Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Ja juz tak probowalem z tym ze mam w TV LCD 32' : DVI i D-sub(VGA) poprzez DVI zero problemow i obraz jak zyleta. Wtedy to dopiero zajefajnie wygladaja gierki w rozdz.1360x768 naprawde ekstra. Tv-out w sumie nawet nie zamierzam uzywac bo tez i po co. skoro mam w TV DVI i D-sub

ale wtedy nie używasz wyjścia TV więc musi być OK , Twój TV działa poprostu jako 2 monitor .Zresztą ja też tak oglądam ale problem dotyczy wyjścia TV w tych kartach a nie DVI.

Podłączenie pod TV w sposób :

DVI - D-sub , DVI - DVI czy DVI - HDMI nic nie spali TV działa jako zwykły monitor :)

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio składałem koledze komputer. Kupiłem między innymi Galaxy 8600GE z małym CoolerMasterem. Karta działała niestabilnie, powodując zawieszenia w grach, bądź jakieś błędy... W 3dMarkach niby wszystko ok, ale po zainstalowaniu ATIToola okazało się, że sypie niesamowicie artami przy standardowych taktach :blink: . Dopiero obniżenie taktowania pamięci do 1800Mhz usunęło problem. Czyżby wtórne OC ? :lol2: . Karta jutro wraca do sklepu.....

Ps. Co z tą sekcją zasilania?? Można coś na to poradzić???

Przysłali nowe graty. Karta i płyta wymienione na nowe. Płyta ok, a karta....... Paranoja, znowu to samo! :angry: Tym razem wystarczy obniżyć taktowanie pamięci o 80Mhz i jest dopiero dobrze. Przy standardowych taktowaniach w ATITool żółte krechy, w grach też sypie krechami... Włożyliśmy moją i wszystko zasuwa jak trzeba. Gość w sklepie powiedział, że nigdy się nie zdarzyło, by dwie karty z rzędu były zwalone. Albo mój kolega ma wyjątkowego pecha, albo przyszła im cała partia takich kart. Po tym wszystkim mi by już się odechciało 8600GE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przysłali nowe graty. Karta i płyta wymienione na nowe. Płyta ok, a karta....... Paranoja, znowu to samo! :angry: Tym razem wystarczy obniżyć taktowanie pamięci o 80Mhz i jest dopiero dobrze. Przy standardowych taktowaniach w ATITool żółte krechy, w grach też sypie krechami... Włożyliśmy moją i wszystko zasuwa jak trzeba. Gość w sklepie powiedział, że nigdy się nie zdarzyło, by dwie karty z rzędu były zwalone. Albo mój kolega ma wyjątkowego pecha, albo przyszła im cała partia takich kart. Po tym wszystkim mi by już się odechciało 8600GE.

Dogadaj się z nimi niech Ci dadzą Sonica + i oddadzą różnicę i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale wtedy nie używasz wyjścia TV więc musi być OK , Twój TV działa poprostu jako 2 monitor .Zresztą ja też tak oglądam ale problem dotyczy wyjścia TV w tych kartach a nie DVI.

Podłączenie pod TV w sposób :

DVI - D-sub , DVI - DVI czy DVI - HDMI nic nie spali TV działa jako zwykły monitor :)

to ja wiem o tym ze to robi za monitorek wtedy, odpisywalem gosciowi na pytanie, nie mniej jednak monitorek taki to miodzio. tylko przy czytaniu stron trzzeba latac z lewej do prawej :D Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

truuuu :-)

 

ps. tylko nie zawsze można się dogadać =/

Mówiłem kumplowi o tej karcie. Na stronie sklepu był dostępny Palit Sonic+. Ale sprzedawca go przekabacił twierdząc, ze 8600ge jest lepsze i ze schodzą jak cieple bułeczki <_<

Maja gruntownie przetestować kartę przed wysyłką....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc

doszedł dzisiaj do mnie Accelero S2 :) , szczerze mówiąc myślałem że jest trochę większy, ale może to tylko moje odczucie :). Fakt faktem S2 jest leciutka ( ok 200 g ), ja założyłem jeszcze na niego wentyla 120 mm Cool master , skręconego na 780 rpm. Do tego założone mam Revoltec BGA Frazer ( aluminium ) na kości pamięci z tym że musiałem je trochę spiłować bo były za wysokie :). A na wszystkie tranzystory mocy (mosfet ) założyłem radiatorki które były z S2 , i w sumie to trochę blado wypada ich porównanie z rewoltecami :).

 

No to teraz temperaturki :)

GPU : 770 MHz , V-mod 1,50 V w 3d

 

pasywnie : idle 40 stopni , stres 67 stopni

 

+ wentyl na 780 rpm : idle 38 stopnie , 52 stres ( nie wiem ile temp otoczenia , ale w pokoju miałem dzisiaj naprawde gorąco , nie ma to jak poddasze :? ).

 

OC GPU nie wzrosło za bardzo , bynajmniej nie miałem czasu przetestować, ale przy 774 przełączają sie już shadery na 1728 MHz a widocznie już jest za mało V :).

 

Najlepszy jest fakt , że radiatory na pamięciach poprawiły ich OC, poprzednio stabilny max to 850mhz (1700) , a teraz 915mhz (1830) , bez żadnej ingerencji w napięcie mem, miło mnie to zaskoczyło :).

 

 

Aha pasta to oczywiście AS5 :)

 

a to fotki :

 

http://img411.imageshack.us/my.php?image=dsc01476sr9.jpg

 

http://img404.imageshack.us/my.php?image=dsc01478du9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po zdjęciach widzę że to Palit :> i kolejny człowiek który sobie poradził z tym posranym srickerem.. sonic ma tak samo jak sonic+ na główce śrubki ?:) bo jak uda mi się zdjąć to zamontuje swojego Shoonera

tak to palit wersja sonic (600,1600) , a zdjęcie stikera nie jest dużym problemem, osobiscie uważam że to głupota ze strony palita , ale coż :? .

Ja tylko lekko podważyłem jedną strone tego stikera aby tylko sie odkleiła i odsłoniła śrubę ,a po wymianie chłodzenia przykleiłem go tak jak był tylko słabiej docisnąłem :). Jak ktoś ma trochę wyczucia w dłoniach :-P to sobie poradzi z tym cholerstwem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Palit to kupa... teraz mam 48 stopni.. jeszcze wczoraj miałem 43 :/

a czym ma sie różnić palit od innej firmy ??, chip wszędzie ten sam, jedynie takty mogą sie różnić , nie mówiąc o chłodzeniu :), jakbyś wziął wszystkie firmy robiące 8600GT załozył wszędzie te same coolery i dał te same takty, to raczej na każdej będzie taka sama temp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakiś powód czemu taki nagły wzrost temperatury ?:> dodam że to nie od powietrza w pokoju bo procesor dalej ma taką samą

powodów może być kilka :), np. naleciało trochę kurzu do środka obudowy, kurz zapchał parę finów w radiatorze :), albo jak temperature sprawdzałeś po uruchomieniu kompa , a następnego dnia pograłeś trochę np. i to wystarczy żeby podnieść temp. w środku obudowy, i nawet jak potem posiedzisz na windowsie i nic nie robisz , to temp. będzie już wyższa , bo nie spadnie to takiej wartości jak zaraz po włączeniu kompa :). A i te czujniki temp. to też nie są do końca wiarygodne :), także różnie to bywa , a temp. w pokoju też nie zawsze taka sama jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki problem. Grajac w diablo 2 icon_wink2.gif zlapalem laga i sie gra zawiesila. Zrobilem reset. Gdy odpalilem kompa od nowa w windowsie monitor wlaczal sie w stan czuwania. Przeinstaowalem sterowniki itp ale nic nie daje. Zainstalowalem od nowa system i po zaintalowaniu sterownikow (praktycznie w czasie ich instlowania) problem powraca czyli stan czuwania na monitorze. Ma ktos jakis pomysl?

Ps. Mysle ze moze to zasilacz icon_wink2.gif

 

Config:

x2 4000

1gb ddr2

8600gt

asus m2n

 

zasilacz fortron 350 taki jak w podpisie

 

Podlaczony jest pod plyte i zostaja 4 piny na plycie wolne.

 

Troce dziwne anomalia gdyz przez 2 dni wszystko bylo ok. Na starym konfigu mialem taki sam problem jednak po przeinstalowaniu sterownikow bylo wszystko ok.

 

Jakies pomysly?

 

 

Update: wczoraj wylaczylem kompa, dzisija odpalam i jest ok. To nie zmienia faktu ze chcialbym poznac przyczyne.

 

 

 

Ps. Do jonathan"a . Jak masz topic zamykac z debilnym postem to lepiej go po prostu zamknij a debilstwa opowiadaj w domu.

Edytowane przez Wosiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff no i zrobilem vmoda do mojego Palita 8600GT Sonic+ (jest bajecznie prosty) :D Karta przed modem latała max 675/1950 a teraz spokojnie na 850/2000(shadery 1850). Karta na takich taktach chodzi na oryginalnym coolerku + nawiew. Więcej nie próbuje bo tyle mi starcza :-P Dla zainteresowanych zamieszczam wyniki z benchmarków. Wyniki uzyskane na kompie z sygnaturki.

 

3DMark 01- 42.563

3DMark 03- 22.237

3DMark 05- 13.682

3Dmark 06- 6.651

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie byście polecili niedrogie a wydajne chłodzenie na GPU do mojej karty

Niedrogie czyli ile? Ja np. mam Arctica S2 59 zł, trochę zabawy było z założeniem (jak ktoś już pisał tu na forum "pęseta mod":), ale temperatura spadła o kilkanaście stopni, w stresie nie podnosi sie ponad 55 stopni (wiatraczek w pobliżu radiatora dodatkowo). Myślę, że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam palita sonic+. Nic z nim nie robilem oprocz zamontowania go w kompie :). Dziala na standardowych zegarach. A mimo to od czasu jego zainstalowania co jakis czas komp mi sie zawiesza i zostawia na ekranie ostatni obraz skaszaniony artefaktami.

Zdarza sie to mniej wiecej raz na dzien. Najczesciej zdarzalo sie w czasie gry w Stalkera (najczesciej w Menu). Ale w zwyklych aplikacjach okienkowych tez sie zdarzylo.

Co to moze byc?

Z TV-OUTa nie korzystalem ani razu jeszcze. Mam w kompie tuner TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam palita sonic+. Nic z nim nie robilem oprocz zamontowania go w kompie :). Dziala na standardowych zegarach. A mimo to od czasu jego zainstalowania co jakis czas komp mi sie zawiesza i zostawia na ekranie ostatni obraz skaszaniony artefaktami.

Zdarza sie to mniej wiecej raz na dzien. Najczesciej zdarzalo sie w czasie gry w Stalkera (najczesciej w Menu). Ale w zwyklych aplikacjach okienkowych tez sie zdarzylo.

Co to moze byc?

Z TV-OUTa nie korzystalem ani razu jeszcze. Mam w kompie tuner TV.

a jakie masz temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ufff no i zrobilem vmoda do mojego Palita 8600GT Sonic+ (jest bajecznie prosty) :D Karta przed modem latała max 675/1950 a teraz spokojnie na 850/2000(shadery 1850). Karta na takich taktach chodzi na oryginalnym coolerku + nawiew. Więcej nie próbuje bo tyle mi starcza :-P Dla zainteresowanych zamieszczam wyniki z benchmarków. Wyniki uzyskane na kompie z sygnaturki.

 

3DMark 01- 42.563

3DMark 03- 22.237

3DMark 05- 13.682

3Dmark 06- 6.651

Hmm mało Ci poleciał bez modów.

właśnie dziś kolejnego kompa złożyłem dla znajomego.

Na AM2 3600+ brisbane , Nforce570SLI

proc na 2,717

sonic+ bez modów poszedł na 740/2000 .

3Dmark 2006 - 6089 ...... stery 163.44

za 2 tygodnie chyba będę mu dokładał drugiego do SLI to zapodam jak to idzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...