Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Mam ojca elektronika. Jesli chodzi o te cyrki z padajacymi Palitami po podlaczeniu s-video, to ojciec mowi, ze wina prawdopodobnie lezy w roznicy potencjalow pomiedzy masa w komputerze a masa w TV wynikajacej z podlaczenia do TV anteny (kablowka, albo antena zbiorcza) - podobno czesto roznica potencjalow dochodzi nawet do 100V.

 

Wiec wydaje mi sie, ze rozwiazania problemu sa nastepujace:

1. Przed podlaczeniem s-video do TV odlaczyc kablowke od TV (ew. antene zbiorcza).

2. Jesli ktos ma w kompie tuner TV i ma do niego podlaczona ta sama antene co do TV, to nie powinno byc problemu ze wzgledu na wyrowanie mas na kompie i TV.

3. Nie powinno byc tez problemu jesli ktos ma tylko satelite. Z tunera satelitarnego raczej wysokich napiec nie bedzie. Oczywiscie wtedy do kompa nie moze byc podlaczona zadna kablowka.

 

Mam nadzieje, ze wyrazilem sie w miare jasno. Oczywiscie nie daje glowy za to co napisalem. Sam jeszcze nie posiadam Palita, ale sie przymierzam do zakupu w najblizszym czasie.

 

Trzeba by zrobic teraz mala ankiete wsrod tych, ktorzy testowali s-video na Palicie:

Czy komus po podlaczeniu s-video karta padla, a jego konfiguracja spelniala jeden z 3 przypadkow wymienionych przeze mnie?

Akurat to co twój stary napisał nie ma nic do tego problemu , miałem odseparowaną mase i sygnał kondesatorami i tak karta padła. Jedyna różnica była taka , że karta nie padła odrazu tylko po kilku minutach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat to co twój stary napisał nie ma nic do tego problemu , miałem odseparowaną mase i sygnał kondesatorami i tak karta padła. Jedyna różnica była taka , że karta nie padła odrazu tylko po kilku minutach.

To zmienia postac rzeczy :) Wiec istota problemu musi byc inna. Ciekawe co odpowie Palit na maila Rafi1991. Swoja droga mogli by juz odpowiedziec (chyba, ze Rafi1991 nie zdarzyl sie jeszcze pochwalic ich odpowiedzia na forum).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam pytanie takie, wczoraj przyszedl mi Palit GF8600GT Sonic+, teraz wlasnie siedzialem i film ogladale, gdy nagle zaczal ekran jakby migotac takimi psami szerokosci hmm 2cm. Moze mial ktos cos takiego? Co to moze byc? Wina karty? Czyzbym dostal skopana grafe?;/ Dodam ze odrazu zresetowalem komputer no i teraz jest niby w porządku.

Edytowane przez f3jk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio składałem koledze komputer. Kupiłem między innymi Galaxy 8600GE z małym CoolerMasterem. Karta działała niestabilnie, powodując zawieszenia w grach, bądź jakieś błędy... W 3dMarkach niby wszystko ok, ale po zainstalowaniu ATIToola okazało się, że sypie niesamowicie artami przy standardowych taktach :blink: . Dopiero obniżenie taktowania pamięci do 1800Mhz usunęło problem. Czyżby wtórne OC ? :lol2: . Karta jutro wraca do sklepu.....

Ps. Co z tą sekcją zasilania?? Można coś na to poradzić???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

idę sprawdzić przy jakim vcore moja karta zrobi 800 na rdzeniu ;)

co do sekcji zasilania to skoro gts ma gniazdko a gt nie ma to chyba można co ?

oczywiście nie jest to takie proste =)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wysio - galaxy chyba nie nadają sie do OC bez modów, chyba że wtórnego:> mój poszedł na maxa tak jak w podpisie (shdery tylko w biosie mogłem podciągnąć - strasznie zawiedziony jestem- zwłaszcza że temperatura i tak dochodzi do 80 stopni na FUTRZE (polecam do tortur - z mojej grafy wyciska jakieś 5 stopni więcej niż ATI tool):

http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1717

 

I przyłączam sie do pytania "Co z tą sekcją zasilania??", czy da coś odłączenie z grafy wiatraka?? - PCI-E ma jakieś określone max watów, może to trochę wystarczy (albo gadam totalne głupoty), no i czy da zmiana chłodzenia na lepsze powiększy OC (wg zasady, że przy wyższej temperaturze rośnie opór w przewodnikach - większe straty - wymagają więcej mocy - blednę koło), oczywiście może być że to co pisze nie ma sensu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm chyba skończyłem na dziś :lol2:

gwoli wstępu powiem, że sterowniki 163.44 beta zabierają mi w smarku 2k5 jakieś 400 punktów względem 162.18 beta <_<

 

mój, że tak powiem test przy ilu v zrobię 800 mhz na rdzeniu zakończył się takowymi wynikami:

wymazałem 1.53 2d / 1.57 3d

2k5

Dołączona grafika

2k6

Dołączona grafika

 

jestem zbyt leniwy by zmieniać sterowniki na poprzednie =/ dlatego wyniki nie powalają :sad:

 

ale i tak jestem zadowolony 845 na rdzeniu przy 1.57v B-)

ps. max temp 63* stress idle -> 43*

super cool by sonic cooler :D

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm chyba skończyłem na dziś :lol2:

gwoli wstępu powiem, że sterowniki 163.44 beta zabierają mi w smarku 2k5 jakieś 400 punktów względem 162.18 beta <_<

 

mój, że tak powiem test przy ilu v zrobię 800 mhz na rdzeniu zakończył się takowymi wynikami:

wymazałem 1.53 2d / 1.57 3d

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2f2e46b083903e0d

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=2f2e46b083903e0d

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d61d1da3e9b14800

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=d61d1da3e9b14800

 

jestem zbyt leniwy by zmieniać sterowniki na poprzednie =/ dlatego wyniki nie powalają :sad:

 

ale i tak jestem zadowolony 845 na rdzeniu przy 1.57v B-)

ps. max temp 63* stress idle -> 43*

super cool by sonic cooler :D

Jestem w ciężkim szoku jak chyba sam procek daje w marku 2006, ja mam przy przy 300x10 na procu, grafa 715/1700 ponad 7K w mareczku 06 a Ty jedynie 5,2K :blink:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zmienia postac rzeczy :) Wiec istota problemu musi byc inna. Ciekawe co odpowie Palit na maila Rafi1991. Swoja droga mogli by juz odpowiedziec (chyba, ze Rafi1991 nie zdarzyl sie jeszcze pochwalic ich odpowiedzia na forum).

Jeszcze nie odpowiedzieli... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w ciężkim szoku jak chyba sam procek daje w marku 2006, ja mam przy przy 300x10 na procu, grafa 715/1700 ponad 7K w mareczku 06 a Ty jedynie 5,2K :blink:

na jakich sterownikach ? zobacz że sam procek daje Ci ponad 1k punktów ;)

 

żeby było zabawnie to ja na betach 162.18 i taktach 710/885 robiłem 4855 punktów więc po prostu żal za **pę ściska jak słabe są nowe bety bo innego wytłumaczenia nie znam =/

 

grafika nie jest przekręcona B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jakich sterownikach ? zobacz że sam procek daje Ci ponad 1k punktów ;)

 

żeby było zabawnie to ja na betach 162.18 i taktach 710/885 robiłem 4855 punktów więc po prostu żal za **pę ściska jak słabe są nowe bety bo innego wytłumaczenia nie znam =/

 

grafika nie jest przekręcona B-)

Stery na jakich jadę od początku użytkowania 8600gt to 158.27 i ich nie zmieniam bo śmiga wszystko cacy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po przywróceniu sterowników 162.18 wyniki bardzo nieznacznie wzrosły ale to dzięki większemu oc

1.57v -> 860mhz

zaczynam myśleć że problem tkwi w zbyt wolno taktowanych pamięciach

to już prawie synchro się zrobiło <_< o.O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak przy taktowaniach 710/880 robię 11.5k w 2k5 to przy 860/870 spodziewałem się przynajmniej 12.5 a tu ledwo 12 ... dziś sprawdzę jak mi polecą pamięci choć tu do podnoszenia napięcia jestem bardziej sceptycznie nastawiony niż jak przy rdzeniu ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopy. Chcę kupić 8600GT. Nie będę jej kręcił. Jakiej firmy wziąć? Galaxy, Palit, Gigabyte czy może jeszcze innej?

PS. Różnice w cenie 30-50 zł nie stanowią problemu.

Edytowane przez Miszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopy. Chcę kupić 8600GT. Nie będę jej kręcił. Jakiej firmy wziąć? Galaxy, Palit, Gigabyte czy może jeszcze innej?

PS. Różnice w cenie 30-50 zł nie stanowią problemu.

Ja bym na twoim miejscu wybrał taką grafe na której poźniej przy ewentualnej wymianie na coś mocniejszego :D jak najmniej stracił. Porównaj sobie ceny używek na allegro po ile chodzą jakie firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu wybrał taką grafe na której poźniej przy ewentualnej wymianie na coś mocniejszego :D jak najmniej stracił. Porównaj sobie ceny używek na allegro po ile chodzą jakie firmy.

A jakość wykonania przez różne firmy?Najmniej przemawia do mnie Palit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopy. Chcę kupić 8600GT. Nie będę jej kręcił. Jakiej firmy wziąć? Galaxy, Palit, Gigabyte czy może jeszcze innej?

PS. Różnice w cenie 30-50 zł nie stanowią problemu.

 

hmm... jesli masz plytkez sli to bralbym taka grafe ktora jest popularna :)....a co za tym idzie bedzie latwo wrzucic druga do parki :wink:

 

 

BTW właśnie do mnie jada dwa XFX 8600GT w wersji XXX oraz jeden, palitowy 8800GTS 320 ...zobaczymy czy różnica w wydajności będzie na tyle duża aby przekonać mnie do wyłożenia 350zl extra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Odróżnić z wyglądu Sonic'a od Sonica+ najlepiej nie wyjmując z pudełka ?

Dla wszystkich niepewnych na pudełku jest napisane Sonic+, natomiast nie ma żadnych taktów i zboku na stickerze producenta też sonic+ ponadto na PCB karty jest stiker i tam tez pisze że sonic + , rzut oka na pamięci i wszystko jasne 1.0ns,

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

najlepsze jest to że wczoraj koło 23 zamówiłem w KDO a dziś po pracy odebrałem :-P a ktoś mówił że zamówił i powiedzieli mu że na 4 września będą dopiero :mur:

 

@bobson37 na PCB faktycznie jest plomba pod jedną ze śrubek wentyla ale tak na oko jak sie ja podgrzeje to powinna odejść bez problemu

 

Wie ktoś może po co jest takie małe białe wejście( wyglada jakby było na drugi wentyl czy coś) na górze karty obok złącza do SLI w Sonicu +

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

boxer: bo oni prawdopodobnie dostali już nową partię, bo ja dostałem swoją we wtorek. Na razie zapuściłem na szybko 3D(S)Marki i w teście z latającym statkiem mam artefakty jak diabli - jakby statkowi dorobiono skrzydła;( w kilku grach jest wszystko w porządku. Oddawać kartę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moja karta poszła się walić :/ Wyciągnąłem ją z kompa na chwile bo zakładałem wentylator na NB i po złożeniu kompa mam takie coś w każdej odpalanej grze. Oczywiście jak zwykle łapałem kartę tylko za śledzia, ale nie uchroniło to karty od uszkodzenia :/ Na pulpicie nie mam takich cudów. A karta nawet nie była podkręcona :mur:

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boxer no słuchaj ja w poniedziałek kupiłem a we wtorek rano zadzwonił gostek z KDO i mówi że nie maja na magazynie ale 4 września będą mieli i czy mają potem wysyłać czy rezygnuje.. ja powiedziałem że poczekam i wczoraj w środę dostałem maila że wysłali :| dziwne... zadzwoniłem do kurierów i powiedzieli że jutro w piątek będzie u mnie (Gdańsk) więc czekam do jutra

 

a teraz przyłączam się co z plombom / plombą ?:D na pcb? bo moje chłodzenie już czeka na kartę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moja karta poszła się walić :/ Wyciągnąłem ją z kompa na chwile bo zakładałem wentylator na NB i po złożeniu kompa mam takie coś w każdej odpalanej grze. Oczywiście jak zwykle łapałem kartę tylko za śledzia, ale nie uchroniło to karty od uszkodzenia :/ Na pulpicie nie mam takich cudów. A karta nawet nie była podkręcona :mur:

Podłączałeś pod karte tv? Bo te artefakty to klasyczny objaw uwalenia karty przez podłączenie tv. Pewnie pod 2d nie ma artów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączałeś pod karte tv? Bo te artefakty to klasyczny objaw uwalenia karty przez podłączenie tv. Pewnie pod 2d nie ma artów.

Nic nie podłączałem. Tak jak napisałem wyciągnąłem ją na chwilę i po włożeniu kaszana na ekranie. W 2d nie ma błędów.

 

EDIT: Zrozumiałem, że podłączałem pod "kartę TV (tuner TV).

 

Rzeczywiście podłączyłem TV do TV-OUT karty graficznej.

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i moja karta poszła się walić :/ Wyciągnąłem ją z kompa na chwile bo zakładałem wentylator na NB i po złożeniu kompa mam takie coś w każdej odpalanej grze. Oczywiście jak zwykle łapałem kartę tylko za śledzia, ale nie uchroniło to karty od uszkodzenia :/ Na pulpicie nie mam takich cudów. A karta nawet nie była podkręcona :mur:

I oczywiscie Palit :lol: Nie no stereotyp ze pality są do du*y chyba znowu stanie sie prawdą :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...