Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Ale nie wiadomo czy to lepsza sztuka czy po prostu sztuka z wyższym napięciem na gpu , bo Palit kombinuje jak koń na wrotkach , każda karta ma inne napięcie na gpu.

kupiłem juz drugiego sonica+ w ciągu 14dni i oba szły na 750/2000 wyzej nie testowałem , dla swietego spokoju ustawiałem GPU nizej na 740. I oba bez modów ... full stabilne 4 godziny w 3dmark 06 do kompletu test w 3 grach przez mojego młodego bo mi się nie chce :)

Mam nadzieję że kumpel się napali na drugiego bo ciekawy jestem jak to w SLI biega ........ i czy przy 2 tez pójdą na 750/2000.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupiłem juz drugiego sonica+ w ciągu 14dni i oba szły na 750/2000 wyzej nie testowałem , dla swietego spokoju ustawiałem GPU nizej na 740. I oba bez modów ... full stabilne 4 godziny w 3dmark 06 do kompletu test w 3 grach przez mojego młodego bo mi się nie chce :)

Mam nadzieję że kumpel się napali na drugiego bo ciekawy jestem jak to w SLI biega ........ i czy przy 2 tez pójdą na 750/2000.

 

to po co 2 kupowałeś jak nie wiesz czy kumpel weźmie ?

za ile odsprzedaż ? niezła sztuka sprawdź przy jakim napięciu robi te 750 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to po co 2 kupowałeś jak nie wiesz czy kumpel weźmie ?

za ile odsprzedaż ? niezła sztuka sprawdź przy jakim napięciu robi te 750 ;)

hehe .... 2 sztuki ale dla 2 róznych osób ...... :) i do 2 różnych maszyn , jedna buja już 2 tyg na 730/2000 a ta dzisiejsza jest katowana przez znajomego od 4 godzin na 740/2000.

Tą co dzisiaj miałem następował wysyp przy przekroczeniu 755 na rdzeniu , ostatnie stabilne było 750 dlatego ustawiłem mu na 740 temp GPU 58C w stesie i 39-40 idle

nap nie sprawdzałem ile Palit zapodał ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz co Ty masz za chłodzenie? bo nie wydaje mi się żeby to było oryginalne palitowskie..

oryginalne palitowskie , z tym ze od przodu budy na dole wieje 120 fan , bez tego fana trzeba 8-10 stopni dołożyć.

podstawa to przewiew w obudowie , jak brak przepływu powietrza to nawet najlepsze frezy nic tu nie pomogą no chyba że Wc.

Edytowane przez konio68

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieku.. ja mam otwartą budę a na boku są 2x 120 zamontowane, na tyle mam 2 x 80 i z przodu 1x 120 i wydaję mi się że mam tam naprawdę dużo "świeżego" powietrza.. teraz mam 45 stopni na karcie.. a jeden z bocznych 120 wieje prawie że idealnie od boku na kartę więc chłodzenie Palita ma świeżę nie nagrzane powietrze

 

---------

 

może zrobić tak żeby tą 120 co jest na wysokości grafiki karty ustawić tak żeby wyciągała powietrze z wnętrza ? w sumie to ta druga 120 tak robi ale bardziej na środku obudowy

Edytowane przez Bolus1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przyznam że w budzie zamkniętej na plecach mam 120 z przodu 120 z boku 92 (ale bardziej na procek wieje) więc przewiew jest

i na plecach karty leży 80 wszystko chodzi dość głośno i przy 1.57v i 820 mhz na rdzeniu w idlu mam 43* w stresie 67-69*

jak wyłączę wentylatory to w idlu dochodzi do 48* stresa nie sprawdzałem :D ale pewnie pod 80 by podeszło O_o

więc zazdroszczę takich temperatur konio ;)

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przyznam że w budzie zamkniętej na plecach mam 120 z przodu 120 z boku 92 (ale bardziej na procek wieje) więc przewiew jest

i na plecach karty leży 80 wszystko chodzi dość głośno i przy 1.57v i 820 mhz na rdzeniu w idlu mam 43* w stresie 67-69*

jak wyłączę wentylatory to w idlu dochodzi do 48* stresa nie sprawdzałem :D ale pewnie pod 80 by podeszło O_o

więc zazdroszczę takich temperatur konio ;)

Przy 120 tył i przód bok należy odpuścić tylko zakłuca przepływ powietrza , a co się tyczy 120 na przodzie to musi on wiać przez kosz na dyski - kosz świetnie ustala strumień nadmuchu na kartę ..... ale dysk montujemy w koszyku na flopa bo wtedy nam nie zakłuca nawiewu i nie podnosi temperatury nawiewanego pow.Idealną sprawą w takim momencie jest jak wentyl wypada tak że nadmuciach!e dół [ radiator ] oraz górę pcb grafy.Do tego na procu wskazany jest wentyl typu fryzjer ustawiony tak że wywala powietrze na tył obudowy , boksy z wentylem centranie nad procem wywalają gorące powietrze idealnie na pcb co podnośi tempy o około 5-6 C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie to wygląda mniej więcej tak przepraszam za bałagan w kablach ostatnio trochę tam namieszałem i nie miałem czasu posprzątać i za jakość wykonania robione że tak powiem od ręki na kolanie :] B-)

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niedawno kupilem palita 8600 gt sonic +. Mam dziwne objawy w grach, takie jak:

1. Most wanted - gra chodzi niby płynnie(sprawdzane frapsem), jednak obraz dziwnie zamula, wystepuja lekkie scinki na ułamek sekundy co jakis czas:/ Wczoraj podczas grania wywalilo mi 2- 3 razy samochód gdzies w kosmos poza trase:/ Po paru godzinach odpalilem i gre i nastapiła zwiecha podczas próby kontynuacji kariery, zamiast obrazu mialem jeden wielki artefakt/

2. San Andreas - Dzis podczas grania, na obrazie pojawila mi sie arty ( cały ekran wygladał jak przez siatke:D), po wyjsciu do menu same czarno-brazowe paski

3. Fear - Podobnie jak w Most Wanted co jakis czas wystepuja przyciecia, fps na chwile drastycznie spada ( z 70 do 30 klatek) po czym po jakiejs 1-2 sek odzyskuje wysoki fps:/, nieraz wraz ze spadkiem fps nastepuje zatrzymanie gry na 1 sek.

 

 

Karta smiga na fabrycznych ustawieniach 625/1800, nawet procka odkreciłem. Niestety w niczym to nie pomogło. Jakies rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, kupilem sobie palita 8600gt sonic+. na stock v polecial 700/2100. w razie slabego oc moge wymienic karte ;] czy wedlug was to dobry wynik czy moze warto sprobowac z inna ? nie sledzilem tematu takze nie orientuje sie odnosnie oc tej karty :D doradzcie cos ;] pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, kupilem sobie palita 8600gt sonic+. na stock v polecial 700/2100. w razie slabego oc moge wymienic karte ;] czy wedlug was to dobry wynik czy moze warto sprobowac z inna ? nie sledzilem tematu takze nie orientuje sie odnosnie oc tej karty :D doradzcie cos ;] pozdro

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

no bez przesady wystarczy bieżącą stronę przeczytać i masz odpowiedź

ja radzę Ci zapisać się na kurs czytania

 

pamięci Ci ładnie poszły :-| a spróbuj zdjąć pamięci do 2000 i wtedy Gpu polecieć na 730 np. ;-)

:mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur: :mur:

pamięci pewnie mu poszły normalnie bo zapewne ma wersję sonic+ 1.0 ns @2000mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoje rady to wiesz gdzie mozesz sobie wsadzic. wyniki oc jednej osboby nic praktycznie nie daja, chcialem sie dowiedziec jak sie kreca grafy przynajmniej paru uzytkownikow. pozdro

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoje rady to wiesz gdzie mozesz sobie wsadzic. wyniki oc jednej osboby nic praktycznie nie daja, chcialem sie dowiedziec jak sie kreca grafy przynajmniej paru uzytkownikow. pozdro

Świetne oc, normalnie aż mam ochotę wręczyć ci order z kartofla za wybitne osiągnięcia.... Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Most wanted to tak sie niestety dzieje na procesorach x2, zwłaszcza na brisbane'ach.

 

W Most Wanted te ścinki to norma na każdym sprzęcie , ścinki pojawią się zawsze w tych samych miejscach.

 

Thx za info, nie wiedzialem że most wanted jest takie skopane:) Jednak dziwia mnie wczorajsze arty w mw i gta:/ Chociaz w sumie teraz nic zlego sie nie dzieje. Inne gry smigaja bezproblemowo (call of Juarez, Bioshock, Cod 2 itp) Juz sie wytraszylem ze bede musial karte na gware oddawac.

Moze sterownik chwilowo oszalał:D:D

Edytowane przez czejen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe krecenie karty i nowe wyniki 950/1998/850 (GPU/shaders/Mem)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/94f77a017fc124b8.html

 

Zdjecia karty : http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f53503d5af0177f5.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/a1351cbf4be3b025.html

 

Zamontowalem nowe chlodzenie na karte 8600GT sonica a mianowicie Revolteca graphics freezer Pro plus radiatorki na mem ( to to samo co i Evercool),pasta Arctic Ceramique - no i zabralem sie za nowe mazanie karty.

 

Za pierwszym razem wymazalem 4.50Ohm co dalo na karcie 1.94V ( zaraz wylaczylem kompa - nie jestem szalony)

Znowu czyszczenie karty i wymazalem w koncu

5.38 Ohma co dalo 1.62V/1.64V (2d/3d)

 

Co ciekawe przy poprzednim Vcore 1.60V maks stabilne to bylo 830Mhz teraz stabilne jest 950 Mhz na GPU jestem mile zaskoczony ( moja karta przy def. Vcore miala 750Mhz)

 

Temp w Idle to 47-49st a w stresie to juz 68-70st. (nawiem z boku 92 mm bezposrednio na karte)

 

Mem nie ruszalem na razie nie wiem czy wogole warto bo pewnie nie wiele to da ( no zobaczymy a moze jednak nad tym troche pomysle) choc nie wiem o ile da sie je podniesc skoro juz Gpu jest tak wysoko

 

950Mhz GPU to i tak juz b.duzo wiecej z tym chlodzeniem to juz bedzie przesada.

 

Co do wynikow to Sanctuary 89,9/1906 http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/610173d50a059781.html

3dmark06 - 6588

 

Jeszcze male pytanko do ChrisaGr,Sidebanda czy tez innych znajacych sie a rzeczy do jakiego poziomu w moim przypadku warto podkrecic Mem na tej karcie co by sie to przekladalo na wzrost wydajnosci ????

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za pierwszym razem wymazalem 4.50Ohm co dalo na karcie 1.94V ( zaraz wylaczylem kompa - nie jestem szalony)

szkoda ciekawe ile by poszła przy takim napięciu ;)

 

Znowu czyszczenie karty i wymazalem w koncu 5.38 Ohma co dalo 1.62V/1.64V (2d/3d)

Co ciekawe przy poprzednim Vcore 1.60V maks stabilne to bylo 830Mhz teraz stabilne jest 950 Mhz na GPU jestem mile zaskoczony ( moja karta przy def. Vcore miala 750Mhz)

Temp w Idle to 47-49st a w stresie to juz 68-70st. (nawiem z boku 92 mm bezposrednio na karte)

no to tak jak wcześniej wspominałem mamy podobne sztuki tylko u mnie jakby niższe temperatury na standardowym wentylu mimo wszystko gratulacje dobry wynik ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...