Skocz do zawartości
arek1313

Ms-6330 "blokada" Vcore?!

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Forumowicze, czy ktoś z Was wie może, dlaczego na płycie MSI MS-6330 ver.5 nie można zmienić vcore? Wygląda to tak, że mojemu Duronowi 650, który ma napięcie def 1,5V nie mogę go zmienić... Opcje zmiany vcore na tej płycie rozpoczynają się od 1,675 i kończą na 1,850. Ile bym nie ustawił, to wartość odczytywana przez bios i przez Aide wynosi tyle samo - 1,48V... Zflaszowałem biosa na najnowszego jaki jest dostępny, ale to nic nie zmieniło...

 

Wydaje mi się, że te Durony (Spitfire) nie miały blokady zmiany napięcia... A może poprostu napięcie się zmienia, a czujniki się mylą? (w co wątpię). Chyba to, że ten proc ma ukruszone wszystkie rogi nie ma na to wpływu :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam durnia 650MHz i tez jest lekko ukruszony, a mimo to bez zmiany napiecia jedzie na FSB 133, czyli 866MHz.....a po odpowiednim podwyższeniu napięcia 900-1000MHz :D

pozatym napięcie mierzy się miernikiem a nie programami, cóż może masz feralną płytę i tyle :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś mi ta płyta chyba miesza... Jak wyciągnę JP17, czyli przestawię FSB na 133, to wyskakuje mi komunikat: CMOS checksum error, please insert floppy. Ehh... A może to wszystko przez nie podpiętą wtyczkę PIV 12V?? Niby jest tam miejsce żeby wpiąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...