Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym raczej powiedzial, ze Twoje osiągi są jakos dziwnie niskie icon_wink2.gif Właczałeś jakosc obrazu na "high performance" przed testowaniem? (chodzi mi o 3dm05)

Nie przestawiłem, bo zawsze robię testy na takich ustawieniach, na jakich gram - nie licząc rozdzielczości, filtrów AA i AF.

Edit. Na high performance ma tylko kilkanaście pkt. wyższy wynik.

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorki jestem nowy na forum :P mam sonic+ i chce sobie ladnie podkrecic shadery widzialem na tym screenie ladny programik do podkrecania shaderow jak i calej grafy http://img216.imageshack.us/my.php?image=beztytuuih6.jpg chodzi mi o ten "system tweaks" czy to jest osobny program czy to jest jedna z funkcji rivy ? jesli tak to jak ja wlanczyc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przestawiłem, bo zawsze robię testy na takich ustawieniach, na jakich gram - nie licząc rozdzielczości, filtrów AA i AF.

Edit. Na high performance ma tylko kilkanaście pkt. wyższy wynik.

To dziwne, bo u mnie roznica to 300-400 pkt (w 3dm 05). Wyniki wiekszosci ludzi sa wlasnie na takich ustawieniach, wiec moze stad Twoje zdziwienie :)

 

I jeszcze pytanko - czy jako wlasciciel monitora panoramicznego z natywna rozdziałką 1440x900 nie mam co liczyc na "miarodajne" wyniki 3dmarka 06? U mnie odpala sie w 1152 x 8xx (nie pamietam), wynik to 7321, ale oczywiscie w 1280x1024 bylby nizszy ;/

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co widze bardzo szybko czytasz. 10 ostatnich stron i to az 10 razy. tylko pogratulowac ;] . jednak to nie konkurs szybkiego czytania tylko forum. czytaj posty raz a dokladnie i ze zrozumieniem.

 

w tym poscie wszystko jest napisane <klik>.

Edytowane przez ultor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamiast napisac jak to zrobic starasz sie to tylko utrudnic.. Przeczytalem ostatnie 10 stron po 10 razy i wiem tyle samo ile wiedzialem nie potrafie tego wlanczyc. Mam nowe stery + nowa riva klikam poweruser i nie wiem dalej jak zmienic takty shaderow

ciężko znaleźć faktycznie <_< :damage_wall:klyk

 

@ultor byłeś szybszy ;)

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzyskałem nowy rekord w 3DMARK 2006 6369 na tym configu, niezle co a to jeszcze nie koniec, gierki smigaja jak szalone!!! :))))

No ładnie masz podkreconego proca...a stabilnie? ...bo wynik w SLI wynien byc ok. 2xwiekszy a mam tylko w 3DMark06 10460pkt

ale uczę sie dopiero:-)

Edytowane przez Ryba1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie masz podkreconego proca...a stabilnie? ...bo wynik w SLI wynien byc ok. 2xwiekszy a mam tylko w 3DMark06 10460pkt

ale uczę sie dopiero:-)

 

to nie jest prawda ze majac sli wynik jest 2x taki, jak na pojedynczej grafie :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda , objawy przekręcenia :

 

- białe kreski na ekranie nawet pod pulpitem po wyjściu z aplikacji 3d - przekręcone ropy/tmu

 

- małe przekłamania na texturach - przekręcone pamięci

 

- zwiechy - przekręcone shadery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda , objawy przekręcenia :

 

- białe kreski na ekranie nawet pod pulpitem po wyjściu z aplikacji 3d - przekręcone ropy/tmu

 

- małe przekłamania na texturach - przekręcone pamięci

 

- zwiechy - przekręcone shadery.

Dzięki, ostatnio dosyc często męczyły mnie białe kreski (takie malutkie, poziome, i było ich multum). Oczywiscie zjechanie z taktami rdzenia pomoglo, ale zjechalem tez z pamięciami, bo nie wiedzialem, czego to wina ;)

 

A ten koles co juz drugi raz pyta jak odblokować oddzielne kręcenie shaderow i rop powinien dostać % <_<

 

Btw, udalo sie komus podniesc shadery powyzej 1800?

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może komuś się przyda , objawy przekręcenia :

 

- białe kreski na ekranie nawet pod pulpitem po wyjściu z aplikacji 3d - przekręcone ropy/tmu

 

- małe przekłamania na texturach - przekręcone pamięci

 

- zwiechy - przekręcone shadery.

u mnie białe kreski wyskakują jak przekręcę pamięci :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to analizowałem , wiem co mówie B-)

 

Także np odpal 3dmarka 2001 i test nature , podkręcasz pamięci tak żeby nie przekłamań na texturach zazwyczaj występują na tym domku w drugiej części testu(kilka przejść). Potem kręcisz ropy by nie występowały te kreski na całym ekranie , a na samym końcu shadery. To , że niby po przekręceniu pamięci masz te kreski oznacza , że ropy/tmu są na granicy stabilności.

 

Na sam koniec by być pewnym stabilności shaderów trzeba zapuścić marki 2005/2006 , ja w ten sposób znalazłem max stabilne takty.

 

Na początku 720 rop/tmu i shader 1620 , teraz rop/tmu 702 i shadery 1786mhz. Wystarczyło obniżyć ropy o 18mhz by zyskać na shaderach prawie 170mhz. Pamięć także przy taktach 2160mhz nie była w pełni stabilna , dopiero przy 2106mhz jest git i niestety większe napięcie im nie pomaga.

 

Także polecam stare benchmarki , bo one wyłapują max stabilne takty rop/tmu oraz pamięci.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Troche to analizowałem , wiem co mówie B-)

 

Także np odpal 3dmarka 2001 i test nature , podkręcasz pamięci tak żeby nie przekłamań na texturach zazwyczaj występują na tym domku w drugiej części testu(kilka przejść). Potem kręcisz ropy by nie występowały te kreski na całym ekranie , a na samym końcu shadery. To , że niby po przekręceniu pamięci masz te kreski oznacza , że ropy/tmu są na granicy stabilności.

 

Na sam koniec by być pewnym stabilności shaderów trzeba zapuścić marki 2005/2006 , ja w ten sposób znalazłem max stabilne takty.

 

Na początku 720 rop/tmu i shader 1620 , teraz rop/tmu 702 i shadery 1786mhz. Wystarczyło obniżyć ropy o 18mhz by zyskać na shaderach prawie 170mhz. Pamięć także przy taktach 2160mhz nie była w pełni stabilna , dopiero przy 2106mhz jest git i niestety większe napięcie im nie pomaga.

 

Także polecam stare benchmarki , bo one wyłapują max stabilne takty rop/tmu oraz pamięci.

Dobrze mówi u mnie takie objawy wystepowały jak podniosłem za bardzo shadery (poziome kreski przeważnie białe) i to tylko sie pojawiały w tym teście 3dmark2005 co po ekranie krążą takie kolorowe kwadraty i po wyściu do pulpitu i przywróceniu def zostawały (w innych markach 2001 2003 2006 przechodziło bez problemu). Tylko ja testowałem jeszcze na 162.18. Niestety nie mam czasu potestować na najnowszych sterach i Rivie2.05 eh praca :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damn, chciałem sobie przetestować 8600GT na World in Conflict, lecz podczas "filmików" mój komp zwiesza się.

Przetestowałem ati toolem i dokładnie 3d markiem 06. Mam lekko zwiększone shadery, ale na nie podkręconym jak i podkręconym kompie nadal się zwiesza. Czasem nawet pokazuje się bluescreen. Stery mam od sideband'a. Zasilacz mam dobry i markowy, więc nie sądze, by to było przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki błąd jest na niebieskim ekranie ??

 

Zobacz w podglądzie zdarzeń także , czy przypadkiem nie ma takiego błędu , że nie można uruchomić usługi nvidia helper. Tak jak pisałem w opisie sterów w razie problemów , wyłącz usługe pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zrobilem "porządnego" vgpu moda z miernikiem w łapie. Przy 1.55v w 3d stabilnie osiagam 782/1890/2000. Niestety przyrost w smarku 05 w porownaniu do 710/1800/1990 to tylko 200 pkt :|

 

Mam nadzieje, ze w grach bardziej odczuję róznice ;)

 

No i są pierwsze zauwazalne zmiany - 10% wzrost fps w WiC :) wbudowany benchmark z 40 na 44 fps podskoczyl.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki błąd jest na niebieskim ekranie ??

 

Zobacz w podglądzie zdarzeń także , czy przypadkiem nie ma takiego błędu , że nie można uruchomić usługi nvidia helper. Tak jak pisałem w opisie sterów w razie problemów , wyłącz usługe pomocy.

hmm, nic tam nie widzę /.....

Troszkę się pobawię i zobaczę co wyjdzie.

 

---------

 

kur*a wypierdziela mnie przy każdym filmiku, zwiesza się gra, a gdy się w menedżerze zadań usunie grę to monitor się wyłącza i konieczny jest reset. Przeinstalowałem stery, ale to nic nie daje....

Edytowane przez igorzasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja 751/1751/2006 mialem w 3dmarku06 6713pkt ;]

 

mam pytanie jakie chlodzenie do palita sonic+ polecacie? bo strasznie glosne jest.

 

i drugie czym i jak robicie testy stabilnosci kart? by nie bylo artów? załozmy ze np. mam takie wyniki jak 700/1600/2000 i to jest granica dla artow to tak zostwiacie czy obnizacie powiedzmy do 690/1580/1970? czy wiecej

 

Aha jak mozna zmienic napiecie na gpu? i jakie dopuszczalne i jakie temp?

 

sorki za tak duzo pytan ale kto pyta ten... pyta ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej ja 751/1751/2006 mialem w 3dmarku06 6713pkt ;]

 

mam pytanie jakie chlodzenie do palita sonic+ polecacie? bo strasznie glosne jest.

 

i drugie czym i jak robicie testy stabilnosci kart? by nie bylo artów? załozmy ze np. mam takie wyniki jak 700/1600/2000 i to jest granica dla artow to tak zostwiacie czy obnizacie powiedzmy do 690/1580/1970? czy wiecej

 

Aha jak mozna zmienic napiecie na gpu? i jakie dopuszczalne i jakie temp?

 

sorki za tak duzo pytan ale kto pyta ten... pyta ;p

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...p;#entry2671398 <_<

 

Stabilnosc testuje wstępnie atitoolem, a potem weryfikuje kilkoma godzinami gry w wymagajace tytuly (WiC, Lost Planet, Stranglehold).

 

Co do chlodzenia - polecam to ze swojego siga ;p

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo po 1 primo jest za głośny po 2 jest za drogi względem wydajności a po 3 za tą kasę tylko i wyłącznie S2 plus dobry wiatrak, niestey jestem już skazany na niego. Oczywiście jest to moja subiektywna ocena i nie każdy się musi z nią zgadzać, ale za te pieniądze się kompletnie nie opłaca, oczywiście zrobisz jak uważasz, ja tylko sugeruję

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No myślałem o pentach bo taki mam na cpu, i tu wychodzą moje skłonności pedantyczne, żeby pasowało jakoś ;P

No akurat ten 70Cu trochę drogawy jak dla mnie dla GPU (karta 380zł +60zł cooler to jest dla mnie nieekonomiczne pojęcie)

A tak patrzę są inne penty, ale moją uwagę zwróciły ARCTIC COOLING ACCELERO X1 lub też X2.

No jeszcze mam BOXA od E6750 nie wiem czy jest jakaś możliwość zamontowanie go na GPU ;] haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...