Skocz do zawartości
Sysak

Zestawy

Jak oceniasz zestawienie  

437 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz poziom merytoryczny i przydatność zestawienia? (Zawartość zestawów)

    • Super
      115
    • Bardzo Dobrze
      183
    • OK
      95
    • Przeciętnie
      28
    • Dno
      16
  2. 2. Jak oceniasz sposób prezentacji zestawów i porad? (Estetyka i przejrzystość)

    • Super
      120
    • Bardzo Dobrze
      175
    • OK
      97
    • Przeciętnie
      30
    • Dno
      15
  3. 3. Czy uważasz, że dodanie do zestawów monitorów, myszek klawiatur i głośników itd. w takiej formie jak teraz jest chłodzenie, jest dobrym pomysłem?

    • Tak
      293
    • Nei ;]
      144


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie być może nie bezpośrednio związane z poradnikiem, ale jednak na temat. Czy warto z zakupem poczekać do okresu po Świętach? Jak będą się wtedy kształtowały ceny? Na Święta wzrosną, ale co potem? Pozostaną wysokie, wrócą do poziomu sprzed Świąt czy spadną jeszcze niżej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dolar jest najtańszy od kilkunastu lat... w marketach ceny na święta może rosną ale nie zauważyłem teraz wzrostu cen w internetowych sklepach z częściami komputerowymi więc teraz możesz spokojnie kupować sprzęt. Wątpię, że po Świętach będą jakieś super obniżki..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

~1250zł ---NAJBARDZIEJ OPŁACALNY DLA OSZCZĘDNEGO GRACZA ZESTAW Z PROCESOREM AMD. JEŚLI UWAŻASZ, ŻE JEST ZA SŁABY WEŹ OPCJONALNEGO GEFORCE'A 8800GTS I EWENTUALNIE RAM OCZ I MASZ RAKIETĘ.

 

opis mówi o OCZ w opcjach nie ma OCZ

 

tak poza tym warto zamienić 8800GTS'y na HD3850/70 :) GTX'a na 2 3850/70

Edytowane przez Nerevar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez mi sie wydaje, ze jezeli to sa zestawy na grudzien i widnieje tam 8800GTS 320MB za 930zl to oczywistym jest, ze powinno byc to zmienione na cos z obecnych produktow 8800GT/HD3850/HD3870.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam składam coś na kształt tego zestawu za 2600 i moge polecić następujące upgrade'y do podanego zestawu:

 

Procesor Intel C2D E8200 (penryn) - napewno ma większy potencjał - uwzględniając delikatne OC - niż procesory w starszym procesie techgnologicznym, a do tego (miejmy nadzieję - zgodnie z informacjami prasowymi) tańszy bo za ok. 450 zł

no ale to już nie zestaw na grudziń tylko styczeń/luty więc to tak bardziej przyszłościowo...

 

Mobo w niższej cenie, bogatszym wyposażeniu (chociaż może potencjalnie z nieco niższymi możliwościami OC (bazuje na informacjach zebranych na forum) MSI P35 Neo 2 FR/FIR (ok 360zł)

 

Zasilacz: w niżej cenie (ok 200-210zł) Corsair CMPSU-450VXEU 450W, wg mnie bogatszy i cichszy niż Amacrox

 

Poza tym w ramach komentarza do przedstawionych zestawów chciałem powiedzieć, że rozumiem, że zestawy nie uwzględniają monitora, klawiatury i myszki, ale buda już by mogła być...

 

Genralnie brawa i podzięki za cały ten post z zestawami, bardzo pomocny.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Low-end ModeCom Active________________ 119zł

Low-end ModeCom DOM________________ 119zł

Low-end ModeCom Enjoy________________ 119zł

Low-end ModeCom I-Zone Plus________________ 119zł

Low-end ModeCom Feel 807________________ 119zł

Te budy są po 199 zł a nie po 119zł. Ogólnie w budach można by było trochę popracować, bo trochę świeżego towaru by się przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowy modecom w sklepie esc.pl kupowane bez zasilacza są o 80zł tańsze, dla tego cena podawana tutaj jest niższa od sklepowej. Nie opłaca się brać tych obudów z zasilaczem, bo za 80zł dostaniecie słaby model Modecom Feel, któremu bliżej do codegenów, tracerów i tym podobnych, niż do porządnych zasilaczy.

Tak ciężko przeczytać dokładnie?? Edytowane przez YogiCK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ciężko przeczytać dokładnie??

Spójrz na następne:

Low-end Modecom STEP 107________________ 130zł

Low-end Modecom STEP 207________________ 105zł

Dlatego o tym wspomniałem. Co prawda te budy są bez zasilacza ale dla mnie jest to trochę nieczytelne. Edytowane przez kojeczny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi brakuje w obudowach sharkoon revenge - pare zl tansza niz rebel 9, cisza i chlodzenie na tym samym poziomie, a design imo duzo lepszy (komp wyglada jak komp, rebel 9 przypomina obudowe do macierzy)

oczywiscie wersje z 2 miejscami na 120mm z boku, nie z 25cm smiglem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestawy naprawdę porządnie skonfigurowane...

 

Ja ze swej strony poleciłbym dodać do cooler'ów pod Intela (AMD w sumie też - jest wersja pod am2) cooler Akasa AK-965 - kosztuje to to 65zł wygląda jak Fryzjer (trochę lepiej wykonane) i przynajmniej w moim przypadku nie sprawia problemów (+ zadowalająca cisza - fan 92mm ~650-900rpm zazwyczaj).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie średnio na jeża ... najtańszy można by oprzeć na celeronie 420 + 630i , co dało by podobną cenę i sporo wyższą wydajność , łącznie z niezłym OC.

 

a co do najdroższego to w Crysisa na tym sprzęcie nie pograsz przy Ultra więc nie wiem jak można pisać ze do gier nic mocniejszego nie potrzeba , ...

Ja bym tam przywalił DFI 680i LT 2 x 8800GT i Quadzille z dobrym chłodzeniem ... całość mogła by podołać Crysisowi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ciekawą wypowiedź. Coś mi się zdaję, że za miesiąc swoje pomysły zobaczysz w zestawieniu. ;-) Na pewno SLI a co do najtańszego zestawu na intelu to pomyślę nad tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw 3100 Zaproponowałeś ABIT IP35 Pro i E8200

 

Na podstawie strony ABIT: Płyta IP35 PRO nie wspiera E8xxx w procesie 45nm w wersji biosu 14 (ostatniej):

Na stronie http://www.abit.com.tw/cpu-support-list/ wybierz:

- INTEL LAGA 775 CPU Support

- Intel Core 2 Duo

Abit IX38 QuadGT - ta sama strona - też nie wspiera procesorów E8xxxx

 

 

Uwagi:

Obydwie płyty nie miały w testach kości Mushikin.

Obydwie płyty nie miały w testach kości DDR2-1066 z wielkośćią 2GB per bank

Kości Mushkin XP 2X2GB 1000MHz/1066MHz CL5 wymagają zailzania 2.1V.

Płyta takie kości obsługuje?

 

Czy taką konfigurację ,jak podajesz, składałeś i działała?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw 3100 Zaproponowałeś ABIT IP35 Pro i E8200

 

Na podstawie strony ABIT: Płyta IP35 PRO nie wspiera E8xxx w procesie 45nm w wersji biosu 14 (ostatniej):

Na stronie http://www.abit.com.tw/cpu-support-list/ wybierz:

- INTEL LAGA 775 CPU Support

- Intel Core 2 Duo

Abit IX38 QuadGT - ta sama strona - też nie wspiera procesorów E8xxxx

Uwagi:

Obydwie płyty nie miały w testach kości Mushikin.

Obydwie płyty nie miały w testach kości DDR2-1066 z wielkośćią 2GB per bank

Kości Mushkin XP 2X2GB 1000MHz/1066MHz CL5 wymagają zailzania 2.1V.

Płyta takie kości obsługuje?

 

Czy taką konfigurację ,jak podajesz, składałeś i działała?

Ip35pro obsługuje e8200 prawie idealnie, a na najnowszym biosie, nie ma najmniejszych problemów. Na stronie nie ma podanej obsługi e8xxx bo abit o tym zapomniał i nie zaktualizował tabelek.

 

Co do tego,że płyty nie miały w testach kości mushkin to nie wiem jaki to problem. Przecież nie robi się testów na wszystkich możliwych kościach świata.

 

Co do "Obydwie płyty nie miały w testach kości DDR2-1066 z wielkośćią 2GB per bank" też nie wiem jaki to problem, bo nigdzie nie słyszałem, żeby taka konfiguracja powodowała trudności...

 

Co do tego, że wymagają 2.1v do pracy z 1066mhz to też nie wiem jaki to problem. Ustawiasz i jest, a jak nie ustawiasz to jedziesz na 800mhz czy jak tam uważasz/

 

"Czy taką konfigurację ,jak podajesz, składałeś i działała?" - Przykro mi. Nie jestem na tyle bogaty, ale nie przewiduje żadnych poważnych problemów. ;-)

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...