Skocz do zawartości
Caleb

Geforce 8600 GTS / GT

Rekomendowane odpowiedzi

GOSCIU takie pytanie to nie tutaj tylko do 'co kupic' :wink:

 

oczywiscie ze lepiej wyjdziesz na 2x8600GT ale ja wolalbym kupic 1 (i tak wszystkie gry smigaja az milo :wink:) i kase odlozyc i po jakims czasie dozbierac troche kasy tak zeby po sprzedaniu 8600GT styknelo na 8800GTX :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mi ktoś napisać gdzie włączyć pasek do podkrecania shaderów, mam stery 163.75 wersja rivy to 2.05.

Powiem tak. Jestem z*****ny po robocie i nie mam ochoty odpowiadać na takie pytania <_< Człowieku weź opcje szukaj jak nie chce ci się strony lub dwóch wcześniej poszukać :damage_wall:

 

EDIT : Niech ktoś w końcu zaktualizuje FAQ o tą drobną możliwość Rivatunera bo zawsze się znajdzie ktoś kto zada to pytanie poraz eNty <_<

Edytowane przez master_electronic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja moze bede bardziej pomocny niz kolega, choc podzielam jego zdanie - NAUCZ sie korzystac z wyszukiwarki.

 

W Rivatuner wchodzisz w Power user, i odnajdujesz " NVAPIUsageBehavior " , obok wpisujesz 1, resetujesz rivka i mozesz krecic osobno shadery :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no bo w tej cenie mam karty ,chyab co posiadaj wieksza mozliwosc OC ...mzoe sie myle :( ... mzoe ktos podac ile faktycznie ida te pality + OC( olowek) ale bez smieci w obrazie :) ,wtedy porownam sob OC

Patrz w moj sig. To na pewno nie jest max tej karty, ale ja sie boje bardziej szalec, bo mosfety juz sa "cieple". Niektorzy tutaj maja 850 mhz 24/7 na rdzeniu ;) Wiec potencjal jest spory.

Edytowane przez darkx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis zaczalem bawic sie z moim palitem, smiga na ustawieniach 800/1750/2000, lecz jedna rzecz mi sie nie podoba - czemu mam tylko 5417 pkt w 3dmarku2006? Ludzie przy takich taktowaniach osiagaja ponad 6000 z palcem w pupie a tu klops :?

w ustawieniach 3dmarka nic nie zmienialem, moze pominalem jakis detal opisany wczesniej, moze bedziecie wiedziec co jest grane :? Sprzet jak w sygnaturce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy na niższych taktach gpu wynik nie wzrośnie.

Nie wzrasta, a co najbardziej mnie zdziwilo maleje raptem o 20pkt (na ustawieniach 700/1544/1800, krece RivaTunerem 2.05 jakby cos). Wyglada to wszystko tak, jakby krecenie zupelnie nic nie dawalo, mimo ze rowniez w innych programach taktowania sa zgodne z ustawieniami z RT :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wzrasta, a co najbardziej mnie zdziwilo maleje raptem o 20pkt (na ustawieniach 700/1544/1800, krece RivaTunerem 2.05 jakby cos). Wyglada to wszystko tak, jakby krecenie zupelnie nic nie dawalo, mimo ze rowniez w innych programach taktowania sa zgodne z ustawieniami z RT :?

Mam to samo w viscie, nawet nie wiem od ktorych stero sie to stanelo, aletestowalem kilka nowych i nic, riva tuner monitor pokazuje zapodane zartosci po o/c, ale wynik jak bez... :blink:

Jak sie zdenerwuje to wyedytuje bios do tych wartosci. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Być może było to już tu wałkowane i wiem, ze jest to napisane w pierwszym poście, ale pytam.

Karta piszczy po przejściu w 3D, zwróciłem na to uwagę dopiero po OC gdy testowałem sprzęt przy otwartej budzie - inaczej tego nie słyszałem. Piszczy zarówno po OC jak i przy standardowych taktowaniach i napięciach.

Czy ktoś jeszcze ma taki problem ?? Jak sobie z tym poradzić, oraz czy jest w ogóle się czym martwić.

Szperałem w google ale znalazłem masę sprzecznych informacji co do tego, ale nigdzie nikt nie pisał jak sobie z tym radzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszczą cewki , nie masz co się przejmować to normalne zjawisko. Niby cewki od Palita są ściśnięte oraz zalane , jeżeli cewki extremalnie piszczą to są zbyt mało ściśle nawinięte , możesz spróbować je zalać silikonem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje tez piszcza po vmodzie, no ale jesli juz sa bardzo dokladnie zalane jakims niebieskim szajsem, to jak je cholibka zalac silikonem? Jesli zrobie to jeszcze raz, to bedzie bez sensu, bo nawet cząsteczka silikonu nie wyląduje między zwojami cewek. No chyba, ze powinienem zdrapac to co teraz na nich jest i wtedy zalac... BTW. Na jakich napieciach wy jedziecie? Ja mam 1.58v na gpu i PCB karty parzy. O mosfetach (oradiatorowanych) nie wspominam, bo te zawsze sa gorace (choc po vmodzie wybitnie). Przy ponad 1.6v czy nawet 1.65v< jest jeszcze gorzej, dla tego raczej sie boję walić tak tym napięciem po sekcji zasilania. Dla tego tak sie zastanawiam czy wam karty bezpoblemowo z takimi napieciami chodzą? Nie boicie się o nie?

Edytowane przez Sysak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom hardware monitoring w RT i odpal 3dmarka. Zobacz czy taktowania gpu nie spadają.

Mam to samo w viscie, nawet nie wiem od ktorych stero sie to stanelo, aletestowalem kilka nowych i nic, riva tuner monitor pokazuje zapodane zartosci po o/c, ale wynik jak bez... :blink:

Jak sie zdenerwuje to wyedytuje bios do tych wartosci. :lol2:

No i wyszlo szydlo z worka, mialem za duze zaufanie do RT (na starym komputerze z radeonem kreconym atitoolem zmiana taktowan w zaleznosci od trybu grafiki dzialala bez problemu) - wystarczy dane taktowania ustawic w trybie 2d i od razu wszystko dziala jak powinno. Dziekuje za pomoc, kolejna nauczka na przyszlosc :) Z drugiej strony moze jednak jest jakis sposob na automatyczna zmiane taktowan w RT, po co karta ma sie przemeczac niepotrzebnie?

 

Co do napiec, podbilem na 1,52v - nic nie piszczy, na standardowym chlodzeniu temperatura gpu w stresie wynosi 62 stopnie. Chyba sprobuje podbic bardziej i powalczyc o mhz na gpu bo 800mhz okazalo sie niestabilne, zdazyly sie rowniez zwisy na 750mhz. Poki co sprubuje jeszcze podbic shadery powyzej 1800mhz.

Edytowane przez GregK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje tez piszcza po vmodzie, no ale jesli juz sa bardzo dokladnie zalane jakims niebieskim szajsem, to jak je cholibka zalac silikonem? Jesli zrobie to jeszcze raz, to bedzie bez sensu, bo nawet cząsteczka silikonu nie wyląduje między zwojami cewek. No chyba, ze powinienem zdrapac to co teraz na nich jest i wtedy zalac... BTW. Na jakich napieciach wy jedziecie? Ja mam 1.58v na gpu i PCB karty parzy. O mosfetach (oradiatorowanych) nie wspominam, bo te zawsze sa gorace (choc po vmodzie wybitnie). Przy ponad 1.6v czy nawet 1.65v< jest jeszcze gorzej, dla tego raczej sie boję walić tak tym napięciem po sekcji zasilania. Dla tego tak sie zastanawiam czy wam karty bezpoblemowo z takimi napieciami chodzą? Nie boicie się o nie?

Ja jade na 1.55v w 3d i pcb tez parzy. Najwyrazniej taka jego uroda ;) Jest nawiew, w radiatory na mosfetach nie chcialo mi sie bawic (ale tez nie sa jakos ekstremalnie gorace, organoleptycznie maja z 70* - oczywiscie sprawdzenie zabolało ;) ). Często zdarza mi sie łupać kilka godzin w cos bez przerwy, karta cichutko piszczy, ale specjalnie mi to nie przeszkadza (bez vmoda nie piszczy). W razie czego jest gwara ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak przymierzam się do zakupu i CoD4 do tego :D sądzę, że będzie działać aż miło , mam nadzieje też ze Gears of War , PES08, czy MoH:A też będą pięknie działać. I jak kupie to już będzie ostatnia wymiana grafika jak dla mnie :P nie inwestuje więcej w kompa, dlatego chciałbym, żeby z 2lata minimum dało się na niej pociąć nawet na LOW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...