Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

Doszła właśnie domnie karta Palita Na default ustawieniach w 3dmarku 2k3 16200pkt dobry to wynik?

Ja uzyskałem default wynik 16323ptk, mam identyczny procesor tylko ze podkrecony 272.2x9 na płycie Asus A8N-SLI Premium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis doszla do mnie sonic+ , Jezisz Marijka ten wentylator w nim to jest jakby traktor jechal po ulicy kolo domu, jaki on glosny .... kto poleci jakis cichy wentyl do niego ? Ten wentyl to totalna porażka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cos slabo szukales. na kartach galaxy jest dokladnie ten sam kontroler co na palicie. zasada jest ta sama. marzesz grafitem rezystor, ktory leci od 4 nozki kontrolera do masy. w galaxy opor wynosi 600ohm. zreszta w faq wszystko jest. warte wspomnienia jest to, ze na galaxy mozna sie pokusic o lutowanego moda, glownie ze wzgledu na latwy dostep (krawedz plytki) i duze pole lutownicze.

Przepraszam, nie widziałem drugiego linku w FAQ'u a brakowało właśnie fotek. Swoją drogą coś mi to nie idzie, ciągle 1,42v. Czym to zamalować ? Próbowałem nawet grafitem i suchym i z domieszką oleju... proszę o foto jak to ma być poprawnie zamalowane (nie gdzie zamalować tylko już jak to wygląda w praktyce). Zresztą jeszcze dziś wybiorę się po miekki ołówek.

 

Jestem początkujący więc mogą być ze mną 'problemy' ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stało się 1200mhz na rdzeniu :D Wyniki niestety nie szokują ponieważ proc już raczej jest za słaby (c2d@ 3150mhz) <_< Grafa lata na oryginalnym chłodzeniu + 2 nawiewy. Oto wyniki w benchmarkach na taktach 1200/2150 :-P

 

3dmark 01- 48.352

03- 24.912

05- 15.777

06- 7.864

 

 

PS. Jak coś to karta idzie pod młotek. Chętnych proszę o wysyłanie ofert = ] Karta lata na oryginalnym chłodzeniu (plomba nie ruszana). Możliwość wystawienia na allegro (mam ponad 150komentarzy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200mhz na rop , ale i ile na shaderach?

 

Nie dajesz żadnych dowodów w postaci screenów , także kto ma w to uwierzyć.

 

Jakie napięcie na gpu??

 

Wyniki są takie jakby rdzeń pracował w okolicach 1ghz.

 

 

1.2ghz to ja widziałem przy ponad 2v na gpu , dodaktowym zasilaniu i chłodzeniu suchym lodem.

 

Także coś mi tu śmierdzi oszustwem.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1200mhz na rop , ale i ile na shaderach?

 

Nie dajesz żadnych dowodów w postaci screenów , także kto ma w to uwierzyć.

 

Jakie napięcie na gpu??

 

Wyniki są takie jakby rdzeń pracował w okolicach 1ghz.

1.2ghz to ja widziałem przy ponad 2v na gpu , dodaktowym zasilaniu i chłodzeniu suchym lodem.

 

Także coś mi tu śmierdzi oszustwem.

 

Już odpowiadam... najprawdopodobniej za niskie wyniki odpowiada niskie taktowanie shaderów. Zostały one puszczone na 1850mhz bo co ciekawe jeśli puszcze je powyzej tej wartości nastepuje natychmiastowy zwis ;c Gdy karta chodziła na 1ghz i shader na 2000mhz to wyniki były nawet wyższe.

 

Co do oszustwa... przekroczenie granicy 1ghz było niemożliwe póki nie obniżyłem shadery do 1850mhz. Sprawdź to u siebie. Pozdrawiam =]

Edytowane przez Quietdeath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie kręcenie nie ma sensu , bo shadery dają najwięcej i nie ma sensu męczyć ropów. Normalnie przy 1ghz , shadery są taktowane 2160mhz.

 

No to już mamy wszystko wyjaśnione , skąd te 1200mhz :wink:

 

 

Dokładnie = ] Jak nadal nie wierzysz mogę wysłać screena =] Z tego co widać kręcenie powyzej wartości 1ghz nie ma najmniejszego sensu :F No ale 1,2ghz osiągnięte :rolleyes:

Edytowane przez Quietdeath

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do oszustwa... przekroczenie granicy 1ghz było niemożliwe póki nie obniżyłem shadery do 1850mhz. Sprawdź to u siebie. Pozdrawiam =]

Na poprzednim egzemplarzu bez problemu wydusiłem 1ghz bez żadnego kombinowania z shaderami , które pracowały na 2160mhz przy 1.68v na gpu.

 

Ta sztuka jest nieco gorsza , także z powodu jednego fazego układu zasilania gpu.

 

Edit:

 

Jak najbardziej wierze w 1.2ghz na ropach przy zmniejszonych shaderach.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

poszukuję info o kręceniu Gigabyte 8600GTS Silent PipeIII. Wiem, że za dużo nie mogę oczekiwać bo brak śmigła ale chcę choć trochę z niej wyciągnąć. Pytanie krótkie (bo mało mogę znaleźć w sieci) na ile można ją spokojnie zapuścić. Komp złożyłem młodemu po Komuni lekko podkręciłem procka i pamiątki teraz kolej na kartę.

Edytowane przez grudek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym spytać czy zbyt niskie ustawienie zegarów może karcie zaszkodzić ? I jakie są bezpieczne ustawienia w dół np. 100/100 byłoby bezpieczne gdy używa się tylko netu, czyli 2D albo zostawia kompa na noc. Chciałbym oszczędzić kilka Watów, ale nie znam się na kręceniu w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Potrzebuję waszej pomocy!

 

Składam nowego kompa i mam problem z grafiką.

 

Oto konfiguracja:

 

Abit ip35

Gigabyte GF8600GT Silientpipe

2x1GB Patriot 800

2xseagate barracuda 7200.7

nagrywarca nec i liteon

zasilacz corsair 520W

 

Teraz tak po zainstalowaniu wszytkiego sprzęt się włącza, ale w dosie są wyświetlane delikatne artefakty w postaci kropek na całym ekranie.

 

Po włączeniu instalatora xp jest ok. System instaluje się bez problemu w windzie nie ma artefaktów.

 

problem pojawia się przy instalacji sterowników do karty graficznej - w połowie instalacji komp się zawiesza i albo system się restartuje albo pojawia sie błąd hall.dll i muszę reinstalować.

 

Dzieje się tak zarówno w przypadku instalacji sterów z płyty dołączonej do gigabyte jak i pobranych ze strony nvidii.

 

Czy jest coś co mogę sam zrobić (mam chłodzenie zalmana 700 do założenia, ale nie chcę nic ruszać na karcie jeśli ma być oddana) - czy oddać ją do serwisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaj karte. jak juz w dosie wali juz kropami nie ma co kombinowac. idz z nia do sklepu i opisz problem to ci na miejscu powinni wymienic. karta nie dziala prawidlowo a to kwalifikuje ja do wymiany. mozesz ja jeszcze sprawdzic u kogos zanim to zrobisz, jak masz taka mozliwosc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaj karte. jak juz w dosie wali juz kropami nie ma co kombinowac. idz z nia do sklepu i opisz problem to ci na miejscu powinni wymienic. karta nie dziala prawidlowo a to kwalifikuje ja do wymiany. mozesz ja jeszcze sprawdzic u kogos zanim to zrobisz, jak masz taka mozliwosc.

Hej!

Naprawiłem kartę :damage_wall:

 

Zauważyłem, że radiator się trochę rusza, zdjąłem go i ponownie przykręciłem odpowiednio dokręcając śrubki i woila!

Karta działa prawidłowo - mimo to mam jednak obawy czy to że wyświetlała te artefakty nie jest jakimś złym omenem:>

W serwisie nie przyjmą skoro wszystko jest ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Naprawiłem kartę :damage_wall:

 

Zauważyłem, że radiator się trochę rusza, zdjąłem go i ponownie przykręciłem odpowiednio dokręcając śrubki i woila!

Karta działa prawidłowo - mimo to mam jednak obawy czy to że wyświetlała te artefakty nie jest jakimś złym omenem:>

W serwisie nie przyjmą skoro wszystko jest ok...

puki jest na gwarancji nie masz sie czego bać :) , jak będzie chodziła przez kilka dni dobrze ,to raczej już nic sie jej nie stanie, przypuszczam że może za słabo był dokręcony radiator, i gpu sie przegrzewało :).

 

A co do pytania o chłodzenie , polecam AC Accelero S2 , u mnie bez żadnych modyfikacji weszło :)

Narazie zrobiłem moda i testuje 1.6V w 3D , 850mhz pgu i 890mhz mem . Na S2 mam 120 mm wentyl, puszczony na 800 rpm , maks temp co pokazało to 55C po 15 minutach sanctuary :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałbym spytać czy zbyt niskie ustawienie zegarów może karcie zaszkodzić ? I jakie są bezpieczne ustawienia w dół np. 100/100 byłoby bezpieczne gdy używa się tylko netu, czyli 2D albo zostawia kompa na noc. Chciałbym oszczędzić kilka Watów, ale nie znam się na kręceniu w dół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

puki jest na gwarancji nie masz sie czego bać :) , jak będzie chodziła przez kilka dni dobrze ,to raczej już nic sie jej nie stanie, przypuszczam że może za słabo był dokręcony radiator, i gpu sie przegrzewało :).

Eh jednak nie jest tak wesoło.

Karta uruchomiła się kilka razy, ale w grach są po 10-15 minutach zwiechy i już nie da się odpalić kompa.

Potem trzeba próbować po 10 razy aby komp się włączył bez artów...

 

Czyli karta do wymiany, grrr jestem zły bo zakupy zrobiłem trochę daleko od domu i teraz różnicę w cenie wydam na paliwko:>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh jednak nie jest tak wesoło.

Karta uruchomiła się kilka razy, ale w grach są po 10-15 minutach zwiechy i już nie da się odpalić kompa.

Potem trzeba próbować po 10 razy aby komp się włączył bez artów...

 

Czyli karta do wymiany, grrr jestem zły bo zakupy zrobiłem trochę daleko od domu i teraz różnicę w cenie wydam na paliwko:>

No niestety , ale z tego co piszesz to grafa do wymiany :? współczuje bo to zawsze problem , ale oby kolejna karta działała dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, od paru dni mam nowego kompa ale niestety zaczynają się dziać dziwne rzeczy a mianowicie zwiechy byle gdzie i niewiadomo kiedy:/ Wkurza mnie to bo lista do sprawdzenia co jest przyczyną jest po prostu kolosalnie duża i czasochłonna. Ale natrafiłem na podglądzie zdarzeń systemowych taki bład "Nie można uruchomić usługi NVIDIA Display Driver Service z powodu następującego błędu:

Nie można odnaleźć określonego pliku. " W sumie prawie (albo idealnie) pokrywa się to włąsnie z zawieszkami. Czy jest to możliwe, żeby ten bład mógł powodować zawiechy i co to wogóle jest!!! Stery do grafy to 163.44 moded by Side. Procka raczej wykluczam bo Orthosem 6 godzin katowałem:/ Strasznie mnie to wk........irytuje i szału już dostaję. Wiem że może nie tutaj to powinienem pisać no ale ten bład mnie naprowadził troszkę. Słyszałem że przyczyną zwiech może być nawet myszka:? No co za padaka!!!!! Zasugerujcie coś błagam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...