Skocz do zawartości
humax5400

Opony zimowe

Rekomendowane odpowiedzi

Ja właśnie założyłem do siebie Michelinki Primacy Alpin PA3 w rozmiarze 205/55 16" i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Są cichutkie i świetnie sobie radzą na mokrym (a 350 niutków na jednej osi czasem trudno okiełznać)- więcej wrażeń jak potestuję na białym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt, naczytałem się trochę testów przed zakupem i wszędzie wypadały dobrze. Cena (540PLN/szt.) nie jest najniższa, ale po odliczeniu vat'u i wpisania w koszta jest w pełni akceptowalna ;)

Najważniejsze kupić tanio i nowe [nowe = produkcja sprzed kilku tygodni]... ja za 4szt. Firestone Winterhawk 195/65R15 dałem 530zł :-) To jest konkretny interes...

 

Od razu odradzam kupowanie niby "nowych" opon... które datę produkcji mają sprzed kilku lat. To, że są nieużywane nie oznacza, że są nowe a po kilku latach guma traci swoje właściwości.

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem na oponach nie warto oszczędzać, też mogłem przecież kupić coś za ok 900PLN komplet (taniej trudno o coś w rozmiarze R16), ale życie i auto w całości mi milsze.

 

PS. Twoja cena za ten rozmiar jest, o ile brutto, faktycznie bardzo atrakcyjna.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atrakcyjna i to bardzo, a opony wg wielu opinii niczego sobie, szczególnie biorąc poda uwagę cena/jakość.

Ja też dziś odebrałem takie Firestone Winterhawk w tym samym rozmiarze, tylko że płaciłem 207zł/szt.

Teoretycznie było założenie, żeby nie oszczędzać na oponach, ale mimo wszystko od tych Michelinów "lekko" odrzuciła mnie cena (~350zł w odpowiadającym mi rozmiarze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fakturki Ci raczej nie wystawił...? ;) Tak czy siak, szerokiej drogi życzę. Ja w tygodniu wybieram się w nasze góry, a tam z tego co czytam spadł śnieg, więc będzie okazja na sprawdzenie tych michałów na białym.

 

Dziś musiałem na "wariata" skoczyć z Kce do Krk i z jeszcze większym zaskoczeniem stwierdziłem, iż nawet przy prędkościach ok. 180km/h (w porywach- między wiecznymi remontami na a4) te zimówki są tak ciche jak letnie bridge. Śmiało polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukam jakis fajnych cenowo i trakcyjnie 14" do mojego astrolota ze 100 konnym motorkiem. w marketach sa dosc atrakcyjne cenowo "jakies" (bo nie pamietam modelu) pirelki po 175pln z montazem i wywazaniem.

 

draak czym Ty sie wozisz, ze masz 350 niutkow na osi?? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale fakturki Ci raczej nie wystawił...? ;) Tak czy siak, szerokiej drogi życzę. Ja w tygodniu wybieram się w nasze góry, a tam z tego co czytam spadł śnieg, więc będzie okazja na sprawdzenie tych michałów na białym.

 

Dziś musiałem na "wariata" skoczyć z Kce do Krk i z jeszcze większym zaskoczeniem stwierdziłem, iż nawet przy prędkościach ok. 180km/h (w porywach- między wiecznymi remontami na a4) te zimówki są tak ciche jak letnie bridge. Śmiało polecam!

Dzięki i wzajemnie:-) Ja na razie nie zmieniłem na zimowe a co do faktury to oczywiście, że przy tej cenie nie kupowałem w sklepie i mi jej nie wystawił:-) W zasadzie nie jest mi potrzebna, bo nie prowadzę działalności. Co do Twoich, to na pewno są dobre, ale to chyba dość nowy model i nie ma o nim opinii na opony.com a ja głównie średnią tych opinii kieruję się w doborze ogumienia... ewentualnie testy ADAC itp.

 

Pozdrawiam

 

P.S. Niemiec podaj dokładny rozmiar opony.

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miarę dobry stosunek cena/jakość Firestone Winterhawk cena ~158 /ocena 4,8/.

Następna to Dunlop SP WINTER SPORT M3 ale nieco droższa cena ~201 /ocena 4,7/.

Porównywalna cenowo do powyższej Goodyear ULTRA GRIP 7 cena ~204 /ocena 4,9/.

Dość droga jak na ten rozmiar opony, ale bardzo dobra Michelin ALPIN A3 cena ~225 /ocena 5,3/.

 

Nie wymieniałem opon, które mają słabe opinie bądź są dość ekstremalnie drogie.

Nie wiem jaki przedział cenowy akceptujesz. W każdym razie zerknij sobie na stronę http://www.opony.com/producent.asp - wysortuj odpowiednio, poczytaj opinie i przemyśl sprawę...

Osobiście jeśli chodzi o przystępną cenę brałbym te pierwsze, które wymieniłem lub ewentualnie Kleber Kristalp HP.

Edytowane przez PUNISHER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niemiaszku ;) mondek 2.0 tdci@ compsport, dosłownie liznięty, 150PS/ 350NM.

 

A odnośnie Twojego pytania o gumki- to faktycznie brałbym w tym rozmiarze zakupione przez PUNISHER'a i narcyza winterhawki- stosunek cena/ jakość bdb.

 

Wtryski to najwieksza wada tdci- ten moj egz. toleruje tylko shella, nawet na bp ultimate mi kiedys zabkowal. A CS w sumie tylko poprawił przebieg momentu, by tak nie kopało na 1ce i dołożył te 20kucy i 20niutków. To nie tdi, w którym można bez konsekwencji grzebać niemal na maxa. Choć za to jest o wiele cichszy, a mocy jak na stosunek do masy jest w sam raz.

Edytowane przez draak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam fordowskie tdci nie toleruje chrzczonego ON, ale to nie zależy od marki stacji bo tak jest w naszym kraju, że stacje takie jas BP, Shell, Statoil, ... mają paliwo dostarczane z rafinerii Orlenu a to co robi z nimi lokalna stacja to inna bajka. Tą samą jednostkę robioną przy współpracy PSA mam teraz w focusie II 1,8 i 115km ze 280 niutkami a podejrzewam, że by to poszło spokojnie i bezpieczenie (dobrze, że to nie elektronika od Denso) w porównaniu z 2.0 ze 136 kucami i 320 niutkami. No i waga foki oraz mondka inna. Poza tym to auto z felgami mniejszymi jak 16" wyglądało by poprostu śmiesznie i nienaturalnie więc ma takie oponki obecnie jakie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój "niutkom" i "mondkom" bo się robi onecikowo <_<

 

a co do tematu to zakupiłem właśnie Continentale TS800 i są rewelacyjne. Jeździłem na różnych - michelin alpin, fulda kristall montero,kleber ale continentale biją je wszystkie na głowę. Przynajmniej na suchym i mokrym, bo co do śniegu to ciężko prorokować.

Dla mnie jednak najważniejsza jest jazda na mokrym - bo najwięcej będzie mokrej jezdni w zimie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ogólnie chodzą mi po głowie Dunlopy WS M3 lub 3D (poza wszystkim innym ludzie chwalą niską ścieralność), Goodyeary UG7 lub Continentale TS810 (ewentualnie Nokiany WR, choć podobno głośne). Wszystkie są podobnej klasy i w podobnej cenie, stąd dylemat. Jazda miejsko-podmiejska, oponki w rozmiarze 195/65R15. Może coś doradzicie...? :)

Edytowane przez flatline

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć podobno głośne(...)

Jazda miejsko-podmiejska(...)

Co ma piernik do wiatraka? Zrozumiał bym jak byś jeździł trasą. I skąd ta opinia, to są nowe opony i mają je co najwyżej ci, którzy wymienije je po doświadczeniach z poprzednią oponą tej marki. Albo odwiedzili naprawdę profesjonalny warsztat, a takich mało.

Ja polecam, bo opony są naprawdę 1 klasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma piernik do wiatraka? Zrozumiał bym jak byś jeździł trasą.

Może tak - poprzednie zimówki na jakich jeździłem, to Firestone Winterhawk, opona dobra, ale głośna - nawet w mieście. A poza tym przez jazdę podmiejską rozumiem np. codzienne dojazdy do miasta kilkadziesiąt km trasą.

 

I skąd ta opinia, to są nowe opony i mają je co najwyżej ci, którzy wymienije je po doświadczeniach z poprzednią oponą tej marki. Albo odwiedzili naprawdę profesjonalny warsztat, a takich mało.

Ja polecam, bo opony są naprawdę 1 klasy.

Na przykład stąd lub stąd.

Nie twierdzę, że to wyrocznia, ale jakaś opinia jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio słyszałem same dobre opinie o Sava Eskimo 3.Są to raczej tanie opony ale podobno na nasze warunki nienajgorsze.Spotakliście się z nimi?

Prawda... zarówno letnia Perfecta jak i zimowa Eskimo 3 są dość przystępnymi oponami... czytałem kiedyś opinie /a są pozytywne/ i za tę cenę są dobrym wyborem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yokohama W Drive V902 i Nokian WR. Co o tym powiecie? Jak w porównaniu do Savy wypadają? O Nokianie to troche można znaleźć ale o tych japończykach to nie bardzo z racji że są nowe ale ja wogóle nie miałem styczności z tą marką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak myślicie który rozmiar lepiej wziąć?

 

Dębica Frigo 2 175/65R14 82 T - 161 zł

 

Dębica Frigo 2 185/60R14 82 T - 142 zł

 

Samochód Civic VIgen

To zależy kolego jaki masz silnik, jeśli standard 1.4 to pierwsze, natomiast jeśli coś już w okolicy 100KM to drugie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...