Skocz do zawartości
kavoo

LAN na 8RDA+ - cos jest nie tak

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj sieciowka onboard odmowila mi wspolpracy 8O

 

Nagle po prostu przestala dzialac. Myslalem ze mi net padl, ale na modemie kablowym diody normalnie migaly. Zrobilem wiec szybki restart... i to samo :?

 

No wiec patrze do srodka co sie dzieje i okazuje sie, ze dioda na LAN-ie sie nie swieci. Wyjalem kabel z LAN-u, wlozylem z powrotem - zaczela mrugac. No to kolejny restart... i znowu [gluteus maximus] 8O Wyjmuje i wpinam ponownie kabelek - dioda znowu zaczyna mrugac...

 

Jak sie przyjrzalem jej dokladnie podczas kolejnego restartu, to na starcie windy nagle slychac cichutki trzask w glosnikach (tak jakby odpalal sie driver dzwiekowki) i w tym momencie dioda sieciowki gasnie.

 

WTF??? Mial ktos cos takiego?

Moze w budzie jest zbyt wysoka temperatura i southbridge sie przegrzal?

 

Dwa dni komp chodzil na takich samych ustawieniach proca (12x166, 1.650V) i wszystko bylo OK... Nic nie zmienialem, nic nowego nie instalowalem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie jest to wina kabelka, bo jak sie zaczely problemy to wsadzilem stara sieciowke do slota PCI i 3-godzinny wyscig online bez najmniejszych problemow przejechalem.

 

Ewidentnie wylacza sie lan onboard podczas startu windy, pytanie tylko - dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mi sie przypomnialo - troche grafe podkrecilem. Ale po podkreceniu kilka ladnych godzin lan dzialal bez problemu, wiec nie sadze zeby np. mocniej podkrecona grafa tak obciazala zasilke, zeby lan nie wytrzymywal. Zwlaszcza ze sieciowka PCI dziala normalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Ci nie pomogę, ja bym obsawiał prędzej jakiś konflikt przerwań, ale jeżeli wcześniej chodziło bez problemu to odpada, chociaż sprawdź we właściwościach systemu na jakich jadą przerwaniach te dwa urządzenia (dźwięk i Lan), jeżeli na tym samym to w biosie powinieneś mieć możliwość ręcznego przydzielenia innego przerwania dla dzwięku lub sieciówki(przynajmniej tak mi się wydaje).

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz recznie skonfigurowana siec czy automatycznie???

jesli automatycznie to ustaw wszystko sam bo to sie lubi kopac pod XP.

co do LAN onboard to uklad nie jest wSB tylko osobno w postacji malutkiej kostki RL 8100 BL chyba w okolicach zlacz tylnego panelu.

Jesli cos Ci nie dziala to zmien drivery.

A jak ustawiles adres fizyczny LANu - ustawiles w ogole???

Jesli nie to wpisz pod Win adres i wtedy uruchom.

Poza tym skad wiesz ze to wina karty sieciowej - moze sieci do ktorej jestes podlaczony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drivery mam najnowsze - 2.03

 

Jesli chodzi o konfiguracje TCP/IP to wszystko jest automatycznie, bo tak powinno byc (mam net w chello). W BIOS-ie zadnych MAC adresow ani niczego innego nie ustawialem.

 

Generalnie sprawa od poczatku wygladala tak:

Najpierw po odpaleniu sprzetu net nie dzialal. Zadzwonilem do helpdesku chello i koles wyczyscil w sieci wszystkie powiazania z moja poprzednia sieciowka. Po twardym resecie modemu kablowego LAN onboard wyslal zapytanie do DHCP i otrzymal IP. No i przez dwa dni wszystko dzialalo jak nalezy, bez zadnego zgrzytu.

 

Wczoraj wieczorem przestal. I nie jest to na pewno wina providera, bo na modemie kablowym normalnie wszystkie diody migaly, wiec siec dzialala. Zgasla tylko dioda PC Link, dokladnie tak jakbym wyciagnal kabel z sieciowki.

Po wsadzeniu innej sieciowki do slotu PCI wszystko dziala jak juz pisalem wczesniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj po powrocie do domu przepialem kabel z karty PCI do tej onboard i po starcie windy dioda nie zgasla... a wiec lan onboard dziala. Tyle, ze oczywiscie netu nie bylo, bo serwer DHCP w chello zdazyl juz sobie ustalic powiazania z sieciowka PCI.

 

Chyba jednak zostane przy karcie a lan onboard wykorzystam ewentualnie do zrobienia LAN-u z sasiadami, bo taki mam plan :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem wystarczy troche pomyslec i niekoniecznie jest to wina plyty, czasem odnosze wrazenie ze ludzie na sile probuja zwalic wine na rda(+)..., ale to dobrze ;) bo ludzie sie naczytaja, nie kupia tej plyty kupia jakis szajs i bedzie mniejsza konkurencja w wynikach oc :D

 

a tak btw jak to jest ze ja jakos nie mam najmniejszych problemow z ta plyta do samego poczatku i jestem z niej zajebiscie zadowolony, to jest najlepsza plyta jaka do tej pory mialem, czary? :), ja wiem ze zaraz mi ktos powie ze mam dobry egzemplarz itp ale moze wystarczy czasem chwile pokombinowac a nie od razu dawac topic z wykrzyknikami ze "rda i problem z czyms tam", ehhhh...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czasem wystarczy troche pomyslec i niekoniecznie jest to wina plyty, czasem odnosze wrazenie ze ludzie na sile probuja zwalic wine na rda(+)..., ale to dobrze ;) bo ludzie sie naczytaja, nie kupia tej plyty kupia jakis szajs i bedzie mniejsza konkurencja w wynikach oc  :D  

 

a tak btw jak to jest ze ja jakos nie mam najmniejszych problemow z ta plyta do samego poczatku i jestem z niej zajebiscie zadowolony, to jest najlepsza plyta jaka do tej pory mialem, czary? :), ja wiem ze zaraz mi ktos powie ze mam dobry egzemplarz itp ale moze wystarczy czasem chwile pokombinowac a nie od razu dawac topic z wykrzyknikami ze "rda i problem z czyms tam", ehhhh...

racja Holman :)

niektorzy po prostu sobie nie radza ze sprzetem, albo po prostu nie maja cierpliwosci i zaciecia, zeby znalezc zrodlo problemu, ktore przewaznie nie jest w plycie:)

poza tym zauwazylem ze wszyscy wpadli w zachwyt nad ta plyta, a jak cos nie dziala to juz leca hasla ze plyta do bani i wyrzucaja przez okno , jak widac od milosci do nienawisci niedaleka droga ;)

no, ale taka karma - kazdego szkoda oj kazdego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...