Skocz do zawartości
Sysak

Zestawy

Jak oceniasz zestawienie  

437 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz poziom merytoryczny i przydatność zestawienia? (Zawartość zestawów)

    • Super
      115
    • Bardzo Dobrze
      183
    • OK
      95
    • Przeciętnie
      28
    • Dno
      16
  2. 2. Jak oceniasz sposób prezentacji zestawów i porad? (Estetyka i przejrzystość)

    • Super
      120
    • Bardzo Dobrze
      175
    • OK
      97
    • Przeciętnie
      30
    • Dno
      15
  3. 3. Czy uważasz, że dodanie do zestawów monitorów, myszek klawiatur i głośników itd. w takiej formie jak teraz jest chłodzenie, jest dobrym pomysłem?

    • Tak
      293
    • Nei ;]
      144


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

Adaty (2x 1024) kosztują 268 a nie prawie 300, sprawdź ceny wszystkich rzeczy raz jeszcze [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sugerował do chłodzenia CPU dodać Thermalright Ultra-120 eXtreme, jako (teoretycznie) najwydajniejszy na polskim rynku cooler AC, niewiele ustępujący chłodzeniom wodnym średniej klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem dzisiaj porównania wydajności e2160 i e4300 ale nic konkretnego nie znalazłem. Jak będę wiedział czy odcięcie 1mb cache ma wpływ na wydajność, to pomyślę co zrobić z nowymi prockami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma wplyw ale niewielki

Prosze bardzo, oto porownania:

http://www.xtremesystems.org/forums/showth...highlight=e2160

http://www.pconline.com.cn/diy/cpu/reviews/0704/993288.html

i nawet u nas:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...317&st=100#

 

Czerwiec za pasem, a ten test

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=...&action=all

rozwiewa wszelkie watpliwosci

Edytowane przez marx2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że się wtrącam, ale jedna uwaga dotycząca napędu DVD/RW. otóż, ten asus nie jest już chyba produkowany. siedziba sklepu, do którego link został podany znajduje się w gdańsku, blisko mnie. dowiadywałem się w nim i innych sklepach, że czekają na dostawę z hurtowni, w których brakuje tychże nagrywarek. nie wiedzą czy w ogóle jeszcze je dostaną. na allegro drogo stoi. możesz ją czymś zastąpić?

 

pozdrawiam

m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do monitorów 22" tn dodał bym lg. imo najlepszy zakup - jakość jak na droższym samsungu do tego pip, hdmi (nie wiem czy samsung ma) i miesiąc gwarancji na martwe pixy - w samsungu tylko gw "uruchomieniowa" ;) cena taka sama jak s 226

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie do 5 tys. proponowałym zamienic dyski 2x250 JS na 2x320 AAKS - nowsze, szybsze, cichsze i więcej miejsca a wziąż zestaw zmieści się w założonej kwocie.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zestawie za 2000 i za 3000 jest płyta Abit AB9 z linkiem do sklepu esc.pl Ponieważ większość pozostałych komponentów jest z apollo (zaoszczędzimy na przesyłce), a płyta ta jest tam o 1zł tańsza niż w esc, proponuję zmianę linka. pzdr!

 

PS uważam to przedsięwzięcie za strzał w dziesiątkę. myślę, że ułatwi on wielu nie zorientowanym w rynku komputerowym osobom (takim jak ja :lol2: ) podjęcie decyzji dotyczącej zakupu kompa. brawo! oby tak dalej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jedno ale co do zestawu za 5K - dawać 600 zł za płytę bez P35 na 775 to dzisiaj rzecz , że tak powiem niemądra. Pojawiło się już trochę tych płyt i warto by się było zastanowić nad zmianą ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozumiem ze podane ceny sa cenami najnizszymi ?? Z tym ze wkrada sie wg mnie jeden blad. A mianowicie kupujac w ten sposob komponenty w roznych sklepach internetowych narazamy sie wszedzie na dodatkowe koszty za przesylke i tak naprawde cena kompa tak czy siak rosnie.

Lepiej kupowac na miejscu i nie placic za transport etc. Zawsze tez przy odbiorze osobiscie mozna sprawdzic towar na miejscu np LCD. Wiem ze i tak moge odeslac jakby bylo cos nie tak ... ale czas i pieniadze tracimy.

 

Mi osobiscie jest po drodze do komputronika - no coz ceny maja wysokie - ale jest to na miejscu i obsluga tez ok. Element supportu tez sie liczy panowie.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozumiem ze podane ceny sa cenami najnizszymi ?? Z tym ze wkrada sie wg mnie jeden blad. A mianowicie kupujac w ten sposob komponenty w roznych sklepach internetowych narazamy sie wszedzie na dodatkowe koszty za przesylke i tak naprawde cena kompa tak czy siak rosnie.

Lepiej kupowac na miejscu i nie placic za transport etc. Zawsze tez przy odbiorze osobiscie mozna sprawdzic towar na miejscu np LCD. Wiem ze i tak moge odeslac jakby bylo cos nie tak ... ale czas i pieniadze tracimy.

 

Mi osobiscie jest po drodze do komputronika - no coz ceny maja wysokie - ale jest to na miejscu i obsluga tez ok. Element supportu tez sie liczy panowie.

Pozdro

Pewnie. Tylko że w komputroniku jest dużo drożej i nie mają sprzętu. Postanowiłem sprawdzić ile kosztuje u nich zestaw przedstawiany tutaj jako "do 3000". Tutaj kosztował 2900zł. W komputroniku bez zasilacza i HDD (w ogóle takich nie mają w ofercie) wyszło ponad 2700 - doliczając dysk i zasilacz z innych sklepów wychodzi ok. 3200. Poza tym z pozostałych komponentów dostępny jest... tylko procesor! I to "na wykończeniu" zapasów magazynowych... Także uważam, że lepiej dopłacić czasem za przesyłkę, bo pokrywa Ci się z różnicą w cenie z innymi sklepami, a przynajmniej nie musisz czekać, aż Ci sprowadzą towar na zamówienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

rozumiem ze podane ceny sa cenami najnizszymi ?? Z tym ze wkrada sie wg mnie jeden blad. A mianowicie kupujac w ten sposob komponenty w roznych sklepach internetowych narazamy sie wszedzie na dodatkowe koszty za przesylke i tak naprawde cena kompa tak czy siak rosnie.

Lepiej kupowac na miejscu i nie placic za transport etc. Zawsze tez przy odbiorze osobiscie mozna sprawdzic towar na miejscu np LCD. Wiem ze i tak moge odeslac jakby bylo cos nie tak ... ale czas i pieniadze tracimy.

 

Mi osobiscie jest po drodze do komputronika - no coz ceny maja wysokie - ale jest to na miejscu i obsluga tez ok. Element supportu tez sie liczy panowie.

Pozdro

Moje zestawy to nie gotowiec. Cholernie trudno znaleźć wszystkie najlepsze, najbardziej pasujące części w jednym dobrym i tanim sklepie, dla tego za zwyczaj są z różnych. Wybierając części po prostu szukam w skąpcu najtańszej oferty. W tym miesiącu akurat trochę bardziej przyłożyłem wagę do tego, żeby jaknajwięcej części było z jednego sklepu i padło na apollo.pl, bo mają jedne z najniższych cen. Mimo to żaden zestaw nie jest cały z jednego sklepu. Zestawy mają raczej na celu pokazać z jakich części złożyć maksymalnie wydajny zestaw do danej kwoty. Oczywiście końcowa cena takiego zestawu zawsze jest wyższa (koszty wysyłki albo jakaś obudowa), ale i tak widzę, że większość z was pytając na forum o nowy komputer pomija nagrywarkę, obudowę, czasem zasilacz, często dysk twardy, bo już je mają nie chcą ich zmieniać. Też jestem zdania, że najlepiej kupić wszystko na miejscu i w jednym sklepie, ale ja zajmuję się tylko doborem optymalnych podzespołów, nie zakupami.

 

 

Sugestia co do czcionki, po cenie zostaw normalny kolor, troche niewygodnie sie to czyta (darkness).

Się zrobi... ;-)

 

Zdradzę wam, że w tym miesiącu pracuję nad czymś całkiem nowym, być może bardziej pomocnym niż obecne zestawy. Jestem pewien, że się wam spodoba. Powiem jeszcze tylko, że od końca tego miesiąca będziecie mieli dwa poradniki miesięcznie. :mrgreen:

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety Abit KN9 jest juz nie osiagalny (na pewno w apollo.pl i kilku innych sklepach w rzeszowie).Podobno juz na hurtowniach tego nie ma i nie bedzie.Zostalo tylko to co ktos tam ma na stanie.Wiec trzeba chyba szukac pomalu czegos innego. :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak jak przedmówca, Abit KN9 jest już na wymarciu, zostały resztki, które są na stanie w sklepach, jego zamiennikiem ma być Abit An52 - na ile dobrym jeszcze nie wiadomo, w takim wypadku sądze, ze wypada Abita zamienić na DFI na nF4Ultra edit:[ http://www.arche.home.pl/sklep/product_inf...509b59b28486f70 280zł w Arche ]

2. W kwestii zasilaczy Delta 350W http://www.allegro.pl/item203395777_delta_...owych_plyt.html moze byc do zestawów do 2000zł o ile w zestawie nie ma gf8800gts lub gtx

3. Dla zestawów z gf8800gts/gtx i hd2900xt Doskonałym wyborem będzie Delta 400W http://www.allegro.pl/item204070785_nowy_z..._power_ok_.html

4. Obie Delty wielokrotnie i pozytywnie ocenione w dziale zasilaczy.

5. Warto dodać informacje o możliwosci wyszukiwania najatrakcyjniejszych cenowo ofert za pomocą serwisów takich jak www.skapiec.pl www.ceneo.pl www.kupujemy.pl

6. Można sie pokusic o zachęcenei do kupna np większej ilości RAMU w zestawach od 1500zł jako opcja ze wzgledu na aktualnei niską jego cenę i brać 4x1GB

7. Czesto wymienianą grafiką jest gf7900gs za 400zł, sądze, ze dla zwolenników ATi ze wzgledu na ciut wiekszą wydajność można również dodać x1950pro https://www.apollo.pl/store/show_detail/21/34776 z ceną ok 450zł

8. do monitorów LCD 19'' panoramicznych można dodać całkim tanią i przyzwoitą propozycję https://www.apollo.pl/store/show_detail/30/34775 Asus WV192S

Edytowane przez svende

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moze by tak jeszcze dodac kategorie komputerow multimedialnych ale nie przeznaczonych do gier. Nie tak rozbudowana oczywiscie - 2, 3 zestawy gora.

Taki komp mialby slabsza grafike np ale dodatkowo w zestwie pojawilyby sie w to miejsce polecane inne komponenty np karta tv etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem na wakacjach za granica, ale postaram sie szybko splodzic cos co was zadowoli, takze zamiast pluskac sie w cieplym morzu siedze w kafejce i stukam w klawisze. Jak dobrze pojdzie to do srody dostaniecie nowe zestawy + cos bardzo fajnego. Jesli sie nie uda, to spodziewajcie sie tego miedzy piatkiem a poniedzialkiem. Trzymajcie kciuki. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzymam kciuki i mam nadzieję, że spłodzisz naprawdę dobre i przemyślane zestawy... bo nieczęsto taką kasę wydaję na kompa i chciałbym wydać możliwie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...