Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

http://images27.fotosik.pl/36/ecbf1eee60ea7551m.jpg

Leborg mam szczęście i tyle , które zdarza się często :lol2:

Widać , że sonic ma lużniejsze timingi od non sonic. Także wgrajcie sobie bios od sonica i zobaczymy czy oc pamięci się polepszy.

 

Bios sonic

Jest jakis progs do zmiany timingow w windzie, bo nawet nie mam stacji dyskietek, jakby karta sie obrazila po flashu ? :D

 

---

 

Chyba z nibitorze mozna z tego co widze ?

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla każdej karty jest inaczej , wciskasz autoselecttimings i znajduje prawidłowe timingi. Niektórzy na pałe wybierają timings 0 i porównują , po tym wychodzą chocki-klocki :wink:

 

Odrazu odradzam wgrywanie biosu od GTS-a , sieka na obrazie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla każdej karty jest inaczej , wciskasz autoselecttimings i znajduje prawidłowe timingi. Niektórzy na pałe wybierają timings 0 i porównują , po tym wychodzą chocki-klocki :wink:

 

Odrazu odradzam wgrywanie biosu od GTS-a , sieka na obrazie.

Mi tezwykrylo 1, pozmienialem wszystkie parametry, potem test timings, zczytalem nowe ustawienia, dalem apply i zadnych zmian w o/c mem nie odnotowalem.

 

---

 

Hmm jakas dziwna opcja... mam dwa rozne odczyty timingow w zaleznosci, czy wybiore recznie timingset1 i dam detailed timings (okno nr. 1), czy dam autoselect timingset, ktory tez wybiera mi timingset1 (okno nr. 2). O co chodzi ?

 

Jest to czysty, wczytany z pamieci bios mojej karty.

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba lużniejsze timingi nic nie dały , regulacja w tle timingów działa bo nie raz sprawdzałem.

 

Z lewej masz tim. 1 , a z prawej 0.

 

Żeby działało testowanie timingów w tle , trzeba korzystać ze zgranego biosu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba lużniejsze timingi nic nie dały , regulacja w tle timingów działa bo nie raz sprawdzałem.

 

Z lewej masz tim. 1 , a z prawej 0.

 

Żeby działało testowanie timingów w tle , trzeba korzystać ze zgranego biosu.

Jak to z lewej 1 a z prawej 0, chodzi o timingset ? Ja widze tu i tu 1.

Czyli, zeby zapodac timingi w locie, musze pierw otworzyc zgrany bios i przestawiac cyferki, wtedy sie zastosuja od razu do mojej karty, bo nie czaje tego. :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nibitor jest głupi i czasami wybiera 0 zamiast 1 , umnie to samo było. Pisze 1 a naprawde jest 0.

 

Dokładnie tak jak napisałeś otwierasz zgrany bios i wybierasz timing 1 , zmieniasz timnigi i zatwierdzasz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nibitor jest głupi i czasami wybiera 0 zamiast 1 , umnie to samo było. Pisze 1 a naprawde jest 0.

 

Dokładnie tak jak napisałeś otwierasz zgrany bios i wybierasz timing 1 , zmieniasz timnigi i zatwierdzasz.

A wiec otworzylem swoj zgrany bios, wlazlem recznie na timingset1, ustawilem timingi i teraz jak mam to wprowadzic do karty z locie, opcja test timings jest nieaktywna a raczej same z siebie sie nie zastosuja ? :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba włączyć autoselecttimings :wink:

 

Jak żle wybierze timingi , to wchodzić w inną zakładke i wracasz ponownie w timingi. Wtedy będziesz mógł ręcznie ustawić na timing 1.

 

Właśnie na tym screenie co zapodałem z timinig doszło do tego co pisałem wcześniej , nibitor pokazał na screenie timnigi 0 pomino , że na ekranie było timing 1. Sprawdziłem ręcznie i timingi są takie same jak na non-sonic.

 

Osłabił mnie ten nibitor :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba do posiadaczy 8600GT Palita.

Mógłby ktoś zrobić fotkę karty bez chłodzenia ? ;)

 

Szukałem na forum, ale nigdzie nie znalazłem :/

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje ze ten SONIC i GT to jeden ch..

 

Inna sprawa byla w seri 7600 tam roznica byla spora bo w GS wzgledem GT brakowalo Mosfera przez co Przy wyzszym Napieciu na rdzen karta glupiala, gdzie GT spokojnie lykal na rdzenia nawet 1,8v

 

 

tutaj roznic w PCB nie widac .. pasowalo by panowie abyscie przepisali jeszcze wszystkie OZNACZENIA z kosci pamieci na

 

SONIC

 

i

 

GT

 

 

zrobcie to a porownam pamieci doglebnie ;-)

 

 

bo moze sie okazac ze roznica jest nijaka (zadna) wtedy dziekuje za doplacanie ok 40 ziko za kawalek wiecej alu i napis SONIC;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT

zrobcie to a porownam pamieci doglebnie ;-)

bo moze sie okazac ze roznica jest nijaka (zadna) wtedy dziekuje za doplacanie ok 40 ziko za kawalek wiecej alu i napis SONIC;-)

w apollo ta róznica to juz 20zł,chyba warto doplacic :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Prośba do posiadaczy 8600GT Palita.

Mógłby ktoś zrobić fotkę karty bez chłodzenia ? ;)

 

Szukałem na forum, ale nigdzie nie znalazłem :/

I chyba wsrod userow , ktorzy nic nie moduja nie znajdziesz. Palit jak jakis idiota dal stikery na sruby , chlodzenie i dol karty , wiec demontaz = brak gwary :mur: :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche z innej beczki:)ale obiecałem autorowi tego tematu ze napisze o nowej karcie:)

 

kilka godzin temu przyszla do mnie 8600GE od galaxy na ktora tak wszyscy narzekaja...:)

 

1. na zasilce 250W nie zaskoczyla, na szczescie zamowilem tez zasilke Warriora 400W:)

2. OC swietne, nie bawilem sie duzo a spokojnie poszlo 750/2220Mhz przy temp do 65C w stresie

3. Wydajnosc....jak zobaczycie na signe, mam slaby sprzet i malo ramu a pomimo to na colinie dirt na ULTRA 800x600 mialem ponad 30fps(rajd) i pow 15fps(tor z przeciwnikami), sadze ze to bardzo dobry wynik, moze sie myle.

4. Taktowan nie musialem obnizac jak to mowi sie o tej karcie, wszystko jest ok jak narazie

 

Pierwsze wrazenie: 500zł, taka karta to skarb:), jestem zadowolony...

 

PS: stery 158.22 :)

 

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600GE to chyba sprawa losowa, dobrze mówie?? Powiem kumplowi, żeby kupił Palita zwykłego, chyba, że ktoś mi powie żeby brał GE. Czekam jeszcze na wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A witam witam, lada dzień będę musiał rozgościć się w tym temacie, jako fan AMD/ATI obdażony mózgiem (część ciala która zanika w wyniku promieniowania monitorowego) musiałem kupić sobe 8600 GT :D ciekawe ile z niej wycisne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Czy Palit 8600GT Sonic za 430 zł to dobry wybór w tym przedziale cenowym? Ta karta ma szyne i pamięci 128bit :-///////// i co to są gddr?

 

@ Strongmen różnica jest w pamięciach. Sonic mają 1,3ns, a te zwykłe 1,4ns. Przekłada się to na +100mhz średnio na memkach na standardowym V.

Edytowane przez Raul

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ Strongmen różnica jest w pamięciach. Sonic mają 1,3ns, a te zwykłe 1,4ns. Przekłada się to na +100mhz średnio na memkach na standardowym V.

trzeba nam oznaczen z jednej i drugich kosci pamieci - karty zeby - potwierdzic roznice w memkach

 

 

w 7600GS tez pisalo ze pamieci to 2.0ns a w rzeczywistosci byly to te same pamieci co w 7600GT (1,4ns) doszedlem do tego wlasnie majac oznaczenia z jednej i drugiej karty

 

 

Wiec to ze sonic ma 1,3ns a Gt 1,4ns moze byc tylko chwytem marketingowym jak poprzednio

 

pasowalo by rowniez info jakie V na memkach standardowo ma SONIC a jakie GT ...

 

wtedy bedziemy w domu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Naruszyłem , troche porwałem.

Generalnie to zalezy od sklepu i osoby przyjmujacej :wink: , podac moglbym od razu te ktore beda robic problemy ale po co :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...