Skocz do zawartości
Shantillas

[recenzja] Asus S96j Barebone

Rekomendowane odpowiedzi

Wkoncu po pol roku ciaglej pracy na dwie zmiany mam chwile wolnego i tak jak obiecalem zabralem sie do recki chyba pierwszego lapka klasy barebone na tym forum ;) A wiec:

 

Nadejszla wiekopomna chwila ;) Po oddaniu swojej starej Toski A75-s229 i przeznaczeniu M40 do pracy (czyt. totalnej anihilacji w terenie) postanowielm nabyc drugiego lapa, ktory mialby dobra wydajnosc i byl dosc tani. Po przejrzeniu wielu ofert producentow ciezko mi bylo znalezc za niskie pieniadze komputer z mocnym procesorem (czyt CD/C2D )oraz karta graficzna pokroju x700/x1600/Gf 7600. Dlatego postanowielm sam sobie zlozyc laptopa z moja wlasna konfiguracja i za niewielka kase w porownaniu do gotowcow. Dzieki modelom Barebone (kadlubkom) mamy taka okazje. Na rynku sa dwie firmy oferujace takie jednostki tj. Asus i MSI.

 

Po przejrzeniu ofert obu producnetow wybralem model Z/S96J od Asusa, sprzedawany glownie pod logiem Intela w programie VBI. Programie, ktory w zasadzie ma polegac na tym, ze to uzytkownik ma decydowac z jakich czesci ma sie skladac zestaw i jak moze sobie przyozdobic pokrywe matrycy. Zaleta tego programu jest latwa zamiennosc czesci, np batria moze pochodzic od zupelnie innego modelu o ile ten model bierze udzial w VBI.

 

Wiecej o VBI

Jako, ze jesto to jednostka Barebone kupujemy komputer bez procesora, pamieci ram, dysku twardego, napedu optycznego oraz karty wifi. Bateria jak i zasilacz jest w komplecie. Dodatkowo otrzymujemy kilka plyt, ze sterownikami, asus dvd player, asus media center, nero itp.

 

UWAGA!!

Wiele osob pyta sie, jak sciagnac tego lapka z USA po kosztach co (nizej) przedstawilem, otoz Ja bylem w USA i kupilem sprzet na miejscu. Pytania jak ominac clo czy podanie adresow do sklepow co wysylaja osiolkiem za 5$ do polski prosze kierowac do..........wrozki??? :)

 

Oto konfiguracja testowanego modelu:

Platforma Centrino NapaChipset Mobile Intel Calistoga i945PM + ICH7-M

Intel Core Duo T2400 1,83GHz

15.4" WXGA + Color Shine (AU Optronics B154EW01)

Ati Radeon Mobillity x1600 256MB (512 Hypermemory)

80GB 5400rpm Hitachi 5K100 Sata-150

2x512mb DDR2 Corsair 667MHz

Pioneer DVR-K06

Intel Pro/Wireless 3945ABG

Bateria LI-On 6 cell 4800MAh

Wbudowana kamera 1.3mpx i mikrofon.

 

Sam komputer bez podzespolow kosztowal mnie 550$, po dokupieniu wszystkich innych potrzebncyh czesci (cpu, ram, hdd, dvr, wifi) wyniosl mnie z transortem niecale 1100 dolarow, wiec okolo 3,3tys zl.

Gwarancja) jest miedzynarodowa, wynosi dwa lata i daje ja Intel mimo, ze producentem jest Asus. Na baterie jest rok gwarancji. Reszta kluczowych czesci ma gwarancje tam gdzie je zakupilem. (newegg.com)

Pod tym adresem Click znajdziecie wiecej lakpow klasy barebone, stad tez zamawialem.

 

 

Porty, przyciski:

4 x USB 2.0 Ports

1 x VGA Port/Mini D-Sub 15-Pin For External Monitor

1 x S-Video Composite (TV Out)

1 x IEEE 1394 Port

1 x Card Reader (MMC/SD/MS/MS-Pro)

2 x Audio jack: Audio Out (SPIDIF)/Mic-In

1 x Express Card Slot

1 x RJ11 Connector For Modem

1 x RJ45 Connector For Ethernet

1 x Built-In 1.3MP Webcam

 

Budowa, wyglad;

Wyglad jest surowy. Jak widzicie na zdjeciach jest to czysta srebrna obudowa bez loga producenta. Na marne szukac tutaj loga Asusa czy Intela. Nie ma nawet oznaczen wejsc poprzez dodatkowe nadurki jak ma to miejsce w modelu Z96j. Komputer nie wyglada imponujaco ale mi sie podoba, wilk w owczej skorze :D. Jakosc wykonania stoi na bardzo wysokim poziomie, typowym dla Asusa. Jako, ze jest to komputer do samodzielnego montazu, dostep do najwazniejszych podzespolow jest bardzo prosty i wygodny. Wystraczy odkrecic trzy srubki mocujace, sciagnac pokrywe i mamy dostep do pamieci ram, karty wifi oraz calego ukladu chldzenia, ktore skrywa CPU oraz GPU. Aby wyjac naped optyczny wystarczy odkreci dwie srubki mocujace i sam nam sie wysuwa, podobnie jest z dyskiem twardym, dwie srubki i kieszen wychodzi.

Odnosnie wagi, sadzielm ze mocna karta graficzna i mozliwosc obsadzenia dowlnym procesorem z rodziny Core Duo badz Core 2 Duo, spowoduje zastosowanie pokaznego chlodoznka, i tu zdziwko. Komputer z bateria wazy niecale 3kg. System chlodzenia jak widac na zdjeciu to jedna czesc chlodzaca jednoczesnie CPU i GPU. Z poczatku balem sie, ze komputer bedzie sie grzac, badz bedzie bardzo glosny, nic bardziej mylnego. Chodzi naprawde cichutko, po dwoch godzinach spedzonych w Battlefield 2 czy to F.E.A.R. slyszye jedynie lekki szum.

Temperatury podczas grania nie przekraczaja 73 stopni dla procesora i 45 dla HDD. W stanie spoczynku/praca w systemie CPU ma 48-52 a HDD 36-40.

Sa to temperatury na zwyklej pascie, po zmianie na arctica bedzie znaczna poprawa.

 

Ekran:

Co tu duzo mowic, 15.4" wide WXGA z rozdzielczoscia 1280x800 z technologia glosse screen (proporcja 16:10). Widzialem duzo lepsze i gorsze matryce, ta sie plasuje ciut wyzej niz posrodku. Katy widzenia w pionie sa slabe, w poziomie ok, ale do zwyklej pracy wystarczaja w zupelnosci. Z graniem jest juz troszke gorzej, w ciemnych lokacjach czuje sie jakbym chodzil we mgle. Co do filmow to staram unikac sie ogladania takich co dzieja sie noca badz w ciemnych lokacjach. W porownaniu do Della 6400/E1505 (ze zwykla matryca truelife) matryca ta ma slabsze podswietlenie, katy widzenia podobne.

Wbudowana kamera o ile radzi sobie w dzien i obraz jest w miare plynny to wieczorami juz sie gubi. Po drobnych ustawieniach w skypie, mozemy znacznie poprawic jakosc. Przy zapalonym swietle obraz jest nawet dobrej jakosci jednak po zgaszeniu juz ciemnosc....ciemnosc widze ;) Moze nowe sterowniki do niej cos wniosa.

 

Dzwiek:

Ten jest generowany przez Intel High Definition Audio, wiec jesli chodzi o zewnetrzne glosniki czy sluchawki jest bardzo dobry. Natomiast wbudowane glosniki to naprawde padaka. Glosniki sa ciche, i bez brzmienia, jesli ktos lubi soprany to mu sie spodobaja. Gdyby glosniki byly chocby takie jak w Dellu 6400/E1505, komputerek bylby naprawde udanym produktem. A tak telepie mnie na mysl sluchania muzyki bez sluchawek czy innych glosnikow. Cale szczescie juz widzialem , ze uzytkownicy wymieniaja je na te z Della czy Toshiby.

 

Touchpad i klawiatura:

Odnosnie klawiatury to bardzo podobna do tych stosowanych w dellu, klawisze ladnie sie wciskaja i sa w miare ciche. Wada jest rozmieszcznie klawiszy CTRL oraz FN, powinny byc zamienione miejscam (typwoy problem w Asusach). Klawisze ze strzalkami powinny byc odsuniete od reszty. Touchpad o ile jest dokladny to wada sa dwa klawisze. Sa niemilosienie glosne, pracujac w nocy mam wrazenie ze obudze reszte domownikow uzywajac ich. Mam nadzieje ze pojawi sie jakis kit zmieniajacy je na cos lepszego. Po dluzszej pracy, touchpad nie nagrzewa sie zbyt mocno, jednak miejsce po prawej stronie juz tak i moze troszke utrudniac pisanie na klawiaturze.

 

Bateria:

Jest to 6-ogniwoa 4800mAh od firmy Celxpert. Od poczatku mam z nia jakies problemy stad slabe uzyskiwane czasy pracy.

Przy ustawieniu max wydajnosci ze sluchaniem muzyki i netem przez wifi sa to 2h pracy. Bez wifi zyskujemy 10min.

W trybie max oszczedzania baterii bez wifi mamy 2:50min.

Wiem, ze bateria jest uszkodzona i siada, jeszcze dwa tyg temu wear level wynosil 4%, teraz juz 9%. Moze kalibracja cos pomoze, ale nawet jesli to w przyszlym tyg zamawiam nowa 9cio ogniwowa.

 

Wydajnosc:

Tak jak wyzej: Procesor Core Duo 1.83GHz z 1GB Ramu w dualu od firmy Crosair 667Mhz DDR2 o czasach dostepu 5-5-5-15. Karta graficzna X1600 256Mb z fabrycznymi zegarami 446/728 (GPU/MEM).

Testy 3D mark i PcMark zrobione jeden po drugim, restart oraz tetsy HD Tune i HDD Tach rowniez po sobie.

System operacyjny to Windows XP Prof. sp2 z pelnym pakietem swiezych updatow. System od czasu zakupu, wiec juz troszke zasyfiony.

Sterowniki karty graf to: Omegi 3.8.291 (cat 6.9)

 

post-6441-1162860075_thumb.jpg

post-6441-1162859958_thumb.jpgpost-6441-1162860002_thumb.jpg

post-6441-1162860029_thumb.jpgpost-6441-1162860047_thumb.jpg

post-6441-1162915806_thumb.jpg

 

Zdjecia:

 

post-6441-1162918266_thumb.jpgpost-6441-1162918306_thumb.jpgpost-6441-1162918332_thumb.jpg

post-6441-1162918355_thumb.jpgpost-6441-1162918384_thumb.jpgpost-6441-1162918403_thumb.jpg

post-6441-1162918421_thumb.jpgpost-6441-1162918440_thumb.jpgpost-6441-1162918483_thumb.jpg

 

post-6441-1162918500_thumb.jpgpost-6441-1162918516_thumb.jpgpost-6441-1162918533_thumb.jpg

post-6441-1162918549_thumb.jpgpost-6441-1162918568_thumb.jpgpost-6441-1162918582_thumb.jpg

post-6441-1162918973_thumb.jpgpost-6441-1162918987_thumb.jpgpost-6441-1162919003_thumb.jpg

 

post-6441-1162919044_thumb.jpgpost-6441-1162919071_thumb.jpgpost-6441-1162919084_thumb.jpg

post-6441-1162919146_thumb.jpgpost-6441-1162919168_thumb.jpgpost-6441-1162919195_thumb.jpg

post-6441-1162919221_thumb.jpgpost-6441-1162919286_thumb.jpgpost-6441-1162919300_thumb.jpg

 

post-6441-1162919339_thumb.jpgpost-6441-1162919359_thumb.jpgpost-6441-1162919379_thumb.jpg

post-6441-1162919449_thumb.jpgpost-6441-1162919466_thumb.jpgpost-6441-1162919483_thumb.jpg

post-6441-1162919499_thumb.jpgpost-6441-1162919517_thumb.jpgpost-6441-1162919532_thumb.jpg

post-6441-1162919542_thumb.jpg

 

 

Plusy:

- Wyglad (bez wytryskow, wilk w owczej skorze)

- Bardzo solidne wykonanie oraz latwy montaz

- Wysoka wydajnosc CPU i GPU

- Ciche i wydajne chlodzenie

- Mozliwosc dowolnej konfiguracji (przy zakupie samego kadlubka)

- Wyjscia audio na przodzie

- Dobra matryca

- Wbudowana kamera

- Niska cena

 

Minusy:

- Slabe glosniki

- Slaba bateria

- Brak portu DVI

- Brak oddzielnych przyciskow do sterowania glosnocisa i klawiszami play/stop

- Czytnik kart pamieci tylko na trzy rodzaje ( a gdzie Xd??)

- Wyglad (owieczka szybko nudzi)

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie kupiles radeona x1600? mozesz podac jakiegos linka, jak cena samej karty i przesylka? wie ktos gdzie mozna kupic taka karte i ile to moze wogole kosztowac ? moze bym sobie zmienil w przyszlosci grafike w lapku :)

Pomazyc zawsze mozna...

Masz ja na zlaczu MXM????

Jak nie to sie puknij w glowe dwa razy i pomazyc o zmianie jej mozesz sobie dalej :P

Edytowane przez SpiderMAN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze nie jestes swiadomy tego ze twoja karta graficzna i plyta glowna moja byc jednascia :lol: Zadnego zlacza tylko jedna plytka :lol:

Pozatym popisales sie niezlym lenistwem bo na tym forum ten problem byl juz wielekrotnie poruszany a karty pojawiaja sie czasem na allegro,ewbayu i www.mxm-upgrade.com ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w pelni swiadomy ze moja karta graficzna i plyta glowna maja byc jednosci ale wiem tez z jakis typ odemnie z akademika wymienil sobie karte graficzna na gforca fx 5200 bodajrze takze wiem ze jest to mozliwe, nie rozkrecalem jeszcze swojego lapka takze nie wiem dokladnie jak to wszystko wyglada od srodka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daro wez poprawke na to ze system ma juz ponad trzy miesiace, a na dysku mam kupe rzeczy nie pofragmentowanych. A i teraz zauwazylem, ze dysk ustawiony byl na tryb cichej pracy a nie wydajnosci.

 

Nizej screen z ust. na wydajnosc, odrobine poprawil sie czas dostepu jak i sredni transfer danych.

 

post-6441-1163442443_thumb.jpg

 

 

Wkrotce jak bede miec czas to postaram sie zrobic test nagrywarki.

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabyłem tego samego lapa, tylko z c2d 7200 (2.0ghz, merom), dysk 120gb. Czekam tylko na pamięci bo włożyli mi 533 ;) do piątku zamienią na 667. Także w weekend, zrobie fotki i recke :], testy w smarkach/pi. Ogólnie wszystko się sprawdza co napisał w swojej recce Shantillas. Jestem bardzo zadowolony z laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w pelni swiadomy ze moja karta graficzna i plyta glowna maja byc jednosci ale wiem tez z jakis typ odemnie z akademika wymienil sobie karte graficzna na gforca fx 5200 bodajrze takze wiem ze jest to mozliwe, nie rozkrecalem jeszcze swojego lapka takze nie wiem dokladnie jak to wszystko wyglada od srodka

Zanim zacznij rozwijać jakiś głupi temat to zdobądź trochę wiedzy… nie wiesz czy kartę masz zintegrowaną czy nie, jeśli nie to nie wiesz jakie ma złącze i o czym ty chcesz gadać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety z recką jeszcze trzeba do pon. poczekać bo pamiątki dopiero w pon wymienie (z braku czasu). Wrzuce tylko na szybko testy ze smarka 01 i 03, i fotki lapa robione na szybciora (sora za jakość z góry). Na gorąco jedynymi minusem, który mi przeszkadza to grzanie się lapa. Przy zegarze 2.0 (standard), mam w idle ~60-62 stopnie .... Jutro zmienie paste na as, mam nadzieje że pomoże ;).

 

Smarki:

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Lap:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@daro wez poprawke na to ze system ma juz ponad trzy miesiace, a na dysku mam kupe rzeczy nie pofragmentowanych. A i teraz zauwazylem, ze dysk ustawiony byl na tryb cichej pracy a nie wydajnosci.

 

Nizej screen z ust. na wydajnosc, odrobine poprawil sie czas dostepu jak i sredni transfer danych.

 

post-6441-1163442443_thumb.jpg

Wkrotce jak bede miec czas to postaram sie zrobic test nagrywarki.

Porownaj moje wyniki dysku z twoimi i wyobraź sobie jak pracuje sie na takim dysku.

post-1136-1165359513_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również stoję przed wyborem laptopa. Do wyboru mam tego ASUSA S96J w konfigu takim jak ojejku (bądź słabszym (T5600 i 100GB) bo chyba nie starczy mi kasy) albo Aristo Prestige 1600 (t7200_100gb_1gb) i nie wiem co zrobić. W sumie Asus ma w zestawie zintegrowaną kamerę oraz torbę, a tutaj w Aristo musiałbym dokupić.

 

@ ojejku - kupowałeś w bluemobility?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@R.i.P już napisalem Ci pm'ke. :) powtórze...

 

Kupiłem w triadzie, bo na miejscu we Wro mam. To z tej aukcji właśnie. Triada ma tam więcej aukcji z asusami etc. Widzę, że bluemobility zjechało z ceną do 4899 ;). Ale gwarantuje Ci, że tam się dogadasz z Tą osobą, co jest w aukcji na triadzie, na taką samą cenę jak w bluemobility bez systemu! a może trochę taniej ;). Bardzo przyjemna obsługa :]. Chyba, że masz bliżej do bluemobility to wtedy lepiej może od blue brać.

 

Też miałem wątpliwości co do asusa, czy np. fujitsu wziąć z gorszym procem. Powiem Ci tylko tyle, bierz asusa ;) nawet się nie zastanwiaj. Buda srebrna mnie się nie podoba ogólnie, ale się przekonałem ;). Jest bardzo trwała, jak to u w asuskach, nic nie skrzypi. Decyzja należy do Ciebie.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy wie ktos gddzie mozna kupic baterie VBI np te Celxperty o ktorych mowa w recenzji?

Tez mam S96J jestem bardzo zadowolony, jednak chcialbym kupic sobie pojemniejsza baterie. Na razie posiadam 6ogniw 4800 mAh.

Z gory dzieki za odpowiedz!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak narazie nie widzialem w Europie baterii do tych modeli. Jedynie import z USA. Cena za podst. model 4800mAh 6cell to okolo 50 dolkow. Za 9 cell trzeba dac juz stowke, a na niej zyskuje sie jedynie godzinke wiecej pracy lapka. Baterie do tych lapkow nie pochodza tylko od Celexpert, jest jeszcze jeden czy dwoje producentow.

 

ps. @Xug jak Ci sie sprawuje lapek??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawuje się świetnie. Posiadam tego od bluemobility z T5600, hula, że aż miło, tylko wytrzymuje jedynie 2,5h na zredukowanych ustawieniach.

 

No tak, czyi 100$ i koszty przesyłki= będzie to trochę kosztowało.

A czy mógłbyś podać stronkę, na której można znależć te baterie?:)

 

Pozdrawiam.

 

P.s. Jakiego programu używasz do zarządzania baterią?

 

Wlasnie dostalem informacje, ze bluemobility sprzedaje baterie do tych notebookow, 6cell maja za 300zł, a w przyszlym tygodniu maja miec tę 9cio za 400zl.

 

Hmm Ciekawe, tyle ze troche drogo:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 cell 4800 mozna najszybciej znalezc chocby na Amazon.com

 

9 Cell 7200mAh ---Pricegrabber 9 cell...

 

Kod czesci dla baterii 9 cell to 90-NI71B2000Z

 

Pozniej sprawdze czy te sklepy sla do polski.

 

Edit. wysylaja ale ciezko teraz okreslic ile to moze kosztowac, w jednym podalo mi az 140-188 dolkow za paczke do 1kg...<lol>

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

 

Chciałbym zapytać się właścicieli S96j o opinie po kilku miesiącach użytkowania ? Przeczytałem Wasze posty powyżej i czy coś się zmieniło przez te kilka miesięcy ?

 

Ogólnie szukam laptopa do 4300 pln. Zwrócilem uwagę właśnie na S96j ale mam kilka pytań i kwestii które mnie bardzo nurtują i może ktoś pomógłby mi i doradził.

 

Przede wszystkim czy wybrać radeona x1600 czy geforce'a 7600.

Ogólnie zauważyłem że np. na aukcjach na allegro większość osób sprzedających takie składaki nie podaje producentów dysku, pamięci czy też nagrywarki - i tutaj jest moja wielka prośba aby doradzić.

 

Jeden ze sprzedawców napisał mi że w zestawie jest dysk WD 120gb i do tego do wyboru pamięć goodram lub apacera (będę brał 2x1024).

Drugi natomiast oferuje pamięć Kingstona i dysk hitachi (również 120gb).

 

Wybierając drugą opcję za podobną cenę będę miał komputer z procesorem T5600 (1,83 GHz), w pierwszej jest T7200 (2Ghz) - czy warto ?

 

Pytając się o nagrywarkę otrzymałem odpowiedź że są one montowane wszędzie takie same ponieważ przychodzą z notebookiem. Niemniej można zamontować inne podzespoły i tutaj także chciałbym się poradzić o co najlepiej wołać... a czego unikać.

 

Za to obydwaj polecają radeona zamiast geforca.

 

Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Edytowane przez ŁapArbuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwestie kart graficznych to obie mają IDENTYCZNE osiągi (podkreślam); zresztą poczytaj inne topici na tym forum to znajdziesz linki porównawcze tych kart. A co do reszty twoich wątpliwości to już myślę, że koledzy odpowiedzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kwestie kart graficznych to obie mają IDENTYCZNE osiągi (podkreślam); zresztą poczytaj inne topici na tym forum to znajdziesz linki porównawcze tych kart. A co do reszty twoich wątpliwości to już myślę, że koledzy odpowiedzą.

Dzięki za tą informację.

 

Wydanie kasy na laptopa jest cholernie ciężkie. Oprócz ww. wątpliwości nasuwa mi się jeszcze jeden - czy kupić właśnie takiego S96j u jakiegoś kolesia z allegro, dogadać się co do sprzętu i ewentualnie za takie same pieniądze kupić kompa z lepszym prockiem i silną pamięcią czy po prostu iść do sklepu i kupić za tą kwotę słabszego laptopa ale z lepszymi bebechami no i z pewniejszego źródła (np. komputronik), widzieć tego laptopa przed zakupem, widzieć co się kupuje...

Heh..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze jestem najduzszym posiadaczem tegoz lapka moge stwierdzic z pelnym zadowoleniem, ze po dzis dzien chodzi tak samo jak w dniu zlozenia (odpukac w niemalowane) :)

Mam kilka rysek na obudowie, ktore i tak sa malo widoczne ze wzgledu na srebnykolor plastiku. Gydyby nie lekkie slady wyslizgania touchpada to rzeklbym, ze komputer wyglada jak nowy.

Sprzet naprawde dobry stabilny i solidny. Polceam.

 

PS.

Pare dni temu sklep znak.pl wprowadzil ten model do swojej sprzedazy w cenie 4219zl.

Edytowane przez Shantillas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PS.

Pare dni temu sklep znak.pl wprowadzil ten model do swojej sprzedazy w cenie 4219zl.

I to rozwiewa moje wątpliwości jeśli chodzi o kwestię zakup przez allegro/internet a zakup w sklepie który dobrze znam. Do siedziby Znaku w Poznaniu mam 10 minut drogi.

 

Dzięki za info!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...