Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

A co z Inno3d i Zotac?? Czy ich opłacalność jest mniejsza niż Palit? Mają podobną wydajność te 3 karty. Która z nich najlepiej wychodzi?

Inno 3d moim zdaniem...

 

Tylko czy chce ci sie doplacac kase do nich?? to juz inne pytanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktos z userów bawił sie Galaxy 8600 GE 512MB CM 650/2000? Moge dorwac taka za baardzo okazyjną cene. Czy wersja 512Mb kręci sie tak samo jak 256? Samej pamieci raczej nie bede krecil, skupie sie na rdzeniu.

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj bawiłem się troszkę i osiągnąłem 715 na rdzeniu na def vcore

niestety na pamięciach o 900 mhz mogę zapomnieć bez modów przy 898 spada wynik w smarku 05 o jakieś 100 ptk w stosunku do 895

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co z Inno3d i Zotac?? Czy ich opłacalność jest mniejsza niż Palit? Mają podobną wydajność te 3 karty. Która z nich najlepiej wychodzi?

Inno3D ma skopane ustawienia szaderow wzgledem Core,nienadaje sie te ustawienie do wysokiego OC.

Na ustawieniach palita na core wyciskam 1ghz a na inno3d 940 z wielkim trudem i nadopdatek szadery wtedy chodza 100Mhz nizej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam karte 8600 gt palit sonic. Nie mialem okazji jej testowac w grach ani zadnymi benchamrkami, myslalem ze od tej pory dziala normalnie. Wlaczylem dzis swoj pierwszy w zyciu 3d mark 05 ( bo wczesniej nie bylo na czym, poprzednia karta gf4 440mx ) na ustawiniach standardowych majac monitor 19" na rozdzielczosci 1024x768. Nie wiem jak to ma dokladnie przebiegac i co poustawiac. Ale leca sobie gry i pokazuje fps na dole, wszystko ladnie pieknie, az nagle nastepna gra i fps sapdaja do 2-3 wszystko sie scina. Przeczekalem to do konca wylancza sie i nie pokazuje zadnych wynikow i resetuje kompa. Czy mam powody do zmartwien bo narazie je mam :/ Co mam zrobic jeszcze żeby upewnic sie czy karta nie jest walnieta. Tak normalnie dziala i nie jest krecona.

 

dzieki z gory... ratujcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokladnie, teraz sprawdzałem tez na 03 i tam sapdaja na cpu test 1 i 2 do 7 fps czy to normalne ? procka nie krecilem mam athlonx2 4000+

 

leborg

 

Wiec to normalne ze na tescie cpu tak sapdaja ? tez tak masz ? To moj pierwszy mark wiec nie znam sie kompletnie. Chce sprawdzic czy ta karta jet czegos warta i czy dobra wogole jakies rady ?

Edytowane przez Michael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie, a juz chcialem karte wysylac do serwisu :P

 

teraz zrobilem full testa markiem 05 i wszystko wporzadku. Ale wynik 8400 :/ Czy to normalny wynik przy takim kompie, nie kręconym wogole

 

athlon 2x 4000+ am2

Abit kn9

8600 GT Palit

2 Gb Patriot dual 800 mhz ( chodz nie wiem czy te pamieci mi chodza na 800 :P tak pisze w ich specyfikacji ale jak jest realnie nie wiem )

Edytowane przez Michael

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

moze mi ktos powiedziec jak sie kreci:

 

Palit GeForce 8600GT 256MB DDR3

 

 

i czy warto doplacac do wersji sonic ??? bo z tego co wyczytalem to sonic 700 robi na rdzeniu.

 

a tansza wersja jak idzie???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze mi ktos powiedziec jak sie kreci:

Palit GeForce 8600GT 256MB DDR3

Kreci sie dobrze ...

 

Od 20 stron o tym ludzie pisza jak sie kreci, moduje, hałasuje, psuje, wariuje ale to widac nie ma znaczenia <_< Jest nawet osobny temat o OC Palita/Galaxy GT/GE ...

Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit=1.4

sonic=1.3

A to nie czasem roznica tylko w nadruku, jak bylo w przypadku galaxy 7300 128mb i 256 mb ?

Moj stary 73gt 128mb 1,4ns na mem krecil sie na def. 1850mhz, czyli przewaznie lepiej niz inne galaxy na niby 1,2ns, wiec nie wiem do konca jak to jest.

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i czy warto doplacac do wersji sonic ??? bo z tego co wyczytalem to sonic 700 robi na rdzeniu.

 

a tansza wersja jak idzie???

Obie wersje robią ponad 700 na rdzeniu i obie się kręcą identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie czasem roznica tylko w nadruku, jak bylo w przypadku galaxy 7300 128mb i 256 mb ?

Moj stary 73gt 128mb 1,4ns na mem krecil sie na def. 1850mhz, czyli przewaznie lepiej niz inne galaxy na niby 1,2ns, wiec nie wiem do konca jak to jest.

Teoretycznie obie to to samo. Różnią sie timingami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to nie czasem roznica tylko w nadruku, jak bylo w przypadku galaxy 7300 128mb i 256 mb ?

Moj stary 73gt 128mb 1,4ns na mem krecil sie na def. 1850mhz, czyli przewaznie lepiej niz inne galaxy na niby 1,2ns, wiec nie wiem do konca jak to jest.

No właśnie nie , średnio o jakieś 100mhz te 1.3ns lepiej się kręcą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie wersje robią ponad 700 na rdzeniu i obie się kręcą identycznie.

Nie powiedzialbym,porównywałem i Sonic lepiej sie kreci,nie duzo lepiej ale jednak.Sonica mozna miec już za 408zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie obie to to samo. Różnią sie timingami.

A da sie edytowac timingi ? Przegladalem temat i kilka os. sie wypowiadalo, ze nibitorem nie da sie pozmieniac kluczowych parametrow pamieci, cos sie juz w tej kwesti zmienilo ?

 

No właśnie nie , średnio o jakieś 100mhz te 1.3ns lepiej się kręcą.

A Ty masz sonica, czy zwyklego palita, bo w sigu nie widac ?

Leborg ma sonica a mem kreci sie tak samo jak u mnie. :]

 

Masz jakies chlodzenie na pamieciach, czy gole ? I jak z temp. , sprawdzales ogranoleptycznie, czy gorace itp. ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A da sie edytowac timingi ? Przegladalem temat i kilka os. sie wypowiadalo, ze nibitorem nie da sie pozmieniac kluczowych parametrow pamieci, cos sie juz w tej kwesti zmienilo ?

A Ty masz sonica, czy zwyklego palita, bo w sigu nie widac ?

Leborg ma sonica a mem kreci sie tak samo jak u mnie. :]

 

Masz jakies chlodzenie na pamieciach, czy gole ? I jak z temp. , sprawdzales ogranoleptycznie, czy gorace itp. ?

Mam sonica(pcb gts-a) , bez radiatorów parzyły , po zapodaniu radiatorków jest już ok. Obniżenie temp nie dało nic w sprawie oc. Zobacze jeszcze czy wogóle pamięci reagują na wyższe napięcie , bo vr-zone 0.15v dało 5mhz :lol:

 

Jak możesz to wrzuć bios na jakiś serwer bios od Palita non-sonic , sprawdze timingi względem sonica.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam sonica(pcb gts-a) , bez radiatorów parzyły , po zapodaniu radiatorków jest już ok. Obniżenie temp nie dało nic w sprawie oc. Zobacze jeszcze czy wogóle pamięci reagują na wyższe napięcie , bo vr-zone 0.15v dało 5mhz :lol:

 

Jak możesz to wrzuć bios na jakiś serwer bios od Palita non-sonic , sprawdze timingi względem sonica.

http://rapidshare.com/files/44765981/palit8600GT.rom.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie , średnio o jakieś 100mhz te 1.3ns lepiej się kręcą.

Ty sie nie odzywaj, bo masz jakąś dobrą rękę do kart ;]]]]

Grzebałem przy 3 palitach (2x sonic i jeden zwykły) i na każdym pamięci kończyły sie koło 1700mhz :unsure: A może to ja mam pecha? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sie nie odzywaj, bo masz jakąś dobrą rękę do kart ;]]]]

Grzebałem przy 3 palitach (2x sonic i jeden zwykły) i na każdym pamięci kończyły sie koło 1700mhz :unsure: A może to ja mam pecha? :huh:

No wlasnie, to jakies cuda na kiju, zeby tak duzo modeli kart konczylo sie na rozno 1700, czy to nie jest dziwne ? :wink:

Moze jakas blokada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

 

Leborg mam szczęście i tyle , które zdarza się często :lol2:

 

 

Widać , że sonic ma lużniejsze timingi od non sonic. Także wgrajcie sobie bios od sonica i zobaczymy czy oc pamięci się polepszy.

 

Bios sonic

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty sie nie odzywaj, bo masz jakąś dobrą rękę do kart ;]]]]

Grzebałem przy 3 palitach (2x sonic i jeden zwykły) i na każdym pamięci kończyły sie koło 1700mhz :unsure: A może to ja mam pecha? :huh:

Moze i masz u mni na Sonic pamieci ida na 1780 max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...