Skocz do zawartości
Sysak

Zestawy

Jak oceniasz zestawienie  

437 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jak oceniasz poziom merytoryczny i przydatność zestawienia? (Zawartość zestawów)

    • Super
      115
    • Bardzo Dobrze
      183
    • OK
      95
    • Przeciętnie
      28
    • Dno
      16
  2. 2. Jak oceniasz sposób prezentacji zestawów i porad? (Estetyka i przejrzystość)

    • Super
      120
    • Bardzo Dobrze
      175
    • OK
      97
    • Przeciętnie
      30
    • Dno
      15
  3. 3. Czy uważasz, że dodanie do zestawów monitorów, myszek klawiatur i głośników itd. w takiej formie jak teraz jest chłodzenie, jest dobrym pomysłem?

    • Tak
      293
    • Nei ;]
      144


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chodzi o sklepy to faktycznie nie opłaca się kupować w kilku sklepach, bo przesyłka droga, trzeba czekać no i wszystko się niepotrzebnie komplikuje. Ja zamówiłem kompa w znak.pl, powinien być we wtorek/środę. Z dostępnością nie było problemów (nie mieli RAMU i dysku, ale wybrałem co innego, bo jest w czym wybierać), do tego zażyczyłem sobie montaż i testowanie (żeby mi np. seryjnie walnięta płyta nie przyszła) i policzyli mi 50 zł mniej niż ja policzyłem :P Zobaczę jeszcze jak przyjdzie to wszystko, ale myślę, ze nie powinno być problemów. Jedyne co mi się w tym sklepie nie podoba to dość wąska oferta zasilaczy, szczególnie tych tańszych (brak Amacroxa, Huntkeya, Enermaxa) no i brak płyt głównych ABita. Mam małe zastrzeżenie co do FAQ - przy obudowacb Chiefteca chyba są podane ceny netto :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje również, aby zmienić podawane ceny poszczególnych podzespołów.

Chodzi o to, aby podawać trochę bardziej realne ceny poszczególnych podzespołów, bo obecne są najniższymi z możliwych, a nie każdy za tyle będzie mógł kupić.

 

3. Dla zestawów z gf8800gts/gtx i hd2900xt Doskonałym wyborem będzie Delta 400W http://www.allegro.pl/item204070785_nowy_z..._power_ok_.html

Wybacz, ale chyba żartujesz Edytowane przez lukmek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie co do cen. Wg mnie moze podawac ceny z komputronika bo to najwieksza lub jedna z najwiekszych firm w tej branzy z zaznaczeniem ze to sa ceny wlasnie z niego a na stale podac liste z 10 sklepow online zeby kazdy sobie cos wybral. Wtedy bedzie wiadomo ze to gorna granica kasy ( choc z tym roznie nawet w komputroniku tzn gdzie indziej tez bywa drozej).

 

 

ps.:

nie pracuje w komputroniku ani nikt z rodziny czy znajomych :D poprostu mam zaufanie do tego sklepu

Edytowane przez loon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto, ale nie do gier - pograj sobie długo w natywie na 22" na tej samej karcie graficznej :lol2:

20" maja taką samą rozdzielczość natywną co 22" i są w zestawach :rolleyes: Duże monitory powszednieją, rekomendacje 22" nie zaszkodzą.

nowe zestawy + cos bardzo fajnego

Zestawy są, a co z bonusem? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bonus jest under construction. ;-) Powinien byc na poczatku nastepnego tygodnia, bo teraz przez 3 dni nie bede mogl pracowac. Zeby dolac oliwy do ognia napisze, ze to jest za duze, zeby nazwac to bonusem. :twisted:

 

Pomysl z lista dobrych sklepow jest swietny. Mysle ze wejdzie w zycie za miesiac, ale o cenach z komputronika nie ma mowy.

1. To juz bylo na samym poczatku i wtedy wszyscy domagaliscie sie uzycia tanszych sklepow.

2.Jesli wybieram wam nie tylko podzespoly ale i najnizsze ceny, to pomagam wam oszczedzac i powinniscie sie cieszyc. :PW skrocie chodzi o to, ze lepiej pokazywac gdzie jest tanio niz pokazywac gdzie jest drogo i pisac "Ale czasem tam nie kupujcie, bo maja ceny z kosmosu!"

3.Uzycie sklepow z wyzszymi cenami zmusiloby mnie do uzycia gorszych podzespolow, a ja nie cierpie byc ograniczanym i zmuszanym do cofania sie. (Pamietam jak chyba rok temu ceny ramu wystrzelily w gore. Siedzialem nad zestawami ponad 5 godzin, zeby jak najmniej ciac konfigi. (Normalnie starczaja 2-3 ;-) )

Tak wiec pomysl odpada i nawet nie bardzo jest po co o tym dyskutowac. Nie ma i nie bedzie! :)

Co do monitorow, to prawda jest taka, ze ja sie na tym nie znam. Wybralem kategorie monitorow i poprosilem usera mlodassa o wybor modeli, ktre bede mogl do kategorii powsadzac. Aktualizacja wyglada tak, ze jak mlodass i jak ma jakies zastrzezenia, to sa zmiany, a jak nie ma to wszystko stoi w miejscu i tylko ceny sie zmieniaja. W sumie z rubryki "monitory" jestem najmniej zadowolony. Musze pomyslec jak podniesc jej poziom. Chetnie oddalbym komus ta czesc. Jesli ktos uwaza, ze zna sie na monitorach i ma ochote na prowadzenie takiego czegos, to zglaszac sie do mnie na PW.

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co ja mam cholercia brac... od paru lat komp nie upgradeowany, wreszcie trzeba cos z tym zrobic, chcialbym jakos przyszlosciowo i odrazu dylemat - ab9 czy IP35-E. Nosz fak! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze do "listy sklepow" - jakias ankieta albo co zeby wybrac te najlepsze ?? Wiem ze to duzo roboty. W takiej ankiecie musialoby byc z 20 - 30 ( tyle istnieje wogole ?? :) ) a zniej 10 najlepszych. Bo nie ma jak opinia klientow prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i co ja mam cholercia brac... od paru lat komp nie upgradeowany, wreszcie trzeba cos z tym zrobic, chcialbym jakos przyszlosciowo i odrazu dylemat - ab9 czy IP35-E. Nosz fak! :P

ja bede brał ip35-e :-P

 

a co do zestawów to dobrze by było gdyby były skałdane w jednym sklepie... wiem ze kazdy sklep oferuje co innego ale zamawiajac kazda czesc w innym sklepie mam +100zł za samą przesyłke :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tak do końca. To jednak wszystko zależy od zestawu. Czasem skakanie wychodzi taniej, a czasem całość w jednym sklepie. I przy dużym zakupie łatwiej jest cenę negocjować co wydaje mi się ciężkie przy kupowaniu li tylko proca z jednego sklepu. Kurcze ale Sysak to robi kawał dobrej roboty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym miesiacu tez bede zmienial bebechy (w koncu!) i tez na probe wezme IP35-E. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

S1Sweet: Zauwaz ze staram sie, zeby wiekszosc rzeczy byla z apollo. Tylko czasem trzeba cos domowic. W wiekszosci zestawow z poza apollo jest tylko karta graficzna + zasilacz z allegro, ktory mimo dodatkowego kosztu wysylki i tak bardzo obniza koncowa cene zestawu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny lipcowy artykuł :D gratulacje ,a zwłaszcza tego ,że znalazłes goodramy po 126 zł w sklepie, co miesiąc temu było wręcz przepłacaniem o.O .

 

Co do zestawu po 750 moje spostrzeżenia :

- FOXCONN MCP61SM2MA-ERS2H , niesamowite że znalazłes po 183 zł O.o gdzie w innych sklepach ~15 zł drożej . Zint GeForce 6100

 

- Sugerowałbym dodać Asusa M2A - VM (z albo bez HDMI ) po około 200 zł , bez HDMI jest za 199.99 w morelkach :) - Niedługo zamwiam, hehe. Zint. ma X1250 :) (

 

Artykuł o płycie + zestawienie kilku chipsetów : http://pclab.pl/art25940.html

Edytowane przez RedHot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniasz poziom merytoryczny i przydatność zestawienia? (Zawartość zestawów)

 

Bardzo dobrze - z pewnością ludziom o małej wiedzy coś takiego się przyda, a zrobione jest jak najbardziej w porządku.

 

Jak oceniasz sposób prezentacji zestawów i porad? (Estetyka i przejrzystość)

 

Słabo, ale ja jestem okropnym estetą i purystą... :lol2:

 

Czy uważasz, że dodanie do zestawów monitorów, myszek klawiatur i głośników itd. w takiej formie jak teraz jest chłodzenie, jest dobrym pomysłem?

 

Owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko czy do zestawu za ok 1000zł starczy zasilacz 300watt ? bo takie dają z obudowami matx :( i nie chcą sprzedawać bez zasilaczy ....

Jak nie chcą sprzedać bez zasilacza to idz do innego sklepu :D

Ja w zimie kupiłem obudowę tracera nówka i całkiem fajna (polepszyły się) za 50,-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest temat do zadawania takich pytań, ale w drodze wyjątku powiem ci, że chyba Asus P5K. MSI P35 NEO2-FR też wydaje się być bardzo ciekawa.

Sysak, w lipcu mialo byc cos ekstra a nie bylo nic :P Czuje sie oszukany :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...