Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

W grach nie powala, gdzie niegdzie 1-2 fps różnicy względem 7900GT :-| Chyba nie tego oczekiwaliśmy panowie....szkoda że dali tylko CoH, chyba jednak przypuszczenia o powtórce z FX-ami sie powoli sprawdzają, ale ja nic nie mówię przecież nowy soft wszystko załatwi :damage_wall: PEACE

Powtórka z FX-ów.... Tjaa - a mógłbyś może rozwinąc swoje twierdzenie na którego podstawie tak sadzisz?? Bo czegoś nie rozumiem.... Co ma wspólnego wydajnosć GF8600GTS (niestety niższa od tej której oczekiwaliśmy) ze słabymi FX-ami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak od razu nie przekreślał tych kart.

Jest to nowość, więc sterowniki mogą być jeszcze niedopracowane.

Poza tym, jeśli jej wydajność w DX9 jest na poziomie 7900GS/GT, to nie jest źle.

Faktyczną wydajność będziemy mogli ocenić po ukazaniu się gier obsługujących DX10, bo w końcu do obsługi takich gier seria 8xxx jest tworzona.

A co do ceny, to z tego co dobrze pamiętam to po premierze 7600GT tez kosztował ok. 850 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fredek nie przesadzajmy znowu. W grach pisanych pod DX9/9c cały blok stream procesorów w 8600GTS musi byc podzielony na dwie/trzy części aby emulowac niejako jednostki Pixel i Vertex Shader. Wszystko odbywa się za pomocą sterownika i jest to metoda programowa. Zresztą już od dawna same jednostki PS i VS można było dowolnie "zaprogramowac". Przez tę emulację jest spadek wydajności (niewielki jednak) i wyniki zbliżone do poprzedniej generacji serii 7900. Szyna chociaż 128-bitowa jest nieco inaczej rozwiązana aniżeli np. w 7600GT. Tam były bloki po 32-bity. Tu są dwa po 64-bity. A więc powinno byc i jest trochę lepiej. Z tym, że nie rozumiem dotąd dlaczego w 8600GTS nie zastosowano szyny 256-bitów skoro już w 8800GTS jest 320-bit. Może z czasem tę lukę zapełni np. 8700GT z szyną 256-bitową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może przesadziłem z tymi FX-ami, ale związek to ma taki że przecież zanim pojawiły sie FX-y dominowała seria Ti z DX 8.1 noi FX-y miały wprowadzić DX 9.0 okazały sie nie wypałem tutaj jest podobnie, królują 7900GS-y itd. a seria 8600 ma je zastąpić a narazie nie pokazały nic nowego prócz DX 10, ale to tylko spekulacje....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No może przesadziłem z tymi FX-ami, ale związek to ma taki że przecież zanim pojawiły sie FX-y dominowała seria Ti z DX 8.1 noi FX-y miały wprowadzić DX 9.0 okazały sie nie wypałem tutaj jest podobnie, królują 7900GS-y itd. a seria 8600 ma je zastąpić a narazie nie pokazały nic nowego prócz DX 10, ale to tylko spekulacje....

No właśnie nie ma to związku.... Słabsza od oczekiwanej wydajnosc GF8600GTS-a nie jest spowodowana tym ze jest to układ (tak jak było w przypadku FX-ów) nieudany tylko wynika z tego że NVIDIA poprostu za bardzo "przycięła" ten układ który kryje się pod nazwą GF8600.... A FX-y nawet w przypadku najmocniejszych modeli dawały ciała w co nowszych produkcjach i NVIDIA musiała kombinowac z precyzją shaderów żeby uzyskac w miarę zadowalającą wydajność....

 

Zauważ że identyczną sytuację miało ATI z x1600 (choć na szczęście GF8600 nie jest aż takie słabe jak x1600).... Wszyscy doskonale wiedzą że x1900 były (i są zresztą nadal) bardzo udanymi układami.... Niestety nie mozna tego powiedzieć o x1600 bo poprostu ATI zrobiła za duże cięcia przez co x1600 nie miały możliwości an szans być godnymi konkurentami GF7600GT.... I powiedz - czy z tego wynika ze architektura jest do bani?? Otóż nie....

 

Nawet z Core 2 Duo poprzez zbyt duże "cięcia" mozna zrobić proca o beznadziejnej wydajnosci....

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Zauważ że identyczną sytuację miało ATI z x1600 (choć na szczęście GF8600 nie jest aż takie słabe jak x1600).... Wszyscy doskonale wiedzą że x1900 były (i są zresztą nadal) bardzo udanymi układami.... Niestety nie mozna tego powiedzieć o x1600 bo poprostu ATI zrobiła za duże cięcia przez co x1600 nie miały możliwości an szans być godnymi konkurentami GF7600GT.... I powiedz - czy z tego wynika ze architektura jest do bani?? Otóż nie....

 

Nawet z Core 2 Duo poprzez zbyt duże "cięcia" mozna zrobić proca o beznadziejnej wydajnosci....

ATi przyznało się do błędu odnośnie złego zdywersyfikowania rynku w segmencie middle performance. Były shroty typu X1300HM/SE później X1300/1600, później długo długo nic i 1800GTO/1900GT.

Brakowało właśnie kart odpowiedników 7600GST/GT oraz 7900GS. Faktem jest, że wprowadzono w końcu takie produkty, ale zdecydowanie za późno!! X1650XT i X1950GT/PRO nie zdobyły przez to klientów, których zabrała wcześniej nvidia.

Wg. ostatnich wypowiedzi ATi/AMD koncentruje się na wypuszczeniu całej rodziny w jednym czasie (maj 2007) aby nie popełnic kolejnej pomyłki marketingowej. Nvidia ma asa w rękawie w postaci dostępnych od jakiegoś czasu kart na G80 (znów zabrany rynek extreme performance przez nvidię) oraz za kilka dni serii 8600.

Dla mnie jednak ważne jest to, że ATi znów zaspało, można się tłumaczyc przejęciem przez AMD producenta kart graficznych, ale stracone zostały/zostaną dziesiątki milionów dolarów. Dla mnie to ktoś tam nie ma głowy do interesów, lub też w zarządzie AMD siedzą ludzie powiązani z nvidią i skutecznie blokują konkurencję :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale im to wisi tak naprawde ile razy mozna powtarzac , ze najwieksza czesc tortu lezy w segmencie OEMow i najtanszych kart. I patrzac na to z takiej perspektywy to decyzja z poczekaniem ten dodatkowy miesiac na premiere calej linii jest ok. Nie wiem nawet czy wydatki poniesione na dwie osobne kampanie reklowe nie zjadlyby calych zyskow ze sprzedazy tych r600 przez ten miesiac.

 

Ehh ide poszukac uzywanego 7900 na allegro albo jakiegos radka 1800/1900/1950 :D

 

Edit: Wiecej benchmarkow

http://www.hardwarezone.com/articles/view....d=3&id=2231

 

W wiekszosci gier przegrywa z 1950 pro nie wspominajac o 7950gt czy 1950xt. A w dodatku to byly testy wersji podkreconej do 850/2300 :blink:

 

Tylko nie wiem na czym ludzie opieraja teorie niedopracowanych driverow? Skoro dzialaja one bardzo dobrze dla 8800to czemu mialyby byc zle pod 8600 architektura jest ta sama.

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo test na HZ wyglada juz lepiej o_O Co nie zmienia faktu ze dosaje w dupe od 8800GTS az milo ;] a przy AA i AF x1950XT tez miazdzy nowe dziecko Nvidii.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo test na HZ wyglada 100x lepiej o_O Co nie zmienia faktu ze dosaje w dupe od 8800GTS az milo ;] a przy AA i AF x1950XT tez miazdzy nowe dziecko Nvidii.

Dostaje w dupe od 150-200 zeta tanszego 1950pro. A wynik lepszy bo karta to wersja OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli te karty nie radzą sobie pod dx9 to tym bardziej nie będą sobie radziły pod dx10. Na duże wzrosty wydajności w nowych sterownikach bym nie liczył , widać to w przypadku 8800gtx/gts - poprawiają dużo błędów , które i tak nadal występują.

 

Pewnie za jakiś czas wyjdzie jakaś mniej okrojona karta typu 8700 lub 8600gtx. Albo bardziej okrojony 8800gtx z jeszcze mniejszą ilością pamięci oraz węższą magistralą pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę nie pie..... tutaj. Przecież te karty są bardzo wydajne i trzymają od kilku lat wyznaczoną analogię.. 6600 był na poziomie 5900, 7600 był na poziomie 6800, 8600 jest na poziomie 7800/7900 (o stockach tu mowa) Więc może przestaniecie gadać, że to porażki itd. ? Nie zaprzeczam, że 7900g s i x1950 są ciekawą propozycją, jednak szybko zejdą z rynku, albo zaczną drożeć jako jedyna alternatywa dla nowych technologii, które niesie ze sobą seria 8 od nVidii. Zapewne cena i sterowniki w niedługim czasie ustabilizują się. Zapewne ich koszta będą odpowiadały tym z serii 7. Pozostaje nam tylko mieć nadzieję, że odpowiedniki ze stajni Ati nadejdą szybko i nie będą odstawały wydajnością, jakością i ceną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj slaby ten gts. Jako najmocniejszy z rodziny nie potrafi wyprzedzic 1950pro,czy 7900gt, a w poprzednich latach 6600gt>9800pro i 7600gt>6800ultra,x800xt . No coz trzeba poczekac na ati.

Edytowane przez qbec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem ze moją nastepną kartą będzie jakis 8600 ale po tych testach jest to wątpliwe jak wiekszosc zainwestuje w 7900. Pierwsze testy byly całkiem pozytywne ale teraz to lipa...

Zobaczymy moze nvidia jeszcze nas zaskoczy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem ze moją nastepną kartą będzie jakis 8600 ale po tych testach jest to wątpliwe jak wiekszosc zainwestuje w 7900. Pierwsze testy byly całkiem pozytywne ale teraz to lipa...

Zobaczymy moze nvidia jeszcze nas zaskoczy :).

Tylko szkoda że 7900GS (Galaxay,Palit)bardzo trudno dostać :mur: :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego wy oczekiwaliście od 8600 wydajnośći 8800 GTS

Sęk w tym że spodziewaliśmy się karty po prostu wolniejszej od 8800GTS, a dostaliśmy muła w porównaniu do 8800GTS. Różnica w wydajności jest wielka jak kanion kolorado, ale różnica w cenie już nie :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm. ja tam mam jeszcze galaxy 79gs 600/1600

Ok spoko,i pewnie bym od ciebie kupił,ale składam kompa i wszystkie części muszą być złożone w jednym sklepie,a tam pustka,karty niedostępne,zostaje mi tylko GF 7600GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok spoko,i pewnie bym od ciebie kupił,ale składam kompa i wszystkie części muszą być złożone w jednym sklepie,a tam pustka,karty niedostępne,zostaje mi tylko GF 7600GS.

Zamówic też nie można? 7600GS, a 7900GS od Galaxy to kosmiczna przepaśc :wink: Albo poczekaj 2 tygodnie i złóż zestaw na 8600GT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego wynika ze te karty skazane sa na porazke. x1950xt kosztuje 750 pln. Jest duzo wydajniejszy w grach (dx9). Do czasu az pojawia sie gry dx10 bedzie nowa generacja kart middle-end. Jesli ceny nie spadna o przynajmiej 30% to nie ma co sobie tym czyms zawracac glowy. Ciekawe co pokaze Ati w tym segmencie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hauturnik

Z tego wynika ze te karty skazane sa na porazke. x1950xt kosztuje 750 pln. Jest duzo wydajniejszy w grach (dx9). Do czasu az pojawia sie gry dx10 bedzie nowa generacja kart middle-end. Jesli ceny nie spadna o przynajmiej 30% to nie ma co sobie tym czyms zawracac glowy. Ciekawe co pokaze Ati w tym segmencie.

czyli co 8600 gts za 600zl ? gt 450

tylko ze do tanga trzeba dwojga

btw komputronik rullaaa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się już tak obrażają na nvidię, a jeszcze nikt tak naprawdę nie sprawdził potencjału tych kart na własnej skórze. Procesor G84 można będzie przecież nieźle podkręcic. Po za tym ceny są wysokie ponieważ tych kart jeszcze nie ma w sklepach. Jak pojawi się RV630/610 to ceny spadną. Wg mnie po miesiącu będzie taniej o 100-150zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy się już tak obrażają na nvidię, a jeszcze nikt tak naprawdę nie sprawdził potencjału tych kart na własnej skórze. Procesor G84 można będzie przecież nieźle podkręcic. Po za tym ceny są wysokie ponieważ tych kart jeszcze nie ma w sklepach. Jak pojawi się RV630/610 to ceny spadną. Wg mnie po miesiącu będzie taniej o 100-150zł.

Przeciez linki w tescie byly na podkreconej karcie, zadnych rewelacji. Chyba nvidia doszla do wniosku ze jak chcesz wydajnosci to musisz za nia zaplacic. Powodem sukcesu tych kart moze byc tylko cena albo brak alternatywy (zastopowanie produkcji starych GPU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez linki w tescie byly na podkreconej karcie, zadnych rewelacji. Chyba nvidia doszla do wniosku ze jak chcesz wydajnosci to musisz za nia zaplacic. Powodem sukcesu tych kart moze byc tylko cena albo brak alternatywy (zastopowanie produkcji starych GPU).

Otóż to, produkcja serii 7000 wkrótce zostanie wstrzymana, co jest zresztą oczywiste przy wejściu nowej serii, zapasy magazynowe wyczerpią się i osoby, których nie stać na 8800GTS nie mając innego wyboru zaczną wykupywać 8600GT/GTS. Będziemy mieli kolejny przebój ze stajni nVidii, szkoda tylko, że tym razem bardzo naciągany przebój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być moze odpowiedzią na pytanie dlaczego GF8600GTS/GT osiągają niezbyt wysokie wyniki jest to że mają tylko 32SP a nie 64 jak się powszechnie uważa?? Info takie możecie znaleźć tutaj

http://66.249.93.104/translate_c?hl=en&amp.../language_tools

 

Na skrinach widać że w wersji 3.8 Everesta widnieje informacja o 64 SP zarówno dla GF8600GTS jak i GF8600GT.... Natomiast w wersji nowszej czyli 4.0 liczba SP to 32....

Ciekaw jestem czy to program źle rzpoznał kartę (układ) czy tez tak właśnie jest że seria GF8600 ma 32 SP....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...