Skocz do zawartości
Nexus_j

Mbr

Rekomendowane odpowiedzi

problem tak jak w temacie

 

po pierwsze chccialbym zaznaczyc za mam laptopika Asus a6jc-q133h wiec dyskietki startowe odpadaja

 

po instalacji auroxa doszedlem do wniosku ze jednak winda mi sie przyda- sterowniki itp, ale niestety nei moge ponownie zainstalowac zadnej windy

 

wkladajac do napedu plytke bootowana odpala mi sie ekranik sprawdzania systemu,ale dalej nic nei rusza

gdy sprobuje zainstalowac winde z recovery ladie wszystko idzie do momentu restartu- zamiast kontynuacji instalki windowsa odpala sie grub...

wyglada to tak jakby linux zablokowal dostep do mbr'a

 

prosze o pomoc w jaki sposob mozna nadpisac tego mbr'a, jaki program mi w tym pomoze(oczywiscie probowalem juz fdiska odpalic ale nei mam pojecai jak to zrobic, zadnego dosowskiego polecania nie chce mi przyjac)

siedze nad tym jzu dwa dni i nei wiem jak ten probemlem rozwiazac Prosze o szybka pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten działa forum ma subforum FAQ...

znalazlem tam podobne tematy, jednak zaden nie potrafil odpowiedziec na moje pytanie, w zwizku z tym napisalem tutaj, jeli powinienem zrobc to w innym miejscu prosze moderatora o przesuniecie tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdybyś miał jakąś dystrybucję live cd to mógłbyś ściągnąć i wypalić ISO dysku startowego np z win98 i użyć fdisk'a, a jeśli nie masz żadnej distro live cd to idź do kumpla niech ściągnie to ISO i Ci wypali na cd-rw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o innedystrybucje linuxa to nie ma problemu, probowlem gentoo, knopixa i chodzi ale windy dalej nei moge zainstalowac...wina gruba

 

rozwizaniem jest dopisanei do gruba zeby winda startowala, ale nie bardzo satysfakcjonuje mnie takie rozwizanie na dzien dzisiejszy....sprobuje pokombinowac jeszcze...

Edytowane przez Nexus_j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam rozwiązanie, bracikowi też zainstalowałem SuSe na lapku HP i jest ta sama sytuacja co Twoja : instalacja windowsa nie rusza, ale udało mi się ją rozwiązać, niestety naprawa przy pomocy konsoli odzyskiwania nic nie daje bo próbowałem, rozwiazaniem jest inny windows, pożyczyłem od kumpla Win2k i normalnie go instalowałem, podział na partycje... format... kopiowanie plików... restart, po restarcie wkładam płytę z XP i instalacja przebiega bez problemu :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...