Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Damikor

Na jakim V wasze karty robią 1000 MHz na ROP?

Podawajcie producenta, model i V, bo szybko muszę coś wybrać dobrego do O/C bo się 7600GS spaliła :( I czy piszczą przy takim V które potrzebują do 1GHz?

Nie wiem w sumie czy Palit Sonic+ czy EVGA?

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pewien problem, zabrałem się za Vmoda mojej karty Asus 8600GT 256MB. Robię to według tego opisu:

 

http://forums.techpowerup.com/showthread.php?p=528242

(chodzi o zdjęcie z układem zasilania dla kart Palit i EVGA)

 

Układ zasilania jest u mnie identyczny. Z tym że u mnie napięcie między nóżką tego układu scalonego a masą karty czy nawet obudową nie wynoś 1,2 czy 1,3V, czyli tyle ile powinno być normalnie. Jego wartość to równo 0,8V. Zaś napięcie ok 1,3V jest na nóżce po lewej stronie. Czyżby opis był błędny? Poza tym zmiana oporu rezystora nie jest możliwa, maże ołówkiem tak jak trzeba a on nie zmienia oporu. Jedyne co to udaje się zmniejszyć opór rezystora, który jest wyżej lecz to nie powoduje zmiany napięcia na żadnej z nóżek.

 

Muszę przyznać że jestem skołowany. Kiedyś zajmowałem się trochę elektroniką i wydaje mi się że wszystko robię tak jak należy ale nie mogę pojąć co jest nie tak. Czy ktoś ma jakąś radę?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

Pozdrawiam Sławek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceś , zeby niezakładac nowego tematu , zapytam tu :)) , mam zamiar kupic karte graficzną "8600GE 256mb 1ns lub 7800GTX 256mb , na pce*16 Którą byscie wybrali wy ? , mi sie wydaje ze 8600GE będzie lepszym wyborem a wam ? . A co do kart bardziej wydajniejszych niema oczym gadać (w gre wchodzą tylko te 2 co napisałem :).) bo za rok biore serje 9xxx albo co to tam wyjdzie :)) Pozdrawim :ploom:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-617-1201181914_thumb.jpg

 

wynik na standardowych taktach Palita - 3GHz - 800MHz CL6

 

Jak to mozliwe ze tyle mniej. Roznica w sumie spora. Wywolane jest to ramem ?

 

do ntec :

Tylko to rozni nasze komputery, no i system.

 

 

Jakies pomysły ?

Edytowane przez piotrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wynik na standardowych taktach Palita - 3GHz - 800MHz CL6

 

Jak to mozliwe ze tyle mniej. Roznica w sumie spora. Wywolane jest to ramem ?

 

do ntec :

Tylko to rozni nasze komputery, no i system.

Jakies pomysły ?

System ten sam, też mam WinXP.

 

CL6 czy 5?

 

Już chciałem napisać, że to pewnie kwestia tych 40MHz, ale... Ustawiłem u siebie procesor na 9x333, pamięci 800MHz 5-5-5-15, karta na default, a wynik 5733. ;P

Edytowane przez ntec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosci sa 799 6-6-6- tutaj nie pamietam co bylo czwarte ale cos wysoko.

 

Czyzby te kosci tak wplywaly az ?

 

Moze cos z winda. Zastanawiajace. Bo ja se moge krecic karte ale i tak trace na starcie.

 

Jak wyjdzie SP3 do XP to walne formata i pobawie sie ze sterami bo teraz szkoda czasu na instalke.

 

Dzieki za pomoc i porownanie. Moze pozornie nei jest duzo gorzej ale jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Witajcie

Wkońcu zakupiłem sobie Palita 8600GT Sonic+ i na 1.8v robi 1000 MHz / 2050 MHz / 2100 MHz (napięcie mem nie zmieniane)

Myślę, ze przy takim napięciu to średni wynik. Przy ilu wasze robia 1 GHz?

I jakie stery sa najlepsze do smarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Wkońcu zakupiłem sobie Palita 8600GT Sonic+ i na 1.8v robi 1000 MHz / 2050 MHz / 2100 MHz (napięcie mem nie zmieniane)

Myślę, ze przy takim napięciu to średni wynik. Przy ilu wasze robia 1 GHz?

I jakie stery sa najlepsze do smarków?

mi przyszedl nowy z wymiany i ten niestety jest gorszy od ostatniego 1000Mhz/1998Mhz/2300Mhz i koniec :mur: shadery zdechły,napiecie ok 1.8V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kosci sa 799 6-6-6- tutaj nie pamietam co bylo czwarte ale cos wysoko.

 

Czyzby te kosci tak wplywaly az ?

 

Moze cos z winda. Zastanawiajace. Bo ja se moge krecic karte ale i tak trace na starcie.

 

Jak wyjdzie SP3 do XP to walne formata i pobawie sie ze sterami bo teraz szkoda czasu na instalke.

 

Dzieki za pomoc i porownanie. Moze pozornie nei jest duzo gorzej ale jednak.

u mnie na sprzecie z podpisu na vista business 32bit ( juz troszke zamulona :P ) mam 6200 ptk w 3dm06 ... na xp mam srednio o 300ptk wiecej

gdybym jeszcze karcioche wymeczyl na 1000 na ropach pewnie pękłoby 7000 ;p tak przynajmniej wynika jak ogladalem na orb-ie na moco wykreconej grafie i procku c2d ~3Ghz robia ok 7000

 

@naxt

dobiles 7k w 3dm06 na sprzecie z twojego podpisu ?? ;]

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

Wystarczy, że podepnę grafę do telewizora poprzez standardowy kabel i karta przestaje działać? Czy trzeba dłużej korzystać z tv-outa aby karta padła?

Edytowane przez Damikor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz tv pod zółtego cincha(composite) i po ptokach :wink:

 

Co do sterów to spróbuj 169.09 , 28 i 171.16. Jeżeli zależnie od sterów ropy różnie kręcą tzn , że jednak są niestabilne. Odkręć ropy na 700mhz i wtedy znajdz max dla shaderów :wink:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

A czy jest prawdopodobieństwo spalenia telewizora?

Czym jest spowodowany ten bug w serii 8600, że podłączenie do TV upala je? Rdzenie są jakieś wadliwe? I czemu nV nie dąży do tego żeby to naprawić? Bo to chyba dość poważny bug, choć mnie TV wcale nie potrzebny, wręcz to udogodnienie, bo można sobie przebierać karty :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telewizora nie ma szans uwalić , zanim ujrzysz jakiś obraz na tv to już uwali karte :lol2:

 

Jest to wina układu realizującego tv-out zintegrowanego w chipie , zachowuje się tak jakby nie wytrzymywał obciażenia. Podłączając telewizor obciążasz wyjście impedancją w granicach 75ohm , drugą sztuke podłączyłem przez kondesatory , karta chulała , ale obraz był lipny po kondesatory nie przepuszczały pasma od dołu i przy okazji obciażenie tv-out było minimalne. Po zwiększeniu pojemności kondesatorów o 2-3razy na masie i sygnale , karta padła w ciągu kilku sekund. Akurat uwalenie tv-out w 8600 daje efekt w postaci artów w 3d , w innych kartach z zintegrowanym tv-out nie ma takich efektów ubocznych. Szkoda, że już nie stosują zewn. scalaków do realizacji tv-out :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawe

jezeli masz racje to prosty uklad z 1 tranzystorem w ukladzie wtornika emiterowego zalatwi sprawe

uklad by mozna podpinac calkiem na zewnatrz, skoncze z tym zlomem co teraz mam na warsztacie i moze sie pobawie - tylko ze mam radka i jedyne co sprawdze to to czy uklad przepuszcza sygnal

 

inna przyczyna: pasorzytnicze napiecia dostajace sie do ukladu tv/komp poprzez zle uziemiona instalacje antenowa

u mnie miedzy ekranem kabla antenowego a ziemia potrafi byc i z 80V i puki w w kabel antenowy nie wlutowalam wlasnie 2 kondensatorkow po jednym na zyle i ekran (tam wystarczylo 2x 1n albo mniej) to sie robily z obrazem hocki klocki a dzwieku wogule sie nie dalo sluchac

 

raczej stawiam na to drugie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Damikor

ciekawe

tylko ze mam radka i jedyne co sprawdze to to czy uklad przepuszcza sygnal

A później możesz dorzucić ten układ do tych rupieci które wysyłasz do mnie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

inna przyczyna: pasorzytnicze napiecia dostajace sie do ukladu tv/komp poprzez zle uziemiona instalacje antenowa

u mnie miedzy ekranem kabla antenowego a ziemia potrafi byc i z 80V i puki w w kabel antenowy nie wlutowalam wlasnie 2 kondensatorkow po jednym na zyle i ekran (tam wystarczylo 2x 1n albo mniej) to sie robily z obrazem hocki klocki a dzwieku wogule sie nie dalo sluchac

 

raczej stawiam na to drugie

To nie w tym rzecz , jak przesyłasz napięcie przewodem koncetrycznym i nie odseparujesz to uwali głowice w telewizorze. Przy drugiej karcie miałem odłączony kabel od kablówki , wystarczy , że podłaczysz rezystor 50-75ohm i po karcie. Karta powinna normalnie pracować przy takim obciążeniu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@naxt

dobiles 7k w 3dm06 na sprzecie z twojego podpisu ?? ;]

tak 7300pkt na viscie,na poprzedniej karcie osiagałem 7400pkt przy c2d@3.0Ghz

 

A poprzedni ile V potrzebował?

 

Ja tak myślę, żeby podpiąć kartę do TV-OUTa i wysłać na gwarancję, może trafi mi się lepsza sztuka :D

1.7V a co do uwalenia karty jasne jesli niepszeszkadza ci 2 tygodnie bez karty to mozna smiało uwalić ale pytanie czy warto bo przy taktach które osiagnąłes ta karta jest dosc wydajna i mozna sensownie na niej pograć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...