ?.

Przede wszystkim checi i przekonanie o tym, ze jest to to, co chcesz w zyciu robic. Mnie np. od dzieciaka jaraly kable i gniazdka i tak mi juz zostalo. :P Potem troche teorii (szkola o takim kierunku, czasopisma, fora internetowe, dluuugie rozmowy z ziomami na te tematy itd.) i praktyki (na sam poczatek analiza prostych schematow, naprawa prostych urzadzen, opanowanie cHTML, czyli cHolernie Trudnego Manipulowania Lutownica ;] itd.). Potem juz bedzie z gorki. Tak naprawde caly czas szlifuje i poglebiam swoja wiedze, gdyz nie jest mozliwa rzecza, aby nauczyc sie tego w jeden wieczor. :P

Chęci są i to wielkie. Tylko właśnie chcę te podpowiedzi od was z czego korzystać, jakieś linki czy coś w tym rodzaju bo narazie tyle o ile się w tym orientuje czyli bardzo niewiele :)

Poszukaj w sklepach pisma "Elektronika dla Nieelektroników 1/2006". Kup jakiegoś kita w elektronicznym i przeanalizuj jego działanie.

A jakbyś miał konkretne pytanie polecam forum elektroda.pl

Edited by krzyysiu

ooo widzę, że konkrety ładne w tych linkach są. Wielkie dzięki. Jak ktoś coś jeszcze ma to poproszę o linki lub rady :)

proponuję zaopatrzyć się w coś takiego

Dołączona grafika

zwie się to płytka prototypowa/stykowa i umożliwia bardzo szybkie budowanie układów i ich testowanie... Jak ja zaczynałem miałem taką ale z możliwością wsadzenia jednego scalaka. Ostatanio zaopatrzyłem się w najmniejszy z większych modeli... Koszt tego cacka to za firmową Velemana 30pln, lub tańsze noname za 23pln udało mi się wyrwać dla znajomego, młodego, adepta elektroniki... :)

Zdjęcie powyżej zrobione przed chwilą na moim biurku przedstawia 2 oddzielne układziki, które robiłem z resztą dla jednego tubylca (czyt. bywalca purePC :) )

A jeśli chodzi o to skąd ja sie uczyłem... głównie EdW... W międzyczasie budowałem na tej płytce testowej różne układy i sprawdzałem co się dzieje jak zmieniam wartości rezystorów czy kondensatorów... Grunt to wbić sobie w krew pewne zależności w układach pomiędzy prądami a napięciami... to będziesz budował układy bez wykorzystania 1 wzoru :)