Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

problem w tym,ze wiele osób a na zachodzie już racej większosc ma lcd i natywne rozdzialki nieco wyższe :wink:

 

 

moim zdaniem zanim upowszchni sie dx 10 minie sporo czasu, do topowych gier jak crysis ta grafa będzie za słanba więc na dzis warto brać 7900 i tyle ew jak już to 8800

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widziałeś oficjalne testy, żeby ta karta GDZIEKOLWIEK była za słaba?

Jeszcze się Cebit nie skończył, a Ty i paru innych wieszacie psy.

 

Poza tym w kategorii wydajności- przydałby się test w DX 10, a nie męczyć test 3D Mark, który bazuje na 4-ro letnim silniku ciągle tylko obciążany nowymi efektami. Wtedy by się ucięły spekulacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

A widziałeś oficjalne testy, żeby ta karta GDZIEKOLWIEK była za słaba?

Jeszcze się Cebit nie skończył, a Ty i paru innych wieszacie psy.

 

Poza tym w kategorii wydajności- przydałby się test w DX 10, a nie męczyć test 3D Mark, który bazuje na 4-ro letnim silniku ciągle tylko obciążany nowymi efektami. Wtedy by się ucięły spekulacje.

No ale na pierwsze gry tylko pod DX10 trochę sobie poczekamy a karta będzie w sprzedaży na długo przed nimi więc póki co trzeba porównywać do DX9 bo po prostu nie ma innego wyjścia.

 

@Heathen za 800zł wymagałbym czegoś więcej za 600zł do niczego bym się nie przyczepił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem w tym,ze wiele osób a na zachodzie już racej większosc ma lcd i natywne rozdzialki nieco wyższe :wink:

moim zdaniem zanim upowszchni sie dx 10 minie sporo czasu, do topowych gier jak crysis ta grafa będzie za słanba więc na dzis warto brać 7900 i tyle ew jak już to 8800

Aha czyli mam kupic mocniejsza karta bo ludzie na zachodzie maja juz WIEKSZE LCD? a ja mam crtka? :mur: Ja wybieram karte POD MOJ MONITOR i moje potrzeby, a nie ludzi zachodu. !

 

@Heathen za 800zł wymagałbym czegoś więcej za 600zł do niczego bym się nie przyczepił.

A od karty za 850? Widze ze na sile chcesz sie przyczepic, wiec przyczep sie lancuchem do tramwaju to sie rozerwiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli pojedzie po 8600 gts

Pojedzie jak dojedzie :D Znając polityke ATI/AMD oraz ich terminowość to sporo wody może upłynąć w wiśle zanim Rv630 sie pojawi, a cena wcale ciekawa byc nie musi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RV630XT will score over 12K in 3DMark05 which is in fact faster than a X1900 XTX card

 

czyli pojedzie po 8600 gts

http://www.vr-zone.com/index.php?i=4795

No z tego co widac to wyglada na to ze rv630 będzie szybszy od GF8600GTS choć akurat na podstawie 3dmarka 05 nie wyciagał bym wniosków bowiem ATi zawsze osiągało lepsze wyniki w 3dMarku 05 od NVIDII.... Skądinąd jednak wydaje się że jednak będzie szybszy co oznacza ze ATI w końcu od niepamiętnych czasów wyda w porę coś konkurencyjnego w stosunku do produktów NVIDII w tym segmencie....

No ale poczekamy zobaczymy wszak należy pamiętać że jeszcze w tym roku ma się ukazać seria 9 zatem ciekawe czy NVIDIA wprowadzi tez modele z niższej półki....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

Aha czyli mam kupic mocniejsza karta bo ludzie na zachodzie maja juz WIEKSZE LCD? a ja mam crtka? :mur: Ja wybieram karte POD MOJ MONITOR i moje potrzeby, a nie ludzi zachodu. !

A od karty za 850? Widze ze na sile chcesz sie przyczepic, wiec przyczep sie lancuchem do tramwaju to sie rozerwiesz.

Tak bo jestem FANATYKIEM ATI i jade po NV dla rozrywki :lol: Za 1100zł masz 8800GTSa 320MB i 320Bit a za 850zł masz 128Bit i połowę potoków mniej. Przy czym punktów w marku robi tyle co 7900GS lub 1950GT. Baaardzo opłacalny zakup co?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

Tak bo jestem FANATYKIEM ATI i jade po NV dla rozrywki :lol: Za 1100zł masz 8800GTSa 320MB i 320Bit a za 850zł masz 128Bit i połowę potoków mniej. Przy czym punktów w marku robi tyle co 7900GS lub 1950GT. Baaardzo opłacalny zakup co?

oczywiscie bez eyecandies fsa 4x 16x a takie testy powinny byc w standardzie a nie na sucho

a tu bedzie mega 128 bitowa zwala w wydajnosci

Edytowane przez energopol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludwiczek

PO co czekac Ludwiczek nam powie :mur:

weź nervosol bo jeszcze monitor stłuczesz :wink: To nie jest wróżenie ale akurat to są przewidywalne sprawy? A akurat z kartami grafiki jest tak, że co rok mamy następne generacje za praktycznie tyle samo kasy ale Ty chyba jeszcze tego nie zauważyłeś

 

http://techworks.pl/forum/index.php?topic=2091

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że ludzie będą teraz kupowali karty Sparkle, a nie Galaxy. A to za sprawą jednego fajnego bajeru, które będą posiadać te karty ;]

 

Tutaj 8600 albo 8500 sparkle

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I teraz się pewnie zastanawiacie co to za kostka z wyświetlaczem ;]

 

We were told that Sparkle will have their own self-designed G84 and G86 cards with their better cooling solutions which will increase overclockability of those cards by 10-15%. There is also another interesting technology created by Sparkle where a small PCB is inserted into the graphics card with POST LEDs and a reset button. It allows voltages adjustment and temperature management through software. This concept will be available for upcoming Sparkle DX10 cards.

Jak by ktoś nie zrozumiał. Ta kostka pozwala na kontrolę napięć z poziomu softu w windowsie ;]]

 

Ciekawe czy będzie zapisywało ustawienia na stałe ? Ale chyba tak, na coś się ten reset w końcu musi przydać [;

 

:mrgreen: :blurp: :gitarzysta: :plum:

 

Źródło vr-zone

Edytowane przez Free

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 05_03_1992

o kurcze... smacznie to wygląda :P nie mogę się doczekać premiery i pierwszych testów... ciekawe co te karty pokażą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

To może być hit.. Oby się tak kreciła jak 73gt\76gs i pamięci 1.1ns aj.. Widzę ze chłodzonko małe ale co najważniejsze miedziane ;] Karta ma zalete że nie ma takich wymiarów że trzeba na 88gt dawać nową obudowe bo się nie mieści xD Czekamy na testy pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bajer fajny, szkoda że w całej serii 8600 nie dadzą programowego zmieniania napięcia :lol: Dobrze by było jakby panowie z Galaxy wymyślili podobny bajer

Z tego co tam jest napisane wynika, że to będzie w całej serii 8600/8500 by Sparkle. Jak by Sparkle zrobił 8500GT z DDR3 1.1/1.2ns + tym małym bajerem to imo bardzo dużo ludzi by miało takie karty na forum ;] Jeśli w ogóle były by do kupienia w Polsce...

 

te chłodzenie to nie jest pewne czy wykonane jest z miedzi, nie raz poprostu maluje sie na taki kolor aluminium bądź pokrywa sie aluminium cienką warstwą miedzio-podobnego metalu ;)

Tutaj jednak coś z tym chłodzeniem musi być zrobione, bo..

Sparkle will have their own self-designed G84 and G86 cards with their better cooling solutions which will increase overclockability of those cards by 10-15%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość energopol

O kurczę :blink:

Niezły bajer :)

Tylko żeby nie było droższe od innych kart o 30 %

ludzie troche mniej wazeliny

 

znajac zycie za takie specjalne dziwy bajery kazda sobie niezle zabulic wiec taniej pewnie i tak wyjdzie lutownica olowek badz biosvoltmod

Edytowane przez energopol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No z tego co widac to wyglada na to ze rv630 będzie szybszy od GF8600GTS choć akurat na podstawie 3dmarka 05 nie wyciagał bym wniosków bowiem ATi zawsze osiągało lepsze wyniki w 3dMarku 05 od NVIDII.... Skądinąd jednak wydaje się że jednak będzie szybszy co oznacza ze ATI w końcu od niepamiętnych czasów wyda w porę coś konkurencyjnego w stosunku do produktów NVIDII w tym segmencie....

No ale poczekamy zobaczymy wszak należy pamiętać że jeszcze w tym roku ma się ukazać seria 9 zatem ciekawe czy NVIDIA wprowadzi tez modele z niższej półki....

Tia tylko znajac zycie bedzie jak z 1800gto vs 7600gt gdzie ati byl troche lepszy i na poczatku 200 zeta drozszy. W sumie jakbym mial na cos zmieniac na chwile obecna to na 1950gt albo pro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...