Skocz do zawartości
Sysak

Zestawy

Jak oceniasz zestawienie  

437 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz poziom merytoryczny i przydatność zestawienia? (Zawartość zestawów)

    • Super
      115
    • Bardzo Dobrze
      183
    • OK
      95
    • Przeciętnie
      28
    • Dno
      16
  2. 2. Jak oceniasz sposób prezentacji zestawów i porad? (Estetyka i przejrzystość)

    • Super
      120
    • Bardzo Dobrze
      175
    • OK
      97
    • Przeciętnie
      30
    • Dno
      15
  3. 3. Czy uważasz, że dodanie do zestawów monitorów, myszek klawiatur i głośników itd. w takiej formie jak teraz jest chłodzenie, jest dobrym pomysłem?

    • Tak
      293
    • Nei ;]
      144


Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam taką małą propozycję co do zestawów. W danych kwotach rózróżniłbym je na 2 typy - jedne przeznaczone stricte do OC, a drugie oferujące mniejsze OC, ale za niższą cenę, dla mniej zaawansowanych użytkowników - różni ludzie tu zaglądają, niejeden swoje podkręcanie ograniczy tylko do zmiany FSB z 200 na 233 i tyle. Np. płyty główne na AM2 - Abit KN9 i DFI Infinity NF Ultra II-M2/G - różnica w cenie to niecałe 80 zł, obie mają bardzo dobre parametry, lecz DFI pozwala na lepsze OC, którego nie każdy wymaga. Do tego trzeba czymś zastąpić wentylator na chipsecie, a ABIT ma SilentOtes i problem z głowy.

Edytowane przez BArt_X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne testy znalazłeś - chyba mi nie wmówisz, że Athlony 64 X2 są wydajniejsze od C2D, mimo, że tak wynika z testu :D

Sorry za ot ale musiałem to napisać

 

Polecam ten test, który został zrobiony w os 64bit.

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...re-roundup.html

 

4300 co prawda wygrywa z x2 3600, ale różnice jakoś dziwnie stopniały :)

W grach, poza jednym wyjątkiem, są w przedziale 2-6 klatek na korzyść e4300. A trzeba pamiętać, że różnica w cenie praktycznie x2.

Więc nie wychwalajcie tak bez opamiętania c2d, bo jeżeli ktoś szuka taniego i w miarę dobrego kompa (a takich jest większość) to na dzień dzisiejszy wybierze x2 i zaoszczędzi około 400 zeta.

 

 

Co do zestawu uważam, że jest ok. Podoba mi się zestawienie do 1000 zł. Proponowałbym tylko w opcji procka x2 3600 za 300,- wtedy za niecałe 1100,- mamy już naprawdę fajny komputer.

PS. Nadal proponuję wprowadzenie zestawów SFF

Edytowane przez aldam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za ot ale musiałem to napisać

 

Polecam ten test, który został zrobiony w os 64bit.

 

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu/displ...re-roundup.html

 

4300 co prawda wygrywa z x2 3600, ale różnice jakoś dziwnie stopniały :)

W grach, poza jednym wyjątkiem, są w przedziale 2-6 klatek na korzyść e4300. A trzeba pamiętać, że różnica w cenie praktycznie x2.

Więc nie wychwalajcie tak bez opamiętania c2d, bo jeżeli ktoś szuka taniego i w miarę dobrego kompa (a takich jest większość) to na dzień dzisiejszy wybierze x2 i zaoszczędzi około 400 zeta.

Co do zestawu uważam, że jest ok. Podoba mi się zestawienie do 1000 zł. Proponowałbym tylko w opcji procka x2 3600 za 300,- wtedy za niecałe 1100,- mamy już naprawdę fajny komputer.

PS. Nadal proponuję wprowadzenie zestawów SFF

Ciekawy artykuł. Nie mówię, ze AMD jest złe, wręcz przeciwnie, lubię tą firme, jak dotąd miałem tylko procesory AMD. Core2Duo dopiero "zaczyna" można powiedzieć, natomiast Athlony 64 i X2 chyba już kończą, bo ta architektura jest już bardzo długo na rynku, chociaż mimo swojego wieku nadal jest wydajna, a przede wszystkim dostępna do większej ilości użytkowników, co w kraju takim jak Polska ma ogromne znaczenie. Ten test pokazuje, że Athlony X2 są równie wydajne jak ich odpowiedniki cenowe u Intela po obniżce cen - konkurencja to super sprawa, bo można kupić dobry dwurdzeniowy procesor za 300 zł, co jeszcze rok temu było nie do pomyślenia. Jednak faktem jest, że procesory Core2Duo są po prostu lepsze dla osób, które potrzebują wydajnych procesorów no i świetnie się podkręcają, co znacznie zwiększa ich opłacalność. Pozostaje teraz pytanie jaki wzrost wydajności otrzymamy w grach i codziennym użytkowaniu przy cenie dwukrotnie wyższej jak słusznie aldam zauważył. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsypał ci się ostatni tag w monitorach.

Weź mnie nie denerwuj nawet... ;-);-);-) Nie wiem przez co to. Wstawie normalne tagi forumowe, to mi jakąś HTML-ową sieczkę z tego robi i jeszcze wycina kawałek (np. tutaj wycięło mi resztę 24" i 26". Nie wiem jak to można naprawić. Zawsze znika ten sam fragment tekstu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sysak, bardzo dobre zestawy konstruujesz, respect :)

 

Mam jednak takie małe pytanie: chodzi o to, że w opcji za 3300zł umieściłeś taki oto zasilacz: Chieftec CFT-560A-12S 560W za 288zł. Coś niska cena jak na zasilacz o takiej mocy :| Co skłoniło cię do zamieszczenia tego zasilacza w zestawiniu? Czy dysponujesz jakimś testem tego zasilacza (szczególnie interesuje mnie zagadnienie stabilności napięć)

Edytowane przez Fulgor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pieknie, podziwiam wkład pracy.

 

Mam jednak pewną propozycję. Mógłbyś dodać jakiś zestaw przejściowy na Intelu? Chodzi o sytuację, która była już poruszana na forum nie raz. Czyli zakup płyty na 775 z tanim prockiem, żeby później tylko dodać C2D, np 4300.

Myślę, że wielu osobom mogłoby to pomóc, pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Sysak, bardzo dobre zestawy konstruujesz, respect :)

 

Mam jednak takie małe pytanie: chodzi o to, że w opcji za 3300zł umieściłeś taki oto zasilacz: Chieftec CFT-560A-12S 560W za 288zł. Coś niska cena jak na zasilacz o takiej mocy :| Co skłoniło cię do zamieszczenia tego zasilacza w zestawiniu? Czy dysponujesz jakimś testem tego zasilacza (szczególnie interesuje mnie zagadnienie stabilności napięć)

Bo to dobry zasilacz i kosztuje niedużo jak na jego jakość. Żeby być obiektywnym, muszę jednak napisać, że ma też jedną wadę: nie jest zbyt cichy.

 

Co do innych sugestii: Trochę się tego wszystkiego nazbierało. Jak będą updatował zestawy na maj, to przeanalizuję wszystkie wasze ostatnie prośby co do konfigów i jeśli uznam, że warto, to niektóre nawet spełnię. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

gdzie w testowym? daj linka.

Na dole forum, pod grami, oślą łączką, prezentacjami, fotografią cyfrową, nad seti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

W drugim poście masz parę literówek... Sprawdź dla pewności czy wszystko jest oki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps jak masz dobre rady:

Oto firmy produkujące zasilacze o największej renomie: Amacrox,Antec, Aerocool, Be Quiet, Chieftec,Cooltek, Enermax, Enlight, Forton/Source, Huntkey, Modecom, Neotec, Tagan, Thermaltake, Topower, Seasonic, Silverstone, Zalman.

brakuje mi delty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie zastanawiam czemu nie ma w zestawieniu taniej plyty AsRocka pod c2duo - mozna zaoszczedzic blisko 200zl (np plyty dual VSTA). Chyba ze dopiero jak pojawia sie Exxx to wtedy zrobic taka wersje econo z intelem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem nad nią, ale uważam, że porządna płyta główna to podstawa komputera, a ten asrock oferuje niemal zerowe OC. Z nią ten zestaw w porównaniu z AM2 za 1500 byłby zupełnie bez sensu. Poza tym P5B zamiast AB9, to już jakiaś tam oszczędność...

 

Grzechu dzięki. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

W zestawie za 1800 procek jest droższy o 2zł niż w cenniku apollo ;)

 

EDIT: Płyta główna też droższa, sprawdź ceny jeszcze raz.

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Wiem, wiem, marudzę, sam mógł bym to zrobić ;>
Edytowane przez Grzechu_1990

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za szybka odpowiedz.

 

1. Po przejrzeniu Testy 7900GS wychodzi na to ze kazda z kart mozna krecic, po czym roznice wydajnosci sa pomijalne 1-5%. Wiec chyba nie ma sensu zbytnio rozwodzic sie nad konkretna karta dla delikatnego o/c.

 

Co do pamięci zrodziło mi się właśnie pytanie czy częstotliwość taktowania pamięci (667 vs 800) jest jakoś zależna z wyborem lub podczas o/c kart takich jak wyżej ?

 

2. Jeszcze pytanko o pamieci do zestawow, tzn. ktore z pamieci z apollo nadaja sie jako zestepcze w stosunku do

A-Data 1024MB DDR2 667MHz ?

Cenowo powiedzmy do 300-330 zeta za 2x1GB. Najlepiej takie zeby mozna bylo pociagnac tego 4300 do 2,9 - 3,1 giga.

 

Męczę Was bo chciałbym większość zestawu kupić z jednego źródła. Z Apollo dostępne byłoby:

ABIT AB9

C2D E4300 BOX

GeForce 7900GS Galaxy 256MB CoolerMaster

SEAGATE 7200.10 250GB SATA2 16MB

+ jakieś pamiątki... jakie ?

 

Dziękuje jeszcze raz za wyrozumiałość i odpowiedzi.

Edytowane przez pjeter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...