Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość energopol

Obie karty beda mialy 128bit i tyle samo shaderow, roznica bedzie tylko pomiedzy taktowaniami...

ja wole tansze mniej podkrecone bo jesli mam placic za fabryczne podkrecenie to wole to uczynic sam :lol2:

czekam na gsika w marcu powinien zawitac

 

to ze bedzie 128bitowa szyna to jest na 90% pewne tylko naiwniacy nieznajacy zagrywek nvidia moga sie ludzic ze dadza 256bitowa szyne.

 

zreszta takie 128bitowy 1400mhz to przepustowosc ddr 700mhz 256bit z poczciwego geforca 6800, wiec powoli dochodzimy do highendu z dawnych lat jesli chodzi o przepustowosc pamiatek. Jezli beda to jakies 1800mhz 128bit to bedziemy mieli prawie przeustowosc dawnego 6800gt wiece nie bedzie zle najwyzej nie poszalejemy z fsaa 4x i anizo 16x :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

Liczyłem, że przynajmniej ATI pójdzie po rozum do głowy i dla "zwykłych graczy" wypuszczą już coś z szyną 256 bit. Teraz mam dylemat, nie wiem czy czekać na kartę z dx10 czy kupić 7900GS.

7900 gs to podzieli niedlugo los geforce 4 ti jak wyszly karty dx9

narazie 7900gs jest po 550zl w marcu kwietniu powinien zleciec do 450zl

teraz jest najgorszy okres na zmiane grafy

 

w dx9 8600 gt powinien miec wydajnosc 7900gtx wiec warto poczekac i dac sobie na wstrzymanie

bo kupowanie tuz przed premiera nowej karty szczegolnie z podobnego segmentu

 

premiera 8600 9-15 marca i powoli powinny pokazywac sie na allegro sklepach sprowadzajacych z zachodu

w lutym powinnismy dostadac jakies dokladniejsze info

 

10k 3dmarkow 2005 mamy jak w banku

Edytowane przez energopol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się tylko obawiam, że z nimi będzie to samo, co jest nadal z 8800- brak dobrych sterowników, problemy z niektórymi grami. Kartęe kupuje się na daną chwilę, a nie żeby czekać kilka miechów na przyzwoite sterowniki. Obym się mylił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Liczyłem, że przynajmniej ATI pójdzie po rozum do głowy i dla "zwykłych graczy" wypuszczą już coś z szyną 256 bit. Teraz mam dylemat, nie wiem czy czekać na kartę z dx10 czy kupić 7900GS.

Ta Ati i NV mogliby dać 256Bit ale po co? Spowodowało by tylko spadek cen a tak sztucznie sobie obydwoje zawyżają ceny i nieźle na tym zarabiają... widze, że ta ich konkurencja przypomina bardziej współprace przydałby się jakiś 3 gracz na rynku kart grafiki to może by było taniej i lepiej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

a 8600 podzieli los FX5600 :lol2:

mmoze i nawet bedzie ale zawsze bedzie wydajniejszy od 7900 gs po oc w dx9

 

no a co do dx10 to scena z dx9 w dx10 ma chodzic szybciej wiec raczej losu fx5600 nie podzieli

bo dx10 to jakby obnizenie poprzeczki unifikacja i procki strumieniowe fajna sprawa

Jak sie nie podoba zawsze mozesz kupic 8800 gts

 

ja sprzedalem mojego geforca 6800 16/6 za 400 zyla ( jesli sprzedawac to teraz potem bedzie po ptakach) i w tej chwili moglbym kupic 7900gs palita za 550 zeta. Ale drugi raz nie popelnie bledu kupowania karty tuz przed premiera nowej gdzie ceny leca na zbity pysk i pojawiaja sie nowe mozliwosci w tej samej cenie co przed miesiacem

 

ja czekam na 8600 gs narazie pomeczeps2

 

8600 przybywaj

chce zobaczyc 10 k 3dmarkow 2005 na swoim monitorze :damage_wall: i crysisa z megaodpalonymi ultrarealistycznymi powierzchniami materialow

i oczekuje min 30% potencjalu oc wzglendem nominalnych taktowan ( mysle ze gsik bedzie kuszacy jezeli nie bedzie wykastrowany w stosunku do gt )

Edytowane przez energopol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzecim graczem może być Intel, bo niedawno gdzieś widziałem, że szuka specjalistów od GPU. Co oznacza, że poważnie myśli nad zbudowaniem jednorodnego CPU i GPU.

Z tego co pamiętam, to wprowadzenie pierwszych kart z serii GeForce które miały obsługę funkcji zwanej T&L okrzyknięte zostało rewolucją, spowodowało to odciążenie CPU i przerzucenie wielu obliczeń graficznych na GPU. Czyżby teraz chciano nam zafundować nową rewolucję która polegała by na ponownym wykorzystywaniu CPU do obliczeń graficznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że CPU będzie robił za GPU. Już na tym poziomie technologicznym G80 jest bardzo podobne do CPU, ba!, mógłby wykonywać razkazy X86, więc już jest krótka droga do scalenia w jednym chipie GPU i CPU.

 

Obecnie G80 odciąża CPU od obliczania fizyki w grach pod warunkiem, że gry będą tak napisane, aby wykorzystać technologię CUDA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiedzialem ze bedzie 128bitow:) dla mnie to nie jest nic złego bo moja ti 4200, 6600, i teraz 7600gs;P maja 128 bitow a na karte hiendowa mi szkoda kasy ( za duzo traci na wartosci i zly stosunek cena/mozliwosci), i jakos nie narzekam gram we wszystkie gry oczywiscie nie w 1600x1200 :) ale chyba nikt nie zakladal ze na karcie za 800 (oby:P) zl zagra w takiej rozdzialce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było do przewidzenia ze bedzie 128 choc liczyczłem na 192 :-P z drugiej strony nie mogli tego zrobic bo ta karta była by niewiele słabsza od 8800GTS a tak to bedzie znacznie słabsza...chyba nie powtórzy się sytuacja taka jak z 7600GT, który kopie tyłki 6800Ultra i X800XT....G8600GT pewnie zbliży się do 7900GTX, ale raczej małe szanse ze będzie wydajniejszy:) zresztą co tu duzo gadac w marcu się przekonamy:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

To było do przewidzenia ze bedzie 128 choc liczyczłem na 192 :-P z drugiej strony nie mogli tego zrobic bo ta karta była by niewiele słabsza od 8800GTS a tak to bedzie znacznie słabsza...chyba nie powtórzy się sytuacja taka jak z 7600GT, który kopie tyłki 6800Ultra i X800XT....G8600GT pewnie zbliży się do 7900GTX, ale raczej małe szanse ze będzie wydajniejszy:) zresztą co tu duzo gadac w marcu się przekonamy:)

mid end nowej generacjii high endem starej

i tak 6600gt walczyl na rowni z 9800

7600 gt z 6800 ultra i x850pe

 

a 8600 gt bedzie konkurowal z 7900gtx i x1900xt ( przynajmniej do rozdzialki 1280x1024) wyzej pamiatki moga dac o sobie

 

128bitowe pamiatki nie beda takie zle

beda wysoko taktowane

 

niezapominajmy ze jesli takiego 8800gtx 128bitowe by spowalnialy to takiego kastrata jesli nawet spowolnia ( a w sumie o to chodzi nvidia ) to w nieznacznym stopniu

noz czasami wysoko takowane pamiatki to czesto przerost formy nad trescia jak np rozne 6800 gs y i inne dziwy

Edytowane przez energopol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie macie rację co do wydajności GF8600. Jednak poczekam na ich premierę i następną kartą w moim PC będzie coś z obsługą dx10. Czy ATI czy Nvidia to się jeszcze okaże. Cierpliwość zawsze popłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

Pewnie macie rację co do wydajności GF8600. Jednak poczekam na ich premierę i następną kartą w moim PC będzie coś z obsługą dx10. Czy ATI czy Nvidia to się jeszcze okaże. Cierpliwość zawsze popłaca.

:damage_wall: a moze cos z obsluga dx8.1

po co piszesz rzeczy oczywiste

predzej czy pozniej u kazdego zagosci karta dx10 bo nie mamy wyjscia tak jak skazaniec przed plutonem egzekucyjnym . Tam sie go nie pytaja czy moga strzelac tylko strzelaja. Tak samo zostalismy postawieni przed faktem dokonanym.

Dx9 niestety na tym etapie sie juz wypsztykal i niejaka sam wadzil sobie o swoje wlasne nogi. Idea dx10 jest naprawde obiecujaca a jak wyjdzie przekonmy sie niedlugo

Edytowane przez energopol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@energopol - Jak wiadomo GF8600 będzie wyposażony w szynę 128 bit. Z tego właśnie powodu niektórzy zastanawiają się czy już teraz inwestować w kartę obsługującą dx9 i mającą 256 bit'ową szynę (np. 7900GS) czy może czekać do marca na 128 bit'owe GF8. Dla niektórych wybór nie jest tak oczywisty jak może dla Ciebie.. Prędzej czy później nie tylko wszyscy będą mieli karty z dx10 ale też np. procesory z czterema rdzeniami.

Edytowane przez Griszman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...