Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Niestety po paru nowych testach tez bym miał dylemat ale wziąłbym 8600GE gdyby nie ET:QW :P.

Jeszcze nie wiadomo jak to będzie w tej grze , wszystko może się zdarzyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jonny2003 - Przestań pi*****lić głupoty i dawać cały czas te same argumenty oraz podobne testy: Krecone 8600GT/GTS vs Stock 7900GS. Weź człowieku kup sobie tą karte nareszcie, ożeń się z nią, miej dzieci ale nie truj ludziom żopy w tym temacie bo do 10 stron się POWTARZASZ. Czym modzi tego nie widzą? Jawnie zaglądać do tego mnie sie odechciewa bo z góry wiem co będze.

 

Stockowe 7900 po OC dostaje kopa 25-30% wiec o co biega?

 

Realia są takie że Nvidia zapomniała z której strony jest lufa i w postaci 8600GTS wpakowała sobie samobója :D

Jedyna nadzieja to 8600GT@8600GTS za ~500-550 pln

dokladnie... do niego nie dociera, ze wiekszosc testow 7900GS jest starych jak swiat i ze to na referencyjnych grafach

 

nie ma to jak porownywac na maxa wykokszonego 8600GE do najslabszego 7900GS, ktorego praktycznie jest trudno dostac, no i kiedy byly robione testy 7900GS - odpowiem bylo tu juz dosc dawno, a od tego czasu sterow wyszlo tyle, ze szok a wiekszosc z nich daje dosc duzego kopa starenkiemu 7900GS :lol2:

 

 

dżon jesli jestes ta swiecie przekonany do 8600 to czemu jeszcze go nie masz a tylko co chwile prawisz jakies zabobony, kup go i sie ciesz zyciem... ja jednak bym wolal poczekac do jakies gry na tym twoim slawnym DX 10

 

no i btw. jesli nie ma problemow z x2 w grach to ja jestem swiety ^^ odpal chociaz Unreal Tournament to od razu bedziesz lecial wylaczyc jedno jajko bo grac sie nie da - nie mow ze gra stara itp. bo np. na C2D nie ma takiego problemu oO

 

EOT

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość LudwiG

Czyli właśnie GF 8600GT GE

No to jest jedyny dobry wybór gdy chce się coś z średniej półki z DX10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Kupilem ostatnio GeForce 8600 GTS. Wszystko niby ok, ale gdzieniegdzie pojawiaja sie dziwne artefakty. Zauwazylem je narazie w demku Adrianne, i Smoke. W Smoke w ogole nie dziala AA, tak jakby byl wylaczony i nie dzialaly na niego ustawienia sterownikow. Problem w tym, ze na krawedziach pojawiaja sie dziwne biale kropki, byc moze sa one wywolane brakiem AA, albo tym ze demo nie dziala w FullScreen, ale w FS nie mozna go przeciez uruchomic. Z dymem juz sobie poradzilem i gdyby ktos mial podobny problem to wyglada na to ze jest jakis konflikt miedzy Anisotropic Filtering a efektami czasteczkowymi, tzn w niektorych przypadkach AF interpretuje czasteczki (jak dym itp.) jak tekstury i probuje je filtrowac, wystarczy go wylaczyc i problem znika. Mam najnowsze stery i zasilacz Chiefteca 400W. Jesli ktos wie co zrobic zeby pozbyc sie tych bialych kropek na krawedziach pudelka w tym demku (i zapewne w innych aplikacjach tez) to bylbym bardzo wdzieczny:) Jestem teraz na XP'ku ale wczesniej bylo Vista i bylo to samo, czy ktos z Was juz sie z tym spotkal?

post-147941-1178654565_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BiZkiT

Ja sie spotkałem z białymi i żółtymi kropkami po OC grafy (szczegolnie pamieci). Czyli pytanie nr 1: podkrecałeś grafe ? :P.

Jak nie to imo pograj w jakies gry i zobacz czy problem też tam występuje. Jak tak to daj skiny i zaznacz gdzie widzisz te kropki. Moze one tylko wystepuja w tym techdemku ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec nie wazne czy bede mial A64 2.4GHz czy C2D 2.4GHz a wydajnosc bedzie praktycznie ta sama - dlatego gdybym ja mial zmienic moja grafe, np. na 7900GS/x1950Pro lub 8600GE to bym wybral 8600GE bo do tych pierwszych to moj procek troche za slaby

A czytales to: http://www.purepc.pl/node/855 ? Moze by tak wreszcie skonczyc z powielaniem bajek o skalowaniu sie grafik z prockiem, skoro roznice w grach sa zazwyczaj w granicach bledu pomiarowego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załączam screena z zaznaczonym tym o co mi chodzi:) karta nie jest podkrecona,nawet po underclockingu o ponad polowe jest tak samo,podobniej est w demku Adrianne przy krawedziach,byc moze swiatlo padajace z ktorejs strony albo w wypadku demka Smoke bardzo polyskliwy material krawedzi akwarium (?) po bokach jest tak jasny ze az bialy a z powodu braku AA wlasnie tak sie dzieje,ale czy ktos z Was z jakas karta GF 8xxx tez ma cos podobnego?

post-147941-1178657907_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytales to: 2603755[/snapback]

Załączam screena z zaznaczonym tym o co mi chodzi:) karta nie jest podkrecona,nawet po underclockingu o ponad polowe jest tak samo,podobniej est w demku Adrianne przy krawedziach,byc moze swiatlo padajace z ktorejs strony albo w wypadku demka Smoke bardzo polyskliwy material krawedzi akwarium (?) po bokach jest tak jasny ze az bialy a z powodu braku AA wlasnie tak sie dzieje,ale czy ktos z Was z jakas karta GF 8xxx tez ma cos podobnego?
Imo to zadne kropki tylko jak ktoś wczesniej zauważył brak aa. Nie przejmuj sie tym. Włacz jakieś gry z aa i af i tam potestój czy nadal masz te 'kropki' ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Jonny2003 - Przestań pi*****lić głupoty i dawać cały czas te same argumenty oraz podobne testy: Krecone 8600GT/GTS vs Stock 7900GS. Weź człowieku kup sobie tą karte nareszcie, ożeń się z nią, miej dzieci ale nie truj ludziom żopy w tym temacie bo do 10 stron się POWTARZASZ. Czym modzi tego nie widzą? Jawnie zaglądać do tego mnie sie odechciewa bo z góry wiem co będze.

 

Stockowe 7900 po OC dostaje kopa 25-30% wiec o co biega?

 

Realia są takie że Nvidia zapomniała z której strony jest lufa i w postaci 8600GTS wpakowała sobie samobója :D

Jedyna nadzieja to 8600GT@8600GTS za ~500-550 pln

Jasne.To właśnie fanboje 7900 GS non stop jadą w temacie o 8600 po tych kartach zaśmiecając forum.Nie mają, nie chcą kupić to wara.Niech wyładowują swoje żale na to że jest DX 10 gdzie indziej.A jeśli chodzi o testy to wspierają się paszkwilem z Egiełdy...

 

dokladnie... do niego nie dociera, ze wiekszosc testow 7900GS jest starych jak swiat i ze to na referencyjnych grafach

 

nie ma to jak porownywac na maxa wykokszonego 8600GE do najslabszego 7900GS, ktorego praktycznie jest trudno dostac, no i kiedy byly robione testy 7900GS - odpowiem bylo tu juz dosc dawno, a od tego czasu sterow wyszlo tyle, ze szok a wiekszosc z nich daje dosc duzego kopa starenkiemu 7900GS :lol2:

dżon jesli jestes ta swiecie przekonany do 8600 to czemu jeszcze go nie masz a tylko co chwile prawisz jakies zabobony, kup go i sie ciesz zyciem... ja jednak bym wolal poczekac do jakies gry na tym twoim slawnym DX 10

 

no i btw. jesli nie ma problemow z x2 w grach to ja jestem swiety ^^ odpal chociaz Unreal Tournament to od razu bedziesz lecial wylaczyc jedno jajko bo grac sie nie da - nie mow ze gra stara itp. bo np. na C2D nie ma takiego problemu oO

 

EOT

Jeśli chodzi o X2 to po pierwsze jest już chyba 10 wersja pacza która już dawno rozwiązała wszystkie problemy z 2 rdzeniami zarówno od AMD jak i od Microsoftu.Druga sprawa to jeśli gra nie jest optymalizowana pod 2 rdzenie to wykorzystuje tylko po połowie każdy i to zarówno na X2 jak i Core. A nawet jeśli byłyby problemy w niektórych grach które nie wykorzystują 2 rdzeni i do tego mają przyśpiechy to co za problem przełącczyć grę tylko na jeden rdzeń i wykorzystywać go na 100 procent zamiast 2 rdzenie po 50 procent? Na to samo wychodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=...TPal512+T351+BO

Wygląda całkiem ciekawie :) głównie jeśli chodzi o 512mb

Ale w Wawie nie ma <_<

W kilka sklepach jest ten palit , ale jest niedostępny. W komputroniku odrazu po premierze , był ten model i do tej pory jest niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o http://znak.pl/index.php?cid=143&scid=...TPal512+T351+BO

Wygląda całkiem ciekawie :) głównie jeśli chodzi o 512mb

Ale w Wawie nie ma <_<

Jezeli ten palit bedzie sie krecic jak te z 7900 to bedzie niezle ;p. I do tego 512vmem które sie przyda. Przynamniej mi w Obku z duzo lepszymi texturami ;d.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jednak bym wolal poczekac do jakies gry na tym twoim slawnym DX 10

EOT

W czerwcu ma wyjść patch do CoJ z obsługą DX10 więc zobaczymy jak sobie będzie radził ten "super" geforce z jego obsługą ;]

Edytowane przez -=KAX=-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytales to: http://www.purepc.pl/node/855 ? Moze by tak wreszcie skonczyc z powielaniem bajek o skalowaniu sie grafik z prockiem, skoro roznice w grach sa zazwyczaj w granicach bledu pomiarowego?

o co Ci biega... przeciez wyraznie napisalem, ze 8600GT/GTS nie skaluje sie w ogole z procesorem (wydajnosc 76GT jest juz o wiele bardziej zalezna od CPU)

 

moze powiesz mi, ze nie ma w ogole roznicy miedzy A64 2400MHz a C2D 2400MHz w wiekszosci grach na 8800GTS/GTX? (min fps zawsze wyzszy)

dodam tylko, iz w takim CoD 2 podkreconego 7600GT potrafi zablokowac A64 2700MHz

 

gdyby jakies roznicy nie bylo to by ludzie nie wymieniali A64 na C2D - nie liczy sie tylko maksymalny fps, ale glownie min, bo co z tego ze bede mial, np. max fps 60 spadajacy do 14... lepiej by bylo max fps 65 a min 30 (chociaz i tak na C2D max fps bedzie wyzszy)

 

EOT

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę, że znowu szybkie karty skalują się z procesorami, a wolne już nie. A to ciekawe, naprawdę ciekawe...

 

Cóż za absurd - zapewne te słabsze karty w inny sposób obrabiają dane, niż te szybkie. Brak mi słów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, ze np. 8600 nie skaluje sie jest z prockiem wnioskuje po tescie na Frazie (glownie CoD 2)

 

nie wiem czy imo on sie zgadza, ale np. na mojej grafie w CoD 2 widze ogromna roznice miedzy 1.8GHz a 2520MHz

 

wiec jesli na 8600 nie ma roznicy miedzy C2D 1.86GHz a 3.6GHz, to albo ta grafa naprawde jest malo zalezna od procka albo ten test jest zly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, ze np. 8600 nie skaluje sie jest z prockiem wnioskuje po tescie na Frazie (glownie CoD 2)

 

nie wiem czy imo on sie zgadza, ale np. na mojej grafie w CoD 2 widze ogromna roznice miedzy 1.8GHz a 2520MHz

 

wiec jesli na 8600 nie ma roznicy miedzy C2D 1.86GHz a 3.6GHz, to albo ta grafa naprawde jest malo zalezna od procka albo ten test jest zly

Wytłumaczę Ci to.

Między 1,8, a 2,5 Ghz widzisz różnicę na AMD 64. Tam jest c2d 1,86 i 3,5Ghz, przy czym ten c2d 1,86 jest i tak wydajniejszy od amd 64 2,5Ghz. Gra widocznie wymaga (w tym miejscu gdzie sprawdzałeś) odpowiedniej wydajności procesora np. amd 64 2,5Ghz, ale na szybszym procku już różnic dużych nie będzie. Poza tym masz semprona 128KB L2, więc chcąc nie chcą musisz nadrabiać zegarem nawet w mniej wymagających na procesor grach.

Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to, ze np. 8600 nie skaluje sie jest z prockiem wnioskuje po tescie na Frazie (glownie CoD 2)

 

nie wiem czy imo on sie zgadza, ale np. na mojej grafie w CoD 2 widze ogromna roznice miedzy 1.8GHz a 2520MHz

 

wiec jesli na 8600 nie ma roznicy miedzy C2D 1.86GHz a 3.6GHz, to albo ta grafa naprawde jest malo zalezna od procka albo ten test jest zly

Na frazie jest test karty graficznej, a nie procesora! To jest dość zasadnicza różnica.

 

Powiem szczerze, że nie mam czasu pisać tutaj wszystkich wywodów jeszcze raz. Przeczytaj 2604697[/snapback]

Wytłumaczę Ci to.

Między 1,8, a 2,5 Ghz widzisz różnicę na AMD 64. Tam jest c2d 1,86 i 3,5Ghz, przy czym ten c2d 1,86 jest i tak wydajniejszy od amd 64 2,5Ghz. Gra widocznie wymaga (w tym miejscu gdzie sprawdzałeś) odpowiedniej wydajności procesora np. amd 64 2,5Ghz, ale na szybszym procku już różnic dużych nie będzie. Poza tym masz semprona 128KB L2, więc chcąc nie chcą musisz nadrabiać zegarem nawet w mniej wymagających na procesor grach.

Tobie akurat tłumaczyć nie muszę, ale żeby niektórzy źle nie zrozumieli Twojej wypowiedzi :)

 

Wszystko zależy od gry oraz miejsca. Można wykazać, że Sempron 1 GHz jest tak samo szybki jak C2D 3,5 GHz jak i wykazać, że C2D 4 GHz jest za słaby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to teraz mam panowie do was pytanie.A mianowicie pojawiły sie już testy 8600 GE od Galaxy, narazie nie posiadam żadnego gpu .I co kupić 7900 gs galaxy czy tego 8600ge?? prosze o odpowiedzi. dziekuje pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tobie akurat tłumaczyć nie muszę, ale żeby niektórzy źle nie zrozumieli Twojej wypowiedzi :)

 

Wszystko zależy od gry oraz miejsca. Można wykazać, że Sempron 1 GHz jest tak samo szybki jak C2D 3,5 GHz jak i wykazać, że C2D 4 GHz jest za słaby.

Dlatego napisałem w nawiasie, że w danym miejscu gry. :) Rzeczywiście, czasem trzeba coś mocniej podkreślić, bo można być źle zrozumianym.

 

to teraz mam panowie do was pytanie.A mianowicie pojawiły sie już testy 8600 GE od Galaxy, narazie nie posiadam żadnego gpu .I co kupić 7900 gs galaxy czy tego 8600ge?? prosze o odpowiedzi. dziekuje pozdrawiam:)

O to jest cały czas wojna w temacie, więc lepiej polegaj na własnej inteligencji i przeczytaj, przeanalizuj ze zrozumieniem zarówno artykuły ogólnie z 8600 (przyjmij, że ten GE będzie mieć wydajność GTS'a), jak i wypowiedzi osób w temacie poparte argumentami. Powodzenia :lol: Edytowane przez WDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...