Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz Tkacz

Czyżbym trafił na padakę? Zjechałem z 575 do ~510 Ohm. Temp w 3D podskoczyła do ponad 85 stopni a przy 750 na ROP mam po chwili freeza albo i całkowicie nie daje rady... napięcie na bank poszło w górę a karta trafiła chyba na jakiś mur :/

 

Bawiłem się dosyć ostrożnie idą c w górę i bez moda max = sig czyli:

 

ROP: 685 Mhz

Shadery: ~1785 Mhz (po ustawieniu w rivie na 1800)

Mem: 2160 Mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość zakinho

mam takie pytanie oplaca sie przechodzic z 7600gs na 8600gt palita sonic + ? gram glownie w rozdzialce 1024x768 czy straczy mi ona do TDU Crysisa itp. ?? czy jendak lepiej kupic radka 3850 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie oplaca sie przechodzic z 7600gs na 8600gt palita sonic + ? gram glownie w rozdzialce 1024x768 czy straczy mi ona do TDU Crysisa itp. ?? czy jendak lepiej kupic radka 3850 ?

opłaca sie , w samym tdu będziesz mogł zagrać płynnie na maxa z HDR , w 1204 po o/c nawet pograsz w w Crysisa na High ;) GF 8600Gt kosztuje 300zł a Radek 600zł więc chyba jest różnica w cenie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którego teraz 8600 wybrać ? GE od Galaxy czy Sonic+ ? Który lepszy do OC ?

 

BTW wydaje mi się że w Galaxy jest lepsze chłodzenie :P no i jest ładniejsza ;)

 

ale tam chodzi mi najbardziej o wysokie OC :)

 

 

a i jeszcze jedno pytanko,jaki jest rozstaw otworów 8600gt do zamocowania coolera lub bloku wodnego ?

Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyżbym trafił na padakę? Zjechałem z 575 do ~510 Ohm. Temp w 3D podskoczyła do ponad 85 stopni a przy 750 na ROP mam po chwili freeza albo i całkowicie nie daje rady... napięcie na bank poszło w górę a karta trafiła chyba na jakiś mur :/

Chociaż zabrzmi to dziwnie to dowoltuj "pamięci". U mnie pomogło - jakieś 100MHz dodatkowo na rdzeniu; i też po freezach a nie artach w obrazie. OC pamięci prawie się nie zmieniło.

A poza tym to 85 to trochę dużo - jestes pewien czy dali ci paste na rdzeniu :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Ja tylko popieram, zastanawiałem się czy brać 8600GTS czy Sonica+ i zdecydowałem się na to drugie, zaoszczędziłem dobre 200zł a na pewno karta nie jest słabsza ;)

 

BTW. Z tego co widzę po niektórych sigach to się przynajmniej cieszę że memki dosyć wysoko lecą bez żadnego wspomagania ;)

 

EDIT:

 

Chociaż zabrzmi to dziwnie to dowoltuj "pamięci". U mnie pomogło - jakieś 100MHz dodatkowo na rdzeniu; i też po freezach a nie artach w obrazie. OC pamięci prawie się nie zmieniło.

A poza tym to 85 to trochę dużo - jestes pewien czy dali ci paste na rdzeniu :lol2:

Hm... chyba trzeba będzie spróbować choć nie jestem pewien czy na zdjęciach jest dokładnie punkt dla memek w mojej karcie, trzeba będzie zobaczyć...

 

Pastę mam zmienioną na MX-1, przy standardowym U i taktach jak z siga temp spadła po jej zmianie z 68 do 65-64 stopni... zastanawiałem się nad accelero ale jeżeli rdzeń nie pójdzie wyżej to nie będzie sensu brać.

 

EDIT2:

 

Znalazłem i zrobiłem do 321 Ohm, ropy idą teraz na 720 Mhz. Chyba kupię Accelero S2 i bawię się dalej ;)

Edytowane przez Łukasz Tkacz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem z moją kartą Palit 8600 Gt, mam ją od 2 dni. Kartę kręciłem na 640/1450/800 i wszystko było git, grałem ponad 3h w MOH Airborne i nie było żadnych artefaktów. Następnego dnia podkręciłem trochę procka i odpaliłem grę, no i pojawiły się kreski itd. No to ustawiłem procka na default i znow odpalam grę ale ciągle te same kreski. Kartę ustawiłem na stockowe parametry ale nadal to samo. Odpalałem inne gry, reinstalowałem kartę w tym sterowniki, odinstalowałem wszystkie programy które mogły sterować kartą i nic. Temperatura w stresie nie przekracza 60 stopni. Wie ktoś może co może być tego przyczyną???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość podkręcania rdzenia bez shaderów?? Wiem że jest tylko trochę zawsze shadery trochę ruszy ;P Mając na rdzeniu powyżej 783 nie moge żadnej częstolotliwosci ustawieć pomiędzy 783 a 810, tz. mam skok pomiędzy

783 a 810.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest możliwość podkręcania rdzenia bez shaderów?? Wiem że jest tylko trochę zawsze shadery trochę ruszy ;P Mając na rdzeniu powyżej 783 nie moge żadnej częstolotliwosci ustawieć pomiędzy 783 a 810, tz. mam skok pomiędzy

783 a 810.

da się tylko podkręcenie rdzenia bez shadertów nic nie daje!!!!.Mam pytanie do znawców.Moje takty to 900Mhz/1944Mhz/2240Mhz i tu zaczynaja sie problemy bo gdy podkręce shadery do 1998Mhz karta nie przechodzi marka,wiesza sie w pierwszym teście i teraz pytanie czy mogą temu byc winne temp siegające 90 stopni,czy one ograniczją OC shaderów?,obniżenie taktowania rdzenia oraz pamieci nie pomaga,pencil mod robiony był tylko na rdzeń,zmniejszenie temp pomogłoby w OC?. Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oc shaderów po obniżeniu temperatury napewno wzrośnie , jak zejdziesz gdzieś do ok 65stopni to min 54mhz oc wzrośnie.

 

jakie jest bezpieczne napięcie na rdzenia GTS na powietrzu chłodzonego docelowo S1(zmieżyłem i wejdzie)

1.65v to lajtowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanie, troszkę z innej beczki: czy wy dostaliście jakąś książeczkę gwarancyjną? Ja jak kupowałem w sklepie internetowym to dostałem tylko fakturę na procesor i k.graficzną z datą zakupu, a w innym sklepie dostałem fakturę na pł. główna i pamięć, gdzie na fakturze była liczba miesięcy gwarancji :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zdjąłem strickera,nie wiedziałem ze to takie proste,wystarczy podgrzac karte,pózniej ORT: ORT: wzisc zyletke,delikatnie podciac i stricker zdjety bez żadnych problemów,następnie przykleic do np monety i problem z głowy.Teraz mnie czeka zmiana chłodzenia,co polecacie do 100zł oraz jaka paste używacie?.Acha czy przy sciaganiu oryginalnego chłodzenia sa jakies problemy oprócz strickera,oryginalna pasta mocno trzyma?,istnieje ryzyko ukruszenia rdzenia,czym zmyc oryginalną paste?

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie S1+ wentyl 12cm , paste możesz zostawić jaka jest na S1. Umnie między ceramique , a clp nie ma różnic w temperaturach.

a wentyl ma byc ułożony w jakim kierunku, ma wiac w kierunku radiatora czy czy wysysac z niego rozgrzane powietrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

S2 dużo gorsze?,jak przerobic te zapinki :D

Jest gorsze , ale wystarczy dla 8600gt. Co do zapinki to popytaj Strongmena , on zakładał S1 na 8600gt.

 

gorsze o 2 heatpipy :D w tej cenie nic lepszego od S2 nie kupisz

Plus mniejsza powierzchnia radiatora , wystarczy popatrzeć na wymiary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...