Skocz do zawartości
Sysak

Zestawy

Jak oceniasz zestawienie  

437 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz poziom merytoryczny i przydatność zestawienia? (Zawartość zestawów)

    • Super
      115
    • Bardzo Dobrze
      183
    • OK
      95
    • Przeciętnie
      28
    • Dno
      16
  2. 2. Jak oceniasz sposób prezentacji zestawów i porad? (Estetyka i przejrzystość)

    • Super
      120
    • Bardzo Dobrze
      175
    • OK
      97
    • Przeciętnie
      30
    • Dno
      15
  3. 3. Czy uważasz, że dodanie do zestawów monitorów, myszek klawiatur i głośników itd. w takiej formie jak teraz jest chłodzenie, jest dobrym pomysłem?

    • Tak
      293
    • Nei ;]
      144


Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym wiedzieć co sądzicie o FAQ, które prowadzę prawie od roku. KLYK Proszę o wypełnienie ankiety i kilka zdań od siebie na temat zestawienia. Piszcie co wam się podoba, co nie, co warto zmienić i jakie nowe elementy powinienem wprowadzić do zestawienia. Wszystkie opinie, pomysły i sugestie są dla mnie ważne i każde z nich będzie brane pod uwagę.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinienes napisac kilka takich zlotych mysli typu "kupowanie athlona x2 jest kompletnym bezsensem bo za te same pieniadze mamy c2d ktore bije go wydajnoscia" dalej planujac komputer powinnismy postarac sie aby znalazlo sie w nim nawet najtansze mobo asrock dual vsata 199zl + c2d e 6300 ~700zl bo tak mamy super wydajna platforme a powiedzmy ze jak za 600zl kupimy dfi i athlona to lepiej dolozyc te 300zl i potem lepiej grafe kupic albo cos.

Ja bym zrobil taka liste rzeczy ktore sa najbardziej oplacalne na ktorych nie warto oszczedzac czyli np do 150zl mamy bardzo dobra nagrywrke pioneera albo neca taki spis ze jak jednej nie bedzie to kupimy kolejna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienes jeszcze także dopisac do zestawien obudowy, monitory, zestawy glosnikowe badz jeszcze jakies opcjonalne akcesoria. Ale podstawa tutaj bedzie obudowa, w koncu gdzies wszystkie bebechy musza sie pomiescic ;) Moglbys jeszcze dodac kilka zrodel do danego komponentu, chodzi mi tu o kilka roznych sklepow (najlepiej te, gdzie cena jest najnizsza ;) ). Mile widziane byłoby też dodanie jeszcze jakis alternatyw sprzetowych, np. podanie kilku zasilaczy. Wtedy ktos kto szuka jakiegos zestawu bedzie miał w czym przebierac. Generalnie zestawienie mi się podoba.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinienes napisac kilka takich zlotych mysli typu "kupowanie athlona x2 jest kompletnym bezsensem bo za te same pieniadze mamy c2d ktore bije go wydajnoscia"

Przede wszystkim nie za takie same pieniądze i nie przesadzaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie za takie same pieniądze i nie przesadzaj

I... żeby się c2d nie zabił tymi osiągami. Nie wiem po co jest ten wątek... Już wychodzą układy intela x4 a zapowiedzi wywołują bóle głowy. Czekając na rewelacje AMD 'mała dygresja --- AM2 jest błędem' Poradzą sobie. Wracając do wątku... Ciężko nadążyć za dzisiejszym rozwojem technologicznym. Testy - czekać. Zestawy z dostępnych komponentów na rynku - kompletne... + 'peryferia'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinienes jeszcze także dopisac do zestawien obudowy, monitory, zestawy glosnikowe badz jeszcze jakies opcjonalne akcesoria. Ale podstawa tutaj bedzie obudowa, w koncu gdzies wszystkie bebechy musza sie pomiescic ;) Moglbys jeszcze dodac kilka zrodel do danego komponentu, chodzi mi tu o kilka roznych sklepow (najlepiej te, gdzie cena jest najnizsza ;) ). Mile widziane byłoby też dodanie jeszcze jakis alternatyw sprzetowych, np. podanie kilku zasilaczy. Wtedy ktos kto szuka jakiegos zestawu bedzie miał w czym przebierac. Generalnie zestawienie mi się podoba.

 

Pozdrawiam.

Drogi pracowity Sysaku!

W jakimś stopniu popieram pisarza.

Tzn. też uważam, że przydałoby się opcjonalnie link do topic'u uzupełniającego, gdzie IMHO powinny być:

a) monitory

b) obudowy

c) myszy i klawiatury

to elementy, które prawie zawsze są potrzebne do pierwszego zestawu, a takich czytelników też zapewne będziesz miał.

Ja do dziś żałuję wyrzuconych pieniędzy na obudowę Codegena, ale jak ją kupowałem nie wiedziałem, ze to może mieć jakiekolwiek znaczenie np. dla hałasu jaki generuje mój pecet.

Monitor to sprawa pewnie jeszcze ważniejsza, służy bowiem przeważnie dłużej niż sam komp, a od jego jakości zależy komfort naszej pracy (lub zabawy) z kompem, a w konsekwencji w jakimś stopniu stan naszego wzroku.

 

Na koniec jeszcze raz podkreślę, sugerowałbym uczynić z tego osobny topic, takie uzupełnienie do Twojego FAQ.

Nie stracisz wtedy przejrzystości w tym co jest, a naprawdę potrzebujący znajdą niezbędne informacje w ww. uzupełnieniu.

Czy je uzupełniać o zestawy głośnikowe itp. to już osobne pytanie, czy generalnie dasz radę, wszak to ogrom pracy. Zamiast wielu sklepów może wystarczy link do Skąpca?

Pozdrawiam i doceniam :)

Edytowane przez wheelerfan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie w zestawieniach brakuje obudów. Fajnie by było, jakby na końcu zestawienia były polecane obudowy w różnych przedziałach cenowych, wtedy każdy by mógł sobie wybrać co wg niego będzie mu potrzebne.

Co do zestawów, Sysak dobra robota :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem w zestawie za 1 k bardziej sie oplaca wziac plyte Biostar Tforce 6100

klik

a za zaoszczedzona kase kupic nagrywarke DVD. Poza tym zdecydowanie lepsza nagrywarka DVD jest pioneer DVR-111

KLIK.Nec chodzi jak suszarka do włosów,poza tym podejzewam ze 90% osob co go kupi nie uzyje funkcji labelFlash.A jesli chodzi o jakosc wypalonych plyt to jednak NEC jeszcze pioneera nie dogonil.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienię. Wcześniej proponowaną nagrywarką był NEC ND4571A, który miał bardzo dobre opinie na forum i myślałem, że ten AD to jego lekko poprawiony następca. Za miesiąc obiecuję pioneery w zestawieniach. :)

Co do tego Tforce w zestawie za 1000 to nie wiem. Ja wolałbym mieć płytę z super możliwościami OC i lepszą grafiką niż nagrywarkę DVD, ale sam nie wiem. Zastanowię się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poczytaj sobie o tej mobo ma mozliwosci o/c temat o Biostar Tforce

 

Poczytaj też o możliwościach OC tego Abita (np. na Hardforum)

IMO jest lepiej wyposażony, zrobiony z lepszych materiałów (np kondensatory Rubycon), ma wyjście DVI co jest istotne dla osób, którzy nie potrzbują dodatkowej grafiki, i ma więcej opcji oc (choćby opcje pamięci). Różnica w cenie ~60pln.

Jeżeli AM2 to tylko Abit NF-M2 nView.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Sysaku

Wg mnie praca robiona przez Ciebie jest bardzo dobra i bardzo pomaga zarówno początkującym jak i bardziej zaawansowanym. Mam jednak kilka sugestii:

 

1) (jak to już było wcześniej pisane) trzeba zmienić tą nagrywarkę, ale z tego względu, że podobno NEC mają haniebnie niską korekcję błędów zarówno dla CD jak i DVD przy odczycie, podobno poniżej 50%. Już takie Samsungi mają korekcję na poziomie ok. 90% Dla mnie korekcja błędów liczy się o wiele bardziej niż prędkość zapisu (choć zdaję sobie sprawę, że niektórzy mogą się ze mną nie zgadzać)

 

2) Sugeruję dodać listy z propozycjami obudów, ALE z podziałem nie tylko cenowym, lecz także "konstrukcyjnym", tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie w interesującym go typie konstrukcyjnym, np. niektórzy szukają obudowy chłodzonej TYLKO pasywnie, inni szukają obudowy TYLKO z mnóstwem wiatraków i ogromną turbiną z przodu.

 

3) Dziwi mnie bardzo, że większość proponowanych przez Ciebie pamięci RAM ma CL5 o_O

 

4) Rzeczywiście przydałaby się lista starannie wyselekcjonowanych monitorów LCD

 

P.S. Już teraz proponowane przez Ciebie zestawienia sprzętowe uważam za jedne z najlepszych w polskiej sieci, dobrze rozpatrz jednak moje propozycje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co zaproponowałeś brzmi dobrze i można się spodziewać, że twoje pomysły zostaną wprowadzone w życie, ale z tym CL5 się nie zgadzam. Powszechnie wiadomo, że pamięci Goodram mają dobre oc. Ustawienie w nich nawet 3.3.3.X przy 667MHz zazwyczaj nie jest problemem. Kiedyś w zestawieniu były Goodramy PRO na micronach d9, ale obecnie ceny pamięci są tak wysokie, że kupowanie jeszcze droższych mija się z celem. Jak ceny wrócą do "normy", to pomyślimy. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co zaproponowałeś brzmi dobrze i można się spodziewać, że twoje pomysły zostaną wprowadzone w życie, ale z tym CL5 się nie zgadzam.

I slusznie, zdrowe podejscie. Tym bardziej ze zmiana cl5 na cl4 daje moze 1% w specyficznych zastosowaniach (najczesciej w Sandrze). Propozycja z LCD jest dobra chociaz zakladam, ze wymagalaby wiele dodatkowej pracy.

 

Mi rowniez lista zestawów sie podoba (chociaz zawsze mam jakies zastrzezenia co do pojedynczych komponentow, ale to normalne).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do sedna pytania , popieram twój pomysł - dobrze by było aby się pojawiły w zestawieniu monitory i obudowy .

 

Mam też jedno pytanie dot. ostatniego zestawienia za 5 000 zł , jak wygląda współpraca 4x1GB ramu z tym Asusem ??

 

Bo słyszałem że 4 kości albo pracują na 333 ( DDR1 ) / 667 (DDR2 ) albo nie pracują wcale ( DDR2 ) .

 

Jak to jest w praktyce ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego mi tu brak to tez dobrze by było aby się pojawiły w zestawieniu monitory i obudowy tak jak wyżej i bym dodał do chłodzenia procka dla Intela tez Scythe Infinity i Scythe Nina a takie drobiazgi jak myszek klawiatur i głośników itp. czemu nie ale to juz jest zbytnio zbędne chyba by było za dużo roboty pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Anand Techu pojawił się opis procesorów w przediałach cenowych "typu: co kupić na święta". Być może informacje tam zamieszczone przydadzą się do sporządzenia kolejnego zestawienia cenowego: http://www.anandtech.com/guides/showdoc.aspx?i=2876

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Podziel obudowy na mATX, ATX midi, ATX big. A nie tylko na midle/highend. IMO troche więcej roboty ale będzie czytelniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

W sumie przydatny temat. Jak ktoś nie wie co kupić to może się tym śmiało sugerować. Zestawy na pewno lepsze od każdego "składaka" w MM czy innych :wink: A i ze składaniem zestawów u nie których bywa różnie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...