Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Liczac na to ze bedzie w 100% kozystane w grach. Source np. leje na 2 karte z tego co pamietam :wink:

niom to prawda

 

aczkolwiek chlopaki z nV widac ze nadal dosc ostro pracuja nad SLI, np. nowe bety dla Visty wreszcie poprawnie smigaja z SLI w COD2 co mnie osobiscie cieszy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pinknie :)

Swoją drogą ciekawe skąd sie bierze wydajność 8600 ?? VS 8800 GTS 320

Przecież 8800 gts ma 96 zunifikowanych schaderów , a 8600 ma 32 to przecież 4 razy mniej , szyna pamięci to 320 bit 8800 gts , a 128 bit 8600 to jest 3 razy wolniej, przecież na papierze 8600GT jest wolniejsze z jakieś 5 razy od 8800 gts , a tym czasem po mocnym OC prawie dogania 8800 , a w SLI potrafi nieraz prześcignąć, a cena , hmm ... 300 zł w kieszeni :).

 

Zastanawia mnie tylko co tak naprawde się liczy ?? liczba zunifikowanych shaderów ?? , szyna pamięci ?? a może jeszcze coś innego ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tu uzyskam wiecej pomocy posiadam 8600GT Palit,Viste Ultimate i monitor CRT LG 900P i zadajac te pytanie moze troche zbocze z watku.Jak do k...... n........y ustawic w takich grach jak Bioschock ,Infernal,DOOM3,GTA San Andreas odswiezanie wyzsze niz 60Hz no bo wiecie przecierz ze takie odswiezanie jest zabójcze dla wzroku.Na pulpicie mam 100Hz a w grach ustawia 60Hz.Zeby nie było przeszukalem watek o Viscie odpowiedzi nie znalazlem podobnie jak w całym necie.Próbowalem zmienic odswiezanie za pomoca rivaturner-nie działa,refresforce,refreshlock,NV refresch,dxdiag,najnowsze stery do karty rowniez nie daja rezultatu,jestem bezradny ,moze macie jakies pomysly jak temu zaradzic.Po prostu nie chce mi sie wierzyc ze nie ma na to sposobu

Edytowane przez naxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze tu uzyskam wiecej pomocy posiadam 8600GT Palit,Viste Ultimate i monitor CRT LG 900P i zadajac te pytanie moze troche zbocze z watku.Jak do k...... n........y ustawic w takich grach jak Bioschock ,Infernal,DOOM3,GTA San Andreas odswiezanie wyzsze niz 60Hz no bo wiecie przecierz ze takie odswiezanie jest zabójcze dla wzroku.Na pulpicie mam 100Hz a w grach ustawia 60Hz.Zeby nie było przeszukalem watek o Viscie odpowiedzi nie znalazlem podobnie jak w całym necie.Próbowalem zmienic odswiezanie za pomoca rivaturner-nie działa,refresforce,refreshlock,NV refresch,dxdiag,najnowsze stery do karty rowniez nie daja rezultatu,jestem bezradny ,moze macie jakies pomysly jak temu zaradzic.Po prostu nie chce mi sie wierzyc ze nie ma na to sposobu

Tez mialem problem taki jak ty gdy miałem CRT - jedyny działający programik pod viste to DirectRefresh (znajdz sobie w googlach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze chcialem zapytac o te problemy z s-video. Czy wszystkie wersje tej karty padaja po podlaczeniu? Czy Sonic, Sonic+ juz nie ma tego problemu?

Wiem, ze to padanie kart to nie regula, bo niektorym dziala. Ale z tego co czytalem w tym watku, to znaczna ilosc kart padla. Teraz pytanie: czy padla komus wersja Sonic albo Sonic+, czy tylko zwykle wersje padaly?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mnie pocieszyliscie, bo dzisiaj ma do mnie przyjsc kurier wlasnie z soniciem+ z allegro. Mam nadzieje tylko, ze to nie jest zwykly Sonic z podniesionymi zegarami, zeby opis na allegro sie zgadzal :)

Swoja droga to ciekawe, ze w tych kartach jest jakas wieksza roznica niz tylko lepiej wyselekcjonowane pamieci i gpu, zeby osiagaly wyzsze zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak ktoś ma zwykłego Palita 860gt a chce mieć 8600gt sonic+ niech podłączy do TV i odda na gware hehe. U mnie podziałało. Zapewnie skumali się że używam Tv-out i musieli mi dać taką która bedzie działać, bo tego bym im nie odpuścił i paliłbym cały czas karty aż by mi oddali kase albo dali lepszą niepsującą się grafe:D:D:D:D

P.S przy 1,58V 820Mhz na rdzeniu to dużo czy przeciętnie??:D

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S przy 1,58V 820Mhz na rdzeniu to dużo czy przeciętnie??:D

Pozdro

raczej przeciętnie mój przy 1.57 robi 840 mhz pełna stabilność do 860 (smarki przechodzi i da się grać ale np sanctuary nie przechodzi)

 

ChrisG a co teraz bierzesz w łapki ? ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie przyszedl do mnie Palit Sonic+ no i niestety nie obylo sie bez problemu. Wlozylem do slotu. Podlaczylem DVI od monitora i nie smiga.

Komp sie uruchamia, ale tylko pokazuja sie diody na obudowie. Monitor zadnego obrazu nie wyswietla. Nie slychac "pipniecia" od biosu.

Co moze byc nie tak?

Zauwazylem tez, ze na karcie kolo zlacza dla mostka SLI jest malutkie gniazdo jakby do wentylatorka. Cos trzeba do niego podlaczac?

 

W tej chwili mam wlozona stara karte Gigabyte GF6600 TurboForce.

Moja konfiguracja:

Athlon 3000+ s.939, Gigabyte K8N-Ultra9, 2x512mb DDR, Gigabyte GF6600 TurboForce SilentPipe, Tagan 380W, DVD NEC ND-3520A, Monitor NEC 20WGX2

Edytowane przez bitrut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bitrut ja mam bardzo podobną konfiguracje wczoraj kupiłem sonic+ i wszystko śmiga milutko wstępnie bez żadnego podkręcania mam w 3DMarku06 5020pkt

 

Athlon X2 3800+ s939, 1,5Gb ram 400MHz, GA-K8NF-9, chieftec 410W, NEC 3540a, SB Audigy 2 ZS

poprzednio miałem GF 6600GT gigabyte'a

 

może kartę kupiłeś kopniętą idź do kogośi sprawdź u niego czy działa :)

 

dziś podkręciłem go do 700 na jadrze i 1025 na pamieciach i uzyskałem 5568pktów w 3DMarku06, później próbowałem z 750 i 1050 ale pojawiały już sie artefakty :/

Edytowane przez cancel1988

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testnałem mojego Sonica (pamięci 1.3) przynajmniej takie jest ostatnie oznaczenie i wyniki:

 

3dmark2003 - 17,800

3dmark2005 - 11,525

 

Takty ustawione na 650 rdzeń / 1700 pamięć. Mówicie, że sonici się palą na TV OUT (zaraz sprawdzę), jak można sprawdzić, że dana wersja to sonic? Na pudełko mi nic nie piszę. Da się przetaktować shader domain?

Edytowane przez niko2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raczej przeciętnie mój przy 1.57 robi 840 mhz pełna stabilność do 860 (smarki przechodzi i da się grać ale np sanctuary nie przechodzi)

raczej przecietnie?;p to co ja mam powiedziec? 750mhz przy 1.58v :mur: wczoraj sie wkurzylem, nakreslilem olowkiem 1.68v i w tej chwili testuje 877mhz :unsure: ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak udalo sie uruchomic. Juz jest wszystko w porzadku. Jedyne co zrobilem, to odlaczylem swoje dwa napedy. Wtedy juz komputer wstal. Wylaczylem go, podlaczylem znowu napedy i wszystko dziala :D

Wydaje sie, ze w komputerze wszystko jest logiczne, ale czasami to jest po prostu magia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testnałem mojego Sonica (pamięci 1.3) przynajmniej takie jest ostatnie oznaczenie i wyniki:

 

3dmark2003 - 17,800

3dmark2005 - 11,525

 

Takty ustawione na 650 rdzeń / 1700 pamięć. Mówicie, że sonici się palą na TV OUT (zaraz sprawdzę), jak można sprawdzić, że dana wersja to sonic? Na pudełko mi nic nie piszę. Da się przetaktować shader domain?

wyniki ok ;)

jak nie masz na kartonie napisu SONIC to masz wersję normalną czyli palit 8600gt ale przede wszystkim rozpoznać można po chłodzeniu

czy szukanie aż tak boli ? :mur:

jak kręcisz core to automatycznie podnosisz shadery a jak chcesz zmienić ratio to musisz edytować bios

 

 

 

raczej przecietnie?;p to co ja mam powiedziec? 750mhz przy 1.58v :mur: wczoraj sie wkurzylem, nakreslilem olowkiem 1.68v i w tej chwili testuje 877mhz :unsure: ...

 

No to masz padake bracie =( jakie masz temperatury przy 1.68v ? o.O

ps. swoją drogą niezły przyrost podniosłeś napięcie o 0.10v i 127mhz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...