Skocz do zawartości
humax5400

Opony zimowe

Rekomendowane odpowiedzi

co powiecie o http://www.allegro.pl/item483502220_nowe_o...ter_t_f601.html

 

albo co innego polecicie w rozmiarze 175-185/60-65R14 w klasie "ekonomicznej" woz to astra F kombi 1.6 16V.

Siema Niemcze ;) W klasie eko dobrą opinią cieszą się goodride z racji nowoczesnych technologii stosowanych przy ich produkcji. Chińska marka została ponoć przejęta przez Goodyear i teraz w jednej fabryce tłuczone są Goodyear'y i goodride'y.

 

http://moto.allegro.pl/search.php?string=g...4&country=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś mi się przewinął test chińskich opon - nie wyszło to za dobrze.

 

Ja postawię na Dębicę Frigo2 - wkońcu to modowana Ultra Grip5, sama opona robiona zresztą też przez Goodyear'a:

http://www.allegro.pl/item490669098_opony_..._2_wys_0zl.html

 

Sam takowe wziąłem do siebie do Civica, starsza wozi się na nich również w Stilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam do was panowie prosbe o porade, mam swoij pierwszy samochod, prawko zdalem w marcu, autko kupilem w czerwcu i mam pytanko o jakies fajne zimowki. Niedawno mialem problem z przednimi oponami i jako, ze zblizala sie zima wymienilem na wielosezonowe (sam przod). Jednakze dzis jak sie zakopalem raz i potem prawie drugi raz zamienilbym przod (wielosezon) na zimowki a tamte dam na tyl. Dodam tez ze kasy za duzo nie mam wiec, jakie zimowki byscie polecali ? Wiadomo, ze na bezpieczenstwie nie nalezy oszczedzac, ale 200 zl za sztuke to zdecydowanie za duzo jak na moja kieszen w tej chwili :/. Autko to Cordoba 96r (kola takie same jak golf3). I czy kupno 2 zimowek na przod a wielosezon na tyl jest dobre ?

 

Edit:

W przypadku gdyby wymiana przodu byla najbardziej optymalna to te dosc dobre wydaja sie oponki na przod:

 

http://allegro.pl/item484021402_nowe_opony...awa_gratis.html

 

I wtedy takie 2 (2x179 zł) a te wielosezonowe na tyl :), dobre rozwiazanie ?

kup sobie sniezno blotne a nie jakies kierunkowe na sucha i mokra powierzchnie. poczytaj na internecie o oponach i pogadaj z wulkanizatorem lub ludzmi w temacie bo widze ze kombinujesz ile sie da a nie ma to ladu i skladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na allegeo widziałem ostatnio Nokiany WR w rozmiarze poszukiwanym przez Niemca za 165zł. Sądzę że jak na tą porę roku to świetna cena bo nigdzie już praktycznie nie ma tych wyprzedaży trochę starszych(co nie znaczy gorszych) opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie techniczne pytanie (tylko nie wiem czy temat dobry) Mianowicie musze zmienic kapcie w saxo, do tej pory mialem 185/50 14'' Czy mozna bez problemu (w sensie czy to bezpieczne) założyc opony o parametrach 165/65 ?? z tego co wiem felga jest 6 calowa :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, że temat jak najbardziej na czasie, to wypowiem się.

 

Opony popularne, czytałem jednak, że niektórzy sprzedawcy nie polecają. Osobiście wczoraj założyłem Klebera HP2 195/65 R15 170 zł/szt.

 

 

Opona nie cieszy się rewelacyjną renomą. Jako budżetowa wersja polecana jest Frigo2.

 

Z jakiego powodu nie polecają? Szczerze to nie ma lepszych opon zimowych w tej cenie i rozmiarze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem do A4 195/65/R15 Goodyear ultra grip 7+ z opony.com - wtedy byly po 223pln sztuka. Generalnie opona bardzo polecana wg ADAC i na forach. Teraz w koncu spadl snieg i temp sa ponizej zera także moge powiedziec, ze na sniegu bardzo pozytywnie natomiast na lodzie to tylko kolce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem do A4 195/65/R15 Goodyear ultra grip 7+ z opony.com - wtedy byly po 223pln sztuka. Generalnie opona bardzo polecana wg ADAC i na forach. Teraz w koncu spadl snieg i temp sa ponizej zera także moge powiedziec, ze na sniegu bardzo pozytywnie natomiast na lodzie to tylko kolce :)

Nieźle przepłaciłeś.

199zł płaciłem niedawno - przesyłka gratis - sklep sirius.pl

Też przetestowałem na kawałku zamkniętej drogi z prędkościami grubo niebezpiecznymi :)

Nieźle się na śniegu trzymają, ABS dość późno zaczynał działać gdy już naprawdę przeciążenia były całkiem spore jak na hamowanie na śniegu.

Przyspiesza również nieźle bez utraty przyczepności. Niestety był to wąski kawałek drogi i nie potrafiłem mu zrobić testu łosia.

Za grubo ponad 200zł raczej bym ich nie kupił bo słyszałem, że szybko się ścierają (ocenię w późniejszym czasie) ale jeżeli kosztowały tyle co średniej marki opona to dlaczego nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieźle przepłaciłeś.

199zł płaciłem niedawno - przesyłka gratis - sklep sirius.pl

Też przetestowałem na kawałku zamkniętej drogi z prędkościami grubo niebezpiecznymi :)

Nieźle się na śniegu trzymają, ABS dość późno zaczynał działać gdy już naprawdę przeciążenia były całkiem spore jak na hamowanie na śniegu.

Przyspiesza również nieźle bez utraty przyczepności. Niestety był to wąski kawałek drogi i nie potrafiłem mu zrobić testu łosia.

Za grubo ponad 200zł raczej bym ich nie kupił bo słyszałem, że szybko się ścierają (ocenię w późniejszym czasie) ale jeżeli kosztowały tyle co średniej marki opona to dlaczego nie.

 

Ja jak kupowałem to 7+, a nie zwykłe 7, które są tanszę na dodatek z pewna data produkcji z 2008 (moje sa z października 2008) nie było nigdzie na necie nie liczac jakis ofert z gwiazdkami, że rok produkcji 07 lub 08 tanszych o 10pln. Tak przynajmniej miałem pewność, a w sumie wyszło jakieś 200pln taniej niz w Opolu i jestem zadowolony.

 

Teraz sprawdzałem ceny na siriusie i rewelacji nie ma, nie wiem tez jaki konkretnie model brales..

Edytowane przez wampir

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zima idzie, czas wskrzesić topic :P

 

Jakie oponki w rozmiarze 185/65/R15 warto kupić w cenie do ok 220zł?

Wybieram właśnie dla ojca i prawdę mówiąc trochę zgłupiałem od mnóstwa opinii w necie.

Pierwsze typy to:

Dunlop SP Winter Sport M3 lub Fulda Kristall Montero 3

Fuldy Kristall Montero są mi znane (używane w rodzinie). Ale był to model 2, a teraz widzę jakieś nowe oznaczone trójką.

Styl jazdy zainteresowanego kierowcy - wybitnie spokojny. Miejsce eksploatacji - raczej nizinne :P (W-wa i okolice), ale raz w sezonie wyjazd w nasze polskie góry będzie się zdarzał.

Edytowane przez Dziobak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test ADAC Klik w miarę pokrywa się z tym powyższym z auto moto.

 

Ja wybrałem teraz Goodyear Ultra Grip 7+ , w drugim wozie mam Dunlopy SP Sport. Ciężko będzie to porównać (FWD vs. RWD) i myślę, że różnice będą niezauważalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakim aucie? Adam83 pyta o rozmiar do raczej przyzwoitego auta segmentu B albo starszego C, a te twoje frigo to może i spisują się dobrze na starszych autach z segmentu A.

 

Ja polecam Micheliny Primacy Alpin (idealne na mokrej nawierzchni i bardzo ciche), a z wariantu budżetowego- Nokian WR (te same plusy, co u Michałów, jednak ciut głośniejsze) albo GY Ultragrip 7+ (dobry allrounder, podobnie jak Nokian i Michelin idealne na polską zimę).

 

Te 3 modele opon mam na 2 swoich i jednym aucie od ojca- każde z tych aut użytkuję dość intensywnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie czytałeś? I czy empirycznie porównywałeś tą oponę z innymi? Ja Primacy Alpin mam na 530d (a wcześniej w Mdo 2.0tdci), Ultragripy na s80 2.4d a WR na s40 2.0d (@170PS). Nokian to typowa zimówka nastawiona na komfort i warunki deszcz/błoto pośniegowe imho. Czy jest podobna do wielosezonowej w zachowaniu, to nie wiem, bo nigdy takich półśrodków u mnie na aucie nie było. Ale prowadzi się zbliżenie do Primacy Alpin pa3 i GY. To też wielosezonówki twoim zdaniem?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...