Skocz do zawartości
humax5400

Opony zimowe

Rekomendowane odpowiedzi

Wczesniej jakis badziew Viking, a teraz na zime Continental TS800 - mega wypas tyle powiem :P

Skad wiesz? Przeciez jeszcze śniegu nie ma ;]

 

 

Ja mam takie opony

Dołączona grafika

 

na takich felgach (wolałbym stalówki na zimę, ale fundusze nie pozwoliły)

Dołączona grafika

 

Opis opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak tam w Wawie, ale u mnie pare razy popadalo takze spoko - lodzik byl, plucha i odrobina sniegu tez :) Poza tym widze jak hamuje na mokrej nawierzchni, ze auto zachowuje sie duzo lepiej. Dunlopy SP 2000 Sport mam na lato - tez super tyle, ze 8 latek juz na nich ganiam i pora wymienic ;)

 

BTW Na ostre zimy juz bym nie liczyl - global warming sie daje we znaki ewidentnie.

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem jakich opon wam nie polece: barum polaris 185/55/15

 

Do rozbijania sie idealne, utrata przyczepnosci skokowa, w poslizgu trakcja zerowa, przy ostrej jezdzie mozemy sie chwalic ze opona sklada sie 2cm nad felga (na suchym) na mokrym nie bo nie trzyma ;)

 

Dobrze hamuje i dobrze sie na nich przyspiesza (to trzeba przyznac) a tak to smutne sa..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moderatorzy byle czym nie jezdza - niektorzy zapewne nadal sciskaja kurczowo talony na Poloneza plus zestaw semi slickow firmy Stomil.

Te alufelusy BMW to tylko taka sciemka ;)

Edytowane przez limerro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie moderatorzy byle czym nie jezdza - niektorzy zapewne nadal sciskaja kurczowo talony na Poloneza plus zestaw semi slickow firmy Stomil.

Te alufelusy BMW to tylko taka sciemka ;)

Spasuj, spasuj :-P Jak kupilem autko to stało wlasnie na takich aluskach i tych własnie zimówkach! :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, panowie idzie zima, dodam ze bedzie to moja pierwsza zima na 4kolach a wiec trzeba kupic zimowe opony a co za tym idzie welgi stalowe co do felg problemow z wyborem nie ma, jesli chodzi o opony to znalazlem takie Firestone WINTERHAWK 165/65R14 79 T , autko to Clio '96r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W szerokości 195 polecę continentale ts810 - bardzo dobre oponki. Dobrze się też jeździło na Toyo 185 (inne autko)

Dlaczego te? - Dębica jest rzeczywiście dobra na kopnym śniegu, ale ile kopnego śniegu u nas na drodze? Zresztą śnieg daje akurat dobrą przyczepność i jest przewidywalny przy manewrach.

 

Większym problemem jest śniegu ujeżdżony, breja, jezdnia mokra, lód (na to nie ma dobrych opon, chyba że z kolcami) - i w tych warunkach continentale sprawują się wyśmienicie. Mam porównanie z fuldą i różnica jest bardzo duża. Zaletą continentali jest brak słabych punktów - na każdej nawierzchni zachowują się przyzwoicie.

A co do szerokości opon, to już się odchodzi od węższych opon na zimę. Wydłużają drogę hamowania na mokrym, suchym, brei

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Berkut nie polecę Barum Polaris, opony po prostu beznadziejne. O mało co zeszłej zimy nie pocałowałem muru dzięki nim. Nie polecam wchodzenia w poślizg na tym g.....

hmm to zle rokuje zwazywszy na to ze 2 prawie nowe czekaja na mnie w piwnicy i 2 jakiejs innej mniej znanej marki...

ale chyba i tak lepiej niz letnie:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od kiedy jezdżę na NOKIA'nie nie chcę patrzyć na żadne inne opony. Gdzie nie wejdziesz to ci polecą co innego, swego czasu miałem taki okres, że wywalałem kasę na coraz to inną firemkę (goodeyar, dunlop, toyo, yokohama). Nie znajdziesz lepszych zimówek niż Nokian, takie moje skromne zdanie. Zdecydowanie polecam, bo są warte swojej ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja bede musial przezyc na tych barumach i czyms tam jeszcze jako ze nie mam kasy na nowe a te sa calkiem swieze (mialem je razem z autem), a za rok wlasnie mysle o nokianach :)

zreszta sniegi zweryfikuja jakie sa te opony...napewno lepsze niz letnie :)

 

p.s. Kiedy zmieniacie na zimowki? ja tak mysle ze wartoby juz bylo zmienic tak w polowie listopada coby sie nie czuc niczym drogowcy-zaskoczonym :P

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...