Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka newsow na temat nowych Palit ze stajni Vvikoo:

(ciekawe czy jako "jakosciowo lepsze" beda sie tez lepiej krecic od pierwotnych konstrukcji Palita)

(ciekawe tez kiedy pojawia sie u nas)

 

8600GT

Main Specs

- Chipset GeForce� 8600 GT Series

- Bus interface: PCI Express

- Memory : 256MB DDR3

- Memory Bus : 128 bit

- Memory clock : 1.4 GHz

- Engine clock : 540 MHz

- RAMDACs: 400 MHz

Dołączona grafikaDołączona grafika

8600GT Turbo

Main Specs

- Chipset GeForce� 8600 GT Series

- Bus interface: PCI Express

- Memory : 256MB DDR3

- Memory Bus : 128 bit

- Memory clock : 2 GHz

- Engine clock : 600MHz

- RAMDACs: 400 MHz

Dołączona grafikaDołączona grafika

8600GTS

Main Specs

- Chipset GeForce� 8600 GTS Series

- Bus interface: PCI Express

- Memory: 256MB DDR3

- Memory Bus : 128 bit

- Memory clock : 2 GHz

- Engine clock : 675MHz

- RAMDACs: 400 MHz

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Poza tym sa jeszcze modele: 8600GT Max oraz 8600GTS Max, czyli modele z 512MB pamieci.

Wiecej info tutaj: http://www.vvikoo.com/index.html

 

EDIT:

Jesli NAPRAWDE sa lepszej jakosci od tych Palit (maja lepszej jakosci czesci i wykonanie) i cena bedzie podobna to warto sie temu przyjzec.

Zwlaszcza jak piszesz temu 8600GT Turbo.

Wszystko zalezy od ceny...

 

Narazie z tego co widze to GT Turbo od Sonica rozni sie 1 kondziorem (prawy gorny rog) i coolerem :D no i zegarami :D

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem zainteresowany IN3D 8600GT 256MB GDDR3 1.0ns 620/1800 X-STRIKER3

Tu jest teścik ale nie wypał zbyt rewelacyjnie :(

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3154

 

I podstawoe pyania:

-plomby chyab nie dająna chłodznieu (raczje ikt mi nie odpowie na to)

a teraz drugie, wżniejsze pyanie

-jakie to ma pcb, vmody opisane dla palita pasują??

 

Jak da sie zrobić V-moda to chyba ją wezme i zrobie mini recke. Bo sonic+ kosztuje 470zł! a tu mamy za 530zł z wypaśnym chłodzonkiem (evercool kosztuje 60zł0 więc brać Palit Sonic+ i do tego evercoola (+zabawa z odklejaniem plomby) to jużwychodzi dużo lepiej ten Inno3D :)

 

Jeszcze to wyszukałem

http://www.sosol.com.cn/html/2007/20077/2007731_92074_1.html

http://group.zol.com.cn/frmView.php?u=http.../5/6_43378.html

http://www.pcpop.com/doc/0/213/213911.shtml

widać pcb :)

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy tak lepiej, ja bym wolał Sonic+. A poza tym warto poczekać na GT Turbo czyli coś a'la Sonic+ tyle ze od Vvikoo.

 

Ten cooler w Inno3D to coś a'la Evercool (czyli nic szalowego). Bardzo podobna konstrukcja. To chłodzenie wcale nie jest wypaśne. Lepiej już dokupić tego Accelero S2 o większej powierzchni.

 

Co innego ten Inno3D IChiLL 8600GT Accelero S1M (620/1800), to to jest chłodzenie :D

Przypuszczam nawet, ze to ta sama karta tyle ze z innym chłodzeniem. Tyle ze tu atutem jest pasywka, a w Xstriker3 atutów przewyższających ja nad Sonic+ nie widzę.

http://www.inno3d.com/products/graphic_car..._ddr3_acs1m.htm

jeśli jednak mowa o proponowanym przez ciebie Xstriker3, to jak dla mnie przerost formy nad treścią i lepiej kupić Sonica+ za te 470zl (ja widze za 440zl :D).

 

P.S. Mimo wszystko kup Inno3D, dla samego porównania :D

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szawel

a PCB jest takie jak w Palicie?? Vmody podejdą?

Co do Arctic Cooling Accelero S2/S1 to chyba zdeka zapinka nie pasuje pod 8600gt :(

 

PS Wogóle jest sens płacić za Sonic+, z tego c osie orientuje to czy sie ma na pamięciach 1800czy2000 nie robi wielkiej różnicy, nie lepiej po prostu zapodać najzwklejszego Palita (nawet nie sonic) + do dego S2/S1 i vmody?!

Edytowane przez wodnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sie bawić w Vmody to tak, jak nie to lepiej dołożyć do Sonica.

Na 8600 pasuje S2. S1 ma inna zapinkę, ale pewnie niedługo ją zmienią i tez sie da, skoro Inno3D wstawiło S1 na swoje 8600, to pewnie przeszkodą jest tylko zapinka.

 

Ja osobiście brał bym Sonic albo Sonic+ (zależnie ile bym miał kasy) i jak by mi głośność coolera Palit'owego przeszkadzała, to bym tam wsadził S2, względnie S1 gdyby się już dało.

Względnie GT Turbo od Vvikoo jak wyjdzie, bo pewnie będzie na Palit'owym PCB.

 

P.S. Co do tego co pisałeś o taktach pamięci to ponoć tak jest, że powyżej 1800 już to niewiele daje. Więcej korzyści przynoszą takty rdzenia.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zaspraszam

8600GT SLI VS 1950XT 256MB

http://www.tuneupc.bnx.pl/news.php

milego czytania

 

niezly test

nie wiedzialem ze x1950 ma takiego powera :-)

 

w niektorych testach nieco dziwne wyniki wyszly dla 8600 SLI

(troche za slabe biorac pod uwage ze testowalem na swojej karcie single i wyniki mialem niewiele mniejsze)

 

 

i w podsumowaniu napisane jest ze taki 8600 SLI nie dorowna 8800GTS ...

 

czy aby napewno biorac pod uwage o/c ? 8600 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo fajny test tylko panie redaktorze korektor by się przydał w redakcji ... :unsure:

to co wylapał firefox,za bledy przepraszam ale to i tak moj duzy sukces te wasze kreski w literkach :mur: .

 

No jest niezle ban sie przedluzyl o nastepne 7 dni jeszcze troche to wylece :mur:

Edytowane przez ChrisG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do oporu na pentku nie wykrecisz, bo to chlodzenie jest poporstu za slabe

 

mialem je i tempa przy dodatkowych wentylach i otwartej budzie dobijala do ponad 80 stopni

 

tak do 1,6v daje jeszcze jako tako rade

 

polecam S1 lub S2 ...

 

 

w stresie mam mniej niz na pentku w idle przy max RPM ;-) *(na wyzszym napieciu, wiec roznica w wydajnosci KOLOSALNA)

 

 

btw.

 

nie wiem jak wam ale dzis pobawilem sie nieco shaderami

i tak ustawilem je

 

ze ropami moglem podjechac do 1080 przy shaderach 2106

paradoksalnie

jednak nie ma roznicy w stosunku do 1000 i 2106 (w sanctuary i 3dmarku 2005)

 

o_O

Edytowane przez Strongmen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pioorek

Pioorek ... a takty oryginalne miales 540/1400 ??

Wydaje mi się że 540/1600, przynajmniej jak daje w Riva Tunerze "Defaults" to mi tak ustawia.

 

Karta poszła mi tak jak w podpisie, czyli 680/1760. Rdzen na stockowym v.

 

Nie jest tragicznie ale mogłoby być lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten S2 nie haczy i nie wadzi o żadne elementy na karcie graficznej i jak jest z montazem na nim jakiegos wentyla (innego anizeli zestaw Turbo tej samej firmy), jakie sa mozliwosci czy jest miejsce wogole aby to zrobic ???

 

Troche sie zastanawiam tez nad Zalmanem Vf700 Cu

 

Oczywscie ten S2 to do 8600Gt Palita Sonica macie jakies porownanie temp co ona daje w stosunku to normalnego chlodzenia Sonica czy tez Zalmana Vf700 Cu ???

 

Co myslicie o czyms takim http://www.allegro.pl/item224859789_revolt...ciche_22db.html

Revoltec graphic freezer Pro - z tego co wyczytalem na zachodnich forach to pasuje na 8600GT

 

EDIT 2 : Tak patrze na swoje Mobo i widze ze bez odginania blaszek S2 to sie pewnie by nie obylo ze wzgledu na Nb47J na mostku polnocnym, w sumie to chyba to samo musialbym robic gdybym mial tego Evercoola tylko z Zalmanem ten problem by odpadl.

Edytowane przez Speedstar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do S2 to nie mam porownania - gdyz nie mialem tego w rekach

 

ale na sonica 8600 powinien bez problemu pasowac

 

natomiast s2 pasuje do sonica i ma fenomenalna wydajnosc, tyle ze trzeba sie troche nagimnastykowac z przerobka zapinki - ktora oryginalnie nie pasuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiego palita najbardziej się opłaca kupić ? Ponoć wszystkie kręcą się podobnie.

 

Palit 540/1400 360 zł

SONIC 600/1600 385 zł

SONIC+ 625/1800 400 zł

SONIC+ 625/2000 470 zł

 

A więc który ? Powiem szczerze że nie chcę wydać zbyt wiele kasy myślę że raczej max 400 zł. Ale czy opłaca się dokładać do zwykłego SONICA do wersji PLUS ? Za pół roku ta karta straci dużo na wartości ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem wszystkie sonic+ mają ddr3 1ns, choć podobno te z wyższym taktowaniem(2000) idą z pamięcią wyżej... imo brałbym sonic+ model 625/1800, bo różnica ze zwykłym sonic nie jest duża, zaś 70 zł dopłaty za 200 taktowania pamięci to nie jest dobry interes.

Oczywiście pozostaje jeszcze sprawa PCB; jeżeli ten 625/2000 ma pcb od GTS-a to ewentualnie... ale domyślam się ze nie masz jak sprawdzić...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy chyba by był:

SONIC+ 625/1800 400 zł

 

natomiast s2 pasuje do sonica i ma fenomenalna wydajnosc, tyle ze trzeba sie troche nagimnastykowac z przerobka zapinki - ktora oryginalnie nie pasuje

Chyba chodziło Ci o S1 ???

 

Speedstar, Revoltec jest całkiem przyjemny, ale obawiam się, że nie podskoczy S2 z dobrym przewiewem w budzie. Względnie S2 z jakimś doczepionym wentylkiem. Co prawda Revka też można zmodować na jakiś większy wiejek zamiast tego 80, ale czy nie lepiej od razu brać S2? No zastanawiał bym się trochę, to S2 jest trochę za drogie. Tyle samo co Revek i tylko 10zl mniej od S1.

 

Co od kręcenia, to ja bym się pomęczył i pokombinował czy jednak nie da się wstawić S1 na 8600. "Impossible is nothing" jak mawiają marketingowcy jednej z firm :D. Nie ma nie przerabialnych zapinek :D Co 4 h-pipy to nie 2 :D

Przynajmniej na dziś moim ideałem jest S1 + ciche 120mm na nim. Znajomy tak ma na X1950 i muszę powiedzieć, ze wy-mia-ta.

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...477&st=120#

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich po mojej długiej nieobecnosc :cry: na forum mam do was pytanie bez znajomosci możliwosci opierajac sie tylko i wyłącznie na dobrej seri 7 zakupiłem galaxy 8600GE chcialbym sie od was dowiedziec wasze uwagi i ewentualne porady dla tej karty :D

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...