Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

tylko mi powiedz po co komu pchac sie w agp z seria 8xxx??? proce sa juz stare pamieci malo wydajne bez sensu chyba ze cos pokroju 6200 czy 7100

No nie wiem 3GHz pentiumy i dobrze wykręcone athlony, zarówno na 754 jak i nawet s.A trzymają jeszcze całkiem dobrą formę i coś pokroju 8600GS im się jeszcze należy, może rekordów w smarkach nie będzie się na tym bić, ale w zeszłoroczne gry się pogra, zresztą przy tej karcie nawet na c2d na wysokie detale w zapowiadanych tegorocznych bym nie liczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o DX10 to i owszem. Tam większość obliczeń wykonuje karta i odciąża proca :)

...że tak spytam, sprawdzałeś??? Jeśli nie, a informację opierasz o ciekawe wiadomości pochodzące od twórców to daruj sobie :wink:

 

Co do P4 3GHz trzymających formę... :D Zapraszam do tematu o Ati R520 tam już zostało udowodnione, że nawet przy tej karcie (stosunkowo starej), wykręcony P4 to niezły hamulec :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

To popatrz sobie na wyniki w 3DMarku 2006 a zobaczysz, że różnica między C2D a A64 to max. kilkaset punktów :mur:

Twoja teoria raczej obalona :damage_wall: Kilkaset punktów to minimum.

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=837731

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=653839

 

Venice 3700+@ 3Ghz 1200 punktów, E6300 robi bez kręcenia 1600 :wink: Po kręceniu różnica sięga ponad 1000 punktów bo E6300@3,2 Ghz robi 2 razy więcej od tego A64 czyli 2400.

 

Więc stwierdzenie, że max to kilkaset punktów jest błędne :wink:

 

Co do 8600 to zobaczymy w pierwszych grach jedną z pierwszych będzie Crysis i obawiam się, że na 128Bit nawet DX10 nie pomoże bo w FC 128Bit było już dużym ograniczeniem więc w Crysisie różnica pomiędzy 320Bit na 88 a 128Bit na 86 może być porażająca.

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twoja teoria raczej obalona :damage_wall: Kilkaset punktów to minimum.

 

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=837731

http://service.futuremark.com/compare?3dm06=653839

 

Venice 3700+@ 3Ghz 1200 punktów, E6300 robi bez kręcenia 1600 :wink: Po kręceniu różnica sięga ponad 1000 punktów bo E6300@3,2 Ghz robi 2 razy więcej od tego A64 czyli 2400.

2 vs 1 rdzen a jak wiadomo 3dmark intensywnie korzysta w 2 rdzeni w przeciwienstwie do znacznej ilosci gier.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SkyFox

Ty to wiesz, ja to wiem i co z tego ?

 

Zaloze sie o piwo, ze jakas karta z seri 8xxx na AGP predzej czy pozniej bedzie. Ludzie to kupia bo ludzie juz tacy sa :mur:

a co ci przeszkadza ze ktos sobie kupi karte na AGP??, sam mialem zmienic calego kompa ale po informacji ze karty z seii 8xxx wyjda na AGP postanowilem sie wstrzymac z modernizacja.Walenie z glowa w mur nic nie pomoze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok moze troszke przesadzam walac w murek, chodzilo mi o to ze w powszechnej opini kompy oparte na zlaczu AGP (ze wzgledu w wiekszosci na stare proce) nie wiele przyspiesza po wladowaniu takiej karty (szczegolnie jak np bedzie juz tam jakis np 7600GT/7900GT) daltego dla mnie bedzie to wlasnie zagranie czysto marketingowe. Moge sie oczywiscie mylic bo nie mam napisane wrozka na czole ;) takie jest po prostu moje zdanie.

a co ci przeszkadza ze ktos sobie kupi karte na AGP??

Absolutnie nic mi nie przeszkadza, po prostu w teorii lepiej juz dozbierac na wymiane calego kompa nawet ze slabsza karta. Zreszta ja sam niedawno zmienilem tylko procka i teraz dokupie troszke ramu i kiedys karte, wiec teoretycznie nie postepuje rozsadnie ale jak pisalem tacy sa ludzie i ja tez wie pozwol ze sobie jeszcze raz pierdykne :damage_wall: ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

"8600GTS will be priced between US$199-$249" jak to się okaże prawdą to chyba lepiej będzie poczekać na spadki cen 8800 albo na coś pod 8900. No VR nie raz już dawało błędne info...

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość jipikijajej

"8600GTS will be priced between US$199-$249" jak to się okaże prawdą to chyba lepiej będzie poczekać na spadki cen 8800 albo na coś pod 8900. No VR nie raz już dawało błędne info...

nic tylko prac 8800 gts za 300$

250 $ za 128 bitowa szyne pamieci :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak trzeba czekac na 8500Gt od galaxy na ddr3 :D

 

PS. Czasem mam wrazenie , ze jakby producent wypuscil karte majaca pamieci 500Mhz i 256bit to ludzie by sie rzucili i nie chcieli brac wersji 1000Mhz i 128 Bit :D

 

PS2. A tak wogle to z tymi karcioszkami moze byc jak z 8800gts 320 wszystko super do jakiejs rozdzielczosci a potem tragedia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GeFoce 8600GTS

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

GPU: G84-400

GPU Clock: 675MHz

MEM Clock: 2000MHz (Samsung 1.1ns GDDR3)

MEM Type: GDDR3

Mem Bus: 128-Bit

Mem Size: 256/512MB

Length: 19.5cm

Price: $200-250

HDCP

 

GeForce 8600GT

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

GPU: G84-300

GPU Clock: 540MHz

MEM Clock: 1400MHz (Samsung 1.4ns GDDR3)

MEM Type: GDDR3

Mem Bus: 128-Bit

Mem Size: 128/256MB

Length: 18cm

HDCP

Price: $150-180

Edytowane przez cavarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TO teraz tylko czekać na 8600GT by Galaxy z memkami 1.1ns i będziemy mieli bez problemu 8600GTS :)

 

Te ceny za GTS'a są imo za wysokie. Mogli by chcieć za GTS tyle co za GT, a za GT jeszcze trochu mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

lipka troche... osobiście spodziewałem się czegoś więcej niż "tylko" zgodniści z DX10, ale cóż... byłem szczerze nastawiony na zakup czegoś z serii 86, ale chyba trzeba będzie zainwestować w 8800...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...