Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to ta karta już od 2 tygodni była mało stabilna, nawet jak nic w kompie nie było podkręcone. BF2142 potrafił się wysypać raz po 5 minutach grania a raz po godzinie :/ 3DSmarki raz przechodziły, a czasami freez tuż po odpaleniu.

 

Więc udało mi się w końcu oddać na gware i przez przypadek spodkałem jakiegoś kolesia, zacząłem z nim rozmawiać, że czemu karta mi padła i takie tam. No i powiedzał mi że jak używamy Tv-out w tych kartach to na rdzeniu

jest wymuszane bardzo duże taktowanie, mówił ze to jest własnie ich spory problem (Palita- tak zrozumiałem), nie wiem czy koleś był specem ale wyglądał na takiego co się zna na tym. Ja się nie znam i pisze tylko to co usłyszałem. Może to jakiś krok. W sumie coś w tym jest bo miałem karte podkręconą, więc jesli jeszcze Tv-out wymusił wyższe taktowania to to by było to

Pozdro

 

He He. Właśnie dzisiaj po raz pierwszy podłączyłem TV do kompa :lol:

 

Wcześniej też mnie o to pytano, ale nie zajarzyłem ;)

 

OMG !!! Ależ ja jestem głupi. Dlaczego wcześniej nie przeczytałem o tych problemach z TV-OUT.

Edytowane przez TomekB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to ta karta już od 2 tygodni była mało stabilna, nawet jak nic w kompie nie było podkręcone. BF2142 potrafił się wysypać raz po 5 minutach grania a raz po godzinie :/ 3DSmarki raz przechodziły, a czasami freez tuż po odpaleniu.

He He. Właśnie dzisiaj po raz pierwszy podłączyłem TV do kompa :lol:

 

Wcześniej też mnie o to pytano, ale nie zajarzyłem ;)

 

OMG !!! Ależ ja jestem głupi. Dlaczego wcześniej nie przeczytałem o tych problemach z TV-OUT.

hehehe i następny do kolekcji:) No powiem wam że jade na Tv-out ale sonic+ i jak na razie karta działa całkiem dobrze, wkurzyłbym się jakby się spaliła znowu bo odrywanie stickera z sonica strasznie mnie zirytowało ale oczywiście jest cały i zdrowy i czeka na w razie co;) A jeśli chodzi o samego Palita to na prawdę przegięli i jak dla mnie ostatecznie!! Nigdy więcej Palita, niestety mają jednego klienta mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie mi instrukcje jak podłaczyc karte (sonica) do 21CRT telewizora bo chce sprawdzic czy karta padnie czy nie.Niezla jaja Palit sprzedaje wadliwe karty, :lol2: chyba nalezy mi sie wzrot kasy albo wymiana na inna sprawna karte skoro wszystkie Sonicy bez plusa tak maja.To jest skandal!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jaja z klientów :lol2:

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ze swoją jeszcze poczekam tak z 6 miechów i robimy imprezkę only TV :) .Tylko szkoda, że po wymianie na nową kartę gwarancja jest tylko przedłużana o okres w którym karta była w serwisie czyli około 2 tyg. a nie całościowo czyli 12 mies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam ze swoją jeszcze poczekam tak z 6 miechów i robimy imprezkę only TV :) .Tylko szkoda, że po wymianie na nową kartę gwarancja jest tylko przedłużana o okres w którym karta była w serwisie czyli około 2 tyg. a nie całościowo czyli 12 mies.

Żartujesz sobie?? Każdy nowy sprzęt nawet po wymianie musi mieć nową gwarancje. Naprawiany sprzęt powinien mieć przedłużoną gwarancje o okres naprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Firekage

Żartujesz sobie?? Każdy nowy sprzęt nawet po wymianie musi mieć nową gwarancje. Naprawiany sprzęt powinien mieć przedłużoną gwarancje o okres naprawy.

Wyegzekwuj to... Bajki. Tym sposobem mialbys dozywotnia gware... Edytowane przez Firekage

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale już w sklepie mają czas nawet w takim komputroniku =) zgadzam się z kolegą Firekage, nie ma opcji na przedłużanie w nieskończoność gwarancji.

 

żeby nie było offtopowo to powiem, że sideband zrobił fajne stery 162.15

doczytywanie w g3 prawie niezauważalne ale niestety stalker mi się zapycha

i nie działa mi alt+tab =[ muszę wejść w ustawienia grafiki i bez żadnych zmian zatwierdzić i się stalker odtyka ;P

ustawienia

1280/1024 full dynamic lightning suwaki na 3/4(włącznie z jakością cieni) wyłączone cienie słońca i trawy af x4 i śmiga jak ta lala min fps 25 max 80 av ~40

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Byłem/ jestem jeszcze posiadaczem Palita 8600 Sonic+ i oczywiscie trafiłem na wadliwą kartę. Mam możliwośc zwrotu kasy - jest cos w podobnej cenie i mniej bezproblemowego czy pozostac przy niej (tzn nowej otrzymanej po reklamacji) ??

Edytowane przez S-I-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie dostałem swojego Sonic+ jeszcze jej nie włożyłem do kompa ale już mi nie pasuje bo mam STICKER'a na główce śrubki od chłodzenia, Jak go zdjąć żeby nic nie zerwać, bo to z pierwszej strony nie wygląda jakby było na śrubce :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, korzystał ktoś gwarancji w agito.pl? Bo tak zastanawiam się, czy dałoby się zrobić taki "myk" - uwalić kartę i wysłać na gwarę, ale żeby za dopłatą przysłali sonic+... Chodzi mi o sprawny TV-OUT... Jak to ktoś napisał - nie można używać karty w 100%...

Raczej na pewno nie, z dyskiem twardym nie przeszło, ani dopłata zebym dostał dysk tego samego producenta jeno o wiekszej pojemnosci, ani wymiana na model innej firmy. Albo dostajesz ten sam produkt albo jesli nie jest dostepny to mozesz poprosic o zwrot kasy.

 

@down

Tu chodzi o konkretny sklep, Agito.pl;)

Edytowane przez Caehl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno nie, z dyskiem twardym nie przeszło, ani dopłata zebym dostał dysk tego samego producenta jeno o wiekszej pojemnosci, ani wymiana na model innej firmy. Albo dostajesz ten sam produkt albo jesli nie jest dostepny to mozesz poprosic o zwrot kasy.

To wszystko zalezy od tego w jakim sie sklepie kupilo i jak tam podchodza to sprawy reklamacji i wymiany. Czasem tak jest ze dostaje sie nowy sprzet po wymianie gwarancyjnej a sama gwarancja biegnie dalej co moim zdaniem jest chore bo jak komus zostal 1 miesiac czy 1 dzien gwarancji to jak dostanie uszkodzony sprzet w wymiany to nawet nie ma czasu zeby go przetestowac i oddac z powrotem na gwarancje. Natomiast ja swoj ostatni dysk (20 GB) kupilem ladnych kilka lat temu i od tego czasu oddaje dyski na gwarancje (bady, realokowane sektory w smarcie itp) i dostaje za doplata nowy wiekszy (a czasem i bez doplaty jak takiego samego nie ma na sklepie) wiec co sklep to inne zwyczaje. Teraz mam 200GB i za tydzien go oddaje na gwarancje i pewnie wroci nowa 250 (bo takich 200 nie ma) i doplace do 320. Tak ze przed zakupem dobrze sie dowiedzec jak dany sklep traktuje przedluzanie gwarancji po wymianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PILNE!

 

Mam problem.. właśnie wsadziłem tego sonic+ i okazało się że mam dwa wyjścia DVI a monitor mam na zwykłe wyjści więc użyłem przejściówki którą dostałem razem kartą i po podlączeniu okazało się że całość świeci mi na czerwono.. mianowicie cały pulpit wszystko jest czerwone, szukałem trochę i nie mogę znaleźć monitor mam LF FLATRON L 1919S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale już w sklepie mają czas nawet w takim komputroniku =) zgadzam się z kolegą Firekage, nie ma opcji na przedłużanie w nieskończoność gwarancji.

 

żeby nie było offtopowo to powiem, że sideband zrobił fajne stery 162.15

doczytywanie w g3 prawie niezauważalne ale niestety stalker mi się zapycha

i nie działa mi alt+tab =[ muszę wejść w ustawienia grafiki i bez żadnych zmian zatwierdzić i się stalker odtyka ;P

ustawienia

1280/1024 full dynamic lightning suwaki na 3/4(włącznie z jakością cieni) wyłączone cienie słońca i trawy af x4 i śmiga jak ta lala min fps 25 max 80 av ~40

Ja w Stalkerze zszedłem z rozdzielczością 1024x768 , ale mam wszystkie suwaki na full i średnio 40 klatek. Nawet się nie zapycha mi RAM. Stery 162.18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w Stalkerze zszedłem z rozdzielczością 1024x768 , ale mam wszystkie suwaki na full i średnio 40 klatek. Nawet się nie zapycha mi RAM. Stery 162.18

 

jest jedna zasadnicza różnica między naszymi komputerami ;)

ty masz 2x1gb a ja mam 2x512 mb

eot ;)

ps. ja jak zjadę z rozdzielczością to rzadziej się zapycha a wydajność podobna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem szczęśliwym posiadaczem Palita 8600gt sonic+ 625/1800. Od razu pytanie do użytkowników w/w karty: Podkręciłem rdzeń do 740 na stock v. a pamięci nie ruszałem bo podobno powyżej 1800 nie ma już widocznego przyrostu wydajności. Temp w stresie to max. 47o (na wc). Czy takie wartości są ok (rdzeń i temp.)? Czy kręcić pamięć (na razie brak radiatorków - nawiew z xthermala 120).

 

Wynik w unigine 0.4:

fps - 80.2

score - 1700

Edytowane przez macin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i jestem szczęśliwym posiadaczem Palita 8600gt sonic+ 625/1800. Od razu pytanie do użytkowników w/w karty: Podkręciłem rdzeń do 740 na stock v. a pamięci nie ruszałem bo podobno powyżej 1800 nie ma już widocznego przyrostu wydajności. Temp w stresie to max. 47o (na wc). Czy takie wartości są ok (rdzeń i temp.)? Czy kręcić pamięć (na razie brak radiatorków - nawiew z xthermala 120).

 

Wynik w unigine 0.4:

fps - 80.2

score - 1700

temperatury ok a co do pamięci to jak jest stockowe chłodzenie to jakiś tam nawiew z coolera na nie jest ale oradiatorowane nie są. możesz kręcić (masz 1.0 ns powinny zrobić ze 2.1 ghz) ale zamów jakieś pentagramy or something ;)

rdzeń poszedł ładnie możesz sprawdzić przy jakim napięciu ? =)

 

Witam. Mam taki mały problem, że karta zaczęła mi piszczeć :), no i to dosyć głośno. Jakie radiatory na cewki polecacie??. I czy po przyklejenie radiatorów tracę gwarę??. Palit 8600gt non sonic

radiator zawsze będziesz mógł odkleić <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temperatury ok a co do pamięci to jak jest stockowe chłodzenie to jakiś tam nawiew z coolera na nie jest ale oradiatorowane nie są. możesz kręcić (masz 1.0 ns powinny zrobić ze 2.1 ghz) ale zamów jakieś pentagramy or something ;)

rdzeń poszedł ładnie możesz sprawdzić przy jakim napięciu ? =)

radiator zawsze będziesz mógł odkleić <_<

Ok sprawdzę napięcie jak tylko poszukam gdzie mierzyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba zaczynam zalowac ze nie wzialem 7900GS :/

 

http://www.hardspell.com/english/doc/showc...amp;pageid=1675

(serwer im sie czesto gesto sypie wiec odswiezac)

 

mam nadzieje, ze sprawdza sie zapowiedzi tworcow Crysis'a co by na 8600gt/gts crysis bedzie chodzil lepiej niz na czymkolwiek innym z DX9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vip

 

Mozesz mi napisac,czy x2 na 3000 hamuje karty w sli? Przymierzam sie do kupienia drugiej sztuki,ale nie wiem co z procem.

jak dla mnie to nic niczego nie hamuje

 

Dołączona grafika

 

grafy bez OC (standardowe takty XFX XXX to 620/800) & Vista 32bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx.Odbiore tylko mobo z gwary,to zapodam druga sztuke :D

IMHO warto, ja za swoj tandemik dalem 650zl i choc narazie nie mialem zawiele czasu zeby to potestowac to musze powiedziec ze jestem zadowolony

 

chlodzenie mogloby byc cichsze, bo nawet z wentylami na 50% jest slyszalne choc akceptowalne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...