Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

master_electronic

 

mozesz odkleic kawaleczek i uniesc aby tylko dalo sie odkrecic.Ja tak zrobilem i nic sie nie zerwalo.

 

naxt

 

Co do glosnosci chlodziwa palita,to na pelnych obrotach jest znosnie,na min.jest cichutko,ale dla mnie bylo i tak za glosno :D .Porownalbym to chlodzenie do zalmana 700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

master_electronic

 

 

 

naxt

 

Co do glosnosci chlodziwa palita,to na pelnych obrotach jest znosnie,na min.jest cichutko,ale dla mnie bylo i tak za glosno :D .Porownalbym to chlodzenie do zalmana 700.

A twoje nowe chłodzenie w miare ciche jest,może sobie takie sprawie,lubie jak komp nie hałasuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pelnych obrotach jest tak, jak zalman na 5v.Wedlug mnie pierwsza klasa,a co do ciszy to jestem przewrazliwiony :wink:

Ciekawe czy te chlodzenie sonicowe da rade pasywnie w trybie 2d.

Jutro rano do sklepu, to sie przekonamy....;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie 18.05.2007 to data kiedy GALAXY 8600GE ukaze sie w hurtowni wiec jak ktos chcialby taką grafioczke w cenie ok 580 zl to zapraszam do mnie gg 7801177 sam bede testowal to cacko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i mam sonica;>

15k w 3dmarku 2003 nie jest zbyt imponujacym wynikiem, ale ten system pamieta pewnie jeszcze pierwsza wojne swiatowa;]

Narazie babram sie ze sterownikami oraz rivatunerem, moze potem pobawie sie na powaznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popatrz sobie na jakiekolwiek testy kart 86xx i 79xx w markach (np ten na benchmarku), te starsze w 2k3 zawsze biorą góre, ale w 2k5 i 2k6 to juz 8 zwycieża (tyle jesli chodzi o marki ;) )

 

Kurde,byłem już zdecydowany na 7900gs, a tu ten GE wyskoczył :/ i znów zgłupiałem,bo zapalonym graczem nie jestem,wiec taki 8600ge mógłby mi wystarczyć.

Edytowane przez jurek911

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde,byłem już zdecydowany na 7900gs, a tu ten GE wyskoczył :/ i znów zgłupiałem,bo zapalonym graczem nie jestem,wiec taki 8600ge mógłby mi wystarczyć.

 

nad czym sie tu zastanawiać? nareszcie wyszła jakas karta 8600, która jest alternatywa dla 7900gs. karta nowsza, ma więcej bajerów świetlnych jak HDR. do tego cena milutka. a że wydajnościowo to wciąż gniot, to juz inna sprawa. raz wygra, raz przegra z kręconym 7900gs. od początku głownym argumentem przeciwko 8600gts było wydajność/cena. teraz cena jest przynajmniej dobra

 

co prawda od 8800gts dzieli ją przepaść ....... po całej serii 8600 pozostanie niedosyt

 

sam bym ja wziął jakby była dwa miesiące temu :wink: ale wziąłem 7900gs galaxy. i nie żałuje, bo graczem też jestem niedzielnym.

Edytowane przez clink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do posiadaczy sonicow. Czy rowniez nie mozecie wylaczyc wentylatora (via RT) w trybie 2d? Pomimo ustawienia predkosci 0% i tak ciagle pracuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie na 8600GT w biosie mam laga. Każde klikniecie komputer odbiera z opóźnieniem czego nie było na 7600GT. Macie tez tak? Tak to wygląda jakby w biosie komputer był bardzo obciążony albo jakby klatek było za mało na sek. :/ Bardzo mnie to denerwuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś wersję GE i mógłby się osiągami pochwalić, bo ciekaw jestem jak to się w praniu spisuje ;). W ogóle to jakaś gra z DX10 by się przydała, a tu jak na razie cisza w eterze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś wersję GE i mógłby się osiągami pochwalić, bo ciekaw jestem jak to się w praniu spisuje ;). W ogóle to jakaś gra z DX10 by się przydała, a tu jak na razie cisza w eterze.

dopiero 18 maja maja sie pokazac w hurtowniach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://rash.risp.pl/Grafa/Asus7600GT.JPG Tutaj jest wynik Asusa 7600GT bez

przetaktowania

http://rash.risp.pl/Grafa/Asus8600GT.JPG Tutaj jest wynik Asusa 8600GT bez

przetaktowania

http://rash.risp.pl/Grafa/Asus8600GT2.JPG Tutaj jest wynik Asusa 8600GT po

zmianie biosu. Wyedytowałem bios orginalny zmieniając taktowanie procesora

graficznego z 540 na 600 i pamięci z 700 na 800 (z 1400 na 1600 efektywnie)

 

Testy niestety na zasyfionym Windowsie :) Pamięta on jeszcze socket 478 i prescota :P

 

Na razie tyle ale szczerze mówiąc nie jestem zadowolony z tego ASUSA. Pamięci ma 1.4ns :(

Poza tym:

Po zmianie na 8600GT w biosie mam laga. Każde klikniecie komputer odbiera z opóźnieniem czego nie było na 7600GT. Tak to wygląda jakby w biosie komputer był bardzo obciążony albo jakby klatek było za mało na sek. :/ Bardzo mnie to denerwuje.

Edytowane przez Tal-Rash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://rash.risp.pl/Grafa/Asus7600GT.JPG Tutaj jest wynik Asusa 7600GT bez

przetaktowania

http://rash.risp.pl/Grafa/Asus8600GT.JPG Tutaj jest wynik Asusa 8600GT bez

przetaktowania

http://rash.risp.pl/Grafa/Asus8600GT2.JPG Tutaj jest wynik Asusa 8600GT po

zmianie biosu. Wyedytowałem bios orginalny zmieniając taktowanie procesora

graficznego z 540 na 600 i pamięci z 700 na 800 (z 1400 na 1600 efektywnie)

Czemu kupiłes tego Asusa skoro są dużo lepsze pality sonic niewiele drożej? :/ Z tego co widze to masz sentyment do tej firmy, ale cos słabo ten sentyment jest opłacalny :P Już było lepiej kupić 7900GS od tego asusa ;P

 

Ja czekam cierpliwie na 8600GE oraz na zniżke która musi "dojść" do Polski ;) (to było chyba 20-30$ w US z tego co pamiętam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem kupić grafikę od razu nie mogłem czekać nawet jednego dnia a tylko to było u mnie w sklepie i dlatego taką teraz mam... Pozbieram kasy troche i zakupie sobie GTS za jakieś 3-4 miesiące :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiałem kupić grafikę od razu nie mogłem czekać nawet jednego dnia a tylko to było u mnie w sklepie i dlatego taką teraz mam... Pozbieram kasy troche i zakupie sobie GTS za jakieś 3-4 miesiące :)

Przesiadanie się z gt na gts to totalna głupota, już lepiej na te 8800gts. Zreszta nie wiadomo co bedzie za te 3-4 miesiące heh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

A ja mam pewne pytanie - załóżmy że przesiądę się z aktualnej karty na 8600GT Sonica albo jakiegoś 8600GTS, czy aktualny proc i ten 1GB ram pozwolą ją w pełni wykorzystać? Nie mam kasy na wymianę całości a karta ze zgodnością DX10 wystarczyłaby mi na dosyć długo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lukas

Było na jakieś z poprzednich stron. Do tej karty wystarcza A64 3000+ ;]] Bo nie skaluje się ona z procesorem tak jak 88GTX, także nic więcej nie musisz zmieniać ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

No to czekam na wyjście większej ilości kart AMD i kupuję 8600GT albo GTS (raczej GTS jeżeli ceny ładnie spadną) ;) Reszta kompa mi w zupełności wystarcza a RAMu mogę jeszcze nawet nieco w tym roku dorzucić bo na C2D to nie prędzej jak za rok się przesiadam (albo na AM2+ lub AM3).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pewne pytanie - załóżmy że przesiądę się z aktualnej karty na 8600GT Sonica albo jakiegoś 8600GTS, czy aktualny proc i ten 1GB ram pozwolą ją w pełni wykorzystać? Nie mam kasy na wymianę całości a karta ze zgodnością DX10 wystarczyłaby mi na dosyć długo.

Mam pytanie zresztą do ciebie (i do wszystkich też :wink: ): Masz praktycznie ten sam zasilacz co ja i czy jakbyś zmieniał na np 8600GE/GTS pomyślałeś o dodatkowym "papu" w postaci watów? Bo się właśnie zastanawiam - czy te stare zasilacze, które posiadamy będą starczyć na takie 8600GE/GTS + OC + ew vmody? Nie mam zbyt wiele funduszy, a każda złotóweczka sie liczy :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...