Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Małe podsumowanie.

 

Na stock v czyli 1.42 do 1.47 gpu podniesione z 625 na 745.

Pamięci podniesione z 1800 na 2000 (pewnie pójdzie wyżej bo atitool żadnych artefaktów na 2080, ale po co).

Tylko przyrost w unigine w porównaniu z 740/1800 to tylko 17pkt do 1717. Trochę mało. Lepiej w marku05 z ponad 11700 do 12076.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przy 1.57 max 65* sonicowe chłodzenie i niezły przewiew w zamkniętej budzie =)

więc sporo ale znośnie =)

 

Macin to standard myślałem że może przy niższych poleciał na 745 a tak to masz podobnego puszczalskiego ale skromnie jak ja tylko Ty masz pamięci 1.0 =) czego mi brak =/

 

ps. z tego testu imo nic nie wynika 86 w dx10 a 79 w dx9 niech kolega nie żałuje tylko cieszy się z tego co ma B-) ;-)

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie.

 

Na stock v czyli 1.42 do 1.47 gpu podniesione z 625 na 745.

Pamięci podniesione z 1800 na 2000 (pewnie pójdzie wyżej bo atitool żadnych artefaktów na 2080, ale po co).

Tylko przyrost w unigine w porównaniu z 740/1800 to tylko 17pkt do 1717. Trochę mało. Lepiej w marku05 z ponad 11700 do 12076.

No proszę... Karta ile tańsza od mojej a wyniki takie same... Niech no ja tylko znajdę instrukcję vmoda do mojej karty :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i znowu u mnie proc tak jak w smarkach jest wąskim gardłem bo ja przy taktach 830/845 robię 1610 wrrrr (wszystko enabled oprócz tego motion blura i dof + high + afx16)

 

fakt jest też taki że system był stawiany jeszcze na 76gt agp i nie robiłem formata ale to inna bajka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzuce coś od siebie i powiem że WC na grafie to super sprawa...

Na bloczku z sygnatury przy 1.65v, w stressie (ATI Tool - Scan for Artifacts) miałem 45-7*, po 20 minutach testu. Jednak grafa padaka i przy takim V robi tylko 820Mhz gpu... <_<

 

Ale ale... Kontener gpu in progress :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma może evercoola turbo 2 na 8600GT ? Ja dzisiaj zmienilem stockowe chlodzenie w moim sonicu (skrecone do 50%) i temp w idle wzrosly z 41C do 46C :/

 

Co jest grane ?

Nie mam Evecoola ale Revolteca Freezer Pro ( a to praktycznie to samo) w Idle mam 47 st a w stresie 65st ale karta obecnie podkrecona do 830Mhz moze temp moglyby byc nizsze z tym ze jest naprawde cichutko z tym chlodzeniem i juz nic mi nie halasuje a nie da sie ukryz ze chlodznie Sonica bylo glosne teraz to slysze czy tez lepiej nie slysze.

 

Moze wiekszy wentyl dalby lepszy efekt na tym Evercool'u, dodam ze moija obudowa jest dosyc ciasnawa a z boku nie mam wentyla tylko przod i tyl takze mysle ze nie jest najgorzej, poprzednio temp dochodzilo mi w stresie do 75 st.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm Standardowe chłodzenie, v core i v mem na moim sonic+ umożliwiło mi uzyskać stabilne 730 na rdzeniu i 950 na pamięciach :)

 

wydaje mi się że nie mam co płakać

Napisz jaka jest temp. core. Pamiątki z nawiewem powinny pójść min. 980 zbadaj. Bo ja na tym samym dochodzę do 745 rdzeń i 1040 pamięć. Pociągnę więcej może ati tool przekłamuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vip ładnie ci poleciały 750/950 dobre sztuki

przy jakim napięciu takie wyniczki ? i jakie kości masz bo jak 1.3 to rewelacja jak 1.0 to kręć chłopie bo się marnują :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XFX ma 1.4ns.

dokladnie to hynixy 1.4ns :)

 

napiecia default... przeca mowilem ze zero modow :) ...a kupione na allegro (bylo 350zl za sztuke, ale koles dawal rabat 50zl przy zakupie parki)

 

dokladnie tu : http://allegro.pl/item230799266_xfx_geforce_8600gt.html

 

ogolnie to mam dostep do takich kart, i moge je sciagnac z UK, ale koles ktory nimi dysponuje jest burakiem, wiec wolalem kupic na miejscu i w dodatku taniej

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ładnie :) ładnie :)

Ale marki markami , a jak sie to sprawuje jakiś grach ?? , doruwnuje wydajnością 8800 GTS 320 ??, jeśli tak to widzę że lepiej 2x8600GT niż 8800 GTS 320, no chyba ze wersja 640 ;) , ale to już cena jak 4x8600GT :-P .

 

A swoją droga pokusiłem sie o małego moda , narazie 1.39 idle , w stresie 1.41-1.42 zalerzy jak mu sie spodoba :). 760 mhz w ATT ,ale sypało artami już , chociaż , przechodzi sanctuary , 3dmark 06 i nie zauważyłem jakiś artefaktów, to samo w TDU.

 

Niedługo będzie wymiana chłodzenia na S2 + 120 mm :), trzeba w końcu sprawdzić jak sie to sprawuje ;) ,bo nigdzie nie widziałem bezpośredniego porównania S1 i S2, to tego jakieś Revoltec na pamięci :) i mosfety to jeszcze sie dołoży trochę V na gpu i mem :).

 

Aha , mój sonic jest na tym samym PCB co normalna wersja (nie sonic ) , taka sama karta jak z VR-Zone :), na 1GHz nie licze , ale tak z 900mhz mnie zadowoli :).

 

To narazie tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z grami to jest problem bo chwilowo posiadam tylko jakieś settlersy i może Diablo :lol2:

 

BTW ...Panocki fabryczne chłodzenie musi być wywalone bo raz ze mnie drażni, a dwa ze wydajne to to nie jest. No i teraz zaczynają sie schody pod tytułem co wlezie miedzy dwie karciochy w SLI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 x hr-03? [;

Może jeszcze evercool/revoltec turbo po modzie(tzn wygięciu na drugą stronę).

No chyba że preferujesz jakieś popierdziawki w stylu zalmana....;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena 2x hr-03 to tyle co vip dał za jedną karte :) , wiec ja bym nawet z czysto ekonomicznego wzgledu nie kupił czegoś takiego. Może Cool Master CoolVia ??

Niektórzy oprócz wydajności cenią też ciszę...

Co do ceny, nikt nie mówił o nówkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze mnie nie pogielo zeby wywalac tyle kasy na chlodzenie :D ...bez jaj...w takiej kasie to juz wole sobie WC poskladac

 

co myslicie o czyms takim ? --> http://www.allegro.pl/item231052468_cooler...we_zobacz_.html

 

fabryczne chlodzenie XFXow skrecone do 7V powoduje ze gorna grafa osiaga temperaturki w okolicach 90'C wiec bankowo wylatuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciagnac [ot] :wink:

Rzucilem okiem na swoje vf900 i mam wrazenie ze zmiesci sie w SLi... Gorne kolki wystaja ~6mm ( suwmiarke mam ale nie chce mi sie szukac [; ) a sam cooler zachodzi na slot PCI z malym haczykiem [;

wszelakiej masci zalmany wchodza ...to juz sprawdzilem

 

chyba wessam tego cooler mastera z allegro..tylko chlop musi mi pokazac jak wyglada podstawa tego ( w komplecie nie ma oryginalnych srubek, ale z tym problemem sobie jakos poradze)

 

BTW SLI z 8600GT wykrecone do poziomow GTSa kopie tyleczek 8800GTS 320 :)

Edytowane przez _Vip_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś zaprezentować jakieś testy?

jak uda mi sie przetrzymac GTSa do jutra to cos powalcze :) (sprzet dla klienta) ...zrobilem rano szybka przekladke do swojej maszyny i powiedziec moge tyle ze nie ma najmniejszego sensu dokladac 300zl wzgledem 2x8600gt do jednego 8800 320mb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...