Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

To popatrz na testy i zobacz czy miedzy 8600gts oc edition a 8800gtsem 320 nie ma roznicy 20% :P Pierwsze testy z brzegu dal Chemiczny Ali strone wczesniej. Ja tam nawet widze ok 30% roznicy na korzysc 8800 GTS-a

Edit - w artykule Kfacha jest nawet niemalze 50-cio procentowa przewaga 8800gts-a nad pozostalymi kartami tak wiec jak mozesz mowic, ze wzrost jest raczej symboliczny ? :/

 

Ale koledze chodziło o sterowniki, że przy 8800 nie dają takiego kopa jak przy 8600, a Ty uparcie piszesz że różnica wydajnośći pomiędzy 8600gts a 8800gts jest duża... to to każdy doskonale wie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja może wezmę 8600GT albo jego odpowiednika od ATI :P Pożyjemy zobaczymy ;) Może jednak 7900GS ;)

 

Co do 8600GT vs 7900GS to poczekajcie na testy w innych serwisach bo pclab podał wyniki w zbyt małej ilości gier aby móc wyciągnąć odpowiednie wnioski. W przyszłym tygodniu zapewne pojawią się recenzje kart 8600GT/8500GT na pozostałych serwisach.

Zapomniałeś dodać, że na pozostałych lepszych serwisach B-) :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

ten asus 8600GT 745/2300 praktycznie sie nie podkręca i w połowie testach przegrywa z 7900gs, to ja jak mam galaxy 630/1800 to raczej bije tego asusa.

allegro GALAXY 7900GS 256DDR3 256bit 1.2ns 600/1600 cena 569zł!!!!!!!-i takie testy bym zobaczył, podkręcone galaxy i podkręcone 8600GTS.

 

w teście poniżej zwykłe 7900gs 500/700 wygrywa z 8600gts 745/2300 w połowie testów to zakładam że galaxy 7900 630/900 będzie już do 50% wydajniejszy od 8600gts np w FEAR napewno a co do oblivion w 1280x1024 4/16 to już biedne 7900 500/700 jest tak samo wydajne.

 

 

testy

http://www.sirius.pl/pub_artWiecej_9181_1525/Testy.html

 

 

cena 8600gts powinna wynosić max 650 zl !!!!!!!!

To wielki krok w stecz chyba że ktoś sie opiera na optymalizowanych 3dmarkach

Edytowane przez Niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600Gt bedzie porownywalny / minimalnie szybszy w nowych grasz nie majacych za duzo teksur - a taki fear czy unreal 3 maja ich calkiem sporo.... natomiast wlasnie tam wszedzie gdzie sa tekstury bedzie mocno po [gluteus maximus] dostawal niestety .7900GS jest obecnie zdecydowanie lepsza propozycja .jak 86000gt ma przewage to 5% ,natomiast jak przegrywa to o 30%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekonujecie ze 7900gs lepszy, bo w starszych grach to bije 8600 a nowych, w ktorych ten drugi wygrywa, jest malo. tylko wezcie pod uwage, ze w "budzetowych" rozdzielczosciach (tak do 1280x1024), w jakich beda grac ludziska kupujac takie karty, 8600 spokojnie wystarcza do plynnej gry w dobrej grafie. jak ktos ma panele z obsluga wyzszych rozdzielczosci to stac go na 8800, a dla reszty 8600 to wystarczajaca karta na dzis, i lepsza niz 79 na jutro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weście pod uwage że szystkie servisy zamieszczają wyniki 7900gs 500/700 ( taktowanie słabiutkie )

http://forums.whirlpool.net.au/forum-repli...cfm/715719.html

 

f.e.a.r

8600GTS - 36

X1950 Pro - 55

7900GT - 49

Dokładnie. Moim zdaniem o wydajności 8600xx to dużo "mówi" (przynajmniej w dx9). Chociaż rzeczywiście patrząc na cene 8600gt to wcale nie musi to być zła karta (8600gts to przegięcie jeżeli chodzi o stosunek cena/wydajność). Tylko okaże sie czy na 8600xx da sie grać w jakiekolwiek gry na dx10 ;). Jeżeli tak to bardzo dobrze (i może sie nawet skusze - przed 8900 albo Radosławem 2xxx). Jak nie to nie pozostanie mi nic innego jak wyśmianie NV :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już wiem co kupię ... hm jakieś 3-4 gierki na X360, jakoś szkoda kasy na [ciach!]ły ^^ (czyt, zmiana grafiki). GTS to fakt pomyłka jakich mało, już wolę poszukać 1950XT/Pro i jego wykręcić niż mieć dodatkowy dx10 którego i tak nie wykorzystam w najbliższym czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja już wiem co kupię ... hm jakieś 3-4 gierki na X360, jakoś szkoda kasy na [ciach!]ły ^^ (czyt, zmiana grafiki). GTS to fakt pomyłka jakich mało, już wolę poszukać 1950XT/Pro i jego wykręcić niż mieć dodatkowy dx10 którego i tak nie wykorzystam w najbliższym czasie

To powodzenia z kręceniem X1950 Pro. Te karty do o/c są rzekłbym mizerne w porównaniu do 7900gs ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

to racja ale za to taka karta w test drive AA+HDR i brak płynności, nie wiem czemu ale np. w tej grze samo HDR więcej spowalnia niż AAx4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekonujecie ze 7900gs lepszy, bo w starszych grach to bije 8600 a nowych, w ktorych ten drugi wygrywa, jest malo. tylko wezcie pod uwage, ze w "budzetowych" rozdzielczosciach (tak do 1280x1024), w jakich beda grac ludziska kupujac takie karty, 8600 spokojnie wystarcza do plynnej gry w dobrej grafie. jak ktos ma panele z obsluga wyzszych rozdzielczosci to stac go na 8800, a dla reszty 8600 to wystarczajaca karta na dzis, i lepsza niz 79 na jutro

1280x1024 to jest wg ciebie 'budzetowa' rozdzielczosc? :blink:

To jest az niewiarygodne - 8600 jest karta slabsza od 7900, prawie wszedzie dostaje ostre baty, ale wy i tak uparcie przekonujeci wszystkich ze mimo wszystko slabsza karta jest lepsza.

Ktos powiedzial ze w nowych grach bedzie mniej tekstur. W nowych grach bedzie wiecej i to lepszych tekstur. Co najwyzej zmieni sie stosunek tekstury/swiatla-cienie. Ale fizycznie liczba tekstur bedzie rosla, a mozliwosci obrabiania tekstur 8600 sa mizerne. Przepustowosc pamieci 8600 jest mizerna. Ale wy i tak sie upieracie ze ta karta, ktora posiada 1/4 rdzenia ktory ma 8800 jakims cudem okaze sie nagle super-killerem, a 7900 nagle straci moc i odpadnie w przedbiegach.

Obudzcie sie i nie dajcie sobie marketingowcom robic wody z mozgu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1280x1024 to jest wg ciebie 'budzetowa' rozdzielczosc? :blink:

To jest az niewiarygodne - 8600 jest karta slabsza od 7900, prawie wszedzie dostaje ostre baty, ale wy i tak uparcie przekonujeci wszystkich ze mimo wszystko slabsza karta jest lepsza.

Ktos powiedzial ze w nowych grach bedzie mniej tekstur. W nowych grach bedzie wiecej i to lepszych tekstur. Co najwyzej zmieni sie stosunek tekstury/swiatla-cienie. Ale fizycznie liczba tekstur bedzie rosla, a mozliwosci obrabiania tekstur 8600 sa mizerne. Przepustowosc pamieci 8600 jest mizerna. Ale wy i tak sie upieracie ze ta karta, ktora posiada 1/4 rdzenia ktory ma 8800 jakims cudem okaze sie nagle super-killerem, a 7900 nagle straci moc i odpadnie w przedbiegach.

Obudzcie sie i nie dajcie sobie marketingowcom robic wody z mozgu!

Popieram, w DX10 jak tekstur przybędzie to ta karta będzie cieniutka ....szkoda kasy ...wykastrowana magistrala i 32 jednostki to na nowe gry za mało.........Niech ktoś kupi i odpali sobie jakieś demo SDK w DX10 to zobaczy co ona jest warta i ile fps wyciąga :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie taka sytuacja miała już miejsce

nowy X1600 sm3.0- teraz analogicznie 8600 dx10

stary X800 sm2.0- teraz analogicznie 7900 dx9

Trochę czasu minęło, wnioski można wyciągnąć.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś widziałem że po v-modzie da sie z 8600 wycisnąć 1000 mhz na rdzeniu , według testu na PC-Labie podniesienie taktowania pamięci daje bardzo nie wiele ale podnoszenie taktowań rdzenia daje już niezłego kopa , 8600GT przy 680/1700 potrafił w gierkach wyprzedzać 8600GTS 675/2000 ... dziwne ale jeśli faktycznie pamięci powyżej tych wartości nie odgrywają większej roli to może po podkręceniu rdzenia 8600GT do 800 , 900 mhz na rdzeniu rozwiązało by problem braku mocy względem 7900GS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

według testu na PC-Labie podniesienie taktowania pamięci daje bardzo nie wiele ale podnoszenie taktowań rdzenia daje już niezłego kopa , 8600GT przy 680/1700 potrafił w gierkach wyprzedzać 8600GTS 675/2000 ... dziwne

hMM, jak karta o niższym taktowaniu mogła być szybsza od drugiej? :) Nie wierzę, że 5MHz więcej na GPU dało więcej wydajności niż 150 MHz (efektywnie 300 MHz) na pamięciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/art25979-18.html

 

Kolejną ciekawostką jest ASUS ... nie wiem czy Komputronik sie walnął czy on faktycznie ma takie taktowania 8600GT 675/2000 mhz

http://www.komputronik.pl/Karty_graficzne/...pelny,id,38868/

Jeśli kolejni producenci będą sobie postępować tak jak Asus to kto wie może sie jescze 8600 opłaci ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

gdyby ze strony ati była lepsza konkurencja to nvidia chyba takiej lipy by nie wypuściła za 850zł. ( asus 8600gts).

Wydaje mi sie że NA 8600GTS/GT płynnie w Crysis w tej umiarkowanej 1280x1024 będzie cieszko grać płynnnie.

Ja mam galaxy 7900gs i jak wyjdzie Crysis to sobie kupie 8800GTS 320 ( teraz 1100zł ale karta prawie dwa razy wydajniesza niż 7900.)

Edytowane przez Niko123

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ower lolek, sprawdziłem na stronie Asusa i takty tej karty to 540/1400, czyli komputronik się walnął z opisem ;) ale ten GT jest naprawdę ciekawą propozycją, bo za 550zł to w sumie GTS jest (ma dodatkowe złącze na zasilanie), a może z niej ponad GTS coś da się wyciągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Niko123

550 zł za GT z myślą o podkręcaniu i mamy prawie gts to ciekawa propocycja ale GTS za ponad 800zł to kpina. ( 850zl chyba to dokładam 200zł i mam 8800gts co jest 100% wydajniejsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...