Skocz do zawartości
Shantillas

[recenzja] Asus S96j Barebone

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich po kilku dniach przerwy !!

 

Na początek - DZIĘKUJĘ WSZYSTKIM ZA CENNE WSKAZÓWKI I WYJAŚNIENIA.

 

Trochę się działo przez te dni ale w końcu dzisiaj rano o 11.00 kurier przywiózł sprzęt. Koniec końców kupiłem na allegro. Najśmieszniejsze jest to że przez cały dzień byłem zawalony totalnie robotą i dopiero teraz miałem czas aby podłączyć i kliknąć "Power". Pierwsze co mi się rzuciło to solidność zapakowania - widać że naprawdę pierwsza klasa.

 

Mam oczywiście fotki zapakowanego sprzętu, odpakowanego i za chwilę będę robił kolejne. Chcę też napisać kilka słów a jeśli ktoś mi pomoże i jeszcze napisze jak robić te testy to i w ramach podziękowania porobię i tutaj umieszczę - może komuś się przyda ;)

 

Jednocześnie jeśli macie jakieś wskazówki na nowej drodze życia ;), sterowniki itp, soft, to chętnie bardzo chętnie nadal będę z tego korzystał. Zaraz się zabieram do sprawdzenia bebechów i systemu jak to tam wygląda co jest poinstalowane itp. Mam już płytkę z najważniejszymi rzeczami przygotowaną do instalowania - Opera ;), AVG, i takie tam [ciach!]łki :)

 

Kończąc napiszę więc pokrótce:

 

T7200 Intel Core Duo

1024 MB Kingstona

X1600 Radeon

Dysk 100GB Seagate

 

Tak to u mnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytań ciąg dalszy jednak :(

 

Czy to jest możliwe aby przy sprzęcie który posiadam, sterownikach ATI jedynym rozsądnym rozwiązaniem było używanie rozdzielczości 1280x800 i częstotliwości odświeżania 60Hz ? Przy innych rozdzielczościach ekran wygląda kiepskawo a przy tej najwyższej do wyboru jest tylko 60Hz.

 

Zrobiłem test w 3DMark2001 i miałem 19792 punkty, parę godzin później już tysiąc mniej...

Wobec ojejku to dośc słaby rezultat chyba ? Co mogę tutaj poprawic aby miec jeszcze lepszy wynik ?

Edytowane przez ŁapArbuza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce LCD mają jedną częstotliwość odświeżania i jest to właśnie 60Hz. Nie masz się co martwić. Ekran wygląda najlepiej dla rozdzielczości 1280x800 bo widocznie to jest rozdzielczość natywna dla matrycy. Nie masz się też co martwić jak będziesz chciał zmniejszyć rozdzielczość w grach. Tylko windows tak paskudnie skaluje ekran, w grach wygląda to już dużo lepiej.

Edytowane przez Azazel85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze jestem najduzszym posiadaczem tegoz lapka moge stwierdzic z pelnym zadowoleniem, ze po dzis dzien chodzi tak samo jak w dniu zlozenia (odpukac w niemalowane) :)

Mam kilka rysek na obudowie, ktore i tak sa malo widoczne ze wzgledu na srebnykolor plastiku. Gydyby nie lekkie slady wyslizgania touchpada to rzeklbym, ze komputer wyglada jak nowy.

Sprzet naprawde dobry stabilny i solidny. Polceam.

 

PS.

Pare dni temu sklep znak.pl wprowadzil ten model do swojej sprzedazy w cenie 4219zl.

 

Dzien dobry mam takie pytanie widze ze ma Pan taki sam model laptopa ktory posiaadam otoz mam takie nie typowe pytanie.Prosze jesli Pan wie o pomoc.Otoz karta graficzna w tym laptopie to Readon x1600.Nie wiem Pan skad mozna do tej karty sciagnac aktualne sterowniki???Jesli tak to prosze mi przeslac linka.Otoz ja pewne sterowniki sciaglam ale nie chcialy mi sie one zainstalowac do konca wyskakiwal pewien kouminikat.Moze do tej karty sa potrzebne jakies inne sterowniki sciagalam z 2 storn ale caly czas podczas instalacji pojawial sie taki sam problem.W chwili obecnej mam zainstalowane sterowniki do tej karty z plyty dostarczonej przez producenta wraz z kadlubkiem.Prosze o odpowiedz czy wie Pan gdzie moge znalezc te sterowniki.Z gory dziekuje za pomoc.Z powazaniem Monika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry mam takie pytanie widze ze ma Pan taki sam model laptopa ktory posiaadam otoz mam takie nie typowe pytanie.Prosze jesli Pan wie o pomoc.Otoz karta graficzna w tym laptopie to Readon x1600.Nie wiem Pan skad mozna do tej karty sciagnac aktualne sterowniki???Jesli tak to prosze mi przeslac linka.Otoz ja pewne sterowniki sciaglam ale nie chcialy mi sie one zainstalowac do konca wyskakiwal pewien kouminikat.Moze do tej karty sa potrzebne jakies inne sterowniki sciagalam z 2 storn ale caly czas podczas instalacji pojawial sie taki sam problem.W chwili obecnej mam zainstalowane sterowniki do tej karty z plyty dostarczonej przez producenta wraz z kadlubkiem.Prosze o odpowiedz czy wie Pan gdzie moge znalezc te sterowniki.Z gory dziekuje za pomoc.Z powazaniem Monika

 

Witam,

 

Pewnie chodzi o te sterowniki :)

 

STEROWNIKI ATI

 

 

P.S. Dziś wsadziłem sobie do tego laptopa drugą kośc pamięci :) Mam teraz 2GB RAMu i nawet juz S.T.A.L.K.E.R. - Shadow of Chernobyl chodzi na full detal bez problemu B-)

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem posiadaczem kadłubka Asusa o symbolu Z96J. Ma on jeszcze jeden port zewnętrzny, mianowicie eSATA. Pytam, czy warto korzystać z tego portu dla dysku zewnętrznego 2,5", czy pozostać przy kieszeni z interfejsem USB? Dlaczego zależy mi na prędkości dysku zewnętrznego? Potrzebne mi dobre przyspieszenie do obróbki video z kamery - odczyt z wewnętrznego, zapis na zewnętrznym.

A co do samego sprzętu to jestem zadowolony. C2D 7400 2,16 z 4 MB cache, 2 GB DDR2-SDRAM, Segate 160 na 5400, Płyta Intela z 945PM, ATI X1600, napęd DVDRAM z LG.

Z minusów wymienię:

Bateria - lichota

Głośniki - jw. tylko kto słucha czegoś na tym a nie na słuchawkach??

Napęd - wolałbym Pionieer'a, ale się nie dało, więc DVD+R tylko 8x.

Plusy? Cichy, masywny (jeszcze nie rzucałem nim, ale chyba można), wygląd nie dla Barbi tylko dla faceta (czarny), no i śmiga fantastycznie. Mam go od miesiąca, testów nie robiłem. Przerabiałem tylko film z kamery w Pinnacle i prędkość obróbki, delikatnie mówiąc, przypadła mi do gustu. Mam porównanie ze stacjonarnym z dużymi dyskami i procesorem 2,8 HT Intela, bo na takim jechałem dotąd. Z96J robi wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również jestem posiadaczem kadłubka Asusa o symbolu Z96J. Ma on jeszcze jeden port zewnętrzny, mianowicie eSATA. Pytam, czy warto korzystać z tego portu dla dysku zewnętrznego 2,5", czy pozostać przy kieszeni z interfejsem USB? Dlaczego zależy mi na prędkości dysku zewnętrznego? Potrzebne mi dobre przyspieszenie do obróbki video z kamery - odczyt z wewnętrznego, zapis na zewnętrznym.

A co do samego sprzętu to jestem zadowolony. C2D 7400 2,16 z 4 MB cache, 2 GB DDR2-SDRAM, Segate 160 na 5400, Płyta Intela z 945PM, ATI X1600, napęd DVDRAM z LG.

Z minusów wymienię:

Bateria - lichota

Głośniki - jw. tylko kto słucha czegoś na tym a nie na słuchawkach??

Napęd - wolałbym Pionieer'a, ale się nie dało, więc DVD+R tylko 8x.

Plusy? Cichy, masywny (jeszcze nie rzucałem nim, ale chyba można), wygląd nie dla Barbi tylko dla faceta (czarny), no i śmiga fantastycznie. Mam go od miesiąca, testów nie robiłem. Przerabiałem tylko film z kamery w Pinnacle i prędkość obróbki, delikatnie mówiąc, przypadła mi do gustu. Mam porównanie ze stacjonarnym z dużymi dyskami i procesorem 2,8 HT Intela, bo na takim jechałem dotąd. Z96J robi wrażenie.

jakby nie bylo C2D 7400 jest duzo wydajniejszy od starego P4... wiec stad to mile zaskoczenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...