Skocz do zawartości
Sysak

Zestawy

Jak oceniasz zestawienie  

437 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz poziom merytoryczny i przydatność zestawienia? (Zawartość zestawów)

    • Super
      115
    • Bardzo Dobrze
      183
    • OK
      95
    • Przeciętnie
      28
    • Dno
      16
  2. 2. Jak oceniasz sposób prezentacji zestawów i porad? (Estetyka i przejrzystość)

    • Super
      120
    • Bardzo Dobrze
      175
    • OK
      97
    • Przeciętnie
      30
    • Dno
      15
  3. 3. Czy uważasz, że dodanie do zestawów monitorów, myszek klawiatur i głośników itd. w takiej formie jak teraz jest chłodzenie, jest dobrym pomysłem?

    • Tak
      293
    • Nei ;]
      144


Rekomendowane odpowiedzi

no dobra masz racje lepiej miec lepszy sprzet ale ja teraz wymiekam... teraz nigdzie nie ma tego biostara jak jest tu jakis kozak to niech mi powie gdzie go kupie :mur: Palita 7600GS sonic tez ciezko dostac dopiero na allegro znalazlem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co byscie poradzili zeby kupic zamiast Biostar tforce4 ?? w tych granicach cenowych, najlepiej z KLIK taki mam wybór jak nic ciekawego to bede z neta zamawial

 

pozdrawiam i oczekuje na odpowiedz

DFI i ABIT KN9 oba na NF4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli mozna chcialbym zaproponowac wprowadzenie Intelowskiej alternatywy dla zestawu za 1500.

Jako opcje do :

MOBO Biostar tForce4 AM2 ________________________________________ 269zł

CPU AMD Athlon 64 3000+ AM2 BOX ____________ 240zł

 

Moznaby zaproponowac

P4 631 @ 249 PLN

Gigabyte GA-945P-S3 @ 295-299

 

Wedlug testow z egieldy wydajnosc zapowno po podkreceniu jak i na wartosciach domyslnych obu procesorow jest zblizona, a zyskujemy HT i latwosc przesiadki na core2.

 

Zamienilbym rowniez Biostara tforce4 na Abita KN9 ktorego mozna miec w podobnej cenie a dostajemy calkowicie pasywne chlodzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycje, na 2 nowe zestawy:

 

DFI Infinity NF Ultra II-M2 ~335 zł

AMD Athlon 64 X2 3600+ BOX 65W ~331 zł

GeForce 7600GS Galaxy 128MB DDR3 Zalman ~350 zł lub Palit za ~295 zł

A-Data 1024MB DDR II PC 667 1GB ~245 zł

Seagate Barracuda 7200.10 160GB 8MB ~215 zł

HuntKey HK-350AP ~199 zł

===

Razem: 1 675 zł

 

 

DFI Infinity NF Ultra II-M2 ~335 zł

AMD Sempron 3000+ BOX 64-bit ~162 zł

GeForce 7300GT Galaxy 128MB 128b Zalman ~295 zł

A-Data 1024MB DDR II PC 667 1GB ~245 zł

Seagate Barracuda 7200.10 80GB ST380815AS ~161 zł

Delta DPS-400MB-1A 400W ~55 zł

===

Razem: ~1 253 zł

 

 

Ceny z apollo (porucz pamięci), można zaproponować, np. Goodram 1GB PC5300 667MHz DDR2 za 230zł w apollo i wtedy cały sprzęt w jednym sklepie można kupić ;)

Edytowane przez XvAK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja już jest, a od marca zmieniły się jedynie ceny (na niższe) i to cała różnica. Poza tym w configach jest parę zmian z tego co zauważyłem. Powyżej 3000 zł to nikt nie kupi AM2 :mur: Athlon 64 X2 3600+ + dobra płyta główna to koszt 650 zł w przybliżeniu, C2D + dobra płyta główna w przyzwoitej cenie (AB9 np.) 950 zł. Dokładanie do lepszego procesora na AM2 i płyty głównej to bezsens - jak cena się zrówna z C2D, to nikt nie będzie się zastanawiał. Poza tym prawda jest taka, że C2D 4300 jest lepszy od procesorów AMD, nawet droższych modeli, więc nie ma co się zastanawiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne testy znalazłeś - chyba mi nie wmówisz, że Athlony 64 X2 są wydajniejsze od C2D, mimo, że tak wynika z testu :D Tak naprawde jedyny opłacalny Athlon X2 w tej chwili to 3600+ na jądrze Brisbane (65 nm), a to z racji swojej ceny. Droższe modele są niewarte dopłaty, tym bardziej, że nie są wykonane w technologii 65 nm. Polecam zapoznać się z tym: http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=1536-17 Jasno widać, który procesor jest wydajniejszy "zegar w zegar" Poza tym kto kupuje C2D E4300 i nie podkręca? Wystarczy przestawić FSB z 200 na 266 i już mamy prawie E6600 (różnica w pamięci L2). Pozostaje jeszcze kwestia tego, że nie każdy wykorzysta moc C2D - przy słabszych kartach graficznych różnice będą nieznaczne. Nie zmienia to jednak faktu, że Core2Duo to wydajniejszy procesor niż Athlon 64 X2 (mówię o architekturze, nie o konkretnych modelach). Do tego niesamowicie się podkręca i to z pewnością jest jeden z powodów jego popularności. Dlaczego AMD obniża ceny swoich produktów? - bo stawia na segment budżetowy - wiedzą, że powyżej 500 zł nikt nie kupi procesora AMD - bo się nie opłaca, jak za niewiele więcej mamy C2D. Zresztą przy zestawach jest jasno napisane, ze AMD opłaca sie max do 2500 zł - spytaj się kogokolwiek na tym forum to dostaniesz odpowiedź dlaczego :) A co do ilości osób, które podkręcają - jeśli uważasz, że jest ich mało to chyba pomyliłeś fora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mnie obchodzi zegar w zegar. Wiadomo nie od dziś ze C2D jest buużo lepszą architekturą niż X2. Amd nadrabia cenom i to naprawdę dużo. X2 4200+ jest prawie tak dobry jak X2D 4300, a 4600+ już jest nawet lepsze, a cena procek + płyta na pewno jest na korzyść AMD. Oczywiście w C2D drzemie naprawdę spory zapas mocy. Kręcony 4300 pokonuje nawet najlepsze X2, ale ile ogólnie użytkowników kręci sprzęt 5%-10%, dla nich X2 jest dużo lepszym i tańszym rozwiązaniem. X2 i C2D są świetnymi prockami które w zupełności wystarczą do normalnej komputerowej rozrywki. Biedniejsi i niekręcący niech biorą X2 a bogatsi i kręcący C2D. A fanboye niech biorą to co lubią bo i tak źle na tym nie wyjdą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym mowa w ogóle? Mówimy o ludziach nie kręcących procka, na forum dotyczącym podkręcania? No litości. Zresztą, też ciężko nazwać dumnie podkręcaniem, pojedynczy manewr przestawienia magistrali z 200 na np. 333Mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy dla mnie są "normalne"...

OT:

Problem właśnie w tym, że nikt ( ponad 95% kupujących) nie porównuje architektury tylko chce mieć "szybszy" cpu... mam 500zł to biorę ten, który jest szybszy i tyle...(ostatnio wpadła mi gazetka ze sklepu: C2D 6300+512MB+GeFore7300GS :-P )

A co do forum.. jesteście tacy pewni :wink: to skąd pytnia dlaczego komputer nie działa - zasilacz no name..., mierzenie everest'em, po prostu zagladają tutaj osoby, które nie mają pojęcia o komputerch :rolleyes:

Czy powiedziałem, że C2D jest złym zakupem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx Yogi. ;-) Połączyłem tematy, co by bałaganu nie było. Zestawy są już aktualizowane. Miałem bardzo dziwny problem z wysypującymi się tagami w zestawach, ale już sobie poradziłem i można je obejrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...