Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie... Chyba mam niezniszczalnego "zwykłego" palita 86gt :D. Można powiedzieć z czystej ciekawości podłączyłem go pod TV. Najpierw swoim kablem svideo. No i włączam peceta, loguję się i nic, żadnych śmieci na ekranie - czyściutko. No to odpalam gierkę - też czysto :blink:. Potem pobawiłem się w OC i dalej czysto :blink:. Potem podłączyłem karte pod tv za pomocą kabla od palita, co był w pudełku. No i z początku też było czysto. Po jakimś czasie w trybie 3d można było zobaczyć zielone krateczki. Ale były słabo widoczne, więc sobie myśle - pobawię się dalej. No i krateczki stawały się coraz wyraźniejsze. Z tym, że jest jedno małe "ale" - jak się zminimalizowało grę i posiedziało na chwilę w windzie (w 2d czysto) i potem wróciło do gry, to kwadraty pojawiały się dopiero po chwili. Potem się jeszcze pobawiłem w OC - dojechałem do 710 MHz na core (w prawdzie niestabilne no ale... :wink: ), w między czasie zmieniłem gre z CoD'a 2 na Carbona bo nie widziałem do kogo strzelam :lol2:. I dalej w windzie czysto, a w grach krzaki pojawiały się po jakimś czasie. Potem pozwoliłem sobie zapuścić 3dmarka, w prawdzie wywalił się po 23 sekundach, ale przez ten czas nie zauważyłem artów na ekranie :blink:.

Potem wypiąłem kabel palitowski z karty i ku mojemu zdziwieniu karta DZIAŁA. Żadnych krzaków jak w windzie tak w grach. 3dmarka przechodzi bez problemu, żadnych artów, wynik na takim samym poziomie jak dawniej :blink:.

 

Małe podsumowanie, bo się rozpisałem:

1) Śmiem twierdzić, że palit coś pokićkał w tym swoim kabelku, bo jak miałem karte podłączoną pod tv na moim to wsio było OK.

2) Co do kabla palitowskiego - nie wiem czemu, ale obraz (czarno-biały)miałem tylko jak podłączyłem tv pod tego zielonego cincha :blink: (na żółtym nic, na niebieskim nic, a na czerwonym jakieś pasy na tv <_<)

 

 

Pozdrawiam :D

 

PS. Ktoś chce kupić sprawnego palita :D? :lol2:

PS2. TV to jakiś ponad 10-letni Philips :)

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małą prośbę do szanownych posiadaczy pasywnego gigabyte 8600gt w wersji silent pipe II. Interesują mnie wymiary karty razem z radiatorem bo nie wiem czy grafa wejdzie mi do komputera. Chodzi mi o wymiary od krawędzi laminatu przy złączu pci-e do końca radiatora oraz od śledzia do końca radiatora. Poniżej zamieszczam rysunek poglądowy:

post-105511-1194287990_thumb.jpg

 

Przypomniało mi się jeszcze jedno:

 

Komputer mam wentylowany jak w sygnaturce i obawiam się, że jest to trochę mało jak dla tej karty. 6200 ma w IDLE 57 stopni. Co sądzicie?

Edytowane przez honor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"2) Co do kabla palitowskiego - nie wiem czemu, ale obraz (czarno-biały)miałem tylko jak podłączyłem tv pod tego zielonego cincha blink.gif (na żółtym nic, na niebieskim nic, a na czerwonym jakieś pasy na tv dry.gif)"

 

Bo najwyrazniej podlaczasz samym compositem a za niego odpowiada tam zielony wtyk (nie pamietam jaki tam jest uklad). Reszta jest do pelnego polaczenia przez komponenta. A jak chcesz zobaczyc czy jest niezniszczalna ta karta to se wsadzaj i wyciagaj ten kabelek od tv, w koncu zostanie czarny ekran i papa. Nie ma co kozaczyc, szkoda karty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś dlaczego w riva tuner mam dziurę między 729 i 756 ,przy podkręcaniu odrazu przeskakuje na 756 Mhz -rdzeń to samo dotyczy pamięci 1161 i potem naraz 1188 ,shradery to samo 1780 i potem dopiero 1994 .

Przeinstalowałem stery ,system ,używalem z 5 ciu programów wszędzie to samo

Jakaś blokada?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Bo najwyrazniej podlaczasz samym compositem a za niego odpowiada tam zielony wtyk (nie pamietam jaki tam jest uklad). Reszta jest do pelnego polaczenia przez komponenta. A jak chcesz zobaczyc czy jest niezniszczalna ta karta to se wsadzaj i wyciagaj ten kabelek od tv, w koncu zostanie czarny ekran i papa. Nie ma co kozaczyc, szkoda karty

Jesli sie nie myle to wlaczanie , podlaczanie i odlaczanie karty pod TV powinno byc na odlaczonym kompie. Podlaczasz kabel , komp jest wylaczony i dopiero go odpalasz. Wypinasz kabel i tak samo , komp off , kabel z karty czy tv i komp on.

Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wie ktoś dlaczego w riva tuner mam dziurę między 729 i 756 ,przy podkręcaniu odrazu przeskakuje na 756 Mhz -rdzeń to samo dotyczy pamięci 1161 i potem naraz 1188 ,shradery to samo 1780 i potem dopiero 1994 .

Przeinstalowałem stery ,system ,używalem z 5 ciu programów wszędzie to samo

Jakaś blokada?

Moze to byc przyczyna biosu, mialem podobny efekt na biosie od XFX, gdzie pamieci podkrecaly sie skokowo co ~14mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli sie nie myle to wlaczanie , podlaczanie i odlaczanie karty pod TV powinno byc na odlaczonym kompie. Podlaczasz kabel , komp jest wylaczony i dopiero go odpalasz. Wypinasz kabel i tak samo , komp off , kabel z karty czy tv i komp on.

Podłączam i odłączam z reguły na wyłączonym kompie. Raz jeden się wypiąłem ten palitowski kabelek z karty, co nie zrobiło na niej wrażenia. Wczoraj zaliczyłem godzinną sesję w cod2 na tv (podłączony moim kabelkiem svideo) i karta dalej chodzi :) (zobaczymy jak długo :razz:)

 

Nie chodzi tu o kozaczenie. Dziwi mnie to, że karta żyje, bo powinna już być "ubita". Te karty padały od samego podłączenia pod TV. Ja miałem zielone kwadraciki na kablu palitowskim, jak wypiąłem kabel to wszystko było ok. Podobnie wsio jest ok jak podłącze tv moim kabelkiem svideo.

Edytowane przez seba_999

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Od kilku dni siedzę na Palicie Sonic +. W sumie nie planowałem zakupu 8600GT tylko 8800GT ale dostępność i ceny tego drugiego spowodowały, że przez kilka miechów będzie to ten słabszy GT :wink:

 

Naturalnie zaraz po zakupie OC poszło w ruch. Ostatecznie stabilność potwierdzoną graniem w Crisis, TimeShift oraz w benchach 3DMark 05 i 06 a także Sanctuary uzyskałem przy.

 

700/1675/2000.

 

Co ciekawe gdy zostawiłem rdzeń i shadery na def to memki robią 2100. Druga sprawa, to taka że niezależnie co przekręcę to nie mam artefaktów czy niższych wyników ale od razu freezy. Max temp w load to 73C.

 

Wyniki dla powyższych taktów + C2D@3.5GHz + 2GB:

 

Sanctuary: 86,8 FPS

 

3DMark 2006: 6500

 

3DMark 2005: 13500

 

AquaMark3: 168

 

 

Wcześniej miałem 7900GS Zalman i w 06 miał 5900 a 05 - 10500. W nowszych grach GT też go bije (Crisis, TimeShift, NFS: PS czy COD4).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700/1675/2000.

 

Co ciekawe gdy zostawiłem rdzeń i shadery na def to memki robią 2100. Druga sprawa, to taka że niezależnie co przekręcę to nie mam artefaktów czy niższych wyników ale od razu freezy. Max temp w load to 73C.

 

Wyniki dla powyższych taktów + C2D@3.5GHz + 2GB:

 

Sanctuary: 86,8 FPS

 

3DMark 2006: 6500

 

3DMark 2005: 13500

 

AquaMark3: 168

Wcześniej miałem 7900GS Zalman i w 06 miał 5900 a 05 - 10500. W nowszych grach GT też go bije (Crisis, TimeShift, NFS: PS czy COD4).

podkrec rdzen go 800Mhz a wyniki wzrosna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podkrec rdzen go 800Mhz a wyniki wzrosna

Nie ma takiej opcji - napisałem przecież ze to max stabilne OC.

 

Przy tych shaderach i memkach 700 na rdzeniu to max - już na 715 Sanctuary zawisa choć Marki działają do 730 bodajże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@epoxer przy takiej temp za dużo nie zdziałasz , zmień chłodzenie np S2+wentyl będzie tanio i wydajnie.

 

Taka temp powoduje , że pcb strasznie się nagrzewa i przy okazji pamięci się przegrzewają.

 

Jak zmienisz chłodziwo shadery pewnie się podkręcą min 100mhz więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@epoxer przy takiej temp za dużo nie zdziałasz , zmień chłodzenie np S2+wentyl będzie tanio i wydajnie.

 

Taka temp powoduje , że pcb strasznie się nagrzewa i przy okazji pamięci się przegrzewają.

 

Jak zmienisz chłodziwo shadery pewnie się podkręcą min 100mhz więcej.

trochę mnie zaniepokoiłeś , u mnie temp w stresie dochodzi nawet do 80*C :-| Zbieram na S2 , nie ma wyjścia Edytowane przez Above

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@epoxer przy takiej temp za dużo nie zdziałasz , zmień chłodzenie np S2+wentyl będzie tanio i wydajnie.

 

Taka temp powoduje , że pcb strasznie się nagrzewa i przy okazji pamięci się przegrzewają.

 

Jak zmienisz chłodziwo shadery pewnie się podkręcą min 100mhz więcej.

Pewni bedzie tak jak piszesz ale przyrost wydajności nie adekwatny do ceny - jakieś 90pln z wentylem i przesyłką :wink:

 

Za kilka miechów i tak kupię 8800GT więc obecnie nic przy karcie nie będę kombinował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

trochę mnie zaniepokoiłeś , u mnie temp w stresie dochodzi nawet do 80*C :-| Zbieram na S2 , nie ma wyjścia

To ja mam chyba czujniki ubite :blink:

 

U mnie 700/1700/1600 > mniej wiecej tak , nie pamietam dokladnych wartosci i temperatura po graniu w cos (demo crysisa itd) wynosila wg. vd toolsa tylko 55 stopni :blink: :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@epoxer przy takiej temp za dużo nie zdziałasz , zmień chłodzenie np S2+wentyl będzie tanio i wydajnie.

 

Taka temp powoduje , że pcb strasznie się nagrzewa i przy okazji pamięci się przegrzewają.

 

Jak zmienisz chłodziwo shadery pewnie się podkręcą min 100mhz więcej.

73 stopnie w stresie to raczej nie jest duza temperatura,karcie nic nie grozi,ona wytzyma znacznie wiecej

 

To ja mam chyba czujniki ubite :blink:

 

U mnie 700/1700/1600 > mniej wiecej tak , nie pamietam dokladnych wartosci i temperatura po graniu w cos (demo crysisa itd) wynosila wg. vd toolsa tylko 55 stopni :blink: :blink:

niskie temperatury ,ale napiecia nie podnosiłes Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę mnie zaniepokoiłeś , u mnie temp w stresie dochodzi nawet do 80*C :-| Zbieram na S2 , nie ma wyjścia

Pewnie masz to czarne chłodzenie , ono jest bardzo mało wydajne. Bez oc po 1h w cod4 max temp 46stopni , po vmodzie z tego co pamiętam nawet 60stopni nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz to czarne chłodzenie , ono jest bardzo mało wydajne. Bez oc po 1h w cod4 max temp 46stopni , po vmodzie z tego co pamiętam nawet 60stopni nie było.

tak tego małego czarnego wyjca , no nic to w następnym tygodniu zamontuje S2 , mam nadzieje ze o/c wzrośnie bo na tym wyjcu rdzeń leci max na 730MHz na std V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja mam chyba czujniki ubite :blink:

 

U mnie 700/1700/1600 > mniej wiecej tak , nie pamietam dokladnych wartosci i temperatura po graniu w cos (demo crysisa itd) wynosila wg. vd toolsa tylko 55 stopni :blink: :blink:

No chyba nie bo u mnie przy podobnych taktach podczas grania w UT3 czy crysisa max 60C, tak wiec raczej jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania podam swoje najnowsienieniejsze próby i walki.Czekam ciągle na olśnienie z Vmodem :huh: .Niezbyt mi się uśmiecha lutowanie "tych malutkich nóżek".Wiem już gdzie napięcia pomierzyć itp. ale...Póki co na stockowym napięciu oprócz tego co w sigu to próbowałem tak:

761/1888/2160 -marki: 05 13237pkt, 06 6751, SU 4.0 stab ,gry też....

761/1942/2160 -raz na kilkanaście testów błysnął bolszy jak krowa art więc się nie liczy i ustawiłem jak niżej(póki co)

751/1942/2160 -w 05 13352, w 06 6806 gry i SU 4.0 bez kłopotów.

Pamięci mają dość -nieco wyżej łapią lekki ścinki(chyba już od 2180 ale zawsze cofam z zapasem).ROP -na maksa w markach potrafi bujać i 780 około ale...nie w 03 i w SU 4.0 oraz grach więc pies go s... :D .TMU...?Jeszcze nie wiem.Źle sie zabrałem na wstępie za OC -przyzwyczajenie do wyłącznie GPU i VRAM miałem ,a tu ROP drugoplanową rolę gra...

Napięcie jakie zmierzyłem to 1.45 lub 1.46 w zależności od punktu i obciążenia.Karta ma zalmana v700 Cu z wentylem od ...AMD X2 BOXu(tamten poległ -upadek przy czyszczeniu).Radiatorki na pamięciach(zalman) i na mosfetach.Pokazywana temperatura to max.58 stopni(pasta zalman stg1).Łapucapnie dotykając uważam ,ze wskazanie jest realne -radiatory na mosfetach gorące -znaczy się działają :rolleyes:

Procesor i pamięci jak w sigu.Teraz dla pewności na ustawieniach 751/1942/2160 kilka dni powalcuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie głupie -sam sobie skrót z lenistwa(przepraszam -powinienem napisać pełną nazwę) dla Sanctuary Unigine 4.0 wymyśliłem :oops: ."Odkryłem" ten programik dzięki temu wątkowi -tu go znalazłem w pierwszym poście i polecam go.Rzuca szybko na kolana niestabilne ustawienia.Jak testować to porządnie jeżeli komputer służy głównie do gier jak u mnie -mają działać jak najlepiej :D .Marki to tylko kontrolne narzędzie dla postępów OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx wielkie !:) a testujesz grafe tym programem jako benchmark czy sobie tak działa i tyle ? jakies szczególne ustawienia ?

 

i jeszcze jedno jak pokrecałes grafe ? co najpierw? core shardery czy memo ? i ile testow po kazdej zmianie czestotliwosci przeprowadzałes ? dzieki i pozdrawiam

Edytowane przez jupijupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dalbys linka do ,,Sanctuary Unigine 4.0 " !? :D

 

bo szukam i szukami nic ;] na forum albo jak nie mozna to na pw :))

 

z gory thx

----------------------------

 

btw .jak sprawdzic napiecia na karcie :P? ( wiem wiem lamerskie ptanie xPP)

Edytowane przez #matthew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://unigine.com/download/files/Unigine_v0.4_Sanctuary.zip i to jest Sanctuary Unigine 0.4 a nie 4.0 ;)

 

 

co do tego testera to troszke mnie zdziwił ... i nie wiem co sie dzieje ...mianowicie

 

gdy mam 750/1800/900 to kurcze jest gorzej niz 735/1800/900 :/ ... i nie wiem dlaczego .. przeciez chyba czym wiecej Mhz tym lepiej ... czy moze sie myle ?

Edytowane przez jupijupi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...