Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

100% wina sterownika , jeszcze nikt mi nie raportował o tym błędzie , w tych sterownikach jest usunięta ta zbędna usługa. Jak to możliwe , że system woła o ten plik , który potrzebny jest do uruchomienia usługi jak przy instalacji owa usługa nie zostaje wogóle zainstalowana. Ten problem spowodowały prawdopodobnie poprzednie stery.

 

Odinstaluj sterownik i zapodaj jakiegoś drivercleanera by zrobił porządek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział gdzieś zdjęcie 8600GE z opisem, które elementy są odpowiedzialne za V rdzenia i pamięci ?? Bo wszystkie te, które znalazłem, różnią się od mojej karty :cry:

Ps. Przez przypadek zobaczyłem, że karta działa normalnie bez podłączonego dodatkowego zasilana :blink: Po prostu jak wyjmowałem kartę, zapomniałem z powrotem podłączyć wtyk i karta cały czas chodziła tak samo. To po co w takim razie jest to dodatkowe zasilanie.... <_<

post-135381-1189957240_thumb.jpg

post-135381-1189957303_thumb.jpg

post-135381-1189957352_thumb.jpg

Edytowane przez wysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NX2415 to jest pwm , który odpowiada za napięcie na gpu.

 

Aplikacja

 

Żeby podnieść napięcie musisz połączyć rezystor między nóżke 5 , a mase. Najlepiej na początek podłączyć potencjometr 47kilo.

 

NX2114 to jest pwm , który odpowiada za napięcie na mem.

 

Aplikacja

 

Tutaj łączysz rezystor między 6 nóżke , a mase.

 

Dodaktowe zasilanie to taki bajer by 8600gts troche odróżnić od gt , te karty pobierają niewiele prądu także nawet po vmodzie dodaktowe zasilanie jest niepotrzebne.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

dzisiaj stalem sie posiadaczem 8600 GT XFX (standardowa wersja), bardzo ciezko znalesc informacje na temat tej karty.

Moje pytania na poczatek:

-co myslicie o tej karcie?

-jakie polecacie chlodzenie do tej karty (wazne zeby bezproblemowo pasowalo)?

-jak wyglada sprawa OC tej karty?

Pozdrawiam i z gory dziekuje za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NX2415 to jest pwm , który odpowiada za napięcie na gpu.

 

Aplikacja

 

Żeby podnieść napięcie musisz połączyć rezystor między nóżke 5 , a mase. Najlepiej na początek podłączyć potencjometr 47kilo.

 

NX2114 to jest pwm , który odpowiada za napięcie na mem.

 

Aplikacja

 

Tutaj łączysz rezystor między 6 nóżke , a mase.

 

Dodaktowe zasilanie to taki bajer by 8600gts troche odróżnić od gt , te karty pobierają niewiele prądu także nawet po vmodzie dodaktowe zasilanie jest niepotrzebne.

Wielkie dzięki. To już coś. Jednak nie jestem zbyt dobry w elektronice... Zlokalizowałem te układy, ale czy nie można użyć tutaj ołówka ??? Jeśli tak to na których rezystorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale to porownanie dotyczy XFX 8600gt XXX czyli wersji po fabrycznym OC...

Jak wyglada sprawa OC zwyklej wersji?

Podkrec sobie i zobaczysz jak twoja 'lata'. Kazda karta kreci sie inaczej i nikt Ci nie wywrozy jakie bedziesz mial OC. Edytowane przez Santi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkrec sobie i zobaczysz jak twoja 'lata'. Kazda karta kreci sie inaczej i nikt Ci nie wywrozy jakie bedziesz mial OC.

ok sam sprawdze choc ogolnie bede pierwszy raz w zyciu krecil karte :wink:

A co odnosnie chlodzenia? Czy bezproblemowo zamontuje Accelero S2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki. To już coś. Jednak nie jestem zbyt dobry w elektronice... Zlokalizowałem te układy, ale czy nie można użyć tutaj ołówka ??? Jeśli tak to na których rezystorach.

Może i można , ale nie wiem które reystory malować. Musiałbym mieć karte w rękach to wtedy bym ci podał owe rezystory lub wykluczył ołówkowy mod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co odnosnie chlodzenia? Czy bezproblemowo zamontuje Accelero S2?

mak888 zamontowal na swoim palicie 8600GT i nie potrzebne byly zadne modyfikacje, czyli u Ciebie tez spoko sie da w koncu to te samo PCB jest. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mój sonic+ za cholerę nie chce przekroczyć 700mhz na rdzeniu. 695/2000 śmiga bez problemu, ale wejście na 700/2000 od razu kończy się artami w 3d (W CSS od razu wyskakuje mnóstwo poziomych kresek 1x10 pix, w Bioshocku po 1-2 minutach, pomaga restart). Obniżenie taktowania pamięci też nic nie daje. Stery najnowsze bety, na innych oc nie testowałem. Proszę o sugestie.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mak888 zamontowal na swoim palicie 8600GT i nie potrzebne byly zadne modyfikacje, czyli u Ciebie tez spoko sie da w koncu to te samo PCB jest. ;]

No nie wiem, ja żeby zainstalować na moim Galaxy 8600Gt S2 musiałem zdjąć plastiki i ponaginać blaszki (w radiatorze) :/

Ale było warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety , ale z tego co piszesz to grafa do wymiany :? współczuje bo to zawsze problem , ale oby kolejna karta działała dobrze :)

Ahoj Mak888 jakie masz max. temp na tym chlodzeniu S2 ? przy tqkim taktowaniu jak dla przykladu mam 68-70st ale chlodziwo tez i inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabralem sie za Oc palita 8600 sonic + . Wystarczylo ze podkecilem rdzen z 625 na 650 i juz w grach na ekranie monitora pojawily sie jakies rozne migajace paski. Z tego co wiem to na palicie mozna spokojnie osiagnac 730/2000, a u mnie praktycznie zerowe oc?! Co jest nie tak. Stery jakich uzywalem: 162.18. Dobra, pozniej zainstalowalem nowe stery: 163.cos. Podkrecalem riva tunem co 10 mhz, doszedlem do 665 na rdzeniu i w FAR CRY po kilku minutach gry gra sie zawiesza - jest to moment ze w everescie jest bodajrze 50 stopni na rdzeniu graficznym. Zadnych artów juz nie mam tylko ta dziwna zwiecha?! Nie wiem moze jest jakas blokada na 50 stopni i wtedy komputer w czasie gry sie zawiesza, moze mam uzyc innego programu do OC? Nie wiem co robic. bo bardzo bym chcial dojsc do 700/2000. Zawiodlem sie na tym palicie. Blagam poradzcie cos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem, mój sonic+ za cholerę nie chce przekroczyć 700mhz na rdzeniu. 695/2000 śmiga bez problemu, ale wejście na 700/2000 od razu kończy się artami w 3d (W CSS od razu wyskakuje mnóstwo poziomych kresek 1x10 pix, w Bioshocku po 1-2 minutach, pomaga restart). Obniżenie taktowania pamięci też nic nie daje. Stery najnowsze bety, na innych oc nie testowałem. Proszę o sugestie.

Bo po 700Mhz na rdzeniu zmienia się taktowanie również shaderów i w tym momencie gpu dostaje za mało V żeby być stabilnym przy 700Mhz. Jedyne co możesz zrobić to zwiększyć napięcie do stabilnego poziomu i kręcić dalej;)

Pozdro

P.S Dzięki Sideband faktycznie na razie jest bez freezów, ale także odpiąłem cd-roma:) Jutro podłącze go z powrotem i będe miał na 100% pewność że to tylko stare stery.

 

Lukaszex pierwsze co musisz zrobić to sprawdzić na jakim V leci twój gpu(oczywiście miernikiem) i potem można dalej zadawać pytania

Edytowane przez czarecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ustawiłem na probe wlasnie 700/2000 bo rowne numery i działa idealnie. W 3dmark 2003 uzyskalem przy tych ustawieniach wynik 18154ptk, a sadze ze bedzie sie jeszcze wyżej krecic, nie probowałem na razie. Karta duzo lepsza niz 7900gs, ladniej wygladaja efekty shader i duzo lepiej i płynniej chodzi np w takim need for speed carbon i MW, a jade te gry AA8xQ.

 

Polecam ta karte, za 400pln nie ma alternatywy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ahoj Mak888 jakie masz max. temp na tym chlodzeniu S2 ? przy tqkim taktowaniu jak dla przykladu mam 68-70st ale chlodziwo tez i inne.

teraz mam maks 52 stopnie w stresie :D , napięcie mam trochę niższe bo dotknąłem przypadkowo ten zamalowany grafitem rezystor i trochę mi spadło 1.52 2D - 1.56 3D , taktowanie 790mhz. Ale kiedy zrobiłem moda , to miałem 1.60 V i 850mhz, to temp nie przekraczała 55 stopnie C po 25 minutach sanctuary :) , wentyl cały czas puszczony na 800rpm :) - ale odziwno na 400rpm temp nie wzrosła :).

 

PS Ja tylko zdjąłem plastikową osłonkę z jednej strony od S2, ale to żaden problem :), nic więcej nie musiałem wyginać i odginać :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do osob z niezbyt mocnymi procami

jak Wam chodzi 8600GT?

zastanawiam sie czy nie stanowi waskiego gardla

wlasnie sprzedalem swojego 7300GT i zamowilem 8600GT palita sonic+

 

przy okazji zadam jeszcze 1 pytanko

jak to jest z tą VISTĄ, jakie gry wymagaja tego systemu?

Edytowane przez hardwin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do osob z niezbyt mocnymi procami

jak Wam chodzi 8600GT?

zastanawiam sie czy nie stanowi waskiego gardla

wlasnie sprzedalem swojego 7300GT i zamowilem 8600GT palita sonic+

 

przy okazji zadam jeszcze 1 pytanko

jak to jest z tą VISTĄ, jakie gry wymagaja tego systemu?

Odpowiem tylko na 1 pytanie bo na nie mam niejako odpowiedz. Miałem wcześniej Athlona A64 3000 podkręconego tak do 2500Mhz i muszę szczerze przyznać że teraz mając e2140 podkręconego do 2800Mhz jest różnica i to na prawdę widoczna,dlatego twierdzę ze może być wąskim gardłem, aczkolwiek zależy to też w jakiej rozdzielczości będziesz grał

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie do osob z niezbyt mocnymi procami

jak Wam chodzi 8600GT?

zastanawiam sie czy nie stanowi waskiego gardla

wlasnie sprzedalem swojego 7300GT i zamowilem 8600GT palita sonic+

 

przy okazji zadam jeszcze 1 pytanko

jak to jest z tą VISTĄ, jakie gry wymagaja tego systemu?

 

pewnie że jest wąskim gardłem ale gra się dobrze w 1280/1024 (two worlds, gothic 3, oblivion)

na razie tylko stalker mi średnio chodzi w tej rozdziałce ale to raczej z powodu małej ilości ramu jaką posiadam

 

a co do 2 pytania to visty wymagają gry dx10 only <_<

nie wiem czy jest choć 1 tytuł, który działa tylko w dx10 ...

 

ps. czarecki widzę że masz podobne taktowania do mnie jakie masz wyniki w smarku 2k5 ?

Edytowane przez hauti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pewnie że jest wąskim gardłem ale gra się dobrze w 1280/1024 (two worlds, gothic 3, oblivion)

na razie tylko stalker mi średnio chodzi w tej rozdziałce ale to raczej z powodu małej ilości ramu jaką posiadam

 

a co do 2 pytania to visty wymagają gry dx10 only <_<

nie wiem czy jest choć 1 tytuł, który działa tylko w dx10 ...

 

ps. czarecki widzę że masz podobne taktowania do mnie jakie masz wyniki w smarku 2k5 ?

12570- Ogólnie to się wkurzam bo kupiłem do niej chłodzenie Pentagram Freezone XC-70 Cu+ LED i musze przyznać że u mnie to jakiś szit a nie chłodzenie. Myślałem że będzie wydajne do chcoiażby 1.60v na rdzeniu ale wtedy karta podkręcona do 920Mhz ma ponad 70st. w stresie:/ Nie jestem taki i nie będe biedaczki katował takimi temperaturkami. Ogólnie to się strasznie zawiodłem szczególnie ze S2 jest nawet tańsze od tego szajsu. No to się troszkę wyżyłem:) A jakiem są dopuszczalne temp. tak Pi razy drzwi:)

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabralem sie za Oc palita 8600 sonic + . Wystarczylo ze podkecilem rdzen z 625 na 650 i juz w grach na ekranie monitora pojawily sie jakies rozne migajace paski. Z tego co wiem to na palicie mozna spokojnie osiagnac 730/2000, a u mnie praktycznie zerowe oc?! Co jest nie tak. Stery jakich uzywalem: 162.18. Dobra, pozniej zainstalowalem nowe stery: 163.cos. Podkrecalem riva tunem co 10 mhz, doszedlem do 665 na rdzeniu i w FAR CRY po kilku minutach gry gra sie zawiesza - jest to moment ze w everescie jest bodajrze 50 stopni na rdzeniu graficznym. Zadnych artów juz nie mam tylko ta dziwna zwiecha?! Nie wiem moze jest jakas blokada na 50 stopni i wtedy komputer w czasie gry sie zawiesza, moze mam uzyc innego programu do OC? Nie wiem co robic. bo bardzo bym chcial dojsc do 700/2000. Zawiodlem sie na tym palicie. Blagam poradzcie cos

 

 

CIĄG DALSZY

Zrobilem screena z napieciami abitem EQ. Co jest nie tak, bo niemozliwe ze karta przy taktach 650/1800 nie ogla isc dalej. Moze zrobic jakiegos vmoda. Poradzcie cos, prosze Was. Jestem laikiem wiec nie mam pojecia co jest nie tak i czy screen jest z tymi napieciami co trzeba

 

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CIĄG DALSZY

Zrobilem screena z napieciami abitem EQ. Co jest nie tak, bo niemozliwe ze karta przy taktach 650/1800 nie ogla isc dalej. Moze zrobic jakiegos vmoda. Poradzcie cos, prosze Was. Jestem laikiem wiec nie mam pojecia co jest nie tak i czy screen jest z tymi napieciami co trzeba

NIE CYTUJEMY OBRAZKÓW

Podaj jakieś dane odnośnie posiadanego sprzętu ?? zasilacz, płyta, proc, ram ??. Przedewszystkim zacznij od zasilacza, bo jeśli to jakiś shit to może to być przyczyną ??. Także podaj jakieś info :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopałem zamieszczone na 73 stronie faq hihota i sidebanda, ponieważ szukam miejsca pomiaru vmem na moim palicie sonic (zielone pcb z gts). Niestety miejsce zaznaczone przez sidebanda nie pokazuje napięcia vmem. Czy ktoś mógłby na zdjęciu zamieszczonym przez sidebnada zaznaczyć miejsce, w którym, z powodzeniem, mierzył napięcie vmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj jakieś dane odnośnie posiadanego sprzętu ?? zasilacz, płyta, proc, ram ??. Przedewszystkim zacznij od zasilacza, bo jeśli to jakiś shit to może to być przyczyną ??. Także podaj jakieś info :)

 

 

Zasiłka corsair 520W, wiec wapie zeby on byl przyczyna. abit ip35, c2d e6750, a-data vitesta ee edition. nie mam pojecia co moze byc przyczyna tak slabego OC. Ratujcie

Edytowane przez lukaszex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasiłka corsair 520W, wiec wapie zeby on byl przyczyna. abit ip35, c2d e6750, a-data vitesta ee edition. nie mam pojecia co moze byc przyczyna tak slabego OC. Ratujcie

 

Ehhh chłopie na moim Sonic+ max o/c na standardowym napięciu to 675/1950 i ani mhz więcej = ] Po prostu trafiłeś słabą sztuke tak jak ja = ] Po zrobieniu vmoda grafa dostała szkrzydeł i poleciała 1000/2150 na oryg. chłodzeniu :lol2: Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehhh chłopie na moim Sonic+ max o/c na standardowym napięciu to 675/1950 i ani mhz więcej = ] Po prostu trafiłeś słabą sztuke tak jak ja = ] Po zrobieniu vmoda grafa dostała szkrzydeł i poleciała 1000/2150 na oryg. chłodzeniu :lol2: Pozdrawiam

 

Rozumiem ze moglem trafic na słabą sztuke ale bez przesady. Po przetaktowaniu rdzenia na 650, pamieci zostawiajac standardowe, gra po czasie sie zawiesza. Troche nie mozliwe/ temp do 49 stopni w stresie. Moze tez zrobilbym tego vmoda ale nie mam pojecia jak sie za to zabrac. Trudne to? bo nie chce miec standardowych takt. Kupowalem ta karte z mysla o OC. Niemozliwe sa tak slabe wyniki, czuje ze przyczyna jest inna tylko jaka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze moglem trafic na słabą sztuke ale bez przesady. Po przetaktowaniu rdzenia na 650, pamieci zostawiajac standardowe, gra po czasie sie zawiesza. Troche nie mozliwe/ temp do 49 stopni w stresie. Moze tez zrobilbym tego vmoda ale nie mam pojecia jak sie za to zabrac. Trudne to? bo nie chce miec standardowych takt. Kupowalem ta karte z mysla o OC. Niemozliwe sa tak slabe wyniki, czuje ze przyczyna jest inna tylko jaka...

 

Zrozum u mnie bez vmoda max na rdzeniu to 675 i nic więcej. Próbowałem dosłownie wszystkiego <_< Wkoncu się wkurzyłem i zrobiłem vmoda który jest bajecznie prosty :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...