Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra dobra dawać jakieś testy tego cuda!! :wink: :wink: Wiadomo kiedy należy sie ich mniej więcej spodziewać??

chcesz to masz ;)

 

BFG GeForce 8600 GTS

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

muszę przyznać, że wydajności jest niezła :blink:

ps

premiera kart odbędzie się 17 kwietnia

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

muszę przyznać, że wydajności jest niezła :blink:

ps

premiera kart odbędzie się 17 kwietnia

niezła to by była jakby karta kosztowała 500-600zł, a jak wiemy ma kosztować więcej <_< Jak dla mnie nvidia trochę dała ciała, przepaść między 8600 i 8800 jest stanowczo zbyt duża, mogli zostawić już te 256bit.

 

Na szczęście na pierwsze gry pod dx10 poczekamy jeszcze parę miesięcy i ATI będzie miało czas przedstawić swoje main streemowe karty, mam nadzieję że skopie za to coś nvidii tyłek :)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fascynujace. Ale patrzenie na syntetyki i slinienie sie pozostawie innym. Mnie natomiast bedzie interesowac realna wydajnosc pod dx10. Bo to jest glowny argument a nie zabawa markami :P

lepsze rydz niż nic :), a co do wydajności pod DX10 to nie wiem po co bierzecie tą "technologie" w ogóle po uwagę ;)

nic was nie nauczyła sytuacja jaka miała miejsce w poprzednich generacjach ??

na gry z dx10 trochę sobie poczekamy, jak na razie to tylko crysis próbuje coś pokazać, ale jak wiemy jedna jaskółka wiosny nie czyni :D

jak nowe dziecko M$ zadomowi się na stałe w naszych komputerach to już będziemy mieli geforce 9600GT (nie mylić z serią kart od ati 9600 ;) )

 

ps

conana nie wliczam do grona gier "nowej generacji", gdyż ta gra wygląda tak jakby nawet nie korzystała w pełni z dx9c :lol2:

 

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

niezła to by była jakby karta kosztowała 500-600zł, a jak wiemy ma kosztować więcej <_< Jak dla mnie nvidia trochę dała ciała, przepaść między 8600 i 8800 jest stanowczo zbyt duża, mogli zostawić już te 256bit.

To samo według mnie. 128bit vs 320bit...gdzieś czytałem, że ATI też wsadzi 128Bit :lol:

 

 

Co do testu to co to za procek był używany? Bo nawet najsłabszy C2D ma prawie 2 razy więcej CPU score w marku 06.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupno tych kart to raczej marny interes. nie ma mowy, zeby karty 128 bit pod DX10 chodziły dobrze.

 

to jest kpina z klientów, ze karty mid-end są 128 bitowe, skoro high end - 320-384 bit. za samo to nie kupie 8600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie te testy to FAKE! Poczytajcie na Xtremesystems....

 

Tutaj są testy ale wersji GF8600GT.... Trzeba przyznac że prezentuje się niexle biorac pod uwagę użyty procesor....

 

http://forums.vr-zone.com/showthread.php?t=136999

bezsens w 2k3 wydajnosc mojej grafy, a w 2k5 taki kop... jesli to nie fake to te 3dsmarki naprawde sa syfiate;D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

niezła to by była jakby karta kosztowała 500-600zł, a jak wiemy ma kosztować więcej <_< Jak dla mnie nvidia trochę dała ciała, przepaść między 8600 i 8800 jest stanowczo zbyt duża, mogli zostawić już te 256bit.

 

Na szczęście na pierwsze gry pod dx10 poczekamy jeszcze parę miesięcy i ATI będzie miało czas przedstawić swoje main streemowe karty, mam nadzieję że skopie za to coś nvidii tyłek :)

jak wiemy od 7950 gt tansza nie bedzie

850-900zl :mur:

 

za 1100zl mamy 8800 gts 320 ktoremu po oc niewatpliwie jest blizej do 8800 gtx niz takiemu 128 bitowemu kastratowi

 

Napewno dobrym produktem byloby 8600 gts ale z 256 bitowymi pamiatkami powiedzmy 1400mhz 1.4 ns

 

a tak kupa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezsens w 2k3 wydajnosc mojej grafy, a w 2k5 taki kop... jesli to nie fake to te 3dsmarki naprawde sa syfiate;D

A czego się spodziewałes po Marku 03?? Przeciez ten benchmark jest stary i poprostu nowy GF się w nim nudzi zwłaszcza przy takim procu.... Wersja 05 znacznie bardziej obciąża grafę i dlatego uwidacznia się przewaga choćby między Twoją grafą a własnie GF8600GT....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

A czego się spodziewałes po Marku 03?? Przeciez ten benchmark jest stary i poprostu nowy GF się w nim nudzi zwłaszcza przy takim procu.... Wersja 05 znacznie bardziej obciąża grafę i dlatego uwidacznia się przewaga choćby między Twoją grafą a własnie GF8600GT....

w 2k3 8800 gtx jest gorszy od 7900 gtx

zbyt stary mark do testowaia tak nowoczesnych kart

pozatym z przepustowoscia 32gb/s to niby co ma ta karta wiecej zwojowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

Jakie 32GB/s?? Z tego co wiem to podawana przeze mnie wersja GT ma 22,4GB/s przepustowości....

ja pisalem o gts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oki.... Domysliłem się ale podane testy są robione na wersji GT.... Tak więc wychodzi na to ze wersja GT będzie szybsza (przynajmniej jesli chodzi o rozdziałkę do 1280x1024 i AA x2) od wszelkich GF 7900GS-ów i radków x1950pro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No oki.... Domysliłem się ale podane testy są robione na wersji GT.... Tak więc wychodzi na to ze wersja GT będzie szybsza (przynajmniej jesli chodzi o rozdziałkę do 1280x1024 i AA x2) od wszelkich GF 7900GS-ów i radków x1950pro....

ehe <_< galaxy/palit/gainword 7900GS w 2k5 na A64 wyciąga spokojnie 9-10k a to 8600GT przetestowane na tamtym forum 8,5, w innych smarkach też wyniczki kiepskawe, w przypadku 2k3 powiedział bym że tragiczne. Można co najwyżej liczyć że po oc karta nawiąże walkę z 79xx. IMHO warto poczekać na serię dziewiątą dżifosów, DX10 już się zadomowi w więcej niż jednej grze, no i Vista po sp1 mam nadzieję stanie się równie bezproblemowa jak XP, tak samo chodzą już słuchy o DX10.1, co może oznaczać że w dziesiątce są jakieś babolki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4TEUSZ a to zabawne bo tak się składa że ja mam Galaxy GF7900GS na Zalmanie i na taktach 590/1600 mam coś około 9050 pkt. na A64 taktowanym na 2,4 GHz.... A zauwaz że tamten ten GF-a 8600GT jest robiony na procu A643200+ taktowanym zegarem 2GHz i karta też jest na standardowych taktach bez żadnego OC.... Jej wydajnośc zatem napewno moze jeszcze tylko wzrosnąć.... Wystarczy że test byłby przeprowadzony na C2D z zegarem ok 3ghz i już ponad 9k by pekło.... Do tego jeszcze dochodzi OC karty....

 

BTW. Pozatym widze że Ty masz w SIGU 11000 pkt w 3D Marku 05 a platformę masz bardzo dobrą C2D@3ghz + mocno wykrecona Galaxy GF7900GS....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja pisalem o gts

 

no tak, same te przepustwości robią wrażenie :rolleyes: jesli mnie pamięć nie myli 7900gs ma przepustowości od 41GB/s w górę (pomijam modele z pamięciami po 1000mhz)

 

żenada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co?? Poprostu nie mam pytan co do takich wypowiedzi jak ta powyżej.... Widziałes jakies testy w grach?? Nie. To na jakiej podstawie stwierdzasz ze to ŻENADA?? To jest poprostu śmieszne. Jak pojawiło się info odnośnie C2D E6300 i tego ze będzie miał takty 1,86Ghz to też od razu stwierdziłes że to beznadziejny procek??Jak GF8600 będzie miał słabą wydajnosc to bezie mozna po nim jechac ze porazka itp. Ale jak narazie wyniki 3D marka wersji GT czyli tej słabszej wg mnie napawają optymizmem bo karta na mocno średnim dziś procku osiąga wyniki jakie w markach osiąga GF7950GT na mocniejszym nawet procku.... jak narazie sa to tylko testy w markach ale one w miare odzwierciedlają wydajnośc poszególnych kart w grach....

Zreszta ATi w swoim rv630 tez ma szynę 128-bit....

Pozatym po formie Twojej wypowiedzi stwierdzam że rzecz jasna Radek 9800pro był karta dużo lepsza niż GF6600GT a GF8600GT nie mówiąc juz o X1800GTO miażdzył GF7600GT....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4TEUSZ a to zabawne bo tak się składa że ja mam Galaxy GF7900GS na Zalmanie i na taktach 590/1600 mam coś około 9050 pkt. na A64 taktowanym na 2,4 GHz.... A zauwaz że tamten ten GF-a 8600GT jest robiony na procu A643200+ taktowanym zegarem 2GHz i karta też jest na standardowych taktach bez żadnego OC.... Jej wydajnośc zatem napewno moze jeszcze tylko wzrosnąć.... Wystarczy że test byłby przeprowadzony na C2D z zegarem ok 3ghz i już ponad 9k by pekło.... Do tego jeszcze dochodzi OC karty....

znaczy twierdzisz, że 400MHz na procku zapewniło by sporą przewagę nad 79GS? Wątpię. Może by i podgonił paręset pkt, może by nawet i przegonił odrobinę, ale to chyba nie jest to na co liczyliśmy :?

BTW. Pozatym widze że Ty masz w SIGU 11000 pkt w 3D Marku 05 a platformę masz bardzo dobrą C2D@3ghz + mocno wykrecona Galaxy GF7900GS....

ano wyciągnąłem dokładnie 11015pkt w 2k5 przy taktach 640/900 czyli max co moja karta bez artów w smarkach ciągnie*, wyniczek siedzi sobie w hwbocie. Bardzo ostre oc to też nie jest, żadnych vmodów nie robiłem, choć jak zmienię zasilacz nie wykluczam ataku na 12k, a na orbie widziałem sporo takich wyniczków :D

 

* Nastawy w sigu są na codzień, mam trochę świra na punkcie stabilności, więc dałem potężny zapas, nawet w stosunku do przewrażliwionego atitoola ;)

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

znaczy twierdzisz, że 400MHz na procku zapewniło by sporą przewagę nad 79GS? Wątpię. Może by i podgonił paręset pkt, może by nawet i przegonił odrobinę, ale to chyba nie jest to na co liczyliśmy :?

 

ano wyciągnąłem dokładnie 11015pkt w 2k5 przy taktach 640/900 czyli max co moja karta bez artów w smarkach ciągnie*, wyniczek siedzi sobie w hwbocie. Bardzo ostre oc to też nie jest, żadnych vmodów nie robiłem, choć jak zmienię zasilacz nie wykluczam ataku na 12k, a na orbie widziałem sporo takich wyniczków :D

 

* Nastawy w sigu są na codzień, mam trochę świra na punkcie stabilności, więc dałem potężny zapas, nawet w stosunku do przewrażliwionego atitoola ;)

 

najsmieszniejsze natomiast jest to ze miedzy 8800 gts 320 po 260 euro ktory wyciaga 9k 3dmarkow 2006 a po o oc nawet 10k

 

a takim 8600 gts ktorego szczytem mozliwosci bedzie 6.5 k a kosztowac na starcie bedzie zapewne z 200 Euro nie ma nic

 

kompletna pustka.

 

Mam wrazenie ze 8600 gts bedzie skierowana do lamerow z supermarketow ktorzy totalnie nie czaja bazy

 

no bo 320 bitowa pamiatka 2ghz po oc vs 128bitowa 2ghz

 

8800 gts 320 po oc naprawde niedaleko nawet do 8800 gtx

 

8600 gts dziela lata swietlne

 

dotychczasowe pseudo testy robione byly na sucho natywnie markami a z eyecandies daje dopiero znac szyna niestety

 

tak wiec 8600 gts jakby byl w cenie 8600 gt to bylaby dobra oferta a tak jest kupa

Edytowane przez energopol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh a tak pięknie sie zapowiadało, po tych screenach które zapodał cavarr wydawać sie mogło że karta skopie tyłek 7900 GS/GT? Ale na Vr-zonie to już troche lipniej wygląda, co prawda procek A64 na 2ghz to tyle co nic także udam że tych testów nie widziałem :wink: Co do smarka 03 to albo karta rzeczywiście jest tak ,,słaba,, albo ten benchmark już za stary ;] Jakieś testy z gier by sie przydały chociaż na takim C2D lekko @ , jeżeli tak to ma wyglądać to cena też powinna być stosunkowo niska a nie jakieś kosmiczne kwoty :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M4TEUSZ-sądzę że te 400mhz mogłoby dac te 9k pkt.... Pozatym jak sam napisałeś Twój wynik z 3D Marka 05 czylie te ponad 11k został osiągnięty na 3Ghz C2D i Galaxy wykręconym na 640/1800.... Twój system jest o wiele lepszy od tego na jakim przeprowadzone były testy tego GF8600GT.... Jak już pisałem sam mam tego Galaxy i nie mam szans wyciągnąć takiego wyniku jak Ty i to nie dlatego że akurat moja sztuka wysypuje się "już" przy 620mhz na rdzeniu ale głównie dlatego ze mam dużo słabszego proca.... tak więc nawet gdyby moja karta szła na te 640mhz/1800mhz to góra mógłbym wyciągnąć z 9500pkt tak więc sam widzisz ze proc daje tutaj (porównując Twój system do mojego) około 1500pkt....

Dodatkowo pragnę zauważyć że te wyniki sa dziełem karty na zegarach standardowych czyli bodajże 540/1400(czy jakoś tak) a te uzyskane np. przez Ciebie czy przeze mnie są uzyskane na kartach dosc mocno (jak moja) i bardzo (Twoja) podkręconych a przy takich taktach GF7900GS ma już wydajność niekreconego GF7950GT a w takim razie to już zupełnie inna rozmowa bo ów GF7950GT chodzi w granicach 800PLN....

 

energopol-dlatego zobaczysz że ten GF8800GTS 320MB zejdzie poniżej 1000PLN i to niedługo.... natomiast co do GF8600GTS to moim zdaniem (podobnie jak było w przypadku GF7600GT) cena dośc szybko ustabilizuje się w granicach 700-750PLN i między tymi dwoma kartami będzie ze 200-250PLN różnicy.... Jeszcze większa różnica jest przeciez między GF8800GTS 640MB a 320MB....

Nie mam pojęcia więc dlaczego twierdzisz tak zdecydowanie ze GF8600GTS będzie dla lamerów?? Analizując bowiem testy jego słabszego brata można dojśc do wniosku że wydajność GTS-a będzie conajmniej taka jak GF7900GTX czy Radka x1900xt.... Jesli chodzi o bardzo wysokie rozdziałki to zobaczymy w jakim ta 128-bitowa pamięc będzie ograniczać karte....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

M4TEUSZ-sądzę że te 400mhz mogłoby dac te 9k pkt.... Pozatym jak sam napisałeś Twój wynik z 3D Marka 05 czylie te ponad 11k został osiągnięty na 3Ghz C2D i Galaxy wykręconym na 640/1800.... Twój system jest o wiele lepszy od tego na jakim przeprowadzone były testy tego GF8600GT.... Jak już pisałem sam mam tego Galaxy i nie mam szans wyciągnąć takiego wyniku jak Ty i to nie dlatego że akurat moja sztuka wysypuje się "już" przy 620mhz na rdzeniu ale głównie dlatego ze mam dużo słabszego proca.... tak więc nawet gdyby moja karta szła na te 640mhz/1800mhz to góra mógłbym wyciągnąć z 9500pkt tak więc sam widzisz ze proc daje tutaj (porównując Twój system do mojego) około 1500pkt....

Dodatkowo pragnę zauważyć że te wyniki sa dziełem karty na zegarach standardowych czyli bodajże 540/1400(czy jakoś tak) a te uzyskane np. przez Ciebie czy przeze mnie są uzyskane na kartach dosc mocno (jak moja) i bardzo (Twoja) podkręconych a przy takich taktach GF7900GS ma już wydajność niekreconego GF7950GT a w takim razie to już zupełnie inna rozmowa bo ów GF7950GT chodzi w granicach 800PLN....

 

energopol-dlatego zobaczysz że ten GF8800GTS 320MB zejdzie poniżej 1000PLN i to niedługo.... natomiast co do GF8600GTS to moim zdaniem (podobnie jak było w przypadku GF7600GT) cena dośc szybko ustabilizuje się w granicach 700-750PLN i między tymi dwoma kartami będzie ze 200-250PLN różnicy.... Jeszcze większa różnica jest przeciez między GF8800GTS 640MB a 320MB....

Nie mam pojęcia więc dlaczego twierdzisz tak zdecydowanie ze GF8600GTS będzie dla lamerów?? Analizując bowiem testy jego słabszego brata można dojśc do wniosku że wydajność GTS-a będzie conajmniej taka jak GF7900GTX czy Radka x1900xt.... Jesli chodzi o bardzo wysokie rozdziałki to zobaczymy w jakim ta 128-bitowa pamięc będzie ograniczać karte....

8600 gts tanszy nniz 800 zl nie bedzie to raz

a do 7900 gtx z przepustowoscia pamiatek na poziomie 6800 gt to jej gtsowi daleko

a testy na sucho do mnie nie przemawiaja bo nie po to wydaje sie 800 zyla aby grac bez fsaa w zabki i bez anizo

8600 gt 150 euro

8600 gts 200 euro

 

z po miesiacu moze troche ceny zleca nieznacznie ale to dzieki mneijszym prowizja handlowcow

 

 

8800 gts 320 rzepustowość pamięci 62 GB/s po oc nawet 70 GB/s

 

8600 gts przepustowosc 32 GB/s

8600 gt przepustowosc 22 GB/s

 

:mur: :mur: :mur:

 

nic tylko czekac na testy hdr+ fsaa :mur: bedzie wielki kryzys heh

 

8600 gts z 45 gb/s to bylby produkt na 800 zl ale nie ten 128 bitowy kastrat to kpina za ta cene

nvidia poleciala sobie w kulki - ------> lamerski produkt dla chlopcow z hipermarketu, vobisa etc

Edytowane przez energopol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GF8600GTS będzie kosztowac 800PLN ewentualnie +/-50 PLN w zalezności od wersji firmy.... Identycznie było z GF7600GT którego cena w ciągu roku spadła spadła o około 300PLN.... fakt ze wpływ na to miały z pewnością premiery kart serii 8 ale tak czy inaczej nawet przed ich premiera karta kosztowała około 150 PLN mniej niż w czasie gdy wchodziła na rynek.... tak samo będzie i z GF8600GTS.... Zatem nie ma co narzekac bo karta do końca roku będzie zapewne kosztowac w okoliach 700PLN....

 

Co do tej wydajności to odpowiedz mi prosze na pytanie dlaczego GF6800GT który ma niemal o połowe większą przepustowość od GF7600GT osiąga od niego w wiekszosc słabsze wyniki również i w wysokich rozdziakach z aktywnym AA?? Dlaczego GF6600GT w niemal kazdej sytuacji był szybszy od Radka 9800pro bez wzgledu na rozdzielczośc i detale.... Dlaczego Radek x1800GTO który miał przeciez 256-bitowa szyne i przepustowość 32gb/s był zaledwie minimalnie wydajniejszy (nawet biorac pod uwagę wysokie rozdziałki i AA) i to nie zawsze od GF7600GT ze 128-bitową szyna??

 

Ano dlatego ze przepustowość choć niewatpliwie wazna nie przesądza z gówy o całkowitej wydajności karty.... Co z tego że bedziesz sobie miał Radka x1950pro czy GF-a 7900GS z tą 256-bitowa szyna jak i tak nie pograsz w nowe gry w wysokich rozdziałkach z AA bo GPU będzie poprostu za słaby i ta przepustowośc nie będzie wykorzystana nawet w 50%?? Już nawet Radki x1950xtx nie radzą sobie w wysokich rozdziałkach tak super płynnie i to mimo 64gb/s przepustowości a co dopiero karty pokroju GF7900GS czy Radków x1950pro....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...