Skocz do zawartości
^CooLeR^

Aopen Ax63pro + Nowy Procesor

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Posiadam płytę główną aopen ax630pro a w niej procesor celeron 500mhz (slot370, fsb 66mhz). Płyta posiada wejscie Slot 1, ale stosuję przejściówkę na slot370. Chciałbym nieco odświeżyć komputer i wsadzić do niego nowy procesor. Do wyboru mam pentiumIII slot370 866mhz, fsb133 lub trochę drożej celeron 1,2ghz slot370 i fsb100.

W instrukcji wyczytałem że po zmianie fsb z 66 na 100 (w przypadku celerona) wystarczy zmienić zworki i czestotowliosc agp/pci bedzie wynosiła odpowiednio 66/33, a przy tym obsłuży pamięci 133/100/66. Natomiast na fsb 133 pamięci będą chodziły na 112/100, więc chyba jedna moja kość 66 pójdzie do śmieci.

 

Mam takie pytanie - czy ten celeron będzie działał bez problemów ? Płyta jest dośc stara, ale skoro chodzi on na fsb100 to nie powinno być problemów ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz na jakim chipsecie jest ta plyta?

Ten celeron to jest Tualatin, wiec bez odpowiedniej przejsciowki (lub moda zrobionego rowniez na odpowiedniej przejsciowce) nie bedzie dzialal. W przypadku wspomnianego przez Ciebie P3 musi byc spełnionych kilka warunkow. Przede wszystkim - przejsciowka musi obslugiwac procesory FCPGA - ten ktory obecnie posiadasz to jest PPGA. Nastepnie - plyta powina posiadac mozliwosc pracy na FSB133 oraz podawac napiecie dla procesora ~ 1,75V (niektore przejsciowki posiadaja wlasny regulator napiecia). No i na koniec BIOS z obsluga procesorow P3 coppermine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@^CooLeR^, po pierwsze to nie Slot370 tylko Socket370, po drugie to jeśli już to ten Cielak na Tualatinie to tylko na takiej przejściówce: LINK!!!, no albo na modzie to nie jest trudne do zrobienia i powinno zdaje się działać na zwykłej przelotce FC-PGA... Wszyscy tu znają mojego moda, jakbyś chciał to zarzucę tu link do zdjęcia z moim wykonaniem, ale najpierw poczytaj coś o teorii w googlach po hasłem "tualatin mod".

 

PS: Nie przestrasz się, są metody by nie wyrywać pinów.

Edytowane przez Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi, rzeczywiście socket370, spieszyło mi sie i napisałem tak jak widać wyżej.

Co do modowania - mi na tamtym komputerze nie zależy, chciałbym go jedynie minimalnym kosztem usprawnić. W takim wypadku zdecydowałbym się na jakiegoś celerona <1000mhz, tylko że nie mam pojęcia jaką częstotliowść max obsłuży ta płyta (procek na fsb 100mhz pewnie bedzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację bez zbytniego kombinowania to tylko Celeron Coppermine do 1000Mhz lub PIII do 1100Mhz też na 100Mhz FSB.

Edytowane przez Qroń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...