Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakupilem wlasnie caly nowy komputer, zainstalowalem system (Windows Xp SP2 Prof) sterowniki.

Problem polega na Tym ze po restarcie komputera komp "traci" jakby streowniki do Gforce'a przelacza sie na 256 kolorów i zmienia rozdzielczosc na 800x600 z domyślnych 1680 x 1050 pikseli. Po ponownym restarcie wszystko wraca do normy ! A jesli nie to trzeba instalować sterowniki od nowa.

Bardzo prosze o pomoc jesli ktos spotkal sie juz z podobnymi objawiami, nie wiem czy to wina sterownikow ( instalowalem te z cd i z internetu tez) czy też to wina moze karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupilem wlasnie caly nowy komputer, zainstalowalem system (Windows Xp SP2 Prof) sterowniki.

Problem polega na Tym ze po restarcie komputera komp "traci" jakby streowniki do Gforce'a przelacza sie na 256 kolorów i zmienia rozdzielczosc na 800x600 z domyślnych 1680 x 1050 pikseli. Po ponownym restarcie wszystko wraca do normy ! A jesli nie to trzeba instalować sterowniki od nowa.

Bardzo prosze o pomoc jesli ktos spotkal sie juz z podobnymi objawiami, nie wiem czy to wina sterownikow ( instalowalem te z cd i z internetu tez) czy też to wina moze karty.

Jaki zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, jak później (to znaczy po odklejeniu) przykleić "stickera"?? Bo w moim przypadku to on już się nie chce zbytnio(wcale prawie) kleić.

 

A tak przy okazji, to przesmarowałem rdzeń dobrą pastą (Arctic Silver 5) i temperatura w stressie spadła o 5-7*C. A z tym fabrycznym glutem, to myślałem, że nie wygram, ale udało się go usunąć B-)

Edytowane przez janusdel25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrze na wasze sygnatury i sie strasznie dziwie jak osiagacie takie taktowanie na shaderach :/ u mnie max to 1679 bez artow w atitoolu nawet na 1,65V. przechodzi 3dmarki nawet na rop850/shader1900 no ale sypie artami w atitoolu. za to ROPy stabilnie ida na okolo 770mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

patrze na wasze sygnatury i sie strasznie dziwie jak osiagacie takie taktowanie na shaderach :/ u mnie max to 1679 bez artow w atitoolu nawet na 1,65V.

Było brać Palita :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam grafike 8600gt jednak jak pogram pare minut w splinter cel duble agent pojawia sie niebieski ekran i cos napisane w polskim jezyku jednak nim zaczne przeczytac co kolwiek komp sie restartuje :angry:

mysle ze to wina zasilacza jeszcze ze starego kompa 350w (podobno) jednak gram w cod4,nfs pro street i wszystko jest ok a u kolegi ta gra splinter cel smiga bez restartu jezeli mial ktos cos podobnego prosze kliknac za odp z gory dzieki :wink:

 

 

 

 

--------------------

intel dual core 2180 BoX

2x1GB 800mhz CL 5 GoodRam

MSI P-35 NEO2-FR

samsung 320GB 16MB Sata

8600GT 256/128 600/800

Windows XP pro SP2

zasilacz 350w (bezmarkowy)

Edytowane przez bushidoblade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chłopaki pytanie :-) , potrzebuje kupić 8600gt Gigabyte Silent Pipe 2 i chciałbym wiedzieć jakie to cudo ma kości pamięci , gdzieś na forum w ogłoszeniach widziałem że jest na Hynixach i bardzo dobrze się kręci oraz jaka jest prędkość tych pamięci ( oczywiście będzie na nim doczepiony wiatrak 12cm 1200rpm) z góry dzięki za odpowiedź ( chodzi mi też o to czy po oc będzie tak wydajny jak mój Palit Sonic z siga)

Edytowane przez CKM18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Wiesz, ogólnie obczaj, czy Gigabyte nie ma przypadkiem pamięci DDR2, bo ostatnio jak interesowałem się nowymi Radkami, to GA miał zawsze pamięci DDR2.

 

A teraz moje pytanie: Chciałem zrobić pencil moda, na mojej karcioszce - Palit GeForce 8600GT 256MB na GDDR3, lecz nigdzie nie mogę znaleźć tutka do niej, znalazłem jakiś do Palita, ale ni ch**** nie znalazłem tych syfów do pomalowania, ani punktów mierzenia napięcia ;D Jeżeli ktoś znalazł taki tutek, lub ma taką kartę i znalazł te wszystkie rzeczy do zamalowania, to proszę o zdjęcie z zaznaczonymi punktami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

loRdRumek - kupiłem tego Gigabyte Silent Pipe 2 256mb ddr3 600/1400 za 140zł :-) oczywiście na kościach Hynixa także liczę na dobre OC z tego co się zorientowałem są to kości 1,3ns , myślę że będę zadowolony, nie gram w nie wiadomo jak wymagające gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

No to ładnie, ale coś czuję, że nie będzie dobrego O/C, ale warto próbować, ja za swojego dałem 239 zeta w komputroniku ;D Nawet dobre O/C ale bez pencila się nie obejdzie.

 

Może dodam, że takie karty, jakie ja mam, są w Komputroniku, albo jak na takiej aukcji http://allegro.pl/item356766422_palit_gefo..._dx10_box_.html

Edytowane przez loRdRumek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :wink: Wiadomo jest ze seria kart 8600gt niezle sie kreci jednak nie tyczy sie to wszystkich kart i firm sprzedajacych te karty :wink: mam galaxy 8600Gt 256mb/128, parametry mialy byc takie wedlug danych 600/1400 memory jednak po sprawdzeniu programem gpu rdzen ma 570 czyli jeszcze ok shadery 1180/natomiast glock memory zamias obiecanych 800mhz efektywnie 1400 jest 400mhz ale co tam pomyslalem odbije sobie na podkrecaniu jednak tu jest niespodzianka programik riva tuner pokazuje do rdzenia 810 max czyli jest ok a na glock memory tylko do 600mhz max czyli nawet nie bedzie mozna podniesc do 800(1400)tyle ile miala miec ta grafa w nominale <_< nie wiem czy ma ktos taka sytuacje z taka grafa lub podbno czy moze inny program do podkrecania co zmieni jednak narazie mysle ze to grafa jest taka i to chyba jej max mozliwosci z tym glock memory 600mhz za odp z gory dzieki <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj RivaTuner f.a.q. jak to zmienić żeby dało się ustawić większe zegary w Rivie

 

btw. bardzo dobrze napisany faq przez Lanca :wink:

 

 

 

 

Boxer dzieki za odp juz jest ok :rolleyes: Jednak chcialbym zapytac kogos kto ma karte galaxy 256/128 ,540/400 na ddr2 bo rdzen wykrecilem na 650 pewnie mozna lepiej a pamiatki z 400(800)na 800(1600)

pogralem jakies 30min bylo ok zadnych zacinek wiec zaczelem podnosic wyzej to pojawil mi sie kolowy ekran <_< wiec zmniejszylem tak jak bylo na 800(1600) i caly czas mi sie kolorowy ekranik pojawial ,a nie mialem jak go wylaczyc bo nawet po restarcie bylo to samo dopiero szybka akcja zaraz po wlaczeniu i wejsciu w menadzer zadan wylaczyla rive a nie bylo latwo <_< jesli ktos ma taka grafe galaxy na ddr2 czy moglby napisac ile ma pamiatki krecone na nominalnym chlodzeniu czy te 800(1600) to moze juz szczyt dla grafy galaxy 8600GT na ddr2 i na standardowym coolerku????za odp z gory dzieki :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam 8600gt od inno3d z zegarami 540/1188/1400. Nie wiem jak wy tak wykręcacie takie wyniki na rdzeniu i sharderach. U mnie karta strasznie padaczy albo ja coś robię źle. W atitool sypie artami już przy rdzeniu na 580 :( 3dmarka2005 przechodzi na ustawieniach 600/1320/1800 tak samo Unigine_v0.4_Sanctuary, ale w grach się wysypuje i zostaje tylko twardy reset. Kręciłem też w riva tuner i to samo. Zmieniłem sterowniki na starsze 171.23 i są lepsze od najnowszych, ale nadal oc jest na rdzeniu wręcz zerowe :\ Zasilacz mam chieftecka 420W 2x12V także powinien spokojnie dawać radę, temperatura maxymalna rdzenia jaką zanotował atitool w stresie to 63*C. Potrzebuję pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam możliwośći zrobienia fotek :( Nie ma nigdzie w internecie gotowego? Ja nie znalazlem :(

 

bez vMODa chodzi na 800/1600/2200....

 

A takie pytanko, bo zdarzylo sie ze mialem 10sekundowy frez systemu. Mozliwe ze to od karty? Ati TrayTool chodził przez 2 godziny i nie bylo napisane zeby jakies artefakty byly... Chcialbym miec okolo 850-900 na rdzeniu i 2.3 na pamieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

AtiTools to lipny benchmark , odpal 3DMarka 06 w jakiś wysokich roździelczościach itd. i ustaw, y test powtrazał się np 10 razy. Jeżeli nie będzie artów i freeza, to wtedy będziesz pewny, że nie musisz zmieniać chłodzenia tudzież, zmniejszyć taktów. Jeżeli w czasie testów nie będzie freeza, to nie będzie wina karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracochłonne rozwiazanie...

Pod windowsem tez byly, ale dalem resa i jest ok. Chlodzenie ok, bo w budzie zimno. Max na karcie jest 67 stopni. W idle 45...

 

Vmody by sie przydaly :(

 

 

http://www.itsjohnnybravo.com/Overclocking...ds/DSCF0792.jpg

 

Tak prawie wygląda moja karta. Drobne roznice nic nie znaczace. Ma ktos vmoda?

NO I ZNALAZŁEM!:)

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=152716

Edytowane przez bakupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze nowy post by ktoś zauważyl :)

 

Zrobilem vMody (ajaha:]) no i pamięci chodzą na 2300MHz bez artów a rdzeń na ponad 900...

 

Narazie buja się na 900/2100....

 

Jak ustawie 900/2300 to w 3dmarku i grach robi się zwiecha i ścinka. Szachownica na ekranie i trzeba resa... Jak dam 900/2100 to jest wszystko już w porządeczku i jak należy. Co się dzieje? Zasilacz nie wyrabia czy jak ?

 

AtiTraytools moze bujać 3 godziny na 900/2300 i żyje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość loRdRumek

Napisze nowy post by ktoś zauważyl :)

 

Zrobilem vMody (ajaha:]) no i pamięci chodzą na 2300MHz bez artów a rdzeń na ponad 900...

 

Narazie buja się na 900/2100....

 

Jak ustawie 900/2300 to w 3dmarku i grach robi się zwiecha i ścinka. Szachownica na ekranie i trzeba resa... Jak dam 900/2100 to jest wszystko już w porządeczku i jak należy. Co się dzieje? Zasilacz nie wyrabia czy jak ?

 

AtiTraytools moze bujać 3 godziny na 900/2300 i żyje...

Dzięki za v-mody, mam taką kartę ;D W poniedziałek dam wam rezultay.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...