Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

@krzysiek9920

Jak dodam do tego, że taki 8600GTS będzie miał 64 unified shaders to dalej będziesz miał takie zdanie ? :]

Znam ich specyfikacje w jakiej bedą sprzedawane. Poprostu te małe suszareczki co mają je owiewać nie oddają ich rzeczywistej szybkości :). Ale to dobrze bo nie będą żreć KW prądu. :D

Edytowane przez krzysiek9920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

@krzysiek9920

Jak dodam do tego, że taki 8600GTS będzie miał 64 unified shaders to dalej będziesz miał takie zdanie ? :]

a 8800 gtx ma tych shaderow 128 i jest tylko 2x wydajniejsza od 7900 gtx z 24 shaderami

wnioski nasowaja sie same 5 krotnie wiecej a tylko 2 razy wydajniej wiec moze troche mnie wazeliny bo wcale nie musi byc tak rozowo z mega 128bitowa szyna na przelomie 2008 roku

 

a tak uscislajac to sa procesory strumieniowe znacznie roznice sie od typowych shaderow z kart 7xxx a tym samym mniej wydajne

Edytowane przez energopol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak G71 ma 24 PS ale przeciez ma 48 jednostek ALU więc nie jest tak że porównujesz 24 do 128.... Powinno się raczej porównac 48+8 (bo tyle ma VS) do 128.... Jak wiadomo nie same shadery mają wpływ na wydajnosc choć ich rola ciągle rośnie.... Pozatym nie można porównywac bezpośrednio G71 i G80 bo sa to zupenie różne architeORT: ORT: ORT: ktury.... Moim zdaniem najmocniejsza wersja GF8600 będzie miała wydajnosć podkreconwgo GF7900GT nie większą....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

Tak G71 ma 24 PS ale przeciez ma 48 jednostek ALU więc nie jest tak że porównujesz 24 do 128.... Powinno się raczej porównac 48+8 (bo tyle ma VS) do 128.... Jak wiadomo nie same shadery mają wpływ na wydajnosc choć ich rola ciągle rośnie.... Pozatym nie można porównywac bezpośrednio G71 i G80 bo sa to zupenie różne architeORT: ORT: ORT: ktury.... Moim zdaniem najmocniejsza wersja GF8600 będzie miała wydajnosć podkreconwgo GF7900GT nie większą....

http://www.vr-zone.com/index.php?i=4762

 

nowe info

 

8600 gts moze do tych 5k 3dmark 2006 dojdzie ale z bulami

 

8500gt bedzie mial 2200 3mdakrow 2006 :mur: i to bez fsaa on a tu ddr2 800 mhz 128bit vel ddr 400mhz 256 bit daloby o sobie znac

Edytowane przez energopol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki sa tragiczne:

8500gt za 80-100$ wyciagajacy 2200 pkt w 3dmarku2006 i 4200 w 3dmarku2005 ? Na procku x6800 ?

 

To moj roczny 7600gt z 805d@3.2 wyciaga znacznie wiecej.

Ta karte moze uratowac juz tylko galaxy/palit wersjami z ddr3.

 

No chyba, ze to na ustawieniach innych niz defaultowe to wtedy moge to zrozumiec (ale nic takiego w tekscie nie widze).

 

Na razie zapowiada sie nowy 5600 :damage_wall:

Edytowane przez Michaelius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to prawda, to tragedia :lol2: kto wiec do jasnej ciasnej kupi tą kartę, jeśli nawet roczne gry nie bede przyzwoicie na niej chodziły?

 

Nadzieja w tym, ze gierki DX10 bedą chodzić dużo szybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.vr-zone.com/index.php?i=4762

 

nowe info

 

8600 gts moze do tych 5k 3dmark 2006 dojdzie ale z bulami

 

8500gt bedzie mial 2200 3mdakrow 2006 :mur: i to bez fsaa on a tu ddr2 800 mhz 128bit vel ddr 400mhz 256 bit daloby o sobie znac

Pierwsze przecieki co do wydajnosci GF8600GTS i GT....

http://www.vr-zone.com/?i=4775

 

Na platformie z prockiem C2D x6800 wersja GF8600GTS "wyciąga" około 5700pkt a wersja GT około 4700pkt.... Czyli po lekkim OC GTSik spokojnie podbije do 6000pkt a jeszcze z wykreconym procem i przy wysokim OC zapewne 7000pkt będzie do osiągnięcia.... Tak wiec jak widac zapowiada się bardzo dobrze jeśli chodzi o wydajność.... Pobór mocy tez jest na zadowalającym poziomie gdyż wersja GTS ma mieć TDP w granicach 71W a wersja GT (która nie potrzebuje dodatkowego złącza zasilania :D ) około 43W.... Tym bardziej zastanawia pobór mocy jaki ma mieć rv630 który nie dośc że jest wykonany w procesie 65nm ma pobierac około 120W (dla wersji najmocniejszej).... Tutaj kolejny plus dla NVIDII....

 

Pozdro.

Edytowane przez Domell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

Pierwsze przecieki co do wydajnosci GF8600GTS i GT....

http://www.vr-zone.com/?i=4775

 

Na platformie z prockiem C2D x6800 wersja GF8600GTS "wyciąga" około 5700pkt a wersja GT około 4700pkt.... Czyli po lekkim OC GTSik spokojnie podbije do 6000pkt a jeszcze z wykreconym procem i przy wysokim OC zapewne 7000pkt będzie do osiągnięcia.... Tak wiec jak widac zapowiada się bardzo dobrze jeśli chodzi o wydajność.... Pobór mocy tez jest na zadowalającym poziomie gdyż wersja GTS ma mieć TDP w granicach 71W a wersja GT (która nie potrzebuje dodatkowego złącza zasilania :D ) około 43W.... Tym bardziej zastanawia pobór mocy jaki ma mieć rv630 który nie dośc że jest wykonany w procesie 65nm ma pobierac około 120W (dla wersji najmocniejszej).... Tutaj kolejny plus dla NVIDII....

 

Pozdro.

procek 2.93GHz czyli prawie 3ghz a to juz dla e4300 niezly wynik

 

karta ma na gpu prawie 700mhz to juz praktycznie firmowo juz jest wyzylowana i niby ma isc na 800mhz gpu

pamiatki 1ghz 1.1ns samsunga tez wiele wiecej nie poleca

 

 

aczkolwiek intersuja mnie testy conajmniej z fsaa 2x anizo 8x

 

 

jezeli ta karta ma byc za prawie 900zlociszy to ja i tak wole 8800gts 320mb za 1100zl

Edytowane przez energopol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla was 5.7k ptk w 06 to mało to nie wiem czego wy oczekiwaliście 8k czy 9k ??

86gts powinien po lekkim o/c polecieć 6,5k co jest już dobrym wynikiem.

No i zawsze jest coś takiego jak Zalman :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dla was 5.7k ptk w 06 to mało to nie wiem czego wy oczekiwaliście 8k czy 9k ??

86gts powinien po lekkim o/c polecieć 6,5k co jest już dobrym wynikiem.

No i zawsze jest coś takiego jak Zalman :-P

bardziej Galaxy bo Zalman graf nie robi B-)

 

a co do 8600GTS i GT to zobaczy sie wszystko w praniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli najmocniejsza grafa z serii 8600 xxx nie przebije kart 7900 xxx , w tej samej rozdzialce ,z aa i af, przy wlaczonym Hdr, nie widze sensu zmiany z 7900 badz 1900( ATI ) na 8600. Pomijam fakt obslugi DX.10 .

Tak samo ja nie widziałem sensu przesiadania sie z 6xxx na 7xxx.

Natomiast na serie 86xx czekam już dłuugo.

Niech tylko pasek z siga dojdzie do końca :twisted2:

 

bardziej Galaxy bo Zalman graf nie robi cool.gif

Wiem chodziło mi o chłodzenie :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc zrobiłem sobie przed chwilką na szybko 3dmarka 2006 i wyniczek na sprzęcie z sygnaturki 5155 punkcików, także nie widzę sensu zmiany mojej obecnej grafy na coś z tego tematu, coś mi sie wydaję że te karty posiadaja jedynie obsługę dx10, ale o normalnej pracy w aplikacjach 3d dx10 można zapomnieć, to coś ja gforce 6200, niby dx9 obsługuje w pełni, tylko spróbuj w jakąś grę na tym zagrać, jak dla mnie nvidia z braku konkurencji obcięła specyfikację i sprzedaje produkt low w segmencie middle-end za całkiem niezła kasę, za 250$ to 8800gts powinien być dostępny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak samo ja nie widziałem sensu przesiadania sie z 6xxx na 7xxx.

Natomiast na serie 86xx czekam już dłuugo.

Niech tylko pasek z siga dojdzie do końca :twisted2:

Wiem chodziło mi o chłodzenie :wink:

To dziwne moj 6600 winfasta byl dokladnie 2 x wolniejszy od tego co teraz mam:) nie tlyko w 3dmarkach, ale co najwazniejsze i w grach, a dolozylem tlyko 300zl, jesli w tym sensu nie widzisz to sorry. Tak samo dzis, moja karta do najnowyszch tytolow przestaje wystarczac ( splinter cell najnowszy, , supreme commander) i fps oscyluje w granicach 15-30 fps, co jest chore;) wolalbym stale 25:P no ale coz. Czekam tlyko na 8600 i odrazu wymieniam wole co rok wymienic cos dokladajac 300-400zl niz kupic karte za 1500 na 3 lata ( matematycznie wychodzi to samo, lecz ekonomicznie karta hiendowa traci strasznie na wartosci podczas gdy middle end sprzedaje gdy jest jeszcze dobra dla mniej wymagajacych graczy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Testy raczej nie za dobre

 

http://pcarena.pl/page/78565/6/8800GTS-320...oc-dla-kazdego/

 

Około 40% słabsze od 8800gts 320MB przy czym tańsza o około 30%? I chyba nie trzeba wspominać, że w markach 128Bit nie pokazuje aż tak swojej słabości jak w grach?

 

@HeatheN ja bym już wolał jakiegoś 7900GTXa lub czekać na spadki 8800GTS bo co Ci z tego DX10 skoro większość gier na niego jak np taki Crysis przy 128Bit będzie sie dławić?

Edytowane przez Ludwiczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Taa a 86xx jest ogólnie dostępne <_<

Jak nie masz nic do napisania to po co zaśmiecasz temat? Znajdź mi testy R600 z mid endu i ile będzie kosztował to proszę bardzo będę go porównywał czy warto go kupić w porównaniu do innych póki co nie ma testów nie ma ceny czyli nie istnieje a z fusów nie wróże... bo kupuje w torebkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znasz specyfikację i wydajność 88xx, specyfikację 86 więc można w jakiś sposób przypuszczać/przewidywać wydajność 86xx. Zresztą pojawiają pierwsze testy, potwierdzone czy niepotwierdzone, ale są. Natomiast o R600 w zasadzie poza specyfikacją nic nie ma! Testy które pojawiły się są wymysłem. Skoro nie wiemy nic o R600 to nie mamy możliwości przypuszczać jakie będzie R630.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@HeatheN ja bym już wolał jakiegoś 7900GTXa lub czekać na spadki 8800GTS bo co Ci z tego DX10 skoro większość gier na niego jak np taki Crysis przy 128Bit będzie sie dławić?

W rozdzielczosci 1024x768 aax4 bedzie smigac:] Skonczcie z tym waskim gardlem i dlawieniem, jak ktos kupuje karte tego pokroju to chyba nie wymaga 1600x1200 aa i af na maxa?

mialem ti4200

6600

7600gs mam:)

i kazda z tych 128bitowych kart spelniala moje oczekiwania, owszem zauwazalem DRASTYCZNY spadek fps przy rozdzialkach powyzej 1280x1024, ale te produkty spelnialy moje oczekiwania w 100% bo ja dostosowalem karte do swojego monitora moich wymagan i portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...