Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem ostatnio nowy zasilacz i stwierdziłem, że podkręce nieco mojego GF'a ale od czasu jak go kupowałem to wypadłem nieco z obeigu i mam pytanie. W Rivie jak kręce to wiadomo mam gpu, memki i częstotliwość shaderów. Chodzi mi własnie o nie - zwiększają się wraz z podnoszeniem taktów gpu ale można jak sami wiecie ustawiać je osobno i oto pojawia się pytanie moje/ Kręcimy je do upadłego czy muszę równocześnie z nimi kręcić pamięci itp, czy traktować to jako kolejny element do oc poza gpu i mem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich

 

Za parę dni stanę się posiadaczem Gigabyte'a 8600GT (link).

 

W zestawie jest przejściówka S-Video -> component i DVI - DSub. Chciałbym podłączyć kartę do LCD-ka za pomocą HDMI (przez S-Video HD chyba raczej nie przejdzie; tak przynajmniej jest w sprzęcie AV). Mam przejściówkę DVI-HDMI ale ze starej karty na chipie Radeona. Czy koś wie czy coś może stać się z kartą jeżeli podepnę ją do TV przez tą przejściówkę?

 

Przeszukałem forum (w szczególności ten wątek) wpisując hasła "przejściówka DVI -> HDMI", "HDMI z tv-out", ale nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie, więc proszę o pomoc.

 

Tak dla jasności - wiem, że normalnie podpięcie takiej przejściówki działa. Pytanie czy zadziała, jeżeli karta nie ma takowej i biorę ją "z innej firmy". Wydaje mi się, że powinno działać bo sygnał video w HDMI jest identyczny z DVI (z tego co wiem), ale wolę się upewnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem wczoraj ile mój Palit wyciągnie max :-D Chłodzenie Accelero S1 do tego nawiew na rewers karty B-) I..... niestety, te takty na których działa teraz to max (850/1950/2200MHz), zarzuciłem 1,76V na rdzeń (aż cewki piszczały :blink: ), normalnie mam 1,66V, ale nawet o te ~ 50MHz shadery nie poszły w górę :mur: Na ram 2,23V i też 50MHz więcej i arty :mur:

Ale i tak jestem zadowolony, na zasyfionym systemie 7,5k w 3Dmarku06, w Crysisie w 1280x1024 na medium średnio 34FPS, minimum 27.

 

Teraz jedno pytanie do osób które kupują w Agito.pl, czy jeśli "popsuje" mi się karta i ją odeśle, to czy była by możliwość wymiany za dopłatą na lepszą?? Bo Sonic+ już u nich niedostępny jest (na magazynie nie mają i nie wiadomo czy jeszcze będzie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi doradzi gdzie mogę jeszcze założyć radiatory na moim 8600GT Sonic+ ?

Moim zdaniem:

 

Dołączona grafika

 

 

Ale jak nie robiłeś v-modów to moim zdaniem jest zbędne zakładanie dodatkowych radiatorów

Edytowane przez janusdel25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być ?? :D

No nieźle Ci to wyszło z tym dużym radiatorem :wink:

 

A tak swoją drogą to masz kostki pamięci na rewersie laminatu?? Na wcześniejszych zdjęciach ich nie było! To na co te radiatorki czarne z tyłu założyłeś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nieźle Ci to wyszło z tym dużym radiatorem :wink:

 

A tak swoją drogą to masz kostki pamięci na rewersie laminatu?? Na wcześniejszych zdjęciach ich nie było! To na co te radiatorki czarne z tyłu założyłeś??

A bo gdzieś wyczytałem, że odprowadzają dużo ciepła, a nawet jeśli nie to chyba nie zaszkodzą co nie ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I odprowadzają dużo ciepła, ale jak są na coś założone, a nie na "gołe" PCB. :D BTW to pierwszy raz coś takiego zobaczyłem :wink2: Ale te radiatorki już są na prawdę zbędne, bo przecież na kostkach po drugiej stronie też masz założone. Co innego jakbyś miał kostki po obu stronach, to wtedy by były przydatne. Ale to Twoja karta :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I odprowadzają dużo ciepła, ale jak są na coś założone, a nie na "gołe" PCB. :D BTW to pierwszy raz coś takiego zobaczyłem :wink2: Ale te radiatorki już są na prawdę zbędne, bo przecież na kostkach po drugiej stronie też masz założone. Co innego jakbyś miał kostki po obu stronach, to wtedy by były przydatne. Ale to Twoja karta :>

Nie będę ich już ściągał chyba, że jeszcze można gdzieś przełożyć w inne miejsce na karcie :)

ty masz Sonic+ powiedz mi dlaczego moja karta przy 925 na pamięciach ma już problemy z wyświetlaniem grafiki ? :( Porażka... a naczytałem się głupot, że każda sztuka robi 1000MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie będę ich już ściągał chyba, że jeszcze można gdzieś przełożyć w inne miejsce na karcie :)

ty masz Sonic+ powiedz mi dlaczego moja karta przy 925 na pamięciach ma już problemy z wyświetlaniem grafiki ? :( Porażka... a naczytałem się głupot, że każda sztuka robi 1000MHz

Widocznie Ci się taka sztuka trafiła z trochę gorszymi kostkami pamięci, ale taktowanie pamięci jakiegoś wielkiego kopa nie daje.

Moje bez dodatkowych voltów robiły około 2100-2150MHz, a te 2200 to tak przy okazji zwiększania napięcia na rdzeniu, machnąłem parę razy ołówkiem rezystorek od vram i sie dało. Ale niestety to już jest max.

 

EDIT: Możesz spróbować trochę podnieść napięcie na pamięciach, to może zrobią te 2GHz

Edytowane przez janusdel25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie Ci się taka sztuka trafiła z trochę gorszymi kostkami pamięci, ale taktowanie pamięci jakiegoś wielkiego kopa nie daje.

Moje bez dodatkowych voltów robiły około 2100-2150MHz, a te 2200 to tak przy okazji zwiększania napięcia na rdzeniu, machnąłem parę razy ołówkiem rezystorek od vram i sie dało. Ale niestety to już jest max.

 

EDIT: Możesz spróbować trochę podnieść napięcie na pamięciach, to może zrobią te 2GHz

Wielkiego kopa nie daje, ale hamuje OC rdzenia :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam witam, a wg. ciebie jak najlepiej ustawić pamięci, by nie hamowały oc rdzenia, ale oferowały znośną przepustowość?? Ostatnio sprawdzałem ile dają pamięci w O3Marku, uwaga z podkręconych z 700 na 1000 dawały około 20-30 punktów :D Czyli tak naprawdę, nie ma po co rozgrzewać niepotrzebnie pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie ostatnio okazyjnie Gigabyte 8600GT Pasyfne i powiem Wam że mnie zaskoczyło :D

 

Paczta na wynik , niby pasyf , dałem lekki nawiew i całkiem ładnie to się kręci ;)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

Mam problem z odswiezaniem na tej karcie. Mianowicie chodzi o to ze po przesiadce

pojawily sie problemy z praca na 100 hz. Kiedys uzywalem refresh force'a i wszystko pieknie chodzilo.

Teraz gdy ustawilem 100hz, to po wyjsciu z danej gry, pulpit zmienia rozdzielczosc na taka jaka ustawilem w grze, albo gra sie sypie...

 

POZDRAWIAM!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, robię teraz w pokoju remont i mam pomysł żeby z komputera do TV pociągnąć kable. Mam kartę 8600 GE i nie wiem jaki kabel dać w ścianę. TV pewnie jakieś duże HD LCD.

Opcja 1. to zwykłe S-Video a druga to kabel HDMI i teraz nasuwa się pytanie. Czy do mojej karty po zastosowaniu przejściówek i kabla HDMI będzie dobra jakość obrazu ? I jak to będzie w porównaniu do S-Video bo jak kiedyś robiłem eksperymenty z S-Video obraz nie był super, a chciałem teraz oglądać filmy i czasami pograć na TV.

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja wstawiałbym hdmi bo na przyszłość svideo Ci się nie przyda ;-)

no tak ale jak pociągne kabel hdmi to jak go teraz wykożystam ? niestety nie dali wyjścia hdmi na karcie. W sumie mogę kupić przejsciówke dvi>hdmi ale juz dvi zajęte na monitor bo tylko jedno dvi jest i jaka będzie jakosc z przejsciówką? jest jakaś mozliwość hd z tym 8600? A dobra jakość obrazu by była jak bym na razie wykożystał dsub bo i takie gniazdo w tivi bede miał ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile mnie pamięć nie myli to dobre plazmy mają i na dvi wyjście tylko że jak kabel chcesz w ścianie puszczać to żadna to informacja dla Ciebie / ale ciągle uważam że nawet jeżeli jakość obrazu po zastosowaniu przejściówki byłaby do kitu to wolałbym iść do sklepu i kupić jakiegoś taniego radeona hd niż wpuszczać w ścianę coś co przestało być standardem 5 lat temu.

BTW może wpuść peszel tak gruby żebyś mógł stosować różne kable i zakończ to jakoś ładnie na ścianie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile mnie pamięć nie myli to dobre plazmy mają i na dvi wyjście tylko że jak kabel chcesz w ścianie puszczać to żadna to informacja dla Ciebie / ale ciągle uważam że nawet jeżeli jakość obrazu po zastosowaniu przejściówki byłaby do kitu to wolałbym iść do sklepu i kupić jakiegoś taniego radeona hd niż wpuszczać w ścianę coś co przestało być standardem 5 lat temu.

BTW może wpuść peszel tak gruby żebyś mógł stosować różne kable i zakończ to jakoś ładnie na ścianie ;)

No ale kupno jakiegoś radka chyba wiąże się eliminacją 8600 ? a nie chce dla samego HD wywalać 8600 na którym mogę śmiało pograć. Czy może da się po prostu dołożyć tego radka do drugiego gniazda pcie ? I korzystać z niego tylko z HD ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak to sobie wyobrażasz naraz Radeon i Nvidia?Będziesz musiał wyjmować 8600 i wkładać Radeona, ale nie jest to pracochłonne zajęcie (mi max. 2 minuty zajmuje wyjęcie karty). http://allegro.pl/item408645148_pci_e_asus...nt_525_800.html I bierz coś w tym stylu, to przynajmniej pasywne. Nie wiem, czy seria 2xxx obsługuje sprzętowe HD, ale jeżeli tak to bierz, a jak nie to HD3650, na allegro po 99 zł widziałem. Np. ten

 

A jeszcze mam jeden problem, bo zamalowywałem rezystor odpowiedzialny za napięcie pamieci Ram, jednak to nic nie dawało, ustawiam 800 Mhz (1600) i mam arfetakty (wcześniej nie było). Używam ołówka 6B. Maluje główkę rezystora (czyli łącze te 2 metalowe szity), czy może mam pomalować calutki (czyli boczne ścianki też)?

Edytowane przez RCrack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie nie rezygnuje jak już coś to kupić porządną kartę i po problemie . W ścianę zamuruje hdmi i jakiś do dźwięku a na razie d-suba po podłodze dam. Bo faktycznie nie ma sensu d-sub dać w ścianę jak i tak wyjdzie to z użytku....

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kłopoty podczas grania i nie wiem czy to wina grafiki 8600gt na ddr2?

gdy pogram jakis czas pojawiają sie ,np budowle są czarne lub przeciwnicy,jednak gra zaczyna sie bardzo przycinac spowalniac :angry: a jak sprawdzam w riva tuner temp pokazuje grafy 55 C max :rolleyes: proca 52C max.

Niewiem czy to wina przegrzewającej sie grafy ,czy może proca lub pamieci może za malo?

 

 

 

 

 

--------------------

 

 

c2d,2x1GB,P-35,GF256mb,550W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ,raczej w grach typu rpg...Oblivion lub podobne Gothic ,tylko mnie dziwi fakt ze temp max to 55C wiec może to brak ramu lub pamięci na grafie jest 256mb? 1280x1024 no nie wiem ?

Hauti a możesz mi jeszcze napisac dlaczego obok nie widac mojej fotki bezposrednio ,ustawiłem co mało zajmuje fotka i sie nie wyswietla czemu?

Edytowane przez prototype

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tam myślicie kiedy rozpoczynamy masowe palenie Palitow? Wiadomo nie można trzymać karty z zepsutym TV-Out :D

Ja myślę, że gdzieś koło września mój popsuje się przez ten nieszczęsny(błogosławiony :wink: ) tv-out :rolleyes:

 

Żeby tak jeszcze chcieli dać w zamian Radosława 4850 to już bym Palita do nieba kart graficznych wysłał :lol2:

 

PS: na fakturce za kartę mam 470zł bodajże, to akurat tyle ile nowe Radki kosztują :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...