Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Co masz na myśli mówiąc "nowe biosy" ?

flashownie nowych ustawień w bios karty po prostu.

 

Zdaje się mały błąd w tym RTver2.05.

Pokazuje identyczne temperatury rdzenia dla kart w SLI choć w rzeczywistosci są one różne. Poprzednie wersje RT pokazywały temp.rzeczywiste , tak jak i teraz Nividia Monitoring i Everst. A róznica jest znaczna prawie 20`C dla identycznych kart.

Dołączona grafika

 

Rozwiazanie znalazłem na innych forach..jakoś u nas trudno jeszcze o SLI .. Mozna miec szadery i temperatury obu rdzeni pokazywane OK...nie te same..należy:

I see, SLI temperature monitoring is corrupted in XP driver's NVAPI library as I suspected. Happily, you have a workaround:

 

NVAPIUsageBehavior set to 1 allows RivaTuner to use all NVAPI interfaces under WindowsXP. However, there are additional registry keys allowing to restrict NVAPI usage for some tasks. So you may still enable NVAPI usage (NVAPIUsageBehaviour = 1) and use NVAPI for shader clock control, but restrict NVAPI usage for thermal monitoring (NVAPIThermalControl = 0).

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Ryba1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Przy czym cooler jest standardowy, a GF to Galaxy 8600GE standardowe takty widać w atitool'u na screenie.

 

Teraz przymierzam się do wsadzenia na niego thermalright'a hr-03, i tutaj moje pytanie. czy ktoś już próbował i z jakim efektem :)

 

--------------------

update:

3Dmark06 / 3DMark03

Edytowane przez cahir-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałem nowy rekord w 3DMARK 2006 6369 na tym configu, niezle co a to jeszcze nie koniec, gierki smigaja jak szalone!!! :))))

Twój osobisty personalny rekord ;]

 

IMG

 

Przy czym cooler jest standardowy, a GF to Galaxy 8600GE standardowe takty widać w atitool'u na screenie.

 

Teraz przymierzam się do wsadzenia na niego thermalright'a hr-03, i tutaj moje pytanie. czy ktoś już próbował i z jakim efektem :)

Było, czytaj posty ChrisG i leborg'a i jeszcze chyba paru osób, które mają to chłodzenie na tej karcie...

Polecam użyć szukajki, która znajduje się na dole tego tematu...

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wynik ladny chociaz troche "nierealny" :P . ja nie wiem jak ty robisz 15 kola w 05 skoro chrisg mial wyzsze takty i chyba lepszego proca i jego skore ~14.5. elo

 

edit: a no tak!! widze ze masz plyte off limits :D to jest jednak mozliwe

Edytowane przez kfachu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa z tym rozlaczonym taktowaniem shaderow. Na sterach 162.18 i starej rivie mialem takty max 702mhz->1503mhz/1700mhz. Teraz karciocha poleciala 750/1800/1600. Napiecie (1.58v) jestem bardzo zadowolony. Zawsze wiedzialem ze moja mania posiadania najnowszych wersji sterowniow i programow ma sens, tylko dopiero teraz mam na to sensowny dowod. ;-) Stalker w koncu dziala calkiem plynnie w 1440x900 przy wysokich ustawieniach grafiki. Tak sie teraz zastanawiam: Czy z nowymi sterami + mozliwoscia oc shaderow w 8600gt wciaz mozna dyskutowac czy x1950 i 7900gs sa od niej lepsze...

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz przymierzam się do wsadzenia na niego thermalright'a hr-03, i tutaj moje pytanie. czy ktoś już próbował i z jakim efektem :)

15 osób rannych, 3 zabite! Ale działa, więc to sie liczy;]

 

Kurcze pobawiłbym sie tymi szejderami, ale jak pomyślę że trzeba instalować nowe stery i nowego RT to mi sie jakoś odechciewa :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a ja jeszcze muszę czekać na swoją z gwarancji a jak patrze na te rewelacje to kurde nie mogę się doczekać!! Pieprzą sie z tym jak mrówki podczas Huraganu. No ale myślę że zrekompensują mi to dobrą sztuką, niestety jest też możliwość że dadzą mi zwykłego GT ale wtedy karze im podłączyć u siebie pod TV-out i wcale nie bedę od nich odbierał i znowu 2 tygodnie bez karty. No ale trzeba być optymistą:)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 

Przy czym cooler jest standardowy, a GF to Galaxy 8600GE standardowe takty widać w atitool'u na screenie.

 

Teraz przymierzam się do wsadzenia na niego thermalright'a hr-03, i tutaj moje pytanie. czy ktoś już próbował i z jakim efektem :)

 

--------------------

update:

3Dmark06 / 3DMark03

Te takty to standardowo ci tak poszły, czy robiłeś jakiegoś V-moda ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te takty to standardowo ci tak poszły, czy robiłeś jakiegoś V-moda ???

Te takty są bez v-moda. Tylko że zobacz na ati tool'a i standardowe takty 650/1000, shaderów tam nie ma i nie pamiętam jaki był standard. Jedno jest pewne moje oc jest bardzo delikatne i gdyby nie to że nie wiem jaka jest max dopuszczalna temperatura na rdzeń i gdyby nie moje lenistwo wykręcił bym więcej.

 

później się pewnie pobawie, a co do gpu-z to fajna sprawa ale jako gadżet, źle czyta takty shader'ów. Przynajmniej u mnie, a na 8800 np nie pokazuje ilości shader'ów, ilości jednostek ROP ani ich przepustowości.

Edytowane przez cahir-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki nie będzie pokazywać rzeczywistego taktowania rop i shaderów oraz pamięci , będzie do bani.

Dokladnie, poki co dla kart z serii 8xxx bezuzyteczny :(

 

Btw, moj palit jest na takim pcb:

 

Dołączona grafika

 

Czy to jest takie samo pcb, jak zwykly palit 8600 gt?

 

E: Dzieki sideband.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam mały problem. Nie mogę ustawić shaderów na np. 1501, bo od razu wskakuje na 1512. Tak powinno być czy inaczej się nie da ??

Może powinienem coś jeszcze dopisać do rejestru ustawień ??

Dzięki za odp.

Przecież shadery podkręcają się skokowo co 54mhz , także tylko w monitoringu w rivie zobaczysz rzeczywiste taktowania ropów i shaderów.

 

jakie najlepsze (najstabilniejsze stery) ? w czym najlepiej krecic karte?

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=245258 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujac sie opiniami z forum wczoraj zakupilem Palita 8600GT sonic+

Testowalem z ustawieniami 720 dla core, 1760 dla shaderow i 1050 dla pamieci - to maksymalne stabilne ustawienia na sterach 163.69. Procek 4300 puszczony na 3.27Ghz

 

3DMark05

3DMark06

 

Musze przyznac ze jestem zaskoczony! :D

Zabawa z osobno ustawianymi shaderami daje niezlego kopa!

Jak ktos tu juz napisal - Radek x1950pro wcale nie jest tak oczywistym wyborem...

Szczegolnie jak ktos woli nvidie tak jak ja :)

Ten palit jest naprawde rewelacyjny!

Edytowane przez Korkodyl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pitol nam tu tylko instaluj... ;-)

Wczoraj sie pobawiłem i ustawiłem szredery na 1728mhz. Jakiegoś mega kopa nie odczułem. 200pkt więcej w 2k5, troszkę klatek więcej w css.

Dziś o ile się wyrobię pobawię się ołówkiem coby dobić do chociaż 800mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujac sie opiniami z forum wczoraj zakupilem Palita 8600GT sonic+

Testowalem z ustawieniami 720 dla core, 1760 dla shaderow i 1050 dla pamieci - to maksymalne stabilne ustawienia na sterach 163.69. Procek 4300 puszczony na 3.27Ghz

 

3DMark05

3DMArk06

 

Musze przyznac ze jestem zaskoczony! :D

Zabawa z osobno ustawianymi shaderami daje niezlego kopa!

Jak ktos tu juz napisal - Radek x1950pro wcale nie jest tak oczywistym wyborem...

Szczegolnie jak ktos woli nvidie tak jak ja :)

Ten palit jest naprawde rewelacyjny!

Coś spore wyniki ci wyszły.... Ciekawe czego to zasługa, bo niemożliwe by była aż taka różnica w porównaniu z moimi osiągnięciami <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujac sie opiniami z forum wczoraj zakupilem Palita 8600GT sonic+

Testowalem z ustawieniami 720 dla core, 1760 dla shaderow i 1050 dla pamieci - to maksymalne stabilne ustawienia na sterach 163.69. Procek 4300 puszczony na 3.27Ghz

 

2772920[/snapback]

Coś spore wyniki ci wyszły.... Ciekawe czego to zasługa, bo niemożliwe by była aż taka różnica w porównaniu z moimi osiągnięciami <_<
Możliwe, że podczas 3dmarka zadziałał vpu recover i w tym momencie w jakimś teście było mega dużo FPS przez co wyniki są wyższe od przeciętnych ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że podczas 3dmarka zadziałał vpu recover i w tym momencie w jakimś teście było mega dużo FPS przez co wyniki są wyższe od przeciętnych ;]

 

no wlasnie, ludzie trzepia takie wyniki ze niedlugo w 05 zrobia wiecej niz na 88gts <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś spore wyniki ci wyszły.... Ciekawe czego to zasługa, bo niemożliwe by była aż taka różnica w porównaniu z moimi osiągnięciami <_<

Ja bym raczej powiedzial, ze Twoje osiągi są jakos dziwnie niskie ;) Właczałeś jakosc obrazu na "high performance" przed testowaniem? (chodzi mi o 3dm05)

 

Bo wynik w 3dm 06 faktycznie jest zastanawiający...

 

Bardzo fajne te nowe stery od sidebanda ;D

 

13400 w 3dm05 na ustawieniach z siga.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...