Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

mam grafe - asus gf8600gt i jest padnieta prawdopodobnie przez podlaczanie tv - komp sie wlacza normalnie ale jest brak obrazu, czy istanieje jakis tani sposób naprawienia grafy, czy zostaje juz tylko smietnik, bo gwarancji brak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam karte palit 8600 gt sonic + i nietypowy problem. Otoz na sterach z oryginalnej plytki (162. cos tam) wyszystko dziala ale to sa stare drivery. Sciagnalem najnowsze ze strony nvinii 175.19. Inastaluja sie bez problemu, jest restart kompa i windows odpala sie z 4 kolorami 640x480. CO JEST GRANE??!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuwałeś dokładnie poprzednie sterowniki? Mam na myśli to czy po odinstalowaniu poprzednich usuwałeś z nich pozostałości np programem Driver Cleaner 3.3? Jeżeli nie to:

 

1. Ściągasz DriverCleaner 3.3

2. Odinstalowujesz sterowniki

3. Odpalasz ponownie kompa

4. Po ponownym odpaleniu kompa ponownie odpalasz kompa :D:D

5. Przy wstawaniu naciskasz ciągle F8 aby wejść w tryb awaryjny Windowsa

6. Logujesz się na Admina

7. Odpalasz ściagnięty programik

8. Wybierasz w nim nVidia i pokrewne

9. Klikasz w "Clean"

10. Wchodzisz w menu "Tools" i wybierasz Cab Cleaner czy jakoś tak.

11. Wybierasz SPx.cab

12. Naciskasz clean po czym czekasz pewną chwilę czasu

13. Res kompa

14. Instalujesz ponownie stery ( oczywiście po tym też res )

 

Jeżeli jednak nie pomoże to co napisałem wyżej to ustaw się już psychicznie na to, że będziesz musiał oddać kartę na gwarancję. Cóż.. też miałem z Palitem różne doświadczenia choć akurat model 8600 GT Sonic + mogę z czystym sumieniem polecić. Mam ją na drugim kompie i sprawuje się b. dobrze.

 

Jeżeli poczułeś się zniechęcony to pamiętaj, że mogłeś trafić po prostu na wadliwą sztukę więc nie oceniaj w przyszłości subiektywnie na jej podstawie :D:D

 

Mam nadzieję, że w jakiś stopniu Ci pomogłem.

 

Miłego wieczorka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuwałeś dokładnie poprzednie sterowniki? Mam na myśli to czy po odinstalowaniu poprzednich usuwałeś z nich pozostałości np programem Driver Cleaner 3.3? Jeżeli nie to:

 

1. Ściągasz DriverCleaner 3.3

2. Odinstalowujesz sterowniki

3. Odpalasz ponownie kompa

4. Po ponownym odpaleniu kompa ponownie odpalasz kompa :D:D

5. Przy wstawaniu naciskasz ciągle F8 aby wejść w tryb awaryjny Windowsa

6. Logujesz się na Admina

7. Odpalasz ściagnięty programik

8. Wybierasz w nim nVidia i pokrewne

9. Klikasz w "Clean"

10. Wchodzisz w menu "Tools" i wybierasz Cab Cleaner czy jakoś tak.

11. Wybierasz SPx.cab

12. Naciskasz clean po czym czekasz pewną chwilę czasu

13. Res kompa

14. Instalujesz ponownie stery ( oczywiście po tym też res )

 

Jeżeli jednak nie pomoże to co napisałem wyżej to ustaw się już psychicznie na to, że będziesz musiał oddać kartę na gwarancję. Cóż.. też miałem z Palitem różne doświadczenia choć akurat model 8600 GT Sonic + mogę z czystym sumieniem polecić. Mam ją na drugim kompie i sprawuje się b. dobrze.

 

Jeżeli poczułeś się zniechęcony to pamiętaj, że mogłeś trafić po prostu na wadliwą sztukę więc nie oceniaj w przyszłości subiektywnie na jej podstawie :D:D

 

Mam nadzieję, że w jakiś stopniu Ci pomogłem.

 

Miłego wieczorka.

 

Spoko poprubuje ale zastanawia mnie fakt ze na 2gim dysku mam ja zainstalowana na tych najnowszych sterach. Tez bylo ciezko ale po zainstalowaniu kilku roznych sterow nawet na siebie w koncu te najnowsze sie zainstalowaly. Dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, z całym szacunkiem ale Twoja wypowiedź jest trochę nie czytelna i nie wiem czy do końca zrozumiałem o co Ci chodzi ;) Ale przypuszczając, że tak to warto żebyś z obu dysków w tym samym czasie odinstalował stery i poczyścił po nich pozostałości. Instaluj również te same dla obu dysków. Prawdopodobieństwo, że w tym tkwi problem jest raczej małe ale... warto mieć wykluczone wszystkie możliwości problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dotyczące Palita 8600GT Sonic+ i Accelero. Na swojej obecnej karcie mam accelero i radiatorki na pamięci grafiki. No i stąd pytanie, czy ten 8600GT będzie koniecznie potrzebował radiatorków na pamięci? Bo zostały mi z zestawu accelero 4 sztuki, z obecnej grafiki 4 może i bym odkleił, ale nie przykleję ich na nową przecież bez użycia jakiejś taśmy termoprzewodzącej... Nowych radiatorków też wolałbym nie kupować, szczególnie, że pod Accelero potrzebne są niskie, i z tego co wiem np. Pentagrama są za wysokie...

 

Doradźcie coś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"czy ten 8600GT będzie koniecznie potrzebował radiatorków na pamięci?"

 

- trochę dziwnie sformułowałeś pytanie.. ;) Jeżeli masz zamiar robić jej jakiś hard-core o/c to raczej by się owe radiatorki przydały. Jeśli nie planujesz takiego o/c bądź też planujesz standardowy (lekki) to nie są one niezbędne.

 

"z tego co wiem np. Pentagrama są za wysokie... "

 

- tak, masz rację. Miałem je i potwierdzam, że są dosyć wysokie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troszkę nieprecyzyjnie napisałem. Karty nie będę podkręcał bo ona i tak w porównaniu do mojej obecnej do kosmos, a w takie znów wymagające gry grać nie będę. Więc bez OC. To mam rozumieć, że w takiej sytuacji nie będą się przegrzewać te pamięci, gdy nie będzie radiatorków? Dodam, że planuję Accelero pasywnie, bez żadnego wentylatora (przewiew w obudowie wystarczający).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troszkę nieprecyzyjnie napisałem. Karty nie będę podkręcał bo ona i tak w porównaniu do mojej obecnej do kosmos, a w takie znów wymagające gry grać nie będę. Więc bez OC. To mam rozumieć, że w takiej sytuacji nie będą się przegrzewać te pamięci, gdy nie będzie radiatorków? Dodam, że planuję Accelero pasywnie, bez żadnego wentylatora (przewiew w obudowie wystarczający).

Bez OC radiatorki są nie potrzebne. Ja przez ponad pół roku miałem 2,2GHz na pamięciach bez radiatorków i się nic złego nie działo :rolleyes:

Napisz jak już założysz accelero, czy się sprawdza w pasywie. Bo u mnie się nie sprawdziło z v-modem, ale chyba za duże wymagania mam :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Łukasz Tkacz

Mam pytanie, czy problem z TV nadal dotyczy wszystkich kart? Czy ktoś miał może z komputrona i w ten sposób ja uwalił - jeżeli tak to na co wymieniają? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy problem z TV nadal dotyczy wszystkich kart? Czy ktoś miał może z komputrona i w ten sposób ja uwalił - jeżeli tak to na co wymieniają? :D

u mnie to nie działa,karta wytrzymała nawet 150 stopni na rdzeniu-niezniszczalna jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez OC radiatorki są nie potrzebne. Ja przez ponad pół roku miałem 2,2GHz na pamięciach bez radiatorków i się nic złego nie działo :rolleyes:

Napisz jak już założysz accelero, czy się sprawdza w pasywie. Bo u mnie się nie sprawdziło z v-modem, ale chyba za duże wymagania mam :wink:

No założyłem na Palita 8600GT Sonic+. Na początek - ten Palit w kontakcie z Accelero S1 rev. 2 jest trochę problematyczny, tzn. musiałem wykręcić tego podwójnego śledzia, bo kolidował z radiatorem. Po drugie to albo ten Palit jest inny niż wszystkie 8600GT albo instrukcja od accelero wprowadza w błąd - śrubki miałem wg niej wkręcać w te zewnętrzne gwinty, natomiast musiałem w wewnętrzne - inaczej nie dało się założyć.

 

Radiatorki na pamięci jednak założyłem - miałem 4 sztuki i tyle było potrzebne, więc nie było problemu. Pasta jakiej użyłem na rdzeń to AS Ceramique. Temperatury są zadowalające. W idle grafika ma 42-43 stopnie, podczas testu 3DMarka 2006 maksymalnie osiągnęła 68 stopni. Gdy bardziej podkręcę wentyle w budzie to jest jeszcze mniej. Accelero oczywiście działa w pasywie. Myślę, że trochę mogę podkręcić, szczególnie że pamięci mają chłodzenie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No popodkręcać nie zaszkodzi B-) Nawet o jakiegoś lekkiego moda się można pokusić B-)

Heh chciałbym mieć takie temperaturki w pasywie :D z moim v-modem na ~1,57V na rdzeniu i 700MHz w 2D mam ~50*C z dwoma wiatrakami 92mm na 5V, pod pełnym obciążeniem i z wiatrakami na 12V nie przekracza 70*C :huh: ale już głośno się robi (w 3D: 800/1800/2100 aktualnie). W budzie jakiś przewiew mam 2x80mm wciągają powietrze (z przodu i na grafę) i jeden wyciąga + zasilacz.

Chyba zmienie sobie przełącznik do wentylatorów (tych na accelero), teraz mam 5V/12V, ale się trochę chłodniej w pokoju zrobiło i chyba założe 5V/0/12V i sprawdzę jak teraz w pasywie sobie będzie radziło accelero, bo w lecie miałem po 34-35* w pokoju.

 

Wiadomo już co dają za "popsute" 8600 sonic+?? Dzisiaj sprzątałem pokój i stickera znalazłem :damage_wall: i pokusiłbym się o podpięcie pod TV. Nie wiem czy to wina upałów, ale ostatnimi czasy moja karta już nie działa tak jak wcześniej tzn. już nie wyciągnie 850(900)/2050/2200MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z geforce 8800 gts 640mb. Mam problem ostatnio mi się monitor zepsuł i podpiąłem go do telewizora kineskopowego. Za pierwszym razem wszystko działała a za drugim już nie. Jak dostałem monitor i wszystko podpiąłem to przy włączaniu się windowsa na 2 sekundy pojawia się pulpit a potem czarny obraz dopiero po zainstalowaniu sterowników 163.75 działa oczywiście odinstalowanie sterowników dopiero pomaga. Żadne nowsze sterowniki nie działają. Oczywiście sprawdzałem na innym monitorze i dzieje się to samo, a ostatnio zauważyłem że wogule nie moge zmienić herców na karcie nawet jak dam opcje których nie obsługuje monitor to dalej do wyboru jest tylko 60 a przed problemem było do 75.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, mam prośbę :rolleyes: Czy mógłby ktoś podesłać fotkę Palita Sonic+ (rewers karty), bo nie wiem na której śrubce był sticker przyklejony, a muszę powrócić do standardowego chłodzenia i nakleić drania :lol2:

 

PS: sprawdziłem Accelero S1 w pasywie i o dziwo daje radę :-D mam 53-54*C(w 2D) z modem na 1,57V.

 

PS2: oddawał ktoś może jakieś "graty" na gwarancję do Agito?? Jeśli tak to poprosiłbym o info jak taka procedura wygląda(najlepiej na PW żeby tematu nie zaśmiecać) :D

 

EDIT:

Dalej jest tak, że jak wymieniają sprzęt na gwarancji, to nie mogą go wymienić na sprzęt o gorszych parametrach??

Edytowane przez janusdel25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy 8600 GTS od GIGABYTE :

 

jaki wiatraczek najlepiej założyć na standardowe chłodzenie (silent pipe 3) ? z którym najmniej było problemów z zamontowaniem na radiator... (super-cichy nie musi być, aczkolwiek mógłby)

 

Czy lepiej odrazu wymienić całé chłodzenie na Accelero S2 lub Freezone XC-70 Al+ (aczkolwiek drogie i niechętnie, chyba że rzeczywiście się opłaci)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Zrobiłem właśnie mały Vmod mojej karty i się zastanawiam jak wy możecie jechać tak wysoko z napięciami!

Ja ze standardowego 1.23/ 1.26 zrobiłem 1.29 / 1.35 (idle /stress) i wydaję mi się, że temperatury są przy wysokie sekcji zasilania i właśnie zastanawiam się jak je schłodzić. Oto zdjęcie i miejsca które się najbardziej grzeją. Chce też założyć na nie radiatory i nie wiem jakie? Czy wystarczą takie małe czy ten duży pociąć na pół i przykleić?(zdjęcie)

No i mam pytanie czy jak przykleje taki duży radiator to nic sie nie stanie (zwarcie i czy nie odpadnie :D)

Dzięki za odpowiedzi

 

Zdjęcie:

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

P.S OOO i czy na cewke też można normalnie przykleić taki radiator?

Edytowane przez KRISTERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim v to wystarczy lekki nawiew. Cewek nie ma sensu chłodzic bo to kawał drutu i niższe tempy nic nie zmienią. Co do mosfetów to możesz na 3 nakleić 1/4 tego radiatora(na tasmę 3M). Przy rdzeniu chłodzonym wodą i troche mniejszych radiatorach na sekcji i pamięciach lece pasywnie na 1.59/1.63 na codzień.

 

ps była o tym mowa w temacie już kilka razy :damage_wall:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czemu dziś przed chwilą patrze napięcie na grafie i jest... mniejsze niż na standardzie???

Było tak 1.18/1.24 no i 3Dmark przeszedł przy 675/1670 a co dziwne specjalnie zmazałem ołówek, sprawdzam napięcie i jest trochę większe 1.20/1.25-1.27 jak podkręcę ale wówczas 3Dmark wywala nawet przy 650/1566?

Dziwne trza przyznać no ale myślę że coś podpowiecie?

AAAA i też następna ciekawostka: napięcie jest różne w każdym molexie :D

Czyli jak sprawdzić napięcie żeby mieć pewność poprawnego odczytu?

Te pierwsze odczyty były z tego samego molexa.

A co do temperatur cewki to ona parzy! Sekcje zasilania da rade dotknąć, jest gorąca ale cewka to masakra! I nawet przy standardzie jest taka więc chyba tak ma być?

 

Dzięki za wszystkie podpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwnie małe napięcia podajesz albo źle mierzysz. I na jakich znowu molexach? Wytłumacz bo nie rozumiem.

 

U mnie standardowe wartości rezystancji to 663/332 Ohm (GPU/MEM). Już nie pamiętam jak to się przekładało na defaultowe napięcia. Np dla 569/321 napięcia wygladaja 1,56/2,22 V, a w stresie 1,62/2,22 V (GPU/MEM).

U mnie fajne takty osiągnąłem na rezystancji 551/312 Ohm. To było jakieś 742,5/1890/1900 MHz (ROP/Shader/MEM). Teraz mam niższe bo jednak z czasem ołówkowy mod trzeba poprawiać, a mnie sie chwilowo nie chce dłubać no i miernik muszę pożyczać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masa w molexach.

a mierze w tych punktach pomiarowych które podał konradgt (strona 136) a obchodzić sie z miernikiem umiem :D

i właśnie dziwne jest to że dzień wcześniej mierzyłem i były napięcia wyższe po vmodzie niż na standardzie a następnego dnia mniejsze.

Może to nie ten punkt pomiarowy VGpu bo nie robiąc vmoda pamięci mam na nich 2.15 więc normalnie.

A i Ty masz taką samą kartę i napięcie sporo większe.

Edytowane przez KRISTERS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...